Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 95014 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #405 dnia: 15 Lut, 2011, 13:33:54 »
Lech Poznań i Manchester City awansowały z "grupy śmierci" Ligi Europejskiej. W 1/16 finału "Kolejorz" trafił na portugalski Sporting Braga. Pierwszy mecz odbędzie się 17 lutego 2011 roku w Poznaniu. Rewanż 24 lutego w Bradze.

http://sport.interia.pl/raport/lech-w-lidze-europejskiej/news/boniek-zalatwil-uefa-ustepuje-lechowi,1597515

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #406 dnia: 16 Lut, 2011, 20:55:28 »
Czwartkowy mecz na Bułgarskiej

Portugalscy kibice wykorzystali tylko 150 z około dwóch tysięcy przysługujących im wejściówek na czwartkowy mecz na Bułgarskiej.
Poznaniaków na rewanżowym spotkaniu 24 lutego w Bradze ma być kilka razy więcej

http://epoznan.pl/news-news-23627

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #407 dnia: 23 Lut, 2011, 10:28:06 »
Wczoraj jadąc samochodzikiem słuchając jedynej rozgłośni radiowej, która działa u mnie w aucie (trójka) usłyszałem info dotyczące wkroczenia CBA do Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Rozpoczęła się gruntowana kontrola przebiegu modernizacji Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Jakis kretyn złozył donos i teraz beda szukac dziury w całym. Kontrola ma trwać gdzies do końca maja.

Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #408 dnia: 23 Lut, 2011, 13:08:34 »
Tak masz rację,dziś w prasie lokalnej ukazał się artykuł na ten temat. Śledczy wkroczyli do POSiR i Urzędu Miasta w poszukiwaniu nieprawidłowości przy modernizacji obiektu przy ul.Bułgarskiej.Urząd Miasta deklaruje swą pomoc przy współpracy ze śledczymi.Prezes spółki Euro Poznań 2012,przekonuje,że nie tylko poznański stadion jest pod obstrzałem-CBA zajmuje się wszystkimi budowlami,które powstają na Euro 2012.
Jeśli ukaże się coś nowego i ciekawego,to napiszę.Teraz przejdę do ważnej rocznicy mojego miasta.

Już 66. rocznica zakończenia walk o Poznań
     W dniu dzisiejszym poznaniacy uczczą pamięć poległych w walce o Poznań. W 1945 roku, po 32 dniach walk, które zrujnowały większość budynków w centrum miasta, zdobyto ostatnią twierdzę-Cytadelę.
Przez 50 lat,23 lutego – nazywany był  Dniem Wyzwolenia - obecnie czcimy ten dzień pod nazwą Dzień zakończenia walk o Poznań. Zmianę sprowokował trwający od dawna spór o to, czy Poznań i cała Polska odzyskały w 1945 roku wolność….. Na prawdziwą wolność przyszło nam bowiem czekać jeszcze ponad czterdzieści lat.
Główne uroczystości obchodów 66. rocznicy zakończenia walk o Poznań odbywają się, jak każdego roku, na Cytadeli. Tam zostaną złożone kwiaty na mogiłach żołnierzy, którzy walczyli o wolność dla stolicy Wielkopolski. W hołdzie tym, którzy oddali życie za Poznań zabił w południe dzwon pokoju,a w mieście na jedną minutę zostały włączone syreny alarmowe.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #409 dnia: 24 Lut, 2011, 23:06:13 »
Smutek, smutek i jeszcze raz smutek. Została liga i Puchar Polski. :'(
« Ostatnia zmiana: 24 Lut, 2011, 23:08:17 wysłana przez MORDUK »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #410 dnia: 24 Lut, 2011, 23:26:54 »
Fakt! Smutne:Lech Poznań przegrał rewanżowe spotkanie 1/16 Ligi Europejskiej z SC Braga 0:2 i odpadł z rozgrywek. Portugalczycy w 1/8 LE zmierzą się z Liverpoolem.Wrzucam poniższy link,jeśli ktoś ma ochotę,niech poczyta komentarze poznaniaków  :facepalm:

http://epoznan.pl/sport-news-23773

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #411 dnia: 03 Mar, 2011, 11:09:51 »
Wczoraj LECH też nic nie pokazał oprócz 25-ciu minut pierwszej połowy. Praktycznie oprócz kilku akcji w całym meczu bronili się. Nie rozumiałem stwierdzenia pomeczowego Pana redaktora z TVP SPORT w której to wypowiedzi stwierdził, że LECH w meczu z Polonia grał lepiej niż z Bragą. Według mnie LECH wczoraj praktycznie nie istniał. Cieszy wygrana ale drużyna z takim potencjałem grająca z przewaga jednego zawodnika i broniąca się? No chłopy brać się do roboty.

ELO

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #412 dnia: 03 Mar, 2011, 20:44:39 »
Poznań ma już kilka pojazdów Solaris-TraminoJeżdżą cichutko,są ładne,ale czy na pewno ich przybędzie? Zobaczymy,byłoby ładnie w Poznaniu.Na zdjęciu widoczne jest Rondo Kaponiera,most Uniwersytecki,a w głębi Uniwersytet A.Mickiewicza i Zamek na ul.św Marcina

http://www.solarisbus.pl/busmania,aktualnosci,news_list,626,0.html

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #413 dnia: 05 Mar, 2011, 13:05:41 »
Faktycznie ładne te SOLARISY. gaga mam pytanie - Czy pod tym mostem biegną tory kolejowe?

PZDR
« Ostatnia zmiana: 05 Mar, 2011, 13:13:10 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #414 dnia: 05 Mar, 2011, 16:50:50 »
MORDUK-Tak,pod mostem są tory kolejowe,które biegną wzdłuż ul.Roosevelta tzn przez środek miasta,co widać na załączonej mapie.Pierwszy most-to Most Dworcowy zwidokiem na Targi Poznańskie,drugi-to Most Uniwersytecki,trzeci most-to Most Teatralny.

http://wiki.worldflicks.org/most_uniwersytecki.html

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #415 dnia: 05 Mar, 2011, 21:13:06 »
Dzięki gaga. Pytanie to zadałem ponieważ zdjęcie przypomniało mi sytuację kiedy staliśmy na moście w centrum miasta pod którym przebiegały tory. Chciałem sprawdzić czy to ten sam most. No i okazało się, że tak. Jeszcze raz dzięki za pomoc w odświeżeniu pamięci.

PZDR

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #416 dnia: 11 Mar, 2011, 16:13:29 »
 Droga Krzyżowa -ulicami Poznania z krzyżem Jana Pawła II

W czwartek poznaniacy przeszli ulicami miasta w Drodze Krzyżowej. Towarzyszył im krzyż Jana Pawła II, trzymany przez niego podczas uroczystości Wielkiego Piątku w 2005 r.

http://epoznan.pl/news-news-24018

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #417 dnia: 23 Mar, 2011, 09:03:49 »
Ciekawy news w onet.pl znalazłem :

Euro 2012 w Krakowie zamiast w Poznaniu?

CYT:
Poznań ma wielkie problemy ze swoim stadionem. UEFA ma sporo zastrzeżeń, które dotyczą głównie względów bezpieczeństwa. Do tego, co jakiś czas, dochodzą kłopoty z murawą. W tej sytuacji stolica Wielkopolski może stracić prawo do organizacji Euro 2012. Przynajmniej takie głosy pojawiają się coraz częściej.

Całośc pod adresem  : http://sport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2012/euro-2012-w-krakowie-zamiast-w-poznaniu,1,4219455,wiadomosc.html

« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 09:14:26 wysłana przez MORDUK »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #418 dnia: 23 Mar, 2011, 16:44:05 »
MORDUK-taka jest prawda,ponownie zmieniają murawę,przecież to wszystko kosztuje i jeśli władze miasta nie potrafią zadbać o interes miasta,to nie żałuję.Tyle jest inwestycji do wykonania i wszystko stoi w miejscu.Rondo Kopernika,w centrum miasta wali się ludziom na głowy,aż strach przechodzić pod nim,a innej drogi nie ma.Jeszcze trochę,aż dojdzie do nieszczęścia,na powierzchni jeżdżą tramwaje,jeśli kiedyś Rondo się zawali,będzie katastrofa i wielkie zdziwienie.

-Prezes PZPN Grzegorz Lato podczas Kongresu Zwyczajnego UEFA w Paryżu miał się dowiedzieć,że Euro 2012 zostanie przeniesione z Poznania do Krakowa.Tak jak piszesz.
Lato ma być takiego rozwiązania pewny już w 90 procentach.

http://epoznan.pl/sport-news-24235

-Zgodnie z zapowiedziami we wtorkowy wieczór zakończono usuwanie starej murawy ze Stadionu Miejskiego przy ul.Bułgarskiej.
Pytam się,jakiej starej,lepiej było napisać -poprzedniej.Przecież,to już piąty raz wymieniają murawę w tym sezonie.

Ponadto nasz Prezydent woli wydawać pieniądze na promocje miasta [9 mln],a mniej się martwi stanem ulic i budynków.

http://epoznan.pl/sport-news-24231
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 19:15:31 wysłana przez the_mask »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #419 dnia: 24 Mar, 2011, 09:22:58 »
Faktycznie gaga z tą murawą to przegięcie. Pieniądze i to bardzo duże wyrzucane są w błoto i to dosłownie. Gdzieś kiedyś czytałem, że za słabe ukorzenianie się trawy odpowiedzialny jest "DACH" stadionu a raczej zbyt mały prześwit, który nie pozwala na dobre nasłonecznienie murawy. Z drugiej strony również czytałem, że któraś część dachu miała być częściowo otwierana co miało wpływać na poprawę wegetacji trawy. W związku z powyższym myśle że tym problemem powinni zająć się fachowcy a nie bezsensowna wymianą murawy, która nic nie daje.

Wracając do EURO 2012 - utrata możliwości organizacji EURO bedzie ogromna stratą dla miasta. 

PZDR