Autor Wątek: Najdziwniejsze rzeczy na świecie  (Przeczytany 8050 razy)

Offline Kafar

• Forumowicz
  • *
Odp: Najdziwniejsze rzeczy na świecie
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Gru, 2011, 19:24:03 »
Najdziwniejsza rzecz na świecie była dzisiaj w Suwałkach

Burza ze śniegiem. Grzmoty, Błyskawice i opady śniegu :)
Odrzucam waszą rzeczywistość i tworzę własną.

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Gru, 2011, 19:25:47 »
Nic dziwnego, parę lat w temu w styczniu dorwała mnie burza. To,że jest zimno nie znaczy, że burza nie ma prawa się zdarzyć -tyle, ze u nas zdarza się wyjątkowo rzadko.

Offline Kafar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Gru, 2011, 19:30:26 »
święte słowa u nas to jest wyjątek :)
Odrzucam waszą rzeczywistość i tworzę własną.

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Gru, 2011, 19:34:32 »
Nie o to chodzi, że burza wystąpiła, gdy jest zimno, bo to jest normalne i zdarzało się na przestrzeni ostatnich lat, tylko o połączenie zjawiska burza + opady śniegu. Tego to raczej dawno u nas nie było i można uznać to za ,,dziwne"

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Gru, 2011, 01:50:52 »
suw8 - rok i dwa lata temu też się zdarzylo, styczeń i to przy ooogromnym opadzie śniegu :)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Gru, 2011, 09:45:56 »
Tu jest małe wyjaśnienie takiej burzy jak była wczoraj. http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/109929,grudniowe-burze-nad-polnocna-polska
Rzeczywiście zjawisko niezwykłe, bo rzadko oglądane.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Sty, 2012, 20:14:21 »
Za co można wypłacać dodatki? Oto TOP-10 najbardziej absurdalnych dodatków, które do niedawna można było otrzymać w Grecji (obrazek trzeba kliknąć i powiększyć "x"-em na dole):

Źródło: Angora
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2012, 20:16:23 wysłana przez noka »

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Sty, 2012, 20:19:42 »
Korzystając z takich dodatków (i to w takich wysokościach) to po ich odebraniu też bym wyszedł na ulice ;D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Sty, 2012, 20:28:08 »
Wystarczyło odpalić silnik, umyć ręce i punktualnie przyjść do pracy - i kasować prawie 800 euro miesięcznie ... aż do bankructwa kraju.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Sty, 2012, 20:37:35 »
Teraz wiadomo dlaczego Grecja zbankrutowała ;)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Sty, 2012, 22:45:23 »
Szkoda tylko,że my musimy im jeszcze za to płacić.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Sty, 2012, 09:35:19 »
I wszystko jasne dlaczego jest taka a nie inna sytuacja w Grecji. Ja bym dodał jeszcze do tej klasyfikacji dodatek za otrzymywanie dodatku w wysokosci około 500 EUR/m-c.  ;D Wtedy w ogóle byłoby fajnie. 
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Lut, 2012, 22:21:35 »
    Mnie zaciekawiło, może jeszcze kogoś zaciekawi.Na lodzie nie zmarzniemy ,żar z ogniska przeniesiemy i jeszcze coś na obiad zjemy ;).

Pewien amerykański, domorosły wynalazca opracował ostatnio genialną wręcz piankę izolacyjną, która potrafi skutecznie chronić zarówno przed ekstremalnym gorącem jak i zimnem. Aby dowieść skuteczność swego wynalazku, wsadził on pokrytą pianką dłoń pod palnik spawalniczy. Potem dodatkowo tę piankę zjadł.

To ostatnie po to, aby dowieść, że jest ona zupełnie nietoksyczna i w pełni biodegradowalna. Co ciekawe – według zapewnień twórcy – jego wynalazek potrafi również pochłaniać promieniowanie radioaktywne.

Wiadomość wyszperana w   http://www.twojapogoda.pl/linki

Offline MAM

• Super Poster
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lut, 2012, 20:50:37 »

Naukowcy opracowali metodę pozwalającą na dokładne odczytanie głosu w naszej głowie – czyli po prostu naszych myśli – na podstawie sygnałów elektrycznych odczytywanych bezpośrednio z mózgu, a następnie przetworzenie ich na formę audio. Wygląda na to, ze nadchodzi powoli era czytania myśli.

Grupa neurologów z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przeprowadziła badania na 15 osobach, które przechodziły operację związaną z epilepsją lub usunięciem guza w mózgu.

Umieścili oni tym osobom po 256 elektrod w zakręcie czołowym górnym (fragment płata skroniowego mózgu) – obszarze odpowiedzialnym nie tylko za słuchanie, lecz także za rozumienie i odnajdowanie sensu w słowach, które słyszymy.

Następnie odczytano im szereg słów nagrywając cały czas aktywność w tym obszarze „centralnego komputera”.

Nasz mózg rozbija sobie dźwięki na pasma częstotliwości, a następnie odrębne części zakrętu czołowego górnego zajmują się ich przetwarzaniem. Analiza tego, które fragmenty są aktywowane podczas słuchania słów pozwoliła naukowcom na stworzenie programu, który potrafił rozpoznać słowa, o których myślimy, a także odczytać je na głos. Jak to brzmi możecie zobaczyć tutaj.

Badania te mają dwojakie znaczenie – po pierwsze pozwalają lepiej zrozumieć jak działa nasz umysł. Po drugie zaś dają nadzieję na stworzenie w niedalekiej przyszłości implantu, który umożliwi na przykład osobom całkowicie sparaliżowanym na rozmowę – tylko poprzez mówienie „w swojej głowie”.

Źródło:Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Lut, 2012, 23:24:40 »
Jest to ciekawe,ale kojarzy mnie się z odczytywaniem cudzych myśli. ;) W tym miejscu żartuję,jednak to dobry wynalazek.

Zresztą nasz umysł,to bardzo ważna i niezgłębiona część naszego organizmu. Piszesz :
..tylko poprzez mówienie „w swojej głowie”.
Coś podobnego przeżyłam,gdy po lekkim udarze moje myśli szybciej przetwarzały się w mojej głowie,aniżeli mogłam je wypowiedzieć.
Czasem wolałam zamilknąć,bo nie byłam pewna czy powiem to,co miałam w głowie. Był to najbardziej milczący okres w moim życiu :) Nie chciałam się kompromitować.
Szczęście,że się nie poddałam i po woli wszystko powracało do normy.Tak samo było z władzą w ręce,chciałam coś chwytać,a ręka nie trafiała w przedmiot. -Wszystkim kierował mózg.