Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 95540 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #420 dnia: 04 Kwi, 2011, 19:44:09 »

Lech - Śląsk 2:2. Kolejorz stracił cenne punkty -w artykule jest do wglądu film na ten temat

http://www.gloswielkopolski.pl/sport/gloswiarylecha/387371,lech-slask-2-2-kolejorz-stracil-cenne-punkty-wideo,id,t.html

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #421 dnia: 05 Kwi, 2011, 16:28:20 »
Temat murawy na stadionie Lecha-ciąg dalszy :P

Nowa murawa na miejskim stadionie po dwóch ostatnich meczach,nadaje się ponownie do wymiany. Koszt wymiany poprzedniej murawy wyniósł 300tys zł. Murawa nie zdążyła się ukorzenić i
W efekcie piłkarze Lecha i Warty grający przy Bułgarskiej kompletnie ją zniszczyli.
Istnieje obawa,że dzisiejszy mecz przyczyni się do kompletnej dewastacji murawy.Prawdopodobnie obecna wymiana nastąpi w ramach gwarancji,jednak problem pozostaje. W ciągu 16 miesięcy trawa na stadionie wymieniana była już pięć razy i niestety,ale za to wszystko płacą podatnicy.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #422 dnia: 06 Kwi, 2011, 10:28:57 »
MASAKRA - tylko tyle mozna napisac na ten temat. Wczoraj Lech znowu się nie popisał w Pucharze Polski.
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #423 dnia: 06 Kwi, 2011, 17:04:12 »
Nie będę broniła piłkarzy,ale skoro źle się dzieje w klubie,to może to mieć wpływ na pozostałą pracę klubu.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #424 dnia: 08 Kwi, 2011, 17:15:16 »
Wczoraj słyszałam,że Poznań jest dobrze zaopatrzony w miejsca noclegowe w trakcie Euro 2012.Prawdopodobnie piłkarze mają zapewnione noclegi w Grodzisku Wlk. Pomyślałam sobie,że nawet dobrze,bo Grodzisk,to ładne miasteczko znane w naszym regionie w corocznych hucznych uroczystości dotyczących winobrania.

Dziś w gazecie przeczytałam o tragicznym wypadku w jednym z grodziskich hoteli, na epoznań czytam,że tragedia dotyczy restauracji-tak naprawdę może to być restauracja w hotelu.I..... od razu skojarzyłam z wczorajszą informacją,gdyby coś takiego miało się wydarzyć w trakcie Euro? Byłaby kompromitacja.
 http://www.epoznan.pl/news-news-24539

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #425 dnia: 08 Maj, 2011, 19:25:22 »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #426 dnia: 04 Cze, 2011, 22:23:32 »
Od kilku dni czytuję w prasie poznańskiej wspomnienia na temat zmarłego w 1991r,a dobrze nam wszystkim znanego poznaniakaRomana Wilhelmiego.Dni Romana Wilhelmiego odbywają się w Poznaniu od 2008r. W ciągu tych dni,odbywają się pokazy filmów,wystawy,prezentacje sceniczne i spotkania z bliskimi aktora.Widzowie mieli okazję obejrzeć prywatne zdjęcia oraz usłyszeć wspomnienia o czasach dzieciństwa aktora. Pamiątkową tablicę w której mieści się ''Scena na piętrze'' odsłaniali brat i syn Romana Wilhelmiego. W marcu tego roku,radni zdecydowali,że grunt przy ''Scenie na piętrze'' będzie miał swego patrona. Właśnie tu wracał jako aktor na ul.Masztalarską,gdzie mieści się ''Scena na piętrze'',tu przyjechał ze swoją ostatnią rolą - monodramem ''Sammy'',który został wyreżyserowany przez poznaniaka Zdzisława Wardejna.
Oprócz tego w dniu dzisiejszym -4 czerwca na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Muzeum Broni Pancernej na Golęcinie odbył się kolejny pokaz czołgu ''Rudy 102''.Również Poczta Polska emituje z okazji Dni Romana Wilhelmiego kartę pocztową.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #427 dnia: 07 Cze, 2011, 14:04:28 »
6 czerwca 2011rSkwer przy ulicy Masztalarskiej od tego dnia nosi imię aktora urodzonego w Poznaniu Romana Wilhelmiego. 6 czerwca przypada 75. rocznica urodzin artysty.

epoznan

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #428 dnia: 11 Cze, 2011, 15:45:31 »
Kolejny napad,ale rzadko tak przydatny był monitoring, mimo to przestępca jeszcze nie ujęty.

Lombard na ul.Poznańskiej -moja dzielnica. :P

http://www.epoznan.pl/news-news-25724

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #429 dnia: 20 Cze, 2011, 13:40:50 »
Poważny wypadek tramwajowy,obecnie śledzimy wiadomości w telewizji lokalnej.Ilość osób poszkodowanych z minuty na minutę rośnie.Główną przyczyną wypadku był pracownik koszący trawę na torowisku-osoba miała założone słuchawki i nie słyszała nadjeżdżającego tramwaju,tak wyjaśnia policja. Dotychczasowe wiadomości z internetu:

http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/959653,zderzenie-tramwajow-w-poznaniu-40-osob-zostalo-rannych,id,t.html#34039cc9c4d40dcf,1,3,5

http://epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=25900

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #430 dnia: 20 Cze, 2011, 14:36:45 »
Podobna sytuacja była kiedyś w Suwałkach. Zginął wtedy pracownik, który kosił trawę przy torach i również miał słuchawki na uszach.
   [img height=50]http://lh3

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #431 dnia: 20 Cze, 2011, 20:14:00 »
Na początku myślałam,że to był błąd w sztuce,ale po rozmowie z behapowcem słyszę,że taki jest przepis. Jednak tramwajarze powinni być powiadomieni o tej czynności,albo należało robić to w innych godzinach. Np.w soboty tramwaje kursują z mniejszą częstotliwością.

Teraz stwierdzono,że przyczyną wypadku było nieutrzymanie odpowiedniej odległości,ale skoro człowiek musiał gwałtownie hamować,to drugi tramwaj mógł nie zdążyć z hamowaniem.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #432 dnia: 22 Cze, 2011, 20:42:46 »
Kto zechce zobaczyć ''kawałek'' Poznania,to powiadamiam,że jutro około godziny 11,00 wyruszy centralna procesja,która będzie transmitowana na cały kraj w TVP Polonia.
Rozpocznie się jak co roku od kościoła Bożego Ciała,przez pl.Bernardyński,Garbary,Chwaliszewo,aż na Ostrów Tumski czyli do katedry poznańskiej.

Offline mazbog

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #433 dnia: 22 Cze, 2011, 21:58:36 »
A ja co dzień podglądam Poznań :) tu - http://oognet.pl/content/details/542
« Ostatnia zmiana: 23 Cze, 2011, 06:57:09 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #434 dnia: 23 Cze, 2011, 00:19:30 »
Nawet nie wiedziałam,że taka stronka istnieje. Widoczna jest dzielnica Łazarz tzn ul.Głogowska,Rynek Łazarski- moja dzielnica,gdzie się wychowałam,a teraz mieszkają tak moje dzieciaki.Ja mieszkam na Jeżycach,więc jak kiedyś zobaczysz coś z tej dzielnicy,to wiedz,że gdzieś tam jestem  ;D