Autor Wątek: Pożegnania [*]  (Przeczytany 67995 razy)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #120 dnia: 07 Sty, 2011, 11:10:35 »
Cytuj
Kolberger był także wybitnym interpretatorem poezji - m.in. Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza i Karola Wojtyły.

- Jeszcze nie mogę uwierzyć. Rzadko można widzieć kogoś, kto mimo choroby tak heroicznie uczestniczył w normalnym życiu. Jego postępująca słabość była widoczna, a mimo to bywał wszędzie, zawsze uśmiechnięty, tak bardzo ciepły i towarzyski. Im bardziej cierpiał tym częściej bywał z nami. Dlatego myślałam, że Krzysztof nigdy nie odejdzie - powiedziała aktorka Joanna Szczepkowska.


Zmarły aktor bardzo często uczestniczył w życiu kościoła,polecam książkę pt.Przypadek nie-przypadek.Jest to rozmowa między wierszami śp.księdza Jana Twardowskiego.Urywek z jego wspomnień:
Jeżeli zdecydowałem się na mówienie o swojej chorobie,a właściwie już coraz częściej o tym mówię,to nie na zasadzie,że nie wierzę,że przeżyję kolejną operację.Jestem świecie przekonany,że to jeszcze nie mój czas i że jeszcze tu wrócę.
spotkanie z publicznością,Sopot 4.06.2006r

Offline suchoc

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 158
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #121 dnia: 07 Lut, 2011, 08:31:20 »
Gary Moore nie żyje
W wieku 58 lat zmarł Gary Moore, legendarny gitarzysta irlandzkiej grupy rockowej Thin Lizzy. Agencja PA donosi, że znaleziono go martwego w hotelowym pokoju na hiszpańskim Costa del Sol. Przyczyna jego śmierci nie jest znana.

Manager grupy Adam Parsons poinformował BBC, że śmierć nastąpiła we śnie.
Moore pochodził z Belfastu. W wieku zaledwie 16 lat przeniósł się do Dublina, by przyłączyć się do grupy Skid Row, której wokalistą był Phil Lynott. Miał też wzięcie jako solista, nagrywając samodzielny album "Grinding Stone".

Do Thin Lizzy w 1973 r. wciągnął go Lynott. Moore zastąpił innego gitarzystę, także pochodzącego z Irlandii Północnej Erica Bella, ale początkowo z nowym zespołem grał tylko przez cztery miesiące, ponieważ format zespołu ograniczał jego twórczy potencjał.

Powrócił po czterech latach i nagrał wraz z grupą albumy "Black Rose" oraz "Nightlife" uważane za największe sukcesy Thin Lizzy. Sławę przyniosły zespołowi przeboje "The Boys are Back in Town", "Whiskey in the Jar", "Bad Reputation".

Wraz Lynottem Moore nagrał też single "Parisienne Walkways" oraz "Out In The Fields", które trafiły na brytyjską listę przebojów Top 20.

Jego najbardziej znaną piosenką jest "Still got the blues".

źródło: gazeta.pl

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #122 dnia: 07 Lut, 2011, 09:30:14 »
Zmarł kolejny z największych rocka. Dla upamiętnienia Garego warto posłuchać jego dzieł. Ja sobie zapodam płytkę AFTER THE WAR. Nie istnieje chyba lepsza metoda jak uczcić artystę, niż pamiętać o jego dziełach. Dodam jeszcze dwa klipy :

Over the hills and far away

http://www.youtube.com/watch?v=iyJEytBlp1I

oraz

Whiskey In The Jar (From "One Night In Dublin: A Tribute To Phil Lynott")

http://www.youtube.com/watch?v=DgJnqAx5N9Y&feature=relatedR.I.P
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #123 dnia: 09 Lut, 2011, 13:28:36 »
 1 lutego 2011r zmarł aktor -Stanisław Michalski .Dobrze znany wszystkim,którzy w ostatnich latach oglądali ''Rodzinę zastępczą''-grał w tym serialu rolę dziadka męża Majki.Znamy również z wielu ról filmowych.

Stanisław Michalski urodził się w 1932r w Wilnie.Ukończył Krakowską PWST,a po jej ukończeniu osiedlił się w Gdańsku.Zagrał około dwustu ról w teatrze-jednym teatrze.Z Teatrem Wybrzeże związany był od 1955r do końca swego życia.11 lat kierował tą placówką,następnie kierownictwo objął jego syn Igor Michalski [rola Staszka w serialu pt.''M jak miłość'']
Senior dał początek dynastii teatralnej : synowie -Igor i Jerzy są aktorami,synowa Dorota Kolak i córka Katarzyna Michalska są aktorkami.Na zdjęciach :Stanisław i Igor Michalscy.


  


Głos Wielkopolski z 9 II 2011r

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Lut, 2011, 21:54:20 »
W Rzymie zmarł abp Józef Życiński, metropolita lubelski. Informację potwierdził rzecznik lubelskiej kurii ks. Mieczysław Puzewicz. Jak podało na stronie internetowej biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, prawdopodobną przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu. Miał 63 lata.

                       

Pierwsza wiadomość z TVN 24 i Wirtualna Polska
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2011, 06:25:18 wysłana przez the_mask »

Offline vena

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 559
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #125 dnia: 17 Lut, 2011, 20:56:46 »


Piosenkarka znana z przebojów takich jak "Chłopiec z gitarą", "Jedziemy autostopem", "Malowana lala" czy "Wala twist" zmarła w niemieckim szpitalu. Od trzech tygodni leczyła się na zapalenie płuc.

Anna Kryszkiewicz, menedżerka i przyjaciółka piosenkarki, powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że pogrzeb artystki odbędzie się w sobotę w Niemczech. Na życzenie rodziny dokładne miejsce pochówku nie zostanie ujawnione.

Karin Stanek była wokalistką zespołu Czerwono-Czarni. Do jej największych przebojów należały takie utwory jak "Chłopiec z gitarą", "Jedziemy autostopem", "Malowana lala" czy "Wala twist". Debiutowała w 1962 roku piosenką "Jimmy Joe". Po odejściu z Czerwono-Czarnych rozpoczęła solową karierę. Występowała również z zespołami The Samuels, Aryston, Inni i Schemat. Od 1976 roku mieszkała w Niemczech

zrodlo: wp.pl
« Ostatnia zmiana: 18 Lut, 2011, 05:23:56 wysłana przez the_mask »
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #126 dnia: 21 Lut, 2011, 20:08:51 »
Zmarł malarz Jerzy Nowosielski

W Krakowie zmarł w wieku 88 lat wybitny malarz Jerzy Nowosielski.Urodził się w 1923 roku w Krakowie. Jako nastolatek odbył pielgrzymkę do Ławry w Poczajowie na Wołyniu. Pisał potem: "ja, malarz polski, duchowo narodziłem się w Ławrze Poczajowskiej".

Wkrótce potem znalazł się we Lwowie, gdzie zwiedził Muzeum Ukraińskie z bogatą kolekcją ikon (wyjazdy przypadły na lata 1937-39). Oba fakty zaowocowały trwałą fascynacją przyszłego artysty wschodniogalicyjskim malarstwem ikonowym.

Nowosielski znany jest przede wszystkim jako autor prac religijnych - malowideł ściennych, ikonostasów, polichromii - m.in. w cerkwiach w Białymstoku, Jeleniej Górze, Kościele Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Krakowie, kościele Św. Krzyża w Warszawie.

Artysta malował też portrety, pejzaże, martwe natury, obrazy abstrakcyjne. Jego prace znajdują się w polskich muzeach, ale także w kolekcjach prywatnych w Kanadzie, USA, Niemczech.

                                  


Interia.pl
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2011, 20:11:11 wysłana przez gaga »

Offline suchoc

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 158
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #127 dnia: 03 Mar, 2011, 10:58:25 »
Zmarła Irena Kwiatkowska

Aktorka miała 98-lat.

Irena Kwiatkowska zmarła w wieku 98-lat. Aktorka na scenie i ekranie występowała od 1935 r. Ostatni raz w telewizji pojawiła się w 2009 r. Zagrała ponad 100 ról teatralnych i telewizyjnych.

źródło: gazeta.pl

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Mar, 2011, 13:36:43 »
Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 roku w Warszawie. Była absolwentką IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie.W 1935 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej. Zadebiutowała w teatrze Cyrulik Warszawski.Moja mama wspominała ją często,bo jako młoda aktorka często występowała w latach przedwojennych na scenach w Poznaniu i Lwowie.Była ulubienicą I.K.Gałczyńskiego,który
Cytuj
Specjalnie dla niej stworzył kilka postaci scenicznych, m.in. Hermenegildę Kociubińską, żonę Wacia, Sierotkę
Podczas okupacji niemieckiej była żołnierzem AK, uczestniczyła w powstaniu warszawskim.
Uhonorowana była wieloma nagrodami,których nie sposób wyliczyć.Z ostatnich lat można wymienić: 1998 roku artystka otrzymała odznaczenie Order Uśmiechu. Uhonorowano ją także statuetką "Gwiazda Telewizji Polskiej" wręczoną z okazji 50-lecia TVP "za kreacje w Teatrze Telewizji i kabarecie" (2002); nagrodą za całokształt twórczości artystycznej na IV Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście (2003). W 2003 roku podczas VIII Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd. W 2008 roku aktorka otrzymała Specjalną "'Złotą Kaczkę' 100-lecia Polskiego Kina" w kategorii "Kobieca rola komediowa stulecia".
Mężem Ireny Kwiatkowskiej był lektor i spiker Polskiego Radia - Bolesław Kielski. Byli małżeństwem od 1947 roku do 1994, kiedy to Kielski zmarł.

Ostatnie chwile życia Irena Kwiatkowska spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

                         

 


Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #129 dnia: 09 Mar, 2011, 13:00:07 »
Worek w tym roku powoli też sie rozwiązuje. Zmarł Mike Starr, były basista Alice in Chains. Wystepował jak dla mnie w najlepszym składzie zespołu. Zmarł niestety na wskutek przedawkowania narkotyków . Smutne to że wielcy muzycy przeważnie giną w ten sposób. Zmarły miał 44 lataMike Starr dołączył do legendarnej formacji w 1987 roku i koncertował z nią przez 6 lat. Brał udział w nagrywaniu najważniejszych albumów zespołu: "Dirt" i Facelift", a także EP-ki "Sap". Grupę opuścił w 1993 roku, w trakcie trasy promującej płytę "Dirt". Później na krótko został później basistą grupy Sun Red Sun, w której grał z Rayem Gillenem i Bobbym Rondinelli z Black Sabbath.


http://www.youtube.com/watch?v=Nco_kh8xJDs

R.I.P
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline vena

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 559
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #130 dnia: 23 Mar, 2011, 15:36:58 »
Zmarła Elizabeth Taylor
Odeszła hollywoodzka ikona
Jedna z najbardziej znanych postaci w światowym show-biznesie: ikona popkultury i jej swoisty fenomen: ceniona i nagradzana niegdyś aktorka, która mimo zerwania z zawodem przed dwudziestu laty, od ponad sześćdziesięciu cieszy się stałym zainteresowaniem mediów.

Pamiętna w roli Kleopatry, Marthy w „Kto się boi Virginii Woolf?” Mike’a Nicholsa, Maggie w „Kotce na gorącym, blaszanym dachu”.

Znana nie tylko z świetnych kreacji aktorskich i niebywałej urody, ale również z barwnego życia prywatnego i towarzyskiego, w ramach którego znalazły się tak atrakcyjne medialnie kąski, jak przyjaźń z Michaelem Jacksonem, problem alkoholowy, czy ośmiokrotne zamążpójście.
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2011, 16:04:56 wysłana przez the_mask »
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline biza

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 702
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #131 dnia: 23 Mar, 2011, 15:40:35 »
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #132 dnia: 23 Mar, 2011, 16:11:22 »
Tak niedawno oglądałam ją w jakimś kolorowym czasopiśmie,pomyślałam sobie,że wygląda na zmęczoną.Była szaloną kobietą,ale takie jest życie gwiazdy.Mimo wszystko była naprawdę ''ikoną'',jak napisała vena.Na zawsze zostanie wspomnieniem kina z lat powojennych.
Cytuj
Podobno sporządziła testament, w którym m.in. zażyczyła sobie, aby po śmierci jej prochy zostały rozrzucone w Walii, rodzinnych stronach jej największej miłości, aktora Richarda Burtona.

Aktorka osiem razy wychodziła za mąż. Elizabeth Taylor i Richard Burton byli małżeństwem dwa razy. Po raz pierwszy pobrali się w 1964 roku i wspólnie przeżyli dziesięć lat. Ponownie pobrali się po rocznej przerwie, w 1975 roku. Tym razem wytrzymali ze sobą tylko rok. Richard Burton zmarł w 1984 roku.


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5208
 • Płeć: Kobieta
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #133 dnia: 23 Mar, 2011, 21:06:30 »


Halina Żytkowiak -nie żyje.Urodziła się w 1947r. W swym artystycznym życiu związana była z Tarpanami,Amazonkami,śpiewała również z zespołem Meteory.Zmarła w Los Angeles,przegrała walkę z rakiem.Była pierwszą żona Krzysztofa Krawczyka,byli rodzicami ich syna,dziś 37-latka-Krzysztofa Igora juniora.

Offline MORDUK

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 758
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pożegnania [*]
« Odpowiedź #134 dnia: 07 Kwi, 2011, 09:52:56 »


Zmarł Andrzej Butruk. Aktor znany widzom z programu KOC (Komiczny Odcinek Cykliczny), zmarł 3 kwietnia w wieku 47 lat.
Butruk był absolwentem warszawskiej PWST. W latach 1989-97 występował w warszawskim Teatru Studio. Grywał też epizody i role drugoplanowe w filmach i serialach, m.in. w: "Rozmowach kontrolowanych", "Chłopaki nie płaczą", "Klanie" i "M jak miłość".

KOC współtworzył razem ze Sławomirem Szcześniakiem, Grzegorzem Wasowskim i Lucyną Malec.

Strofy z sofy były nie do zagięcia. Wyrazy głębokiego współczucia dla najbliższych.

Dla przypomnienia

DySzCz czyli Dyskoteka Szarego Człowieka -

Najwiecej smaku jest w polskim chlopaku
http://www.youtube.com/watch?v=wKI3USgtsD8&feature=related

Nie tak, nie tak, nie tak

http://www.youtube.com/watch?v=6fGdZh_eg9U&feature=related

Trzy buchy od babuchy i głuchy.