Autor Wątek: European Action on Drugs  (Przeczytany 865 razy)

Propagator

  • Gość
European Action on Drugs
« dnia: 10 Sie, 2009, 15:48:14 »
Witam!

Chciałbym Wam przedstawić założenia nowego projektu Komisji Europejskiej. Europejska kampania w sprawie narkotyków to inicjatywa mająca za zadanie zachęcanie wszelkich organizacji, instytucji, firm i osób prywatnych do angażowania się w działania przeciwko zagrożeniom związanym z narkotykami. Chodzi także o stworzenie platformy kontaktów organizacji oraz osób prywatnych zaangażowanych w przeciwdziałanie narkomanii. Tym samym stanie się możliwe uzupełnianie oraz wymiana programów realizowanych we wszystkich państwach członkowskich. Pierwszym polskim sygnatariuszem tej akcji stała się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Więcej informacji o samym projekcie na stronie www.action-drugs.eu oraz pod adresem polska@action-drugs.euOffline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 5258
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: European Action on Drugs
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Sie, 2009, 16:30:26 »
Komisja Europejska rozpoczęła (...) nową akcję informacyjną i uświadamiającą – europejską kampanię w sprawie narkotyków – której głównym celem jest aktywizacja społeczeństwa oraz podnoszenie wiedzy na temat narkotyków w Unii Europejskiej.

Kampania ma się oprzeć na zasadzie „wspólnej odpowiedzialności” i dlatego zachęca wszystkich – organizacje i osoby prywatne, osoby zawodowo zajmujące się tą dziedziną, lecz także każdego członka społeczeństwa – do podpisania deklaracji i podjęcia zobowiązania, które będzie stanowiło jedną z odpowiedzi na problem narkotykowy. Jacques Barrot, wiceprzewodniczący Komisji, ogłosił dziś w obecności Nikosa Aliagasa, dziennikarza i gwiazdy telewizji, oraz Jerzego Owsiaka, dziennikarza i działacza społecznego, oficjalne rozpoczęcie europejskiej kampanii w sprawie narkotyków. Miało to miejsce podczas ważnej uroczystości, w której udział wzięli przedstawiciele 120 europejskich podmiotów działających na tym polu.

Wiceprzewodniczący Komisji Jacques Barrot, komisarz ds. wolności, sprawiedliwości i bezpieczeństwa, oświadczył: „Zachęcanie europejskich organizacji i obywateli do odgrywania aktywnej roli stanowi jeden z priorytetów określonych w nowym planie działań UE w zakresie narkotyków na lata 2009–2012, którego jednym z najważniejszych elementów jest europejska kampania w sprawie narkotyków. Chcemy, żeby kampania ta dotarła do Europejczyków w ich codziennym życiu, dając im możliwość wyrażenia opinii oraz zobowiązania się do podjęcia konkretnych działań”.

Europejskie organizacje i obywatele europejscy mają możliwość wykorzystania europejskiej kampanii w sprawie narkotyków, by nadać swojej pracy wymiar europejski i uczynić ją bardziej widoczną. W tym celu powinni zastanowić się, w jaki sposób ich codzienne działania, obowiązki, które pełnią w społeczeństwie oraz środowisko, w którym się znajdują, mogą pomóc w podniesieniu poziomu wiedzy o narkotykach i ryzyku związanym z ich nadużywaniem oraz w podejmowaniu zobowiązań w tym zakresie. Komisja Europejska zachęca do umieszczania na stronie www.action-drugs.eu propozycji konkretnych i pomysłowych działań podejmowanych na każdym szczeblu i gdziekolwiek w Europie, które mogą pozytywnie wpłynąć na zachowania związane z narkotykami lub podnieść poziom wiedzy na temat narkotyków i zagrożeń wynikających z ich nadużywania.

-----------------
Na podstawie: http://www.ukie.gov.pl/www/serwispr.nsf/0/1C9FAA595134AE24C12575E100396772?open

Offline gaga

  • - VIP -
  • *****
  • Wiadomości: 5535
  • Płeć: Kobieta
Odp: European Action on Drugs
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Sie, 2009, 17:43:34 »
Akcja godna zainteresowania ,zastanawia mnie tylko dlaczego w naszym kraju tak trudno zdecydować się na odpowiednią ,mądrą ustawę dotyczącą walki z narkomanią.Do tej pory wszystko co europejskie przyjmowane było z ogromną przesadą ,a ten temat niestety ciągle kuleje. Znowu czekamy na Organizacje i społeczeństwo? Nie mówię ,że to jest złe ,ale odpowiednie ustawy powinny społeczeństwo wspierać.