Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 93115 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #315 dnia: 10 Wrz, 2010, 15:34:22 »
Dziś znalazłam sposób w jaki promuje się Poznań:

http://www.youtube.com/watch?v=7gHRUJJiuE8&feature=player_embedded
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz, 2010, 17:07:37 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #316 dnia: 20 Wrz, 2010, 23:47:04 »
Sting w Poznaniu-przyjechał wczoraj wieczorem,wszyscy zastanawiali się w jakim hotelu zanocuje,otóż zatrzymał się w Blow Up Hall Grażyny Kulczyk,jest to 5-gwiazdkowy hotel w centrum miasta, w którym znajdują się 22 pokoje. Mieści się w Starym Browarze. Średnia cena doby w tym luksusowym miejscu mięści się w granicach 1000 złotych bez wyżywienia.

W Blow Up Hall nie ma recepcji i pokoi, na których widnieją typowe numery. Każdy z gości otrzymuje iPhone przyporządkowanego do konkretnego pokoju. On pozwala otwierać drzwi do swojego lokum, a także podaje nam wszelkie niezbędne informacje dotyczące hotelu, czy Poznania.

Pogoda nie jest dziś ciekawa,może nie pada mocno,bo tylko trochę wieczorem siąpiło,ale jest silny wiatr.Z podawanych wiadomości,bilety rozeszły się jak świeże bułki.60% wykupili poznaniacy,10% było dla gości ,reszta została kupiona dla mieszkańców z poza Poznania. 
 Podczas dzisiejszego koncertu Stinga na Stadionie Miejskim odbyła się również premiera oświetlenia, które jest nieporównywalne jaśniejsze niż poprzednie.
Od godziny 20.11 na Stadionie Miejskim gra Sting. Wcześniej na scenie zaprezentowali się już Indios Bravos i Anna Maria. Sting ocenił bardzo pozytywnie poznański stadion na który statystyczny poznaniak wydał 1200zł.
Chociaż wart 713 mln zł jest największą w historii inwestycją finansowaną z kieszeni poznaniaków, otwarcie stadionu mogli świętować tylko ci, którzy wykupili kosztowny bilet. Miasto nie organizowało imprez towarzyszących dla mieszkańców.
 Drugie zdjęcie pochodzi z godzin,kiedy zaczęto wpuszczać publiczność miało to nastąpić około 17,00 godz.Ostatnie zdjęcie przedstawia wnętrze hotelu,nie oznacza to,że jest to pokój Stinga.
Godz. 22.30 - Publiczność na płycie boiska wstała z miejsc. Wszyscy klaszczą, niektórzy płaczą.

« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2010, 06:25:13 wysłana przez the_mask »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #317 dnia: 21 Wrz, 2010, 13:19:40 »
Stadion super - budowę a raczej przebudowę Bułgarskiej śledziłem od 2006 roku na stronie LECHA. Właśnie gaga miałem Ciebie zapytać sie o otwarcie jak przebiegało ale wyprzedziłaś mnie. A może gdzieś na waszych lokalnych stronach zamieścili filmiki z otwarcia. Na stronie LECHA jest tylko opis i galeria http://www.lechpoznan.pl/mod,40,galerie,ga,1637.htm na youtubie nie znalazłem. Jak znajdziesz to zamieść na naszym forum.

Dwa zdjęcia z otwarcia.
INDIOS,
ANKA

Pozdrawiam  
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2010, 13:30:35 wysłana przez MORDUK »
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #318 dnia: 21 Wrz, 2010, 18:15:21 »
Mam króciutką relację znajomych,trochę z gazet i kilka zdjęć prywatnych i z epoznan.
Otóż już popołudniu ulice były wyludnione,szłam około 15,00 ul.Dąbrowskiego i Kraszewskiego,więc oprócz korków,ludzi prawie nie widziałam.Podobno nawet dzieci z przedszkoli odbierano wcześniej,aby uniknąć zatorów na drodze.
Impreza była podobno wspaniała,moja sąsiadka właśnie odsypia zawaloną nockę. Przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej,która następnie ''przygrywała'' Stingowi i pokazie świateł otwarty został jak pisze prasa najnowocześniejszy stadion w Polsce.Gwiazda na estradzie ukazała się o godzinie 20,15,zaraz po uroczystym otwarciu.Na widowni znajdowało się ponad 30 tys widzów. Sting zabłysnął nieskazitelnym strojem;ubrany był w szarą koszulę,czarną marynarkę i jeansowe spodnie./opisywała ten strój kobieta/ ;) Na wstępie przywitał się w naszym języku:Dobry wieczór i Jak się macie i Fantastyczny stadion :P,co wywołało ogromny aplauz.Mimo chłodu,publiczność bawiła się znakomicie,śpiewali ze swoim idolem,zapalali zapalniczki podczas ballad,pstrykano zdjęcia,podobno byli tacy,którzy płakali ze wzruszenia.Zresztą,tą wiadomość złapałam wczoraj z relacji w internecie .Artysta zagrał wszystkie swoje największe przeboje,oprócz wokalu,zaprezentował również swoje umiejętności gry na gitarze klasycznej,basowej i na harmonijce ustnej.
Teraz troszeczkę z prasy: Pierwsze pytanie co łączy Stinga i napastnika Lecha Siergieja Kriwica? Od wczoraj oboje mają koszulki Kolejorza z nr 10,jako pamiątkę przekazał artyście prezydent miasta Ryszard Grobelny przed koncertem.Jednak bardziej został zaskoczony,gdy z rąk Piotra Rzeczyckiego Otrzymał z firmy Universal 5 platynowych płyt za ostatnie albumy
Zanim wokalista pojawił się na scenie publiczność miała okazję zobaczyć i usłyszeć odgłosy i świetlne efekty burzy uzupełnione tubalnym głosem ,że ''Kiedyś w tym miejscu ktoś miał sen-stworzyć miejsce,gdzie będą mogli bawić się młodzi ludzie''.Na scenie pojawiły się dzieciaki kopiące piłkę,ubrane w koszulki z nazwami dzielnic Poznania .Popisy zostały zakończone wyjściem na scenę przebranymi za robotników bębniarzami,których bieganina z taczkami i narzędziami oddawała atmosferę ostatnich dni,uczestniczył temu wszystkiemu pokaz laserowych świateł i zimnych ogni.O wspominanej godzinie na estradę wyszedł Sting,oglądalność wspomagały umieszczone nad muzykami ruchome telebimy.

[picasa width=750 height=500]host=picasaweb.google.pl&hl=pl&feat=flashalbum&RGB=0x000000&feed=http%3A%2F%2Fpicasaweb.google.pl%2Fdata%2Ffeed%2Fapi%2Fuser%2Fmaroma8%2Falbumid%2F5519382339297858177%3Falt%3Drss%26kind%3Dphoto%26hl%3Dpl[/picasa]

« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2010, 18:19:45 wysłana przez gaga »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #319 dnia: 22 Wrz, 2010, 18:10:13 »
Dziś ukazał się artykuł w Głosie Wielkopolskim-Egzamin zdany,ale potknięcia się zdarzyły

Najpierw napiszę o pozytywach: miejsca do siedzenia wygodne,temperatura wbrew temu,co niektórzy odczuwali -była do zniesienia.Dojazd zaskoczył kierowców,ale myślę,że to za przyczyną zdyscyplinowanych poznaniaków.Pisałam Wam wcześniej,że wszyscy wcześniej odbierali dzieci z przedszkoli,szkół i posądzam,że Ci wracający z pracy dostosowali się do organizowanych objazdów.Dlatego widzowie na koncert mogli dojechać bez zbędnych nerwów i ....o dziwo,mieli miejsca do parkowania. Tu znowu wyjaśnię,że na pewno byłoby gorzej,ale stadion leży po stronie domków jednorodzinnych,gdyby w tym miejscu były blokowiska sytuacja pewnie by gorzej wyglądała. Gorzej wyglądał dojazd transportem zbiorowym,tramwaje i autobusy były mocno zatłoczone.Droga powrotna była jeszcze sprawniejsza,ostatecznie -było już po 23,00.
Jak podaje rzecznik policji zostały zgłoszone tylko 3 włamania do samochodów :P Nie odnotowano żadnej bójki innych kradzieży czy też poważniejszych wypadków.
Natomiast ta gorsza strona,to: Długie kolejki do toalet,brak wody w niektórych toaletach  :P.Niebezpiecznie zrobiło się,gdy odpalono fajerwerki-ich część spadła na publiczność i choć nikt nie został poparzony,to 24 osoby zgłosiły zniszczenie ubrania.Problem był również ze zdublowaniem pewnej liczby biletów.Organizatorzy tłumaczą to błędem systemu informatycznego.
Jedna z wolontariuszek stwierdziła,że jej zdaniem były kłopoty komunikacyjne i miała fatalne warunki do pracy.No trudno,zawsze znajdzie się kij,gdy się chce kogoś uderzyć. ;) Tyle donosi prasa.Znajoma opisuje całą imprezę jako wspaniałą i na tym zakończę.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #320 dnia: 27 Wrz, 2010, 14:02:47 »
Zawsze są jakies minusy rozchodzi się jednak o to aby te minusy nie przysłoniły tych plusów.I w tym przypadku zgodzisz się ze mna chyba że te minusy tych plusów nie przysłoniły :D. Ciekawy jestem gaga jak problemy komunikacyjne o których pisałaś powyżej zostaną rozwiązane w czwartek kiedy to LECH będzie grał w Lidze Europy z FC Red Bull Salzburg. Podejrzewam, że na Bułgarskiej będzie komplet czyli około 46 tys.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #321 dnia: 27 Wrz, 2010, 18:05:53 »
Powiem szczerze,że na racie cisza w tym temacie.Co prawda ul.Bukowska jest świeżo oddana po remoncie,a właśnie ta ulica i Grunwaldzka prowadzą w stronę stadionu.
Znalazłam ciekawostki odnośnie biletów na ten mecz-sprzedawano je od środy cena 38-90zł;najdłużej stano 13 godzin,rekordzista kupił 900 biletów.Z Austrii ma być około 300 kibiców,natomiast na stadionie ma być powyżej 40 tys widzów.Trochę więcej niż na Stingu :P.Myślę,że skoro na koncercie nie narzekano na brak miejsc do parkowania,to i tą razą się uda.Tak jak pisałam,okolica co prawda nie jest tak pusta jak przed laty,ale i tak jest tam luźniej niż w innej części miasta. Niby narazie stadionowe parkingi nie są na 100% gotowe,ale liczę,że się wszystko uda.
Przez dziesiątki lat jeździłam tą trasą do pracy i zmiany jakie obecnie tam zaszły są zdumiewające.Kiedyś od Bulgarskiej byla już pustka,obecnie po drugiej stronie Grunwaldzkiej rozbudowano olbrzymie osiedle mieszkaniowe,a i na samej Grunwaldzkiej pobudowano dużo domów.Jednak wierzę w zmysł organizacyjny i zdyscyplinowanie poznaniaków.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #322 dnia: 27 Wrz, 2010, 19:39:42 »
Znalazłam ciekawostki odnośnie biletów na ten mecz-sprzedawano je od środy cena 38-90zł;najdłużej stano 13 godzin,rekordzista kupił 900 biletów.
No to bilety na takiej rangi spotkanie nie były tak drogie. Na ważane spotkania ekstraklasy dochodzą do 50 zł. Rekordzista pewnie nieźle sie obłowi sprzedając bilety przed meczem lub na allegro. Ich wartość pewnie wzrośnie  4-5 razy. Może uda sie kiedyś namówic kogoś i udac sie na mecz KKS i poczuc klimat pierwszej areny EURO 2012 w Polsce. Narazie w czwartek atmosferze panującej na Bułgarskiej oddam sie w jednej z suwalskich knajp.Oczywiście w miłym towarzystwie i przy złocistym napoju. I nie bedzie to na pewno sok jabłkowy.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2010, 19:44:06 wysłana przez MORDUK »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #323 dnia: 28 Wrz, 2010, 22:33:27 »
Organizatorzy najbliższego meczu,są spokojni o kibiców Lecha,natomiast martwi ich i pozostałych poznaniaków murawa,ciągle pada,a to moze zaważyć na tym jaki będzie efekt jej położenia.
Pierwsze zdjęcie pochodzi z wczorajszego dnia,tuż po zakończeniu prac;drugie zdjęcie ukazuje teren przed stadionem-ul.Bułgarska i przebiegająca po prawej stronie zdjęcia ul.Grunwaldzka.

zdjęcia z epoznan

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #324 dnia: 29 Wrz, 2010, 11:18:29 »
Gdzieś czytałem, że mieli zainstalowac specjalne lampy kwarcowe, które miały osuszać trawę i pomóc jej w szybszym ukorzenieniu się.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #325 dnia: 29 Wrz, 2010, 12:26:17 »
Na ten temat nigdzie nie piszą,ale dziś podano rozkłady komunikacji miejskiej,więc ma dojść wiele dodatkowych tramwajów,większa częstotliwość ich kursowania i dodatkowe linie autobusowe.Apel do kibiców,aby korzystali z komunikacji miejskiej.Wczoraj poszła fama,że przejazdy mają być darmowe,dziś na ten temat nic nie piszą.

Kibiców ma być 43 tys. :P

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #326 dnia: 29 Wrz, 2010, 12:43:50 »
Niezła liczba. Bez paru tysięcy prawie całe Suwałki  ;D.

A tu znalazłem filmik przdstawiający Poznań, stadion i kibiców.

http://stadiony-swiata.pl/tag/stadion-przy-bulgarskiej/

plus filmik z ceremonii otwarcia BUŁGARSKIEJ :

http://stadiony-swiata.pl/tag/stadion-przy-bulgarskiej/
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz, 2010, 12:55:37 wysłana przez MORDUK »

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #327 dnia: 30 Wrz, 2010, 09:24:38 »
Znalazłem w sieci smutna wiadomość. Mecz Lecha z FC Red Bull Salzburg może sie nie odbyc w dniu dzisiajszym. Wszystko w rękach delegatów UEFA.

Całośc na wp.pl pod tym adresem ; http://sport.wp.pl/kat,1754,title,Austriacy-mecz-Lecha-moze-sie-nie-odbyc,wid,12713686,wiadomosc.html?ticaid=1afa1

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #328 dnia: 30 Wrz, 2010, 12:48:10 »
Wobec wiadomości jakie zamieściłeś,sprawdziłam na telewizji regionalnej i na lecącym pasku jest informacja,że mecz odbędzie się dziś o godz.21,05.Jest już po godz.12 -tej,więc chyba wiadomość jest aktualna.
Przy okazji wyczytałam,że Lech na biletach zarobił 2,5 ml,z tego miastu zapłacili 217tys.zł. Wczoraj media donosiły,że piłkarze Lecha trenowali w błocie.
Powracając do Twoich informacji.,to specjalnie zamieściłam zdjęcie z przed stadionu,faktycznie nie ma tam kostki brukowej,od poniedziałku u nas ciągle padało,więc być może liczono się,że zakończą prace przed meczem,pogoda mogła pokrzyżować te założenia.Zresztą nikt nie ukrywał,że stadion jest w trakcie przebudowy.
Wiadomość dotycząca dojazdów,jest zaskakująca:wszystkie ościenne ulice są zamknięte dla ruchu kołowego.Zakaz sięga aż pobliskich osiedli mieszkaniowych.Ludziska będą się wściekali,jak nie dojadą do własnych domostw.Natomiast jest poważnie rozszerzony rozkład tramwajowy,do tego stopnia,że maja kursować wydłużone składy [do 18 mb]-tak jakby podwójne składy .Może się uporają.Zmiany w komunikacji mają trwać do jutrzejszego poranka.
Mecz Lecha się odbędzie
W czwartek o 21.05 rozpocznie się mecz Lech Poznań - Red Bull Salzburg. Delegat UEFA wyraził zgodę na przeprowadzenie meczu.

Powyżej wiadomość z ostatniej chwili z epoznan.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #329 dnia: 30 Wrz, 2010, 13:14:06 »
Bardzo mnie ta informacja ucieszyła.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz, 2010, 13:20:34 wysłana przez MORDUK »