Autor Wątek: Pokaz filmu "Tandemem przez Pogranicze" - 1.06.2012  (Przeczytany 790 razy)

Offline MDK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Pokaz filmu "Tandemem przez Pogranicze" - 1.06.2012
« dnia: 23 Maj, 2012, 10:46:08 »
Gorąco zapraszamy na pokaz filmu pt. „TANDEMEM PRZEZ POGRANICZE” oraz spotkanie m.in. z pomysłodawcą projektu MACIEJEM RANTEM.

1 czerwca 2012 r., godz. 18:30

Młodzieżowy Dom Kultury w Suwałkach

Wstęp bezpłatny
„Tandemem przez pogranicze” to śmiała filmowa próba odpowiedzi na pytanie: czym jest polsko-białoruskie Pogranicze? Dwóch przyjaciół: jeden jest Polakiem o białoruskich korzeniach, drugi Białorusinem o polskim rodowodzie, rusza w rowerową podróż po magicznych, polskich i białoruskich wioskach. Rower umożliwia im powrót do korzeni i daje szansę na pełniejsze doświadczenie wielokulturowości i piękna przygranicznych terenów – wiadomo, że ten kto jedzie wolniej, widzi o wiele więcej… Młodzi ludzie szukają zalet i wad Pogranicza, podczas wyprawy rozmawiają z napotkanymi ludźmi o życiu, historii, śmierci i marzeniach, o przeszłości i przyszłości miejsc w którym mieszkają. Realizacja filmu, zarówno po polskiej, jak i białoruskiej stronie granicy, obfitowała w wiele niespodziewanych i ciekawych zdarzeń. Sześciu filmowców ze sprzętem i rzadko już dziś widywanym tandemem, budziło wielkie zainteresowanie miejscowych mieszkańców… Pogranicze okazało się niezwykle gościnne dla „tandemowych podróżników”. Można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie tam mieszka ostatnia chyba garstka Europejczyków, nie zmanierowanych jeszcze przez szybki i konsumpcyjny tryb życia wielkich miast. Ludzie otwarci, szczerzy, uśmiechnięci, którzy potrafią zaprosić niespodziewanych gości do domu i poczęstować ich hojnie tym, co posiadają, nawet gdy żyją bardzo skromnie. I właśnie wszystkim dobrym ludziom po obu stronach granicy, ten film jest dedykowany!

Film był już wielokrotnie pokazywany w Polsce i na świecie (m.in. Berlin, Reykjavik, Kaliningdrad) gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem i szczerym uśmiechem widowni.
Podlasie Makes Me Happy to niezależna inicjatywa skupiająca artystów i społeczników z Podlasia (oraz tych, którzy opuścili region, ale czują w nim swe korzenie). Ludzi kochających swoją małą ojczyznę, czerpiących z niej inspirację i chcących promować i prezentować magię, humor, wielokulturowość i otwartość Podlasia. W jej skład wchodzą filmowcy niezależni, muzycy, fotograficy, podróżnicy, nauczyciele akademiccy, dziennikarze, którzy swoimi działaniami dowodzą, że „Podlasie czyni Cię wolnym i szczęśliwym”.

 
"Tandemem przez Pogranicze"
Polska 2012, 61′
reżyseria: Anatol „Lolo” Mszyca
scenariusz: Podlasie Makes Me Happy
idea filmu: Maciej Rant
zdjęcia: Paweł Nazaruk, Tomasz Adamski
montaż: Paweł Nazaruk & Hermanos de Chamuco
dźwięk: Krzysztof Sienkiewicz, Adrian Grassman
produkcja: PODLASIE MAKES ME HAPPY
występują: Radek Dąbrowski, Paweł Mickiewicz


ZWIASTUN FILMU: http://vimeo.com/26233870


Więcej informacji:
www.facebook.com/PodlasieMakesMeHappy
www.myspace.com/podlasiemakesmehappy
www.filmowepodlasieatakuje.pl/

www.mdk.suwalki.pl

Offline MDK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pokaz filmu "Tandemem przez Pogranicze" - 1.06.2012
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Cze, 2012, 12:31:36 »
JUŻ DZIŚ POKAZ FILMU "TANDEMEM PRZEZ POGRANICZE". ZAPRASZAMY!!!