Autor Wątek: Polacy na Litwie  (Przeczytany 7355 razy)

Offline kaziu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polacy na Litwie
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Cze, 2012, 21:37:55 »
Atak na polskich kibiców Polonii Wilno
Cytuj
We środę (6 maja) odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Polonią Wilno i wileńskim Žalgirisem. Mecz odbył się na stołecznym stadionie Litewskiej Federacji Piłki Nożnej na Lipówce. Polonia Wilno przegrała 8:1. Po meczu doszło do bójki między kibicami obu drużyn.


W czasie meczu Polonii Wilno udało strzelić tylko jedną bramkę. Na trybunach było około 30 fanów Žalgirisu i 50 fanów Polonii Wilno. Była też pewna liczba zwykłych widzów. Zdaniem kibiców Polonii od samego początku czuło się, że po meczu będzie rozróba.

„Wyszliśmy ze stadionu zwartą grupą. I natychmiast zostaliśmy zaatakowani przez kibiców Žalgirisu. Ich też było około 50, ale to byli silni, wysportowani mężczyźni, a u nas to raczej młodzież i dzieci” — powiedział PL DELFI Dario Malinowski, kibic Polonii Wilno. Świadkowie twierdzą, że napastnicy, wśród których byli nie tylko kibole Žalgirisu, ale i skini z innych miast, zaatakowali kibiców Polonii z okrzykiem "Lietuva lietuviams".

Jednak zdaniem Malinowskiego kibice Žalgirisu nie wykazali się jakimś szczególnym okrucieństwem czy nienawiścią.

„Tak, dostałem raczej kilka kopniaków. Mi się wydaje, że z ich strony był to raczej taki sygnał ostrzegawczy. Widziałem jak jednego naszego fana kilka razy uderzono i starszy žalgirisowiec powiedział: „temu wystarczy” — podzielił się wrażeniami Dario Malinowski.

Prezes Polonii Wilno Stefan Kimso powiedział PL DELFI, że słyszał o bójce, ale samego zajścia nie widział. „Po meczu poszedłem do szatni. Później usłyszałem, że kibice Žalgirisu zaatakowali naszych fanów. Nasi fani zachowali się w czasie meczu w porządku. Nie było żadnej agresji” — wyjaśnił PL DELFI Kimso.
http://pl.delfi.lt/aktualia/litwa/pobili-sie-kibice-polonii-wilno-i-zalgirisu.d?id=58870565
Milicja też była obywatelska...

Offline Rafał

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 62
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polacy na Litwie
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Cze, 2012, 23:11:41 »
oko za oko