Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 98589 razy)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #240 dnia: 01 Sty, 2010, 18:12:04 »
Plan dzisiejszego dnia na spotkaniu młodzieży

Udział w liturgii w parafiach. Obiad u rodzin. 15.30 Spotkania w grupach narodowych lub regionalnych: „Odzyskać odwagę”. Te spotkania, animowane przez braci z Taizé, są okazją do zastanowienia się nad inicjatywami lokalnymi, aby kontynuować „pielgrzymkę zaufania” po powrocie do domu. PL: MTP, hala 5. Od 17.30 do 18.00 wydawanie kolacji (i prowiantu na 2 stycznia) na terenie MTP, hala 7a. Posiłek jemy w hali 7, 8 lub 8a. 19.00   Wspólna modlitwa- MTP, hala 5. Podczas drugiej części modlitwy: medytacja brata Aloisa, a następnie modlitwa wokół krzyża.

Następne Europejskie Spotkanie Młodych w Rotterdamie, w Holandii .

Sylwester w Poznaniu -na rozpoczęcie roku :
Petardy strzelały w rytm poloneza a-dur Fryderyka Chopina. Poznaniacy podziwiali efekt chryzantem i piwonii, wykonany m.in. ze srebrnych komet. Pracowało nad nim 20 osób, dlatego był to największy pirotechniczny pokaz w Polsce. 10tys fajerwerków w 10 różnych miejscach i przez 10 minut -tak witano Nowy Rok ,który będzie poświęcony twórczości Fryderyka Chopina.Przed sylwestrem poznaniacy krytykowali ten pomysł,nikt nie wyobrażał sobie poważnej muzyki w taki dzień.Jednak dziś pomysł ten wspomina się pozytywnie ,szczególnie w porównaniu z imprezami transmitowanymi w telewizji.

                                 
                               

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #241 dnia: 06 Sty, 2010, 00:20:50 »
Bracia jeszcze pozostali


  Tysiące pielgrzymów wyjechało 2 stycznia z Poznania. Uczestniczyli oni w Europejskim Spotkaniu Młodych. Kilku braci zostało jednak w mieście. Będą teraz odwiedzać rodziny, które przyjęły pod swój dach wiernych. W Poznaniu zostaną do 17 stycznia.

Bracia chcą odwiedzić rodziny, które przyjęły do siebie młodzież. Głównym celem spotkań będzie podziękowanie a także wymiana spostrzeżeń i doświadczeń z tegorocznego Taize.  Chcą także uczestniczyć w mszy świętej w intencji spotkania. 17 stycznia w kościele na os. Bohaterów II Wojny Światowej odbędzie się modlitwa za 32 Europejskie Spotkanie Młodych.

Bracia oceniają zakończone spotkanie bardzo dobrze. Pielgrzymi byli zadowoleni. Wciągu tych dni nie odnotowano żadnego wypadku czy problemów z udziałem pielgrzymów. Organizatorzy Europejskiego Spotkania Młodych chcieliby, żeby Taize w przyszłości znów odbyło się w Poznaniu.

 
 


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #242 dnia: 09 Sty, 2010, 20:45:02 »
Sytuacja pogodowa w Poznaniu

W piątek w godzinach wieczornych w Poznaniu temperatura powietrza spadła nawet do -12 stopni Celsjusza. Średnia prędkość wiatru wzrosła do 35 km/h, śnieg sypał delikatnie. Sytuacja do wieczora była nie najgorsza. Dopiero w nocy w wyniku intensywnych
 opadów śniegu i dużego mrozu na ulicach pojawiła się gołoledź i spore ilości błota pośniegowego. Pługi i piaskarki nie nadążały z odśnieżaniem jezdni. Jak zapowiadają synoptycy - to nie koniec ataku zimy. Będzie padać co najmniej do godzin wieczornych w niedzielę. Wysokość pokrywy śnieżnej może się zwiększyć nawet do 25 centymetrów. Apelują o ostrożność .Zapowiadano w ciągu dnia ,że pod wieczór temperatura ma się obniżyć ,a opady śniegu będą bardziej intensywne.Wieczorem wróciłam z kościoła i o zgrozo ulice są całkowicie nie odśnieżane. Znalazłam zdjęcia na epznan z godzin przedpołudniowych ,obecnie sytuacja wygląda dużo gorzej .Zimna mocno się nie odczuwa ,jednak najgorszy jest wiatr i zawieje. Oto widok Poznania w ciągu dnia.Obecnie sytuacja wygląda poważniej ,tym bardziej ,że ciągle sypie. Tramwaje jeżdżą dużo wolniej ,a samochodów dużo mniej na ulicach.Nareszcie mamy zimę .Najgorsze było wczorajsze popołudnie ,bo nie grzały kaloryfery.dopiero pod wieczór usunięto awarię  :P
                         
                             

                             

                             
 


Offline MAM

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 630
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Poznań
« Odpowiedź #243 dnia: 09 Sty, 2010, 21:13:04 »
gaga   co to a zima; dzwonię do brata na Syberię i pytam:podobno u was tak zimno a on mówi ee -25*C a ja na to że w telewizji mówili  ze około -50*C.   Na co on spokojnie  że -50*C to na zewnątrz. :D

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #244 dnia: 12 Sty, 2010, 17:27:35 »
Dobre!  Ja nie stękam na zimę ,tylko na nieudolność i lekceważenie obowiązków. Dziś było już posprzątane ,zupełnie inaczej chodziło się po ulicach .Zima taka być powinna i mnie się podoba ,szczególnie patrząc na nią z okna  :PWOŚP

Poznańskie sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały w niedzielę ponad 600 tys. zł. W całym kraju udało się uzyskać 36 mln zł. Pieniądze te, podobnie jak w zeszłym roku, będą przeznaczone jak wszystkim wiadomo na diagnostykę i leczenie onkologiczne małych dzieci.


W niedzielę, pomimo mroźnej pogody, poznaniacy licznie zjawili się w okolicach Zamku i Placu Mickiewicza. To tam odbywały się koncerty, największe zbiórki i licytacje. Dziś w poznańskich sztabach WOŚP trwało liczenie zebranych podczas akcji pieniędzy. Suma środków to około 611 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać też niemal 3 mln zł w Wielkopolsce. To niewiele gorszy wynik niż rok temu.

Podczas niedzielnego finału WOŚP przeprowadzono także licytacje na Zamku. Dzięki nim udało się zebrać niemal 40 tys. zł. Najwięcej, bo 10 tys. zł, uzyskano za serduszko, które było darem Komendanta Miejskiego Policji. Nie wiadomo jeszcze, ile uda się zebrać na internetowych aukcjach. Te potrwają do końca stycznia.

W 18. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano nie tylko pieniądze. Podczas poznańskiego finału udało się uzyskać od ofiarodawców około 120 litrów krwi.

W Poznaniu pieniądze zbierało 11 sztabów. Łącznie ponad tysiąc wolontariuszy rozdawało serduszka orkiestry w zamian za każdy datek. Do puszek wpadały nie tylko złotówki, ale i zagraniczne waluty.

Najlepszy wynik przypadł w udziale sztabowi w Wielkopolskim Centrum Edukacji Medycznej, którego wolontariusze zebrali ponad 144 tys. zł. Jak się dowiedzieliśmy w sztabie, dokładne liczby będą znane tak naprawdę po zakończeniu ogólnopolskiego finału. Sumy obliczane dziś przez ludzi mogą się ostatecznie różnić od tych, które zostaną potwierdzone przez bank. W samym tylko sztabie w Wielkopolskim Centrum Edukacji Medycznej pracowało ok. 600 wolontariuszy. Jak mówili w rozmowie z Epoznan.pl jego przedstawiciele, w większości były to zorganizowane grupy ze szkół, ale też 150 osób zgłosiło się indywidualnie.źródło :epoznan

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #245 dnia: 13 Sty, 2010, 15:27:15 »
Fabryka Pojazdów Szynowych sprzedana

Agencja Rozwoju Przemysłu przejmuje poznańską Fabrykę Pojazdów Szynowych S.A. Zapłaci za nią 59 mln zł. Zadaniem Agencji jest teraz restrukturyzacja firmy, która zostanie później odsprzedana prywatnemu inwestorowi.


Dziś o godz. 13.00 zostały otwarte koperty z ofertami inwestorów. Fabrykę Pojazdów Szynowych przejmie rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Za udziały w zakładzie zapłaci 59 mln zł. W przetargu swój udział zapowiedziały także dwie inne firmy, jednak ostatecznie do niego nie przystąpiły, nie wpłacając wadium.

FPS to jedna ze spółek-córek zakładów Hipolita Cegielskiego. Jej sprzedaż ma poprawić kondycję finansową silnie dziś zadłużonej poznańskiej firmy.                             

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #246 dnia: 30 Sty, 2010, 15:56:00 »
Targi Akwarystyczne ruszyły w Poznaniu

Nietypowe akwaria, piękne okazy ryb z różnych stron świata oraz wyjątkową roślinność można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszystko za sprawą Targów Akwarystycznych, które ruszyły w piątek. Wystawy będą prezentowane do niedzieli.
Akwarystyka staje coraz bardziej modna. Nie jest to bowiem hobby, na które będziemy musieli wydać dużo pieniędzy. Za najtańszy zestaw dla kilku rybek zapłacimy około 300 złotych. Przed zakupem rybek warto odwiedzić Targi Akwarystyczne, które rozpoczęły się w Poznaniu.

Na zwiedzających czekają prezentacje, wykłady, spotkania oraz specjaliści, którzy udzielą praktycznych porad. Wiele dowiedzieć mogą się także Ci, którzy uprawiają hodowlę rybek już od lat. Na targach można zobaczyć też nowoczesne akwaria i niezbędne akcesoria.

Targi potrwają do niedzieli. W imprezie wzięło udział około czterdziestu wystawców. Targi będą dostępne dla zwiedzających w sobotę od 10.00 do 18.00 oraz niedzielę od 10.00 do 16.00. Bilety w cenie 12 zł. Dla dzieci do 10 roku życia, wstęp bezpłatny.


                                   

                                   

                                   

                                   

                                   

                                   


  Źródło:epoznan

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #247 dnia: 01 Lut, 2010, 12:29:54 »
Promocja Dnia Europy
Maria Mileńko – pochodząca ze Świnoujścia studentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych - zdobyła pierwsze miejsce w konkursie pod hasłem "Europe Day 2010 - I love Europe". Jej praca będzie odtąd promowała Dzień Europy we wszystkich państwach należących do Unii Europejskiej. Wybór najlepszej pracy odbywał się za pośrednictwem internetu. Zagłosować mógł każdy.
Praca została doceniona głównie przez prostą formę i jasny przekaz. Wzrok przyciąga też wyrazista kolorystyka. Na plakacie przygotowanym przez Mileńko, znajduje się szklanka do drinków, do której wsypano litery. Łączą się one w napis Europa. W szklance pływa także różowe serce. Pod szklanką znajduje się napis „Mój ulubiony mix. Ludzie. Miejsca. Kultury”.

Na najlepszą pracę można było głosować za pośrednictwem strony www.designeurope2010.eu. Do ścisłego finału przeszło dziesięć prac. Wybrane zostały przez jury spośród 1700 zgłoszonych plakatów. Plakat wykonany przez Polskę zdecydowanie prześcignął plakaty konkurentów z Francji, Anglii, Niemiec, Włoch czy Portugalii. Polka jeszcze w sobotę rano zebrała 354421 punktów. Wygrała, mając ich ponad 400 tysięcy. Drugie miejsce zajęła praca z Portugalii z blisko 150 tys. punktów.


                                   


Źródło -epoznan i Głos Wielkopolski

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #248 dnia: 06 Lut, 2010, 21:44:16 »
Chciałam Wam pokazać moim zdaniem najpięknejszy kościół w Poznaniu .Jest to mój ulubiony kościół znajdujący się na Starym Mieście w pobliżu Starego Rynku.Historii nie będę opisywała ,bo wszystko co najważniejsze jest na stronie Fary poznańskiej:

             http://www.fara.archpoznan.org.pl

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #249 dnia: 08 Lut, 2010, 15:05:28 »
Poznań najdroższe miasto w Polsce


Według najnowszego raportu ''Dziennika Gazety Prawnej'',Poznań to najdroższe miasto w Polsce szczególnie pod względem cen usług komunalnych.Po Poznaniu znajduje się Gdańsk i Bydgoszcz. Według gazety ,jeszcze w 2008r stolica była najdroższym miastem.

Jak podaje PAP, Poznań ma najdroższy w kraju jednorazowy bilet komunikacji miejskiej. Także u nas najwięcej trzeba zapłacić za wywóz śmieci, mimo, że m.in. w wielu kamienicach centrum na próżno można szukać pojemników przystosowanych do sortowania odpadów. Tymczasem w stolicy wiele opłat od 2008 r. pozostało na tym samym poziomie. Nie zdrożały w tym czasie m.in. bilety komunikacji miejskiej, opłaty za wodę i odprowadzanie ścieków.

Na pocieszenie dla mieszkańców Poznania, według raportu Katowice wyprzedzają nas pod względem ceny wody i odprowadzenia ścieków. W Szczecinie natomiast najwięcej się płaci za ciepło. Według ostatniego raportu „Dziennika Gazety Prawnej”, usługi komunalne są najtańsze w Lublinie, Łodzi i Wrocławiu.

Dla przykładu podam : cena za wodę i ścieki od jednej osoby w mieszkaniu bez licznika ,kosztuje za m-c 48,66zł.; CO w mojej spółdzielni wynosi 160,00zł -w zależności od metrażu mieszkania [43 m kw.];śmieci -11,24 zł-1 osoba.
Bilety komunikacji miejskiej /jak na razie/ kosztują : Normalny na linie zwykłe i nocne do 15 min. 2,00 ;Nomalny na linie zwykłe i nocne do 30 min-3,60;
Dalej :
- Normalny na linie zwykłe i nocne do 60 min. 5,80
- Normalny na linie pospieszne do 15 min 4,00
- Normalny na linie pospieszne do 30 min 7,20
- Normalny na linie pospieszne do 60 min 11,60
Wspominano już w tym roku o kolejnej podwyżce cen,zobaczymy co przyniesie wiosna.
Jeszcze ciekawostka ,czy w Suwałkach płacicie podatek za deszczówkę? W Poznaniu wprowadzono od 2009 r.taki podatek,ale czy go wszyscy płacą?


« Ostatnia zmiana: 08 Lut, 2010, 15:08:04 wysłana przez gaga »

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #250 dnia: 19 Lut, 2010, 20:26:26 »
Odwilż w Poznaniu

-- Nikt nie skarżył się, że topniejący śnieg zalewa mu dom. Sam na podwórku widzę, że topi się powoli i paruje, nie tworząc kałuż - mówi Józef Rapior z wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej Urzędu Miasta. Straż miejska także nie odnotowała większych problemów.

Kanalizacja miejska jest drożna i wyższa temperatura na razie nie wywołała lokalnych podtopień. Nie ma też zagrożenia powodziowego. - W tej chwili poziom wody w Warcie nie przekracza stanu alarmowego - mówi Waldemar Paternoga z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jednak poznaniacy, którzy musieli się wczoraj pieszo przemieszczać choćby przez centrum miasta, mieli powody do narzekań. Mokre chodniki i brudne kałuże z topniejącego śniegu niejednemu pieszemu dały się we znaki.

Czy to koniec zimy? Dla tych, którym znudził się już mróz i śnieg, synoptycy nie mają dobrych wiadomości. - Dodatnia temperatura utrzyma się w ciągu najbliższych kilku dni, a w nocy będzie nieznacznie spadać poniżej zera, ale na razie nic nie wskazuje na to, że ocieplenie będzie długotrwałe - mówi Przemysław Szrama z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. I dodaje: - Pokrywa śnieżna zeszczupleje, ale w najbliższych dniach na pewno nie zniknie. Spodziewamy się przelotnych opadów śniegu z deszczem i śniegu. Będzie utrzymywać się niskie ciśnienie, które może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.


Dziś i jutro na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich odbywa się usuwanie uszkodzeń nawierzchni na Rynku Łazarskim. Już 23 lutego robotnicy przeniosą się na Rondo Rataje, gdzie prace będą trwały 3 dni.
Zima wciąż trwa i w najbliższym czasie nas nie opuści. Jednak dziury mniejsze i większe wyłoniły się spod pokrywy śnieżnej i utrudniają życie kierowcom. Aby uchronić nasze pojazdy od "bezpośredniego kontaktu" z wyrwami w ulicach,należy poruszać się slalomem. Dlatego już teraz, mimo wciąż zalegającego śniegu i nieodpuszczających mrozów, robotnicy ruszają do prac związanych z usuwaniem skutków zimy.

Robotnicy zaczynają pracę po porannym szczycie komunikacyjnym i kończą przed rozpoczęciem popołudniowego. ZDM prosi o zwracanie uwagi na obowiązujące znaki drogowe. Usuwanie ubytków i uszkodzeń w nawierzchniach ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kierowców.


Na razie w Poznaniu jest ...brzydko ,brudno i mokro.

                                             

                                             

Jak się przygotować do powodzi i jak w jej trakcie ułatwić pracę służbom? Straż Pożarna przygotowała mini informator, który wkrótce pojawi się na jej stronach internetowych.

Źródło : epoznan;gazeta pl.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #251 dnia: 21 Lut, 2010, 19:50:01 »
Czuje się wiosnę ,temperatury w plusie ,śnieg choć brudny -topi się stopniowo ,wywózki z głównych ulic ,mimo obietnic -nie widać .Myślę ,że przyroda sama sobie poradzi i nie będzie większych podtopień w moim mieście.
Jednak mimo mego optymizmu  :P czytam na epoznan,że wśród nas jest dużo malkontentów,którzy lubią narzekać ,zamiast reagować .W przytoczonym poniżej tekście można przeczytać ,że gdzieś głos rozsądku cichutko się odzywa ,a tak naprawdę myślę ,że zamiast narzekać od miesiąca ,można było zadzwonić do odpowiednich służb.
Zdjęcia przedstawione w dniu dzisiejszym przedstawiają stan ulic z minionego tygodnia i jak tu mówić o rzetelnych informacjach.
To jest właśnie Polska panie! Ten znak jest przechylony na godzinę drugą od miesiąca, zamiast stać prosto! I założę się, że jak będę tu czekał w kwietniu na tramwaj, to będzie przechylony tak samo! – powiedział w piątek wieczorową porą jednemu z naszych reporterów mieszkaniec okolic Rynku Wildeckiego.
Jeśli się wsłuchać w odczucia mieszkańców miasta, jeden przechylony znak drogowy w widocznym miejscu potrafi przesłonić tysiące innych, stojących w idealnej pozycji wertykalnej.
Kierowcy nerwowo parkują na zasłoniętych śniegiem chodnikach i próbują ominąć zaspy. Czasem zaś ze złości taranują znak drogowy lub ławeczkę, wychodzą załatwić coś w banku i odjeżdżają z piskiem opon. A miastu trudno później nadążyć za powodowanymi przez nich szkodami.
– Przecież to trochę myśleć trzeba!... – tłumaczył nam wczoraj mieszkaniec Wildy. W jego imieniu apelujemy więc do kierowców: zachowajcie spokój i ostrożność.                                                         

                                                         

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #252 dnia: 23 Lut, 2010, 19:56:46 »
Najsłynniejsi kinomaniacy,kto dziś oglądał ''Telexpress'' mógł o nich usłyszeć .

  Państwo Kalinowcy mieszkający w Poznaniu są małżeństwem już 33 lata. Wspólnie dzielą wielką pasje obojga, którą jest kino. Nie przegapili żadnej premiery, od kina romantycznego po prawdziwą sensację. Do tego Pan Bogdan opisuje skrupulatnie każdy obejrzany film. W dodatku robi to w dość szczególny sposób, specjalnych szyfrem.

Pan Bogdan lubi filmy o odległych krajach, natomiast Pani Maria zwana przez męża Maryjką ,woli obrazy abstrakcyjne. Z zasady oglądają jednak wszystko. Poznańscy kinomaniacy mają ulubione tytuły, artystów i reżyserów, jednak nie lubią nikogo faworyzować.

W listopadzie obejrzeli swój 10000-czny film. Multikino z tej okazji przywitało ich kwiatami i tortem.

Kinomaniacy mają zamiar nadal oglądać filmy, chodzić do kina i realizować swoją pasję. W większości kin nie płacą za bilety, są również honorowymi gośćmi największych festiwali filmowych.

Na dzień dzisiejszy p.Kalinowscy mają obejrzanych 10635 filmów,mówią ,że telewizji nie lubią oglądać. Obecnie stoją pod przymusem przeprowadzki ,budynek w którym mieszkali przy ul.Polnej ,będzie poddany rozbiórce. Miasto znalazło dla nich mieszkanie w śródmieściu miasta nad starym ,małym kinem Muza. Mieszkanie nadaje się do poważnego remontu ,jednak p.Bogdan twierdzi ,że to nie problem ,bo... jest jeszcze młody mam dopiero 70lat ,żona jest młodsza ,to się nazywa optymizm  :P Mieszkanie bardzo by im odpowiadało ,nareszcie mielibyśmy 2 pokoje -mówi p.Kalinowski .Lokalizacja również im odpowiada ,bo do wszystkich kin blisko.Tylko pochwalić : żadnych roszczeń ,żyją swoją pasją. Szkoda ,że miasto bardziej o nich nie zadbało.
P.Maria [była bibliotekarka] jest osobą schorowaną ,od dziesiatków lat spotyka się ich na ulicach miasta,p.Maria bywa ,że chodzi z chusteczką przy ustach ,uważani byli za dziwaków,mało jeździli tramwajami ,przeważnie poruszali się pieszo.
Dziś mówią Pobudza mnie do życia ruch samochodów, odgłosy miasta. Na peryferiach zginę - mówi płacząc p.Bogdan - Najważniejsze, żeby było blisko do tramwaju, do kina, do Starego Browaru.
Pierwsze zdjęcie pochodzi z uroczystego przyjęcia w kinie z okazji ich 10000 -nego filmu;drugie zdjecie w rozmowie z urzędniczką w sprawie nowego mieszkania.
Dodam jeszcze ,że p.Maria twierdzi ,że mało potrzebują ,bo...gotować nie umie ,jadają w barach ,więc ich potrzeby są minimalne.


                                   

                                   

                                     


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #253 dnia: 05 Mar, 2010, 22:39:25 »
Kolejna ewakuacja poznańskiego dworca PKP
  Informacje na temat podłożenia ładunku wybuchowego otrzymała centrala kolei w Warszawie. Budynek był przeszukiwany przez dwie godziny. Nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego. Dworzec Główny jest już dostępny dla pasażerów i pracowników obiektu.
Zgłoszenie miało miejsce o godzinie 11.00. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji dworca. Z budynku wyprowadzono wszystkich pracowników i pasażerów. Na żaden peron nie wjeżdżały pociągi. Do dworca nie można było dojechać samochodem.

To nie pierwszy alarm o podłożonej bombie na Dworcu Głównym PKP. Ostatni miał miejsce we wrześniu zeszłego roku. Sprawca alarmu powiadomił warszawską centralę, że na dworcu jest bomba, nie wskazując jednak miasta, w którym ładunek miał się znajdować. Wówczas ewakuowano pół tysiąca osób. Poszukiwanie bomby trwało dwie godziny. Saperzy nie znaleźli ładunku.

W styczniu ewakuowano Galerię Pestka. Informacja o podłożeniu bomby przekazana została o godzinie 17.00. Poszukiwanie ładunku trwało dwie godziny.

Wysokość kary fałszywego alarmu bombowego zależy od wielu czynników m.in. od tego, jaki budynek był ewakuowany, czy alarm stanowił zagrożenie dla życia, jakie były skutki akcji.

Należy wspomnieć ,że człowiek ,który powiadomił we wrześniu o podłożeniu bomby został ujęty ,ale....nie został ukarany.Przyczyn dokładnie nie podano.Przy takiej karalności ,możemy  spodziewać się ,że takich dowcipnisiów więcej chodzi po świecie .Współczuję podróżnym ,pozostali na dwie godziny bez żadnej informacji .Oprócz tego poznański dworzec znajduje się w środku miasta ,więc w razie nieszczęścia ucierpiałoby wiele osób.
Zwróćcie uwagę na pogodę w godzinach południowych ,obecnie jest dość dużo śniegu i gołoledź.Dwie pory roku w jeden dzień  ;)
                                 

                                 

                                 

                                 
Zdjęcia :epzonan

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Poznań
« Odpowiedź #254 dnia: 05 Mar, 2010, 23:09:34 »
Kampania antyaborcyjna w Poznaniu
Pokazany w miejscu publicznym plakat z wizerunkiem Adolfa Hitlera i rozszarpanych płodów wywołuje zaskoczenie i bulwersuje wielu mieszkańców Poznania. Taką kampanię antyaborcyjną prowadzi Fundacja Pro.

Obok wielkiego zdjęcia Hitlera widnieje napis: "Aborcja dla Polek. Wprowadzona przez Hitlera 9 marca 1943 r.". To początek kampanii warszawskiej fundacji Pro, która zapowiada 30 wystaw antyaborcyjnych w miastach w całym kraju. O sprawie napisała czwartkowa "Gazeta Wyborcza".