Autor Wątek: Honorowe oddawanie krwi  (Przeczytany 27766 razy)

Offline Rockers

• Mega Poster
Odp: Honorowe oddawanie krwi
« Odpowiedź #135 dnia: 18 Cze, 2011, 20:39:44 »
Ja nie wiem,ale oczywiście się nie załapię :/

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #136 dnia: 18 Cze, 2011, 20:49:29 »
no ja własnie tez nie wiem na pewno, tak tylko słyszałam ale to nie potwierdzone
z chęcia bym sie przeszła, ostatnio oddawałam w październiku chyba, jeszcze przed operacja, to myślę, że okres karencji już minął i mozna by spróbować ;) a na akcjach mam wieksze szczęście i zawsze mi sie uda oddać bo w krwiodawstwie to róznie bywa ;)
wiec jak ktos coś usłyszy/zobaczy to prosze o info :)
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #137 dnia: 20 Cze, 2011, 21:25:36 »
   [img height=50]http://lh3

Offline biza

• Super Poster
« Odpowiedź #138 dnia: 25 Cze, 2011, 14:06:53 »
pudełeczko czekolad.. kilka wafelków i soczki.. no niestety, tym razem nie moje tylko męża :(
dziś nie udało mi się zostać "bohaterem" ;) chyba kobiety i w tym maja pod górkę ;) i jest trudniej oddać krew, jakaś słabawa moja była
nie było zbyt duzego tłoku (przynajmniej ok godz. 10) ale zawsze ktos był chętny i Panie z HDK na pewno nie narzekaly na brak pracy :)
jak zwykle miła i sympatyczna oprawa, słowa otuchy ;) kawa i harleyowcy

z tego co udało mi sie dowiedziec, nastepna tego typu akcja za miesiac (na krzysztofa) przy kościele na Witosa, mnie na pewno nie będzie ale i tak zapraszam :)
Rockers.. moze sie tym razem załapiesz ;)

Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #140 dnia: 25 Cze, 2011, 21:21:36 »
Biza - dopiero 6 sierpnia minie dwa miesiące od ostatniego oddania, ale w radiu słyszałem, że właśnie na św.Krzysztofa w lipcu będzie można oddać, a później w sierpniu w Plazie - o ile będzie to po szóstym to jak najbardziej się pojawię ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #141 dnia: 05 Sie, 2011, 09:59:21 »
Witam.

Od paru ładnych lat jestem Honorowym Dawcą Krwi i to co mnie dziś spotkało po oddaniu, przeszło moje najśmielsze pojęcie... Za oddanie krwi musiałem zapłacić szpitalowi 5 zł!!! Tyle kosztował mnie bilet, dwugodzinnego postoju na parkingu pod szpitalem. Do tej pory wjeżdżając okazywało się legitymację i można było parkować bez dodatkowych opłat. Przy wprowadzeniu zmian i opłat, nikt nie pomyślał o osobach oddających krew, a także o osobach mających problemu z poruszaniem się. Jeżeli osoba, która porusza się na wózku inwalidzkim potrzebuje dostać się do szpitala, to musi za swoje kalectwo zapłacić szpitalowi pieniądze. To czysta paranoja. Warto wydaje mi się ten problem nagłośnić, bo jak tak dalej pójdzie, to najzwyczajniej w świecie bardzo dużo krwiodawców zrezygnuje z oddania krwi.

Z wyrazami szacunku, Honorowy Dawca Krwi.

Takiej treści list wysłałem do wszystkich mediów regionu. To przechodzi ludzkie pojęcie, żeby płacić za to, że chce się komuś uratować życie.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #142 dnia: 06 Sie, 2011, 15:25:44 »
I prosze :D nie pozostało bez echa :D

Krew zalewa suwalskich krwiodawców. Denerwują się też niepełnosprawni. Wszystko przez nowe zasady i ceny obowiązujące na przyszpitalnym parkingu w Suwałkach. Jak poinformował nas jeden z naszych słuchaczy, który jest od wielu lat Honorowym Dawcą  Krwi, teraz on i inni dawcy muszą płacić za wizytę w szpitalu, a właściwie za postój na przyszpitalnym parkingu- 5 zł. Podobne problemy mają od początku sierpnia niepełnosprawni. - Nie jesteśmy instytucją charytatywną - powiedział nam dyrekor szpitala Adama Szałanda. Dodał, że szpital co roku płaci za krew ogromne pieniądze. Stacja krwiodawstwa nie jest bowiem integralną częścią szpitala, a dzierżawi jedynie w nim pomieszczenia. - To właśnie stacja powinna wykupić swoim krwiodawcom karty parkingowe- uważa Szałanda. Szpital odprowadza też niemałe kwoty do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Z nas ściąga się ile się da, a od nas oczekuje dawania wszystkiego za darmo. Szałanda dodaje, że jeśli ktoś nie chce płacić, może zostawić auto na znajdującym się 200 metrów dalej bezpłatnym parkingu. Sprawą zainteresowaliśmy Waldemara Kwaterskiego, radnego wojewódzkiego, przewodniczącego komisji zdrowia, a także dyrektora szpitala w Sejnach. - Potrzebna jest nam spokojna rozmowa i na pewno umówię się na nią z dyrektorem. Myślę, że można znaleźć rozsądne rozwiązanie w tej sprawie- powiedział nam Kwaterski. Ustawiony tam automat wydaje bilet z zaznaczoną godziną wjazdu. Opłatę za parkowanie uiszcza się później w automatycznej kasie stojącej w holu głównym szpitala. Cena za każdą rozpoczętą godzinę wynosi 2.50zł. Opłacie nie podlega pierwsze 10 minut po wjeździe na parking.

http://www.radio5.com.pl/?id=1&ia=33218

Jak widać nic się nie zmieni... dyrektor umywa ręce...

Podoba mi się jeszcze ten artykuł:

http://www.suwalki24.pl/index.php/2011080611981/Chcesz-oddac-krew-zaplac.html

i jeszcze jeden :)

http://www.suwalki.info/informacje-10574-Wadliwy_system_parkowania.html
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2011, 15:34:04 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #143 dnia: 07 Sie, 2011, 07:53:57 »
No to nieźle namieszałeś  ;) , ale przynajmniej coś się ma zmienić w tej sprawie  :spoko:

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #144 dnia: 07 Sie, 2011, 15:19:17 »
Czytając komentarze na stronie Radia5 zadziwia mnie tok myślenia ludzi "nie podoba się, nie oddawaj" ;/

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #145 dnia: 07 Sie, 2011, 16:43:14 »
Tok myślenia ... heh .. z myśleniem to ma niewiele wspólnego.

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #146 dnia: 07 Sie, 2011, 21:20:58 »
Norma - negatywnie wypowiadają się osoby, które zapewne ani razu nie oddawały bądź nie potrzebowały krwi. Mam nadzieję, że sytuacja parkinu w najbliższym czasie się wyjaśni.

__
Ja oddałem dziś już po raz dziesiąty 450 ml - tym razem w Ełku, na Moto Show. Miałem oddać u nas 20 sierpnia, bo tego dnia odbędzie się akcja krwiodawstwa pod Plazą, ale że wczoraj minął mi dwumiesięczny termin bez oddawania, a w Ełku zaskoczył mnie autobus do poboru krwi - postanowiłem oddać. Procedury podobne, tyle, że bez jedzenia i picia przed oddaniem krwi. Dziwne, ale nie czułem się gorzej niż przy 'standardowym' oddawaniu.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #147 dnia: 08 Sie, 2011, 09:32:26 »
I prosze :D nie pozostało bez echa :D

ale nie ukrywajmy .... są też plusy  :spoko: Byłem dzisiaj i wreszcie nie ma problemu z parkowaniem.  ;D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #148 dnia: 08 Sie, 2011, 10:48:19 »
To znaczy? :)

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #149 dnia: 08 Sie, 2011, 11:12:42 »
To znaczy że dużo wolnego miejsca jest pod szpitalem  ;)