Autor Wątek: TRANSSEXDISCO - 26.08.2011 roku - Suwałki  (Przeczytany 2339 razy)

Offline MORDUK

  • Super Poster
  • ****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
TRANSSEXDISCO - 26.08.2011 roku - Suwałki
« dnia: 09 Sie, 2011, 15:59:47 »
Jak donosi portal koncertomania.pl w grodzie nad Czarną Hańczą w dniu 26.08.2011 roku wystąpi kapela TRANSSEXDISCO. Niestety nie ma jeszcze określonego miejsca koncertu ani cen biletów (chyba że za free koncert będzie).

Historia zespołu : źródło http://transsexdisco.pl/

Zespół transsexdisco intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Założycielem formacji jest Damian Lange. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Nie brakuje również punk-rockowej energii. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange - odpowiedzialny za gitarę, śpiew, kompozycje i teksty, Krzysiek Napiórkowski - bas, Marcin Matyszewski - klawisze, oraz Paweł Łach - perkusja. Zespół ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, m.in. jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009, znalazł się również w ścisłej czołówce konkursu młodych kapel w JAROCINIE 2010. Obecnie TSD rozwija swoje umiejętności i stara się przekazywać swoja muzykę innym. Powiększające się grono fanów pozwala na intensywne koncertowanie w coraz to dalszych rejonach kraju! Miastem gdzie TSD tworzy własną historie jest Olsztyn. 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD – „Ultrachemia”.

Muzyczną historię zespołu budowali również:

•Michał Gortat - perkusja
•Marta Obrycka - manager
•Olek Ostrowski - perkusja
•Patryk Narbut - perkusja
•Emil Walinowicz - perkusja

 
Czym jest transsexdisco? (w wersji hard)

Transsexdisco to zespół, który ma za zadanie przenieść słuchaczy w swobodny świat wyrażania emocji, prostych niekontrolowanych zachowań, wolności i przerysowanych odczuć. Muzyka ma stanowić swoisty folklor czasu, przypominać kim byliśmy i kim jesteśmy. To mieszanka frustracji, słabości człowieka, przemijania i ciepła prosto z serca, które jako symbol uczuć, niekiedy jest osłabione, a innym razem wyrywa się z piersi, gdy jest przepełnione nadzieją na zdobycie choćby kawałka świata. To pogoń za spełnieniem się, kierowana marzeniami z dzieciństwa, opowieść o tworzeniu czegoś z niczego. Pomiędzy muzykami został podpisany traktat o zjednoczeniu mocy, by wizja na muzykowanie była jedną wizją, a wszystkie niedopowiedzenia i bariery do pokonania ginęły na scenie unicestwione przez dźwięk i słowo. Historie w formach pieśni opowiadają w prosty sposób o relacjach ludzi na etapie gdy widzimy więcej. To relacja ze świata, o którym mało się mówi, bo wydaje się tak oczywisty, ale ma w sobie jedną dla wszystkich wspólną cechę… jest przerażająco piękny.

TRANSSEXDISCO - PROSTY CHŁOPAK

http://www.youtube.com/watch?v=7AzIPpbQ1CM&feature=player_detailpage
 
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2011, 16:03:37 wysłana przez MORDUK »
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline wojtek_kosynier

  • Super Poster
  • ****
  • Wiadomości: 774
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TRANSSEXDISCO - 26.08.2011 roku - Suwałki
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sie, 2011, 13:53:49 »
Wystąpili w ramach SUM-u. Były cztery zespoły, ale ja tylko byłem - fotografowałem - na dwóch ostatnich: 1984 (niestety, wyleniała legenda) i właśnie Transsexdisco.

Na 1984 scena była oświetlona tak ;) =>Na Transsexdisco było bez porównania lepiej =>

« Ostatnia zmiana: 28 Sie, 2011, 19:29:41 wysłana przez noka »