Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 93396 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Poznań
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Lis, 2008, 23:17:46 »
Narazie jest spokojnie ,jutro zobaczymy jak ,to będzie wyglądało.Jedne żródła podają,że wszyscy mają miejsca noclegowe zapewnione inne zaś ,że najdalsze noclegi zapewniono 45min jazdy od Poznania.Już wczoraj plątało się po mieście wielu obcokrajowców,co niektórzy poubierani w swoje tradycyjne stroje.Ciekawe ,co będzie prasa pisała ,ale my widzimy ,że nie dokońca Poznań jest przygotowany.Wczoraj np.czarnoskóry mężczyzna jechał tramwajem i nie wiedział gdzie wysiąść przy Targach Poznańskich.[Tak jakby nie można uruchomić napisów i mikrofonu w pojazdach.]W niektórych tramwajach i autobusach ,to funkcjonuje i należało wyposażyć wszystkie pojazdy w taki drobiazg.W rezultacie gość wysiadł przystanek dalej.
Druga gafa już widoczna;w pobliżu mego miejsca zamieszkania jest Dom Studencki ''Jowita'',na którym umieszczono jeden z fotomontaży o których pisałam.Nikt nie przewidział ,że czarne tło olbrzymiego plakatu zasłania okna,wobec tego ludzie świecą światła i co? Fotomontaż jest zupełnie niewidoczny ,bo odbijające się światła przebijają przez plakat i nic nie widać ,co jest na zawieszonym fotomontażu.Posądzam ,że nawet w dzień będzie ,to samo-bo mieszkańcy są całkowicie odcięci od świata.
Na ul.Śniadeckich mamy dużą Szkołę Handlową i tam stacjonuje sztab ONZ. Nauka odbywa się w okrojonej części szkoły.[akurat uczy tam znajoma córki] Okrojenie wygląda w ten sposób ,że w jednej sali odbywa się nauka dwóch nauczycielek i dwóch klas. Tak jakby nie można było przenieść ferie na ten okres.Niestety o tym może zadecydować prezydent miasta ,a jak zwykle ktoś czegoś nieprzewidział.Gdyby ferie przypadły wyjątkowo na ten okres ,wyszłoby i na dobre całemu miastu.Komunikacja trochę by odetchła ,młodzi może by powyjeżdżali ....i tak w ''praniu''wyjdzie jeszcze niejedna nieprzemyślana sprawa.Tyle na dziś ,podobno przyjeżdża nawet sam Arnoldzik ,oj będzie sensacja.
Jedyne ,co jest w miarę przemyślane,to to,że goście będą wjeżdżać na teren targów od ul. Głogowskiej a wyjeżdżać będą od tylnej strony targów. Dlatego okoliczne ulice są z ograniczeniami ruchu.Ponoć jechać będzie można ,ale nie będzie się wolno zatrzymywać.Mieszkańcy dostaną wytyczony teren do parkowania.Jeszcze jedno co mnie się przypomniało od dziś otwarto na targach
wystawę ''Technologia dla ochrony klimatu''.Wstęp dla wszystkich zainteresowanych.
Przed chwilą na telewizji regionalnej leciała na pasku informacja ,że w godz.8.30 - 10.00 i siedemnastej do dziewiętnastej  ruch na ulicy Głogowskiej będzie trzy pasmowy tzn.,że w tych godzinach nikt tą ulicą nie przejedzie.[na codzień jest to bardzo ruchliwa ulica ],można będzie jechać tylko tramwajem ,ale zapewne i on przy targach nie będzie stawał [jest tam na codzień przystanek ,przy Dworcu Głównym i Dworcu Zchodnim]
Teraz własnie mówią ,aby jeżdzić tramwajami albo rowerami .Pożyjemy -zobaczymy -będę dzieliła się ciekawostkami.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #121 dnia: 01 Gru, 2008, 17:04:24 »
Będę wdzięczny za zdobycie autografu Aniego Schwarzenegger'a,  najlepiej z dedykacją  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #122 dnia: 01 Gru, 2008, 18:19:25 »
- To jest znaczek Młodzieżowego Szczytu Klimatycznego.
Polecam :- http://tutej.pl/cms.php?i=33438

W dzisiejszej prasie są dane statystyczne dotyczące odbywającej się Konferencji Klimatycznej.Podobno do tego wydarzenia Poznań przygotowywał się od roku.
Rozmowy toczyć się będą w 34 salach konferencyjnych.Przy obsłudze konferencji pracować będzie pół tysiąca wolontariuszy.Przygotowano prawie 50 imprez kulturalnych.Największą będzie wtorkowy koncert Herbie Hancocka.....Najsilniejszą dosłownie i w przenośni ,reprezentację wysłała USA.Jednym z jej członków będzie Mr.Everything-gubernator Arnold Schwarzeneger [wzrost 1,88m i waga 115 kg.obwód klatki piersiowej 155 cm ,obwód w pasie 86cm]
Najmniejszym państwem ,którego reprezentanci wezmą udział w spotkaniu ,jest liczące zaledwie 26 km kwadratowych -Tuvalu.Położone na Oceanie Spokojnym w zach.Polinezji państwo składa się z 9 atoli..Dla 12 tys mieszkańców tego kraju spotkanie w Poznaniu ma wyjatkowe znaczenie,gdyż obawiają się ,że ocieplenie klimatu spowoduje podniesienie poziomu wód .Do dyspozycji gości będzie siedem restauracji i 8 tzw ''coffe shopów'',w których jednocześnie pomieści się 1200 osób.Jedna knajpka będzie czynna 24 godz.na dobę.

Faktycznie jak jeżdziło się po mieście dowiem się po godz.22 .00 ;przez cały dzień odczuliśmy tylko wzmożony ruch na niebie ,helikoptery krążyły przez całe przedpołudnie.Częściowo już mogę powiedzieć ,że poznaniacy wzięli sobie do serca apele i korki były ,ale nie takie jakich się wszyscy spodziewali.Ponoć śródmieście było puste -to się nazywa dyscyplina :P

noka ! nie pobiegnę nawet dla Ciebie po autograf ,zresztą gości nie lubię.Musisz odpuścić swoją prośbę. ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #123 dnia: 01 Gru, 2008, 21:18:40 »
Uzupełnię jeszcze moją poprzednią wypowiedż-Do Poznania przyjechało około 9 tys gości ze 192 krajów świata.Rozmowy toczyć się będą na 42 tys.m.kw.Dellegaci zajmą 8500 krzeseł.Skorzystają z 1080 wieszaków w dwóch szatniach.Do ich dyspozycji będzie ...634 koszy na segregowanie śmieci.Infrastrukturę informatyczną tworzy około 2500 komputrów,które będą mogły działać równocześnie.

Głos wielkopolski

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #124 dnia: 02 Gru, 2008, 16:50:22 »
Poznańska konferencja już odniosła sukces.Niemal każdy z gości chwali miasto za doskonałą organizację spotkania.Niektórzy z delegatów zdążyli także polubić wielkopolskie kawiarnie...i nie tylko.
Jedyne,co irytuje uczestników konferencji,to funkcjonariusze BOR-u i ONZ-etu,którzy stoją przed każdym wejściem na teren konferencji i dokładnie sprawdzają gości.Przez to niektórzy stojąc w kiludzisięciometrowych kolejkach narzekają ,że spóżnią się na obrady swojej grupy.No i nie mogą ''przemycić''żadnej kanapki czy butelki soku.

...Poznań przygotował znacznie większe spotkanie ,niż my rok temu na Bali.I wyszło to znakomicie.Jestem pod dużym wrażeniem -powiedział Rachmant Witoelar,minister środowiska Indonezji.
Takie opinie spodobały się Ryszardowi Grobelnemu,prezydentowi Poznania.Jednak ,jak twierdzi ,będzie on zadowolony dopiero wówczas ,kiedy podobne opinie będą wygłaszane po zakończeniu szczytu,czyli po 12 grudnia......
....Wziąłem grubą kurtkę ,czapkę,a tu jest całkiem znośnie ,aż 4 stopnie na plusie-cieszy się Gustavo Faleiros,dziennikarz z Brazylii.

Uczestnicy szczytu klimatycznego chwalą także poznańskie restauracje i kawiarnie.-Jedzenie tutaj jest genialne i na dodatek tanie-mówi brazylijski dziennikarz.Z kolei uczestniczka szczytu z Meksyku uważa ,że polskie kawiarnie mają niezwykły nastrój. 

Poznańscy studenci dobrze dają sobie radę jako wolontariusze,nie ma problemów z porozumieniem się.Część z nich oprócz języka angielskiego może poszczycić się znajomością językiem hiszpańskim,francuskim czy rosyjskim.Podobno na zeszłorocznej konferencji na Bali ,trudno było znależć kogoś z obsługi ,kto mówiłby komunikatywnie chociaż po angielsku -twierdzi Maria ,która przyjechała z Rosji
Wnioskując ze wszytkich wypowiedzi ,największym problemem jest przejście przez ''bramki''.Od ul. Głogowskiej [główne wejście na tereny targowe]Wczoraj uczestnicy stali w 50 -metrowych kolejkach.Nie każdy uczestnik wie ,że jest drugie wejście od ul.Śniadeckich,gdzie nie ma tych problemów.[wina organizatorów i brak odpowiedniej informacji]
Może kolejne dni będą lepsze.Pozostałe wiadomości znacie z telewizji.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #125 dnia: 02 Gru, 2008, 17:00:03 »
Wczoraj o godz. 11.00 dotarła wiadomość ,że na Ławicy podłożony został ładunek wybuchowy-ewakuowano pasażerów na 50 min..Informacja nie potwierdziła się i nie wpłynęła na organizację lotów.[wypowiada się rzecznik Ławicy.Odpowiedzialnym za całe zamieszanie ,okazał się mieszkaniec Gniezna ,którego zatrzymano.Poznańska Ławica ,mało widoczna ,ale coś mogę pokazać.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #126 dnia: 02 Gru, 2008, 19:27:14 »
W ''telskopie ''poznańskim usłyszałam wypowiedzi osób przybyłych na konferencję- są zaskoczone ,że jest tak zimno.Na tym przykładzie widać jakie różne są odczucia,bo w moich cytatach za Głosem Wielkopolskim brazylijski dziennikarz ,stwierdza ,że przygotował się na większy chłód.
Najwięcej zdziwiła mnie wypowiedż ,że poznański dworzec jest bardzo ładny....jakie są wobec tego inne?

Tak wyglądał 120 lat temu-pocztówka.Aktualnego zdjęcia nie mam,ale jak będę miała ,to się pochwalę.[Chociaż myślę,że nie ma czym]

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Gru, 2008, 15:44:13 »
-Według ekspertów Krajowego Administratora Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji ,uczestnicy szczytu wyemitują do atmosfery prawie 30 tys.ton dwutlenku węgla.Najwięcej ,bo ponad 80% zanieczyszczeń wynikać będzie ze startów i lądowań samolotów na Ławicy z politykami biorącymi udział w szczycie.Metodą na neutralizację CO2 ma być m.in. posadzenie drzew.

Organizatorzy poznańskiej konferencji działania proekologiczne rozpoczęli już przy powitaniu gości.Każdy z nich otrzymał ekologiczny pakiet powitalny.-W jego skład wchodzą : ekologiczna torba na ramię  wykonana z biodegradowalnego materiału,długopisy w drewnianej oprawie,a także miód gryczany i porcelanowa figurka z Ćmielowa-mówi M.Sikorska ,oficer łącznościowy kraju, goszczącego COP 14.Goście otrzymali również album opisujący polskie i zagraniczne inicjatywy w kwestii zapobiegania zmianom klimatu.Ponadto uczestnicy poznańskiego szczytu otrzymali interaktywną prezentację o polskiej i wielkopolskiej kulturze,tradycji i przyrodzie.

Na 10-12 grudnia przewidywana jest wizyta byłego wiceprezydenta Al Gore,ma przybyć sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon oraz prezydent Polski Lech Kaczyński .Przyjedzie również wspominany Arnold Schwarzeneger.[dziwiliśmy się,że do tej pory o nim w mediach nie mówiono,a jego na razie w Polsce nie ma]
Zachęca się delegatów ,by poruszali się po Poznaniu darmową komunikacją miejską.Polityków z całego świata wożą ekologiczne hybrydowe autobusy Solarisa.Do ich dyspozycji jest kilkanście limuzyn bmw napędzanych wodorem.

Najlepszy przykład dała niemal 300 osobowa grupa z Sekretariatu Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.
Tyle ploteczek ''wyjętych''z dzisiejszego Głosu Wielkopolskiego.

Jeszcze nadmienię ,że w przeddzień konferencji poznańska policja otrzymała 200 nowych samochodów.

« Ostatnia zmiana: 03 Gru, 2008, 15:46:30 wysłana przez gaga »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Gru, 2008, 16:04:48 »
Jeszcze załączę zdjęcie delgatów wychodzących z terenów Targów Poznańskich

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Gru, 2008, 16:25:57 »
  Przyjechali na konferencję by pracować.

Liczyli na nich właściciele sklepów,restauracji,pubów,taksówkarze.Okazuje się jednak ,że uczestnicy konferencji klimartycznej w ciągu dnia obradują na terenie MTP,a wieczorem wracają do hoteli.Nawet koncert gwiazdy jazzu Herbie Hancocka nie zachęcił ich do wyjścia.W efekcie dla poznaniaków są praktycznie niewidoczni.Może zmienią to organizowane od wczoraj wycieczki po najciekawszych zakątkach miasta i regionu.

...Godziny dyskusji i wysłuchiwania stanowiska kolejnych delegacji niektórych wybitnie nudzą.Dlatego coraz więcej osób próbuje w jakikolwiek sposób odpocząć.Według Salmin Mantrinim z Namibii najlepszym sposobem na zrelaksowanie się jest zdjęcie butów i zjedzenie frytek.No i nie opuszczanie budynku,ponieważ temperatury panujące w Poznaniu są dla niej czymś niezwykłym-Kiedy wylatywałam z mojego kraju było 35 stopni,tutaj przezyłam szok.Musiałam załozyć drugą kurtkę ...-mówi S .Mantrinim.MIP.

W Poznaniu nie będzie porozumienia...Według ekspertów do porozumienia może dojść najszybciej dopiero za kilka lat.[Prawdopodobnie nawet na kolejnym szczycie w Kopenhadze są niewielkie szanse na porozumienie na temat redukcji emisji dwutlenku węgla.]W ostatnich dniach konferencji rozpocznie się Sesja Wysokiego Szczebla ,podczas której zapadną kluczowe decyzje na poznańskim szczycie.
Na 6 grudnia szykuje sie marsz na rzecz Ziemi i inne imprezy w centrum Poznania przygotowane przez organizacje pozarządowe i alterglobalistów.

Głos Wielkopolski

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #130 dnia: 04 Gru, 2008, 22:50:21 »
   6 XII -odbędzie się Globalny Dzień na rzecz Klimatu.Początek o godz. 12.00 na PL.Wolności.Oto jak reklamowany jest ,ten marsz i imprezy towarzyszące.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Gru, 2008, 16:32:00 »
-Zdegradowane środowisko ne zatrzyma wody;Jeszcze można zapobiec stepowieniu;Wody już brakuje ,ale stepowienie nam nie grozi.

Pod takimi tytułami ukazały się artykuły w dzisiejszej poznańskiej prasie.

Wenecja czy Tuvalu mogą znależć się pod wodą,a 250 mln.mieszkańców Afryki może mieć problem z dostępem do wody.Tak się stanie ,jeśli temperatura powietrza na Ziemi wzrośnie powyżej 1,5 lub 2 stopnie Celsjusza.......-Jeśli temperatura wzrośnie o 1,5 stopnia ,to w 2100 r.poziom wód morskich i oceanicznych wzrośnie o około metr- mówi Bill Herr z Instytutu Badań nad Zmianami Klimatycznymi w Poczdamie.

-Fundusz Adaptacyjny powinien być powiększony z kwoty 5 miliardów dolarów do 50 miliardów-uważa Heather Coleman z Oxfam America.Bogate państwa są temu przeciwne .Zamiast tego proponują inne metody finansowania projektów przystosowawczych.Jest to m.in.wprowadzenie 2% podatku na mechanizm czystego rozwoju czy zwiększenie zaangażowania prywatnego sektora w inwestycje w ''czyste technologie''w państwach rozwijających się.Rozwiązaniem tych problemów mogłoby być również większe wykorzystanie odnawialnych żródeł energii ,zwłaszcza tej wytwarzanej z siły wiatru lub promieni słonecznych.

Wczoraj na ''Szczycie''została zaprezentowana ''taksówka słoneczna'',w pełni zasilana przez baterie słoneczne.Pododobne wynalazki mogą złagodzić skutki zmian klimatu.
Program kolejnych dni:
5 grudnia-spotkania w nieformalnych grupach.

6 grudnia- dyskusja o badanie i rozwoju .Światowy Dzień Ziemi i inne akcje organizacji pozarządowych i altrtglobalistów.-[Szykuje się 21 manifestacji ]

8-9 grudnia-przerwa w obradach -dni święte chrześcijan i muzułmanów.

11-12 grudnia-Początek Sesji Wysokiego Szczebla oraz Okrągły Stół ministrów środowiska państw biorących udział w Szczycie.

12 grudnia-Zakończenie konferencji klimatycznej w Poznaniu.

Głos Wielkopolski

Mieszkańcy naprawdę nie odczuwają Szczytu w negatywny sposób,wręcz odwrotnie nareszcie cały tabor komunikacji miejskiej wyjechał na ulice Poznania.Tramwaje jeżdżą ''stadami''i przy okazji nie ma przepełnienia.
Nareszcie widać patrole policyjne,knajpy są puste ,bo poznaniacy posłuchali i śródmieście jest puste. Fakt,że dużo studentów wyjechało ,ze względu na wynajęte akademiki. Np.akademik ''Jowita''wynajmowany jest dla stacjonującej policji - poprostu jest najbliżej Targów.Jednym słowem nie jest tragicznie.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Gru, 2008, 22:31:42 »
  Właśnie wróciłam z wieczornego ''polowania''na ciekawe dekoracje świateczne,które rzekomo miały rozświetlić Poznań w czasie tegorocznego wydarzenia na scalę światową.Jestem potwornie rozczarowana,mało ,że Rondo Kaponiera jest ozdobione tak samo jak przez minione lata,to pozostałe ozdoby są prawie znikome.Jedynie na Moście Teatralnym i środmieściu przy pomocy sponsora jakim jest ENEA ,było trochę oświetleń i co czyni świateczny nastrój.
Wyszliśmy z domu około 20.00 po 21.00 wrócilismy ,więc byliśmy po zakończeniu wszelkich obrad i do czego zmierzam;Poznań wcale nie wygląda jakby coś ważnego działo się w tym mieście.Hotele ,a mieliśmy ich kilka na naszej trasie nie wyglądają na zamieszkane.Nie możliwe aby wszyscy uczestnicy gdzieś ''balowali''.Jedynie w ''Jowicie ''faktycznie światełka przebłyskujące przez zawieszony plakat wskazywały na obecność mieszkańców.
Śmialiśmy się ,że uczestnicy konferencji oszczędzają energię ,ale to tylko nasze żarty.
Owszem samochodów jeszcze dużo jeżdziło po mieście ,tak ,że czasem miałam problem ze zrobieniem zdjęcia.[nie wiem czy coś z nich wyjdzie ,bo było bardzo wilgotno na dworze i boję się czy nie zaszkodziło ,to wykonanym zdjęciom-zobaczę w niedzielę jak wpuszczę je do galerii,córka nie przyniosła mi kabelka ,muszę jej przypomnieć]
Przed Zamkiem odbywał się koncert jakiejś murzyńskiej grupy,widzowie ,to grupka młodzieży i trochę przechodniów.
Fakt,że na każdym narożniku stoi samochód policyjny.Natomiast rzadko wychodzę o tej porze i byłam zdziwiona,że wiele knajp jest otwarte do 20.00.Pozatym jestem zbulwersowana ,że tak ważne miejsce jak poznańskie krzyże i pomnik A.Mickiewicza są zupełnie nie oświetlone.
I jeszcze byłam załamana naszym poznańskim lodowiskiem ,na przeciw Opery.Jest od lat fontanna i myślałam ,że zostanie wykorzystany cały staw;natomiast ogrodzono połowę tej powierzchni -powstał z tego maleńki stawek .nie wiem czy wogóle i kiedy uruchomią ,to rozsławione lodowisko,które nazwałabym tylko ślizgawkę jeżeli kiedykolwiek zamarznie :P
Nie ładnie krytykować własne gniazdo,ale należy być obiektywną i uczciwie przedstawiać sytuacje.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #133 dnia: 06 Gru, 2008, 15:39:59 »

Tak przebiega budowa nowej największej w Europie szopki u ojców Franciszkanów w Poznaniu.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #134 dnia: 06 Gru, 2008, 21:42:19 »
Szczyt na półmetku

''..Po pierwszym tygodniu obrad szczytu możemy śmiało powiedziec ,że doskonale zorganizowalismy tak wielkie spotkanie-uważa dyrektor zespołu ds.organizacji COP14''...''Dość krytycznie pierwszy tydzień obrad oceniają organizacje pozarządowe .-Wiele osób twierdzi ,że 5 dni negocjacji nie przybliżyło nas do podpisania porozumienia w Kopenhadze-uważa Hans Verlome,dyrektor WWF ds.zmian klimatycznych.-Przyczyną tego stanu jest brak woli politycznej niektórych delegacji.Na przykład przedstawiciele Stanów Zjednoczonych twierdzą ,że nie ma sensu podejmować żadnych zobowiązań ,skoro za miesiąc administrację przejmie ekipa Baracka Obamy- mówi Hans Verlome.

Wczoraj straszono nas ,że protesty ekologów zablokują miasto,jednak poznaniacy ponownie potrafili usunąć się i nie przeszkadzać.I tak o godz.11.00 ruszyła do działania Sekcja Rowerzystów Miejskich -przypominali ,że rower ,to najbardziej ekologiczny pojazd poruszający się po naszych drogach.W przejeżdzie udział wzięło wielu obcoktajowców.

O godz.12.00 na pl.Woności swoją demonstrancję zaczęły takie organizacje jak:''Klmat Teraz'';''Lepszy Świat'';''Greenpeace''

Najlepiej zorganizowaną grupą z pozostałych pikiet były grupy anachronistów i anarchsyndalistów.Ubrani byłi na czarno,niektórzy mieli zamaskowane twarze,w rękach nieśli czarne i czerwono czarne flagi.Ich hasła skierowane były do polityków ;radykalne hasła wymierzone były też w uczestników odbywającej się konferencji -''Konferencja hipokrytów''

We wszystkich odbywających demonstracjach [a miało być ich 21] uczestniczyli działacze ekologiczni z m.in. Niemiec,Francji,Wielkiej Brytani,USA,Rosji,Ukrainy i Hiszpani .Demonstrancje przebiegały spokojnie ,a ochroną były jak często w naszym mieście patrole konne.
Widoczne na ostatnim zdjęciu.