Autor Wątek: Kultura to Natura, czyli zamieniamy odpady na kulturalne wypady  (Przeczytany 2844 razy)

Offline awalicja

  • Nowy
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta

20 lipca w Smolanym Dębie w trakcie prapremiery Teatru Stodolanego odbędzie się akcja "Kultura to Natura". Mieszkańcy Suwalszczyzny oraz turyści będą mogli przekazać zużyte kartoniki po napojach do recyklingu i wziąć udział w kulturalnych wydarzeniach.

Akcja "Kultura to natura, czyli zmieniamy odpady na kulturalne wypady" będzie gościć w sobotę 20 lipca w gospodarstwie agroturystycznym "U Oli" prowadzonym przez Aleksandrę Jegorow i Bogumiłę Kanozę-Jegorow.
Od godziny 16.00 wszyscy chętni będą mogli brać udział w wydarzeniach, które zainagurują działalność Teatru Stodolanego. Między innymi będzie możliwość wysłuchania koncertu zespołu Ruczaj z Maćkowej Rudy oraz wzięcie udziału w warsztatach białego śpiewu. Teatr Zgryz prowadzony przez Joannę Łupinowicz wystąpi ze swoim spektaklem "Wieczór panieński, czyli pieśń o korowaju" pokazującym tradycje i obrzędy związane z dawnym weselem. Od godziny 19.00 rozpocznie się akcja "Scena jest Twoja". Samozwańczy piosenkarze, aktorzy, tancerze i inni artyści będą mogli zaprezentować swoje talenty.

W trakcie całego popołudnia chętni będą także nadawać nowe życie kartonikom i innym zebranym odpadom przeznaczonym do recyklingu budując użytkowe przedmioty, dlatego wszyscy goście są proszeni o zabranie zużytych kartonowych opakowań w ramach symbolicznego biletu na kulturalne wydarzenia.


Plan wydarzeń:
•   16.00 - 17.00 - zabawy integracyjne, animacje rodzinne
•   17.00 - występ zespołu folklorystycznego Ruczaj z Maćkowej Rudy oraz warsztaty śpiewu białego
•   18.00 - spektakl "Wieczór panieński, czyli pieśń o korowaju" Teatru Zgryz (reżyseria Joanna Łupinowicz)
•   19.00 - Scena jest Twoja - wyłaniamy talenty


szczegóły na: maniowkowanowina.blogspot.com

20.07.2013 r.
Agroturystyka "U Oli"

Smolany Dąb 8
gmina Krasnopol, powiat Sejny
www.gremzdy.pl

 
Pomysłodawcą i organizatorem akcji "Kultura to Natura" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

Partnerami akcji są:
Fundacja Prokarton i Program REKARTON.
Gospodarzem akcji jest gospodarstwo agroturystyczne "U Oli" w Smolanym Dębie.