Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 95013 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #390 dnia: 09 Gru, 2010, 01:49:03 »
Poznańskie Betlejem

Od 11 do 23 grudnia w Poznaniu będziemy wprowadzać się w Bożonarodzeniowy nastrój.Na Starym Rynku będą się odbywały kiermasze,gdzie będzie można spróbować, przygotowanej przez rzemieślników bogatej oferty świątecznych potraw i upominków.

Na Starym Rynku zobaczymy akcje animacyjne adresowane do mieszkańców miasta, które aktywnie włączą Poznaniaków w ideę Betlejem. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Zlocie Gwiazdorów 19 grudnia. Na uczestników zabawy czekać będzie do wykonania kilka specjalnych zadań, związanych z pracą Gwiazdora. Ci, którzy wywiążą się z nich najlepiej, otrzymają wyjątkowy Certyfikat uprawniający do posługiwania się tytułem „Poznańskiego Gwiazdora”.

Odbędzie się kolejny V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej,18 grudnia odbędzie się Świąteczna Gra Miejska, która obejmie swoim zasięgiem centrum Poznania, a zakończy się wspólnym odśpiewaniem kolęd na scenie.
W tym roku zaproszono do współpracy Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W dniach 11-12 grudnia (sobota, niedziela) oraz 18-19 grudnia (sobota, niedziela) przy scenie głównej na Starym Rynku będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ten sposób poznaniacy włączą się w ideę niesienia pomocy potrzebującym dzieciom.

Jestem ciekawa,czy w Suwałkach również są rozprowadzane świece Caritasu?

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #391 dnia: 09 Gru, 2010, 22:35:01 »
gaga, u nas świece Caritas są chyba co roku, tylko nie wiem gdzie je sprzedają (najprawdopodobniej w Konkatedrze św. Aleksandra - może nie tylko, nie wiem) bo odkąd pamiętam to moja teściowa zawsze taką stawia na wigilijnym stole ;)
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #392 dnia: 09 Gru, 2010, 23:29:44 »
Tak,wobec tego na pewno w kościele.U nas też co roku są sprzedawane po mszach w kościołach,w tym roku wyjdą dodatkowo  z tą akcją na ulicę.

Śmiałam się niedawno,że te świece z roku na rok są droższe.Kiedyś kupowałam te duże,mam ich kilka i powiem Ci,że są bardzo trwałe.Przydają się jak jest awaria prądu  :P,dają dobre światło.Obecnie już kupuję te mniejsze,bo nie mam ich gdzie przechowywać  ;)

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #393 dnia: 10 Gru, 2010, 16:38:34 »
gaga, to masz cały rok na wypalenie takiej świeczki ;) (i tak co roku, od jednych świąt do drugich ;) ) zawsze miło zapalić choćby żeby nastrój zrobić ;)
a z tego co piszesz wnioskuje, ze rzadko prąd u Was zabierają :D
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #394 dnia: 10 Gru, 2010, 20:13:05 »
Fakt,że rzadko mamy brak prądu,ale jak się zdarzy,to na kilka godzin.Ostatnia awaria trwała 20 godzin i chyba się spieszyli,bo po 24 godzinach,nie mogliby pobrać za przesył energii. Bo my za przesył płacimy tyle samo co za zużycie-skandal.To samo jest z gazem-zużycia miałam za 80zł a rachunek wynosił 164 zł.Różnica -to abonament i przesył.

Powracając do świec,jeśli palę to wolę zapachowe,a najbardziej lubię kadzidełka  :D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #395 dnia: 13 Gru, 2010, 23:13:09 »
V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej-zakończony.

http://www.epoznan.pl/news-news-22421-Zakonczyl_sie_V_Miedzynarodowy_Festiwal_Rzezby_Lodowej

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #396 dnia: 28 Gru, 2010, 13:27:18 »
Czerwona gwiazda z Cytadeli odnaleziona

http://www.epoznan.pl/news-news-22393-Czerwona_gwiazda_z_Cytadeli_odnaleziona

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #397 dnia: 28 Gru, 2010, 20:18:27 »
Armagedon dopadł miasto nad Wartą.Tramwaje nie jeżdżą na Ogrody.Awaria szyny na Rondzie Rataje: tramwaje już jeżdżą.Awaria trakcji na ul. Roosevelta.Zerwana trakcja na ul. Warszawskiej.Pęknięta rura na Dąbrowskiego: rano wrócą tramwaje""" ???
dodano: Dzisiaj 20:09
Tak można opisać w skrócie,to co działo się w Poznaniu. Wczoraj na Łazarzu,w okolicy moich dzieciaków pękła rura.W południe tramwaje nie jeździły-zamarzły zwrotnice.W tym miejscu ukłon w stronę Rockersa,który jest przeciwnikiem tramwajów w Olsztynie.Ulice są prawie nie sprzątane i chodzenie po mieście jest bardzo trudne.Sprzątają nieliczni dozorcy,fakt,że wczorajszy dzień i noc sypał śnieg,ale przecież zimy kiedyś też bywały.Należy wspomnieć,że samochodów jest w ruchu bardzo mało,posądzam,że stoją zasypane przed domami-jednym słowem dobrze napisał chłopak na epoznan- Armagedon dopadł miasto nad Wartą

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #398 dnia: 03 Sty, 2011, 20:40:27 »
Dom mody La Mania

Partnerka Jana Kulczyka kilka tygodni temu otworzyła dom mody La Mania.Przetakiewicz wspólnie z Janem Kulczykiem mieszka obecnie w Lonydnie. Pierwszy salon La Mania otworzyła natomiast w Warszawie. Być może kolejny pojawi się kiedyś także w Poznaniu.
Joanna Przetakiewicz do realizacji przedsięwzięcia pozyskała Karla Lagerfelda, ikonę światowej mody, który stał się patronem nowego pomysłu.

http://www.youtube.com/watch?v=fmtyk2QfuSg

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #399 dnia: 06 Sty, 2011, 16:10:12 »
Historyczny OrszakTrzech Króli

Punktualnie o godzinie 12.00 z Placu Wolności wyruszył pierwszy w Poznaniu Orszak Trzech Króli.
Był to barwny korowód, do którego mógł się dołączyć każdy chętny.

http://epoznan.pl/news-news-22852

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #400 dnia: 20 Sty, 2011, 21:07:25 »
Dziś czytając poranną prasę znalazłam artykuł,który wzbudził we mnie gniew i bezsilność. Otóż od 1 stycznia w moim mieście inkasent z gazowni będzie przychodził do klientów wg nowego systemu i tak:
-Odbiorcy korzystający tylko z kuchenek gazowych będą mieli jeden odczyt w roku.Pierwszą fakturę klient otrzyma za faktyczne zużycie za dwa miesiące,kolejne 5 faktur wg kwot prognozowanych.
-Odbiorcy używający kuchenek gazowych i gazu do ogrzewania wody,będą mieli odczyty 3 razy w roku.Klient otrzyma pierwszą fakturę z rzeczywistym odczytem i jedną prognozowaną.
-Odbiorcy korzystający z gazu do ogrzewania mieszkania i domów będą mieli wizytę inkasenta co 2 miesiące i rachunek będzie opiewał na rzeczywiste zużycie gazu.

Najciekawszy był komentarz,że klient może sam sprawdzać stan licznika i zgłaszać do gazowni,wówczas będzie miał wystawioną fakturę wg zgłoszenia.Już widzę starszych ludzi,którzy odczytują swoje liczniki.Dopiero na końcu roku będą cyrki. Oprócz tego zbulwersowała mnie ta wiadomość,ponieważ nikt nie został o zmianach poinformowany.Wytłumaczono ten fakt zbyt dużymi kosztami,które obciążyłyby firmę.Drobiazg,co tam- klient się nie liczy.Wiele domów ma liczniki na klatkach schodowych,więc nawet kontaktu z inkasentem nie mamy,faktury wrzuca się do skrzynek pocztowych.Żeby chociaż o tym mówiono w telewizji regionalnej,ale wybrano gazetę [które są coraz mniej czytane ] do informowania ludności.
Jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądało w praktyce,fakt,że ludzie są narazie niezadowoleni.
Jeszcze ciekwostka do tej pory Poznań miał zatrudnionych 32  inkasentów,obecnie będzie ich 16-tu,kolejna oszczędność dla gazowni,a gaz coraz droższy :-\
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2011, 21:11:30 wysłana przez gaga »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #401 dnia: 05 Lut, 2011, 18:32:55 »
Silny wiatr nad Wielkopolską i Poznaniem:

http://epoznan.pl/news-news-23414

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #402 dnia: 11 Lut, 2011, 23:38:51 »
Kara dla Lecha

Klub KKS Lech Poznań został ukarany karą grzywny w wysokości 20.000 euro,oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata.

http://epoznan.pl/news-news-23548

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #403 dnia: 12 Lut, 2011, 19:19:51 »
Według mnie ta kara gaga jest uderzeniem w polskiego kibica. Kibica LECHA!!!!!!!!! Wnioskuje z tego artykułu, że przedtawicieli UEFA-y nie było na poprzednich meczach drużyny w Lidze Europy.  :-\
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #404 dnia: 12 Lut, 2011, 23:01:31 »
Pewnie,że ucierpi kibic i za co? Gdyby chodziło o jakieś burdy na stadionie,ale za zaniedbania organizatorów? Kpina :-\ Dosyć,że nie wspomniano o nieszczęsnej murawie,która co chwilę jest wymieniana.Ludzie mówią,że winą w dużej mierze jest wydana zgoda na ówczesny mecz w tej zamieci śnieżnej.Obecnie co położą murawę,to niewypał :P

Od kilku dni na Stadionie Miejskim trwa "reanimacja" murawy na
mecz Lecha Poznań z SC Braga w 1/16 Ligi Europejskiej. Na wiosnę czaka
nas kolejna wymiana płyty obiektu.

http://epoznan.pl/sport-news-23098
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 00:17:15 wysłana przez the_mask »