Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 96344 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #330 dnia: 01 Paź, 2010, 00:58:27 »
MORDUK w nagrodę za kibicowanie LECHOWI i z okazji wygranego meczu wstawiam Ci niespodziankę Twój zapamiętany koń ze starego ZOO:

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #331 dnia: 01 Paź, 2010, 09:05:30 »
Wielkie dzieki gaga. Wczoraj LECH grał naprawdę tak jak na Majstra przystało. Widowisko - 6, Stadion - 6 szkoda tylko tej murawy bo po tym spotkaniu pewnie znowu będzie do wymiany, atmosfera - 6.

POZDRAWIAM
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #332 dnia: 05 Paź, 2010, 17:37:23 »
Już wczoraj znalazłam tą wiadomość,ale już było bardzo późno.Doczekałam dzisiejszej prasy i faktycznie tekst się powtórzył,że-

Policja i Straż Pożarna przyjęły zgłoszenia jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowego meczu. Mieszkańcy bloków przy ul. Olszynka twierdzą, że podczas piłkarskiego święta na stadionie, w ich mieszkaniach drżały szyby, meble i ściany.

Podczas następnego meczu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zbada siłę drgań i ich pochodzenie. Wieżowce przy ul. Olszynka prawdopodobnie drżały na skutek żywiołowego dopingu ponad 40 tysięcy kibiców. Inspektorat chce ustalić czy wstrząsy były przenoszone przez grunt, czy może przez fale dźwiękowe, a więc gardła kibiców. Sprawdzi także czy na etapie projektowania stadionu wzięto pod uwagę oddziaływanie na inne budynki.

Badanie sejsmografem odbędzie się podczas kolejnego meczu Lecha Poznań przy Bułgarskiej. 16 października poznańska drużyna zagra z  Zagłębiem Lubin.-Pożyjemy zobaczymy,narazie ludzie się z tego śmieją.Nawet została ujawniona pocztą pantoflową wiadomość,że właściciele sąsiadujących działek,blokowali przy rozbudowie stadionu,możliwość budowy parkingów.
Niestety,kiedyś te tereny były prawie na obrzeżach miasta,miasto się rozwija i działek tam już dawno nie powinno być.Przecież kiedyś Rataje również były wsią,a od lat 60-tych rozrosło się tam olbrzymie osiedle mieszkaniowe.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #333 dnia: 08 Paź, 2010, 21:24:08 »
Zachwycamy się poznańskim Starym Browarem,przyległym do niego wieżowcem Andersią,a nie każdy wie jak wygląda druga strona ulicy Półwiejskiej .Dziś był alarm dotyczący wieżowca-biurowca Andersia,że ponoć podłożono bombę.Doszło do ewakuacji pracujących tam ludzi,przy okazji porobiono zdjęcia.Uchwyciłam dwa: jedno przedstawiające zabudowania z których Poznań może być dumny,drugie zdjęcie ukazuje ...ten stary Poznań.Jednym słowem druga strona ulicy :P Trochę widoczność zakrywa pas rozciągnięty przez ekipy sprawdzające zagrożony teren.

Zdjęcia-epoznan
« Ostatnia zmiana: 08 Paź, 2010, 21:38:45 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #334 dnia: 17 Paź, 2010, 20:06:35 »
Poznańska Fara -bazyliką mniejszą

Kilka lat trwały starania Towarzystwa Przyjaciół Fary o nadanie jej tytułu bazyliki mniejszej. Udało się! W poniedziałek, abp Stanisław Gądecki odczytał w katedrze dekret, w którym Benedykt XVI podnosi Farę do godności bazyliki mniejszej.Dziś odbyło się poświęcenie przez arc.S.Gądeckiego.
Bardzo jestem dumna,bo tu moi rodzice brali ślub,ja byłam ochrzczona i tu zachodziłam codziennie przez lata,gdy uczęszczałm do pobliskiej szkoły.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #335 dnia: 21 Paź, 2010, 21:16:44 »
No gaga czas zasiąść wygodnie przed TV i oglądać relację meczyku naszej ukochanej drużynki. Mam dzisiaj spory dylemat bo z kolei przeciwnikiem Lecha jest CITY a to z kolei moja najlepsza drużyna w Premiership której kibicuję też juz pare ładnych lat. Jak narazie meczyk spoko. Polecam

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #336 dnia: 21 Paź, 2010, 21:21:26 »
no i przegrywa LEch 1:0 >:(

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #337 dnia: 21 Paź, 2010, 21:30:34 »
0:2 juz przegrywa ;p
   [img height=50]http://lh3

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #338 dnia: 21 Paź, 2010, 21:34:46 »
Przez ciekawość zajrzałam na reakcję poznaniaków na epoznan,już wydali wyrok,że Lech przegra.Przy okazji dowiedziałam się,że wreszcie prace przy nowej murawie na Bułgarskiej skończone.
Mój mąż nie chcąc się denerwować nie oglada meczu  :P

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #339 dnia: 22 Paź, 2010, 09:09:22 »
Co prawda LECH przegrał ale był równym no może poza kilkoma minutami przeciwnikiem dla CITY. Mieli sporo sytuacji co było widać w podsumowaniu meczu. Lech wykonał wiecej strzałów na bramkę niż CITY. Poznaniacy grali dobrze jednak widac było kolosalną różnicę w przygotowaniu kondycyjnym, wyszkoleniu technicznym zawodników itp.itd. Brawo dla Peszki i Kikuta, którzy moim zdaniem byli najlepszymi zawodnikami LECHA w dniu wczorajszym. Ważne jest to że Lech dalej sie liczy w grupie. Ponieważ RED BULL i STARA DAMA zagrali wczoraj dla Poznaniaków. W ich spotkaniu padł remis 1:1.

PZDR

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #340 dnia: 25 Paź, 2010, 16:48:20 »
Trawnik trawnikowi nie równy ;)

W parkach i zieleńcach w Poznaniu stanęły 134 nowe tablice z regulaminami. W 11 dużych parkach pojawiły się miejsca do spuszczania psów ze smyczy. Zabytkowe trawniki w centrum miasta można oglądać, ale nie można po nich chodzić. W innych miejscach po trawie wolno biegać, ale nie wolno jej deptać.
Tablice kosztowały 210 tys. zł i wyjaśniają co wolno, a czego nie wolno robić w parkach w formie obrazkowej i pisanej. Każdy z regulaminów został dostosowany do lokalnych warunków. Określono np. funkcję zabytkowych parków centrum miasta jako czysto ozdobną, a innych także jako rekreacyjną. Na trawniku w parku Mickiewicza przed operą można wciąż siadać do woli, ale już w parku Chopina i pod balkonem CK Zamek na trawę wchodzić nie wolno-parę metrów dalej.

Temat staje się kontrowersyjny, gdy na jednej tablicy znajdują się informacje, że trawy nie wolno deptać, ale za to można z niej korzystać dla wypoczynku i rekreacji ruchowej.
 Na pytanie, czy przepis będzie równie jasny dla rozdających mandaty strażników miejskich, kierownik ZZM odpowiada: - Nikt nikogo nie ukaże za wejście na trawę tam, gdzie jest napisane, że można jej używać do rekreacji.
Warto więc czytać i oglądać to, co znajduje się na nowych tablicach, każdy park ma bowiem indywidualny regulamin. W jednym parku można siadać na trawie i biegać, a w innym nie można korzystać z trawnika. W przypadku pierwszym strażnik miejski na pewno nie wystawi mandatu - kontynuuje. W drugim przypadku trzeba się liczyć z możliwością otrzymania mandatu - kończy.

W 11 największych poznańskich parkach, m.in. na Cytadeli, Jana Pawła II i Wodziczki, wydzielono odosobnione miejsca, gdzie można spuścić psa ze smyczy. Kejtry :P tzn.psy muszą mieć wtedy na sobie kaganiec. Bez kagańca już od pewnego czasu nie można spuścić psa na ogrodzonych wybiegach w lasach komunalnych. Jeden z takich wybiegów znajduje się np. nad Cybinką,okolica Warty.

Może powinnam wpisać to w wątek o wszystkim co może nas rozśmieszyć,jednak doszłam do wniosku,że tak naprawdę nie jest,to śmieszne.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #341 dnia: 04 Lis, 2010, 08:38:22 »
gaga jak tam nastroje Poznaniaków przed dzisiajszym meczem i po zmianie trenera na BAKERO. Moim skromnym zdaniem był to błąd włodarzy LECHA. Mogli jeszcze poczekać z tą rozgrywką do końca rundy jesiennej i fazy grupowej Ligi Europejskiej. Zostało raptem parę meczy. Bakero może i dobrym piłkarzem był ale czy jest dobrym trenerem? Nie wiem. A czy ta zmiana na dwa dni przed tak ważnym meczem dla LECHA dobrze wpłynęła na piłkarzy. Tez wątpliwe. Ale sercem jestem za Kolejorzem.   

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #342 dnia: 04 Lis, 2010, 14:28:08 »
Morduk-pierwsza i najważniejsza sprawa,to wiadomość ,że:
Ryszard Grobelny ogłosił dziś po godzinie 10.00, że zezwala na rozegranie czwartkowego meczu pomiędzy Lechem Poznań i Manchesterem City. Negatywnie o zabezpieczeniu spotkania wyrazili się natomiast policjanci.
W tym przypadku ludzie mówią,że Grobelny tuż przed wyborami strzeliłby sobie samobója,gdyby nie dopuścił do tego meczu.
Druga sprawa to opinie poznaniaków,jedni widzą to w czarnych barwach,inni są zdania,że może piłkarze zechcą się pokazać.Jednak większość twierdzi,że tuż przed ważnym meczem nie zmienia się trenera.
Wczoraj :
Oficjalny trening przed pucharowym spotkaniem odbył się na Stadionie Miejskim, a nie na bocznych boiskach. Zajęcia rozpoczęły się o godz. 18 od rozgrzewki, którą poprowadził nowy trener przygotowania fizycznego Luis Mila. Następnie piłkarze trenowali z piłkami, a trening zakończył się ćwiczeniami nad dośrodkowaniami i ich wykańczaniem, a następnie zagrali na zmniejszonym placu. W zajęciach nie uczestniczyli przeziębiony Joel Tshibamba oraz Artur Wichniarek.-

Mój mąż z tej zmiany jest niezadowolony,pożyjemy zobaczymy :P
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2010, 16:04:40 wysłana przez the_mask »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #343 dnia: 04 Lis, 2010, 15:07:36 »
Nie dziwię się mężowi, że jest niezadowolony. Sam nie wiem czy ta zamiana trenera wyjdzie na dobre dla Kolejorza. Tak jak wczesniej pisałem BAKERO nic jako trener nie zdziałał i niczym specjalnym pochwalic się nie może. No ewentualnie tym że pomógł POLONII WARSZAWA pozostac w ekstraklasie w poprzednim sezonie. Ale czy można uważac to za osiągnięcie?
Własnie przeczytałem, że LECH rozstał sie z "KRÓLEM ARTUREM" http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/lech-rozstal-sie-z-arturem-wichniarkiem,1,3769329,wiadomosc.html
To akurat dobry krok. Wichniarek miał być wzmocnieniem dla druzyny a wychodzi na to, że chyba tylko przeszkadzał.
Przypomnę że mecz transmituje TV4 początek studia o 18.30

POZDRAWIAM

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #344 dnia: 04 Lis, 2010, 20:56:40 »
MORDUK! Dobrze kibicujesz -Lech jednak wygrał  ;D Jestem ciekawa,czy kontrowersyjne budynki stoją jeszcze :P Ponoć dziś mieli badać nasilenie hałasu  :-\