Autor Wątek: Honorowe oddawanie krwi  (Przeczytany 27817 razy)

Offline gryson

• Super Poster
Odp: Honorowe oddawanie krwi
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Sie, 2010, 21:30:21 »
No w takim wypadku tak. Gdybym zobaczył mega kolejkę to bym chociaż spytał czy jest jakaś "promocja" dla HDK :)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Sie, 2010, 17:59:59 »
Ominął mnie temat, stąd pytania w SB na temat odznaki ;)
Oddajemy krew honorowo, ale przyznane ulgi są tego wynikiem - ja mam zamiar (po ich nabyciu) z nich korzystac ;)

Offline Krzychu

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #77 dnia: 08 Paź, 2010, 12:36:01 »
Dzisiaj dołączyłem do "dawców"  ;)
Szybko, sprawnie, w bardzo sympatycznej atmosferze. Jak to mówią - strach ma tylko wielkie oczy - nic nie bolało a można być z siebie dumnym  :)
Na pewno nie jest to mój ostatni raz  :D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Paź, 2010, 18:59:15 »
Dzisiaj oddałem krew w Olsztynie - po raz pierwszy w tym mieście.
Budynek Stacji Krwiodawstwa nowy, jednak nie to się liczy - liczy się podejście pielęgniarek - pod tym względem w Suwałkach jest super, a w Olsztynie.. zaraz się dowiecie :)
Po wejściu do budynku mamy zapewnioną strzeżoną szatnię, wchodzimy na górę - i w przeciwieństwie do naszej Stacji, najpierw wypełniamy ankietę, a potem się rejestrujemy. Następnie bez pytania idziemy na pobranie próbki - sami wybieramy z której ręki, po pobraniu MUSIMY zostać w gabinecie przez równe 4 minuty. Następnie wychodzimy, czekamy na korytarzu - i przez głośniki w pewnym momencie zostaje wyczytane nasze nazwisko i numer gabietu do badań. W gabinecie standardowe badania, wychodzimy do stołówki z karteczką z zaleceniem lekarza co do picia, które dostaniemy. U mnie była kawa (jak zawsze, dzisiaj miałem ciśnienie 100/70) plus jeden ogromny batonik. Jemy, pijemy, i idziemy na oddanie 450 ml. Przed wejściem na salę zakładamy ochraniacze na obuwie, myjemy ręce i wchodzimy. Fartuchów nie ma. Sala - marzenie. Długa lada (prawie jak sklepowa) na której połowa stanowisk to fotele dla osób oddających z lewej, a połowa z prawej ręki. Wszystko nówka. I tutaj ciekawostka - w Suwałkach oddaje się w pozycji prawie siedzącej, a w razie osłabienia osobę się kładzie. Tutaj wszyscy oddają na leżąco. Po oddaniu wychodzimy z kolejnym papierkiem do stołówki, dostajemy kawę/herbatę/sok, do tego talerzyk z dwiema kromkami chleba, masełkiem i sześcioma plastrami wędlinki. Do tego czekolady - sześć sztuk zapakowanych w ozdobne, krwiodawcze pudełko. Na koniec standart - zaświadczenie i wpis do książeczki.
Wizytę oceniam na celujący - pielęgniarki tak miłe jak u nas, na każdym kroku mówiły co robić dalej. Gdy oddawałem krew jedna z pielęgniarek zapytała gdzie mieszkam - gdy usłyszała, że w Suwałkach, zawołała resztę - i przez całą donację opowiadałem, jak to jest u nas ;)
Po dzisiejszej wizycie wiem, że będę krew oddawał w Olsztynie tak często, jak będę mógł. Oczywiście w Suwałkach też, ale że tutaj studiuję, to będę miał mniej możliwości do tego, aby oddawać w naszym mieście.
Całkowita ilość oddanej krwi - 3150 ml, pierwsza donacja 06.09.2009 - czyli regularnie co dwa miesiące oddaję krew, od chwili skończenia osiemnastu lat.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Paź, 2010, 20:57:35 »
No to tylko pogratulować :) Swoją drogą to jedyne miejsce gdzie oddawałem krew, poza tutejszym oddziałem, to była jednostka wojskowa :D podczas zasadniczej służby wojskowej :) no i w autobusie podczas WOŚP :) wtedy jeszcze byłem za mikołaja przebrany :P
   [img height=50]http://lh3

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #80 dnia: 27 Paź, 2010, 21:17:50 »
(jak zawsze, dzisiaj miałem ciśnienie 100/70)
Dziwię się,że przy tak niskim ciśnieniu,pobrano Ci krew.Całe szczęście,że piszesz o wypitej kawie. :P

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Paź, 2010, 21:27:35 »
Lekarka zapytała czy jak oddaję to zawsze mam tak niskie. A tak się składa, że.. mam. Ale po wypiciu kawy nie zdarzyło się, żebym poczuł się słabiej podczas oddawania. Niestety, dzisiaj nie zszedłem poniżej rekordu oddawania krwi w czasie 4:57 ;D

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Paź, 2010, 21:46:51 »
No ciekawie to wygląda. Też bym chętnie tego Olsztyna spróbował :) Jak dotąd tylko tutaj i raz w autobusie oddawałem. I proszę o zdjęcie tego "pudełka" z czekoladami, jestem ciekawy co to za diabeł. Ech, kiedy my się doczekamy lepszych warunków w Suwakach? Na szczęście ekipa nadrabia humorem i uprzejmością, lubię tam chodzić. Ja jeszcze w grudniu oddam, i mam MPK gratis w Suwałkach :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Paź, 2010, 22:00:53 »
grysonGdy czytałam pomyślałam,że prosisz o zdjęcie dotyczące tego cytatu:
pielęgniarki tak miłe jak u nas, na każdym kroku mówiły co robić dalej. Gdy oddawałem krew jedna z pielęgniarek zapytała gdzie mieszkam - gdy usłyszała, że w Suwałkach, zawołała resztę - i przez całą donację opowiadałem, jak to jest u nas
  ;D A Ty poprostu jesteś łasuchem  :P

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Paź, 2010, 22:16:53 »
Niestety ja mam zawsze wysokie ciśnienie i czasem pani dr. zastanawia się czy mnie dopuścić :P a ostatnio to pani aplikująca igłę :) to aż poczuła te fale uderzeniowe :D
   [img height=50]http://lh3

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #85 dnia: 28 Paź, 2010, 06:05:04 »
A Ty poprostu jesteś łasuchem  :P

Jako 100% facet powinienem poprosić o zdjęcia pielęgniarek  :D ale jestem realistą 99%, więc wiem, że tak się z pielęgniarkami zagadał, że nawet o zdjęciu nie pomyślał  :D
A jako 101% łasuch wiem, że opakowanie zaniósł do akademika, więc może jeszcze je ma i będzie mógł zrobić zdjęcie :)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #86 dnia: 28 Paź, 2010, 10:17:13 »
Chciałeś, to masz! :) Fotka robiona telefonem więc bez rewelacji.

Offline Bart76

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Paź, 2010, 23:15:01 »
Moim skromnym zdaniem powinien powstać super kalendarz z pielęgniarkami z Polski a`la Hustler, Playboy, Pirelli, niekoniecznie rozbieranymi. Każdy kto odda krew dostanie takowy w prezencie ;) Dla Pań mogą być sanitariusze, ratownicy medyczni etc. ;) Uważam, że były to jakiś rozgłos medialny a co za tym idzie pełne lodówki surowicy. Tak samo Rząd powinien zlecić profesjonalną kampanię na rzecz oddawania po śmierci swoich organów. Trudny temat, ale specjaliści od reklamy dali by sobie radę ze spotami dającymi do myślenia. Nie pisząc o Kościele, który mógłby wesprzeć taką akcje a raczej długofalową kampanię a nie rozwieszać zdjęcia szczątków płodów przy Kościołach.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Paź, 2010, 23:44:53 »
a nie rozwieszać zdjęcia szczątków płodów przy Kościołach.
U mnie przed laty taka drastyczna wystawa była,przez kilka miesięcy w jednym z największych kościołów w mieście.

Rząd powinien zlecić profesjonalną kampanię na rzecz oddawania po śmierci swoich organów.
Mnie jest wszystko jedno,bo i tak chcę być skremowana.Jest mały problem,przeszłam żółtaczkę i nie wiem,czy moje organy przydałyby się komuś.Bo z oddawania krwi jestem wykluczona....a mam cenną krew A Rh-   ;)

Tak na marginesie:przed laty zmarła moja bliska osoba i długo po jej śmierci zastanawiałam się,czy nie obudzi się z letargu.Jednak uspokajałam się,gdy przypominałam sobie,że miała robioną sekcję zwłok.-To tak na Haloween. :P

Offline Bart76

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Paź, 2010, 10:22:42 »
Zresztą nie wiem czy publikacja szczątków ludzkich nie podlega pod jakiś paragraf.