Autor Wątek: Święto Książki i Czytelnictwa w Bibliotece PWSZ w Suwałkach  (Przeczytany 1704 razy)

Offline Bibliofil

  • Nowy
  • Wiadomości: 6
Święto Książki i Czytelnictwa w Bibliotece PWSZ obchodzone jest już po raz czwarty. W tym roku potrwa aż trzy tygodnie, od 23 kwietnia, czyli od Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich do 15 maja, czyli do ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek. Tegoroczna akcja obchodzona jest pod hasłem Czytanie metoda na intelektualnego głoda…

Już 23 kwietnia od godz. 9.00 „Czytogłody” odwiedzający bibliotekę będą mieli zagwarantowane masę atrakcji. Będą mogli: obejrzeć wystawę poświęconą historii książki, ocenić pracę biblioteki (wypełniając anonimowa ankietę), przyjrzeć się bliżej galerii zdjęć - przyłapanych na czytaniu, poznać różne rodzaje książek, o których do tej pory na pewno nie mieli pojęcia, dowiedzieć się najważniejszych wiadomości o prawach autorskich i licencjach Creative Commons. Dziś również umarzane są kary wszystkim czytelnikom zwracającym książki.

Ponadto w tych dniach każdy będzie mógł wziąć udział w akcji „Wędrująca Książka”. Idea polega na bezpłatnym wymienianiu się książkami. Na półkach w holu Biblioteki znajdują się książki, którymi każdy może się bezpłatnie poczęstować. Jeśli natomiast posiada w domu książki, które nie są mu już potrzebne, to może podzielić się nimi z innymi.

Bibliotekarze przygotowali także specjalną ofertę dla uczniów szkół średnich „Dni Otwartych Drzwi Biblioteki PWSZ”. Od 8 do 11 maja klasy szkół średnich będą mogły zwiedzić bibliotekę, poznać jej ofertę, a także dołączyć do grona czytelników (więcej informacji dostępnych pod numerem 87 562 84 90).

Zatem 23 kwietnia wszyscy „Czytogłodzi” łączmy się i spotkajmy w Bibliotece PWSZ w Suwałkach przy ul. Noniewicza 10.