Autor Wątek: Miejska Konspiracja - gra historyczna  (Przeczytany 1496 razy)

Offline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4515
  • Płeć: Mężczyzna
Miejska Konspiracja - gra historyczna
« dnia: 19 Mar, 2012, 18:27:06 »
W rocznicę tragicznych wydarzeń z 1 kwietnia 1944 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Garnizon Suwałki" organizują GRĘ MIEJSKĄ "KONSPIRACJA"

Gra oparta będzie na wydarzeniach, które miały miejsce na Suwalszczyźnie w okresie od września 1939 do października 1944 roku. Jej uczestnicy wcielą się w młodych ludzi, którzy po wybuchu wojny chcą wspierać walkę z okupantem i włączają się w działania konspiracji. Gra toczyć się będzie w różnych punktach miasta. Drużyny będą miały do wykonania kilka zadań związanych z historią regionu i wydarzeniami z okresu II wojny światowej.

Do udziału w grze zapraszamy kilkuosobowe drużyny (do 5 osób – mile widziane będą rodziny, grupy przyjaciół ...). Wiek uczestników od 0 do 100 + lat. Pomocna będzie znajomość historii i wola walki.
Do pokonania będzie trasa ok. 7–8 km (ok. 1,5 godziny marszu)

Liczba uczestników gry jest ograniczona (ok. 30 grup) dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres e-mail: grh.garnizonsuwalki@op.pl lub telefonicznie: 87 566 41 33. Obowiązuje wpisowe do gry w wysokości 3 złotych od osoby (płatne przed startem).

Gra rozpocznie się w Muzeum Okręgowym w Suwałkach ul. T. Kościuszki 81 (Resursa).
Start grup w godzinach 11.00–12.30 w odstępach kilku minut (dokładną godzinę startu poszczególnych grup podamy po zakończeniu rejestracji uczestników). Przewidywana godzina zakończenia gry ok. 14.30. 

Uczestnicy otrzymają komplet druków, instrukcji i fałszywe dokumenty. Po grze na wszystkich czekać będzie też ciepła grochówka.


Wstąp w szeregi konspiracji, weź udział w małym sabotażu, przejdź szkolenie w oddziale partyzanckim, oddaj hołd poległym

WALCZ O WOLNOŚĆ


Info przesłane przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach