Autor Wątek: Pani Sztuka – po raz kolejny w Suwałkach, po raz pierwszy na Franciszkańskiej  (Przeczytany 2423 razy)

Offline suw8

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Mieszkańcy ulicy Franciszkańskiej przywitają weekend majowy artystycznie i kolorowo. Po raz pierwszy będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, zabawach, zajęciach i pokazach w ramach projektu Pani Sztuka w Suwałkach. Wszystko w najbliższy weekend – 30.04 – 01.05.

Członkowie i przyjaciele naszego Stowarzyszenia przygotowali warsztaty plastyczne, tańca z poi, szczudlarskie oraz zabawy z chustą Klanzy. Kierowane są one do dzieci i młodzieży - mieszkańców ul. Franciszkańskiej. Odbędą się w godzinach 11:00 – 13:00 i 16:00 – 18:00 pomiędzy szkołą a blokiem nr 8a. Dorośli mieszkańcy osiedla, a także wszyscy suwalczanie, zaproszeni są na pokaz Fire Show w tym samym miejscu, w niedzielę o 20:30.

Celem działań jest stworzenie ciekawej oferty kulturalno-edukacyjnej, skierowanej do kilku lokalnych społeczności, zamieszkujących Suwałki. Chcemy dzielić się swoimi pasjami, rozwijać wśród dzieci i młodzieży zainteresowanie kulturą oraz propagować twórcze i aktywne sposoby spędzania wolnego czasu. Pomysł się sprawdza, bo już w tej chwili szeregi animatorów kultury i wolontariuszy Stowarzyszenia zasilają młodzi odbiorcy poprzednich edycji projektu. Niektórzy z nich poprowadzą tegoroczne warsztaty.

Projekt Pani Sztuka w Suwałkach zakończy się jesienią. Instruktorzy warsztatów pojawią się jeszcze w okolicach Kaczego Dołka na osiedlu Północ I (1-3.07), przy Witosa 4a (18-24.07) i przy Sejneńskiej (2‑4.09). Równolegle będzie także funkcjonowała Pracownia Działań Performatywnych – pierwsze spotkanie organizacyjne w piątek 6 maja o 19:00 w siedzibie festiwalu Teatr-Akcje przy ul. Sejneńskiej 18.

Patronat medialny nad projektem objęły: Tygodnik Suwalski, Radio 5, Radio Białystok i Suwalki.info. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Miasta w Suwałkach i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku.

źródło: niepodrodze.org
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2011, 06:14:04 wysłana przez the_mask »

Offline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4515
  • Płeć: Mężczyzna
Może trafiłem w złą porę ... może pogoda nie ta ... w każdym razie szału nie było