Autor Wątek: Honorowe oddawanie krwi  (Przeczytany 27767 razy)

Offline Rockers

• Mega Poster
Odp: Honorowe oddawanie krwi
« Odpowiedź #150 dnia: 08 Sie, 2011, 22:04:17 »
Myślałem, że może mówisz o tym, że dla Honorowych się coś zmieniło :D

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #151 dnia: 11 Sie, 2011, 10:49:00 »
   [img height=50]http://lh3

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #152 dnia: 21 Sie, 2011, 22:32:10 »
Płatny parking został otwarty raptem kilkanaście dni temu, a pomysłowość mieszkańców już dała o sobie znać - część osób znalazła sposób na darmowe parkowanie na płatnym parkingu.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #153 dnia: 22 Sie, 2011, 06:09:35 »
Niech zgadnę :D Wjechać za kimś :D a potem lecieć po bilet i od razu wyjechać? :D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #154 dnia: 22 Sie, 2011, 10:34:14 »
Niekoniecznie - wjechać samemu, a przed wyjazdem podejść do szlabanu przy wjeździe, pobrać bilet, a z racji tego, że 10 minut jest darmowe - wyjechać. Nie popieram, ale.. pomysłowość podziwiam :D

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #155 dnia: 22 Sie, 2011, 16:10:42 »
a co z tym biletem, który się wzięło pierwszy? :D Czas bije w nieskończoność? Żeby potem na kamerach nie wyłapali rejestracji :P

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #156 dnia: 22 Sie, 2011, 17:53:25 »
Wiesz, jak to działa nie mam pojęcia - zapewne będzie naliczał w nieskończoność..

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Gru, 2011, 20:52:45 »
Zbiórka krwi odbędzie się w niedzielę (18 grudnia) pod Centrum Handlowym Plaza.

Specjalny ambulans, w którym będzie można otrzymać słodycze za 450 ml krwi, będzie tam ustawiony od godz. 9 do godz. 13.

Przypominamy, że dawcami mogą zostać tylko pełnoletnie osoby.

Współczesna.pl

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Sty, 2012, 09:35:13 »
Mam zamiar iść dzisiaj oddać krew, ale na stronie RCKiK widzę, że są zapasy - ale trudno, pójdę i zapytam, może akurat wezmą ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Sty, 2012, 09:55:13 »
To może lepiej zadzwoń zapytaj 875672112 :))

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #160 dnia: 16 Sty, 2012, 10:45:16 »
Miałem sprawę do pani doktor, wiec i tak musiałem iść osobiście :)
Nie przyjmują, niestety - wszystko przez kontrakty z NFZ, NFZ płaci tylko za najpilniejsze zabiegi, więc i krwi nie trzeba tyle co zazwyczaj - w chwili gdy NFZ podpisze nowe kontrakty, wszystko wróci do normy - z tego co mówiła pani doktor ta sytuacja potrwa około dwóch tygodni.
Jedyna dobra wiadomość jest taka, że o ile ostatnio miałem niską hemoglobinę i krew oddałem 'po raz pierwszy i ostatni z takimi wynikami' to dzisiaj przy okazji zrobiłem badanie i wszystko jest już w jak najlepszej normie :)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #161 dnia: 16 Sty, 2012, 10:53:23 »
Widzę, że moją grupę przyjmują, jak zawsze :) Ale poczekam w takim razie, skoro mają zapasy. Zawsze chodzę z kumplem, weselej, choć i tak zawsze jest miło i przyjemnie :)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #162 dnia: 25 Sty, 2012, 21:17:41 »
Dzisiaj oddawałem w Olsztynie :)
Do tej pory miałem oddane 5400 ml, więc brakowało dwóch oddań do Honorowego, jednak troszkę się to wszystko przyspieszy :)
Dzisiaj pobrano ode mnie osocze, pierwszy raz. 40 minut siedzenia na fotelu, trochę więcej bólu niż przy oddawaniu krwi pełnej, jednak.. podoba mi się :) Oddałem 620 ml osocza, jednak w przeliczeniu na krew pełną wyszło 200 ml - tak więc mam oddane 5600 ml. Dodając do tego, że już za miesiąc mogę oddać krew pełną, za miesiąc będę pełnoprawnym HDK! :D
Poprosiłbym o informację co po oddaniu 6000 ml zrobić dalej :) Jest tego pełno na internecie, jednak wolałbym opis forumowicza dotyczący suwalskich warunków zgłaszania HDK.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #163 dnia: 25 Sty, 2012, 21:21:44 »
Ależ proszę :) Bierzesz zaświadczenie z Krwiodawstwa o oddanym litrażu :) i udajesz się do budynku straży pożarnej do PCK :) tam dostajesz początkowo zaświadczenie na którym możesz spokojnie jeździć bez biletu i oczekujesz na swoją książeczkę (okresu oczekiwania nie pamiętam) :)  A potem czekać tylko na zaproszenie na oficjalne umodelowanie ;)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #164 dnia: 25 Sty, 2012, 21:41:56 »
Żeby dostać odznakę musisz się zapisać do PCK, wypełnić deklarację członkowską, wpłacić składkę, zostaniesz członkiem PCK. Na oficjalne wręczenie odznaki (czerwona legitymacja jest tylko "zaświadczeniem" i załącznikiem do odznaki) czekać nie musisz, możesz odebrać w PCK po jakimś czasie (ja czekałem pewnie z 2 miesiące, ale to był przełom roku, zamieszanie, etc). Odbierzesz odznakę i książeczkę i w Suwałkach będziesz mógł śmigać komunikacją miejską za darmo :) Oczywiście jeśli chcesz, to możesz poczekać na oficjalne wręczanie, ale to chyba tylko raz w roku, i o ile pamiętam było dość nie dawno temu, więc sporo byś musiał na to czekać teraz. Aha, jeśli oddajesz wciąż na tej "białej" książeczce z punktu krwiodawstwa, to w PCK możesz poprosić o wydanie Ci nowej książeczki (szarej), gdzie będziesz zbierał wpisy o oddanej krwi, dotychczas oddaną krew wpiszą Ci w tą nową szarą książeczkę. I to chyba tyle. Ja idę jutro oddać ;)