Autor Wątek: Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach  (Przeczytany 8402 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach
« dnia: 23 Lut, 2009, 18:05:01 »
Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach

/Oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach/

Galeria Andrzeja Strumiłły obejmuje 5 sal wystawienniczych (łącznie ok. 200 mkw.) i prezentuje zbiory autorskie Andrzeja Strumiłły z zakresu malarstwa, rzeźby, rysunku, gwaszu, fotografii i ilustracji książkowej – wybór z różnych okresów twórczości artysty. Na ekspozycje składają się min. fragmenty wielkoformatowych cykli malarskich: Psalmy (1988), Apokalipsa (1993), Okna (1984), cykli fotograficznych: Nowy Jork (1982 – 1984), Ulica Kościuszki 7 (1980), ponadto cykl ilustracji książkowych oraz wybrane pozycje albumowe ilustrowane bądź oprawiane graficznie przez autora, a także inne prace z zakresu malarstwa, rysunku, gwaszu oraz rzeźby w kamieniu. Odrębną ekspozycję stanowi Gabinet Azjatycki, w którym prezentowane są ilustracje, drzeworyty, druki, ceramika, przedmioty kultu jak również przedmioty codziennego użytku pochodzące z Dalekiego i Środkowego Wschodu (Chiny, Mongolia, Tybet, Nepal, Indie, Japonia), które artysta przywiózł z licznych podróży artystycznych po świecie.
W jednej z sal Galerii znajduje się pracownia warsztatowa, przeznaczona na spotkania młodzieży, studentów z artystą zarówno w formie wykładowej z projekcją slajdów, filmów o artyście i o sztuce, jak również w formie warsztatów malarskich, rysunkowych.
Ekspozycje Galerii będą sukcesywnie wymieniane i uzupełniane, będziemy prezentować nowe cykle prac artysty oraz kwartalnie prezentowane będą wystawy czasowe (współcześni twórcy różnych dziedzin sztuki z terenu Suwalszczyzny, jak również z kraju i zagranicy). Pierwszą ekspozycją czasową zaplanowaną na kwiecień 2009r. – jest wystawa gwaszy Danuty Strumiłło.
Zachęcamy Państwa również do skorzystania z możliwości zorganizowania spotkania autorskiego dla grupy (młodzież, dorośli,  jednorazowo ok. 25 osób) – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym terminu (min. na tydzień przez planowanym spotkaniem).
Oczekujemy od Państwa kontaktu telefonicznego i mailowego – abyśmy mogli sukcesywnie przesyłać informacje dotyczące nowych planów Galerii, zapowiedzi wystaw itp. Pracujemy nad rozwojem oddziału i jego promocją. Niedługo zostanie utworzona strona internetowa Galerii, dzięki czemu nasza oferta będzie szybciej docierała do zainteresowanych. Planujemy również rozwój multimedialny naszej oferty, zamierzamy zakupić sprzęt, który w znacznym stopniu uatrakcyjni odbiór sztuki. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły w Suwałkach.

Kierownik Galerii – Izabela Muszczynko

Przewodniczki – Alina Arasim i Mariola Mitros

/Zrealizowano przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego/.


Fot. Izabela Muszczynko

1. Wejście


2. Sala ekspozycji czasowych


3. Sala fotografii


4. Sala fotografii


5. Sala ilustracji (również pracownia warsztatowa)


6. Sala ilustracji (również pracownia warsztatowa)


7. Sala psalmów


8. Gabinet azjatycki


9. Gabinet azjatycki


-------
Źródło: materiały udostępnione przez Kierownika Galerii - Izabelę Muszczynko
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 19:17:49 wysłana przez noka »

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Digitalizacja zbiorów Andrzeja Strumiłły
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lut, 2009, 16:23:57 »Izabela Muszczynko – Kierownik Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły
(Oddziału Muzeum Okręgowego w Suwałkach):

W listopadzie ub. Roku z ramienia Muzeum Okręgowego w Suwałkach złożyłam projekt do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą: „E-Galeria. Digitalizacja i udostępnienie zbiorów”, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł. 
Zadaniem projektu jest digitalizacja zbiorów Andrzeja Strumiłły (ponad 3 tys. szt.) z zakresu najróżniejszych technik, które artysta uprawia od ponad 50 lat. W ramach projektu zostanie utworzona kolekcja cyfrowa i strona internetowa Galerii, na której ta kolekcja będzie sukcesywnie zamieszczana. Prace do zbudowania kolekcji będziemy się starali pozyskiwać z różnych źródeł, ze zbiorów prywatnych Andrzeja Strumiłły, ale również z instytucji i innych kolekcji prywatnych, tak aby spektrum jej było jak najszersze. Kolekcja digitalna dzieł Andrzeja Strumiłły będzie nam służyła do różnych celów: przede wszystkim powstaną wysokiej jakości pliki cyfrowe, które będziemy mogli wykorzystywać w przyszłych wydawnictwach katalogowych Galerii; poza tym na bazie tych prac powstaną prezentacje multimedialne, które będą wyświetlane w Galerii i wreszcie po trzecie - prace te znajdą się na stronie internetowej Galerii w zakładce E-Galeria.
Ponadto zakupimy do Galerii sprzęt multimedialny, który mam nadzieję uatrakcyjni odbiór sztuki i będzie wykorzystywany w ofercie edukacyjnej. Nowoczesna formuła Galerii być może zachęci młodych ludzi do korzystania z naszej oferty. Ciekawostką jeśli chodzi o zakup sprzętu będą profesjonalne fotoramki elektroniczne 11-calowe do wyświetlania prezentacji, krótkich klipów czy filmów. Dodatkowo duży monitor wraz z zestawem nagłośnienia będzie służył do projekcji podczas wieczorów autorskich, czy zajęć warsztatowych.
Uroczyste otwarcie E-Galerii planujemy na zakończenie projektu – czyli w 2 połowie grudnia tego roku. Będzie ono miało formę wernisażu, prezentacji cyfrowej kolekcji, jak również odbędzie się krótki spektakl teatralny.


----
Źródło: informacje otrzymane pocztą e-mail

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Galeria Andrzeja Strumiłły - promocja albumu LOT
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sie, 2009, 16:46:35 »
Promocja albumu LOT Wiktor Wołkow i Andrzej Strumiłło
W dniu 26 sierpnia 2009 r. o godzinie 17.00 Galeria Andrzeja Strumiłły zaprasza na promocję albumu “LOT” autorstwa Wiktora Wołkowa (fotografie) i Andrzeja Strumiłły (tekst).

“(...) Oprócz znakomitych epickich obrazów przestrzeni z chmurami ptaków, widzimy kameralne fragmenty ptasiego życia, podglądanego przez silne teleobiektywy. Obserwujemy to, co zazwyczaj umyka naszemu oku – fazy lotu, mechanikę ruchu – skrzydłoformy. Książkę zamyka obszerny dział zatytułowany “Okiem ptaka”. Obserwując ziemię z tej perspektywy otrzymujemy niedostępne dotychczas informacje przydatne geologii, fotogrametrii i archeologii. Zdjęcia z lotu ptaka ukazują nam – istotom przyziemnym, nowe, zaskakujące piękno abstrakcyjne pól, lasów i wód tej ziemi, bogatsze niż wizje artystów (…)”

/ fragment tekstu ze wstępu do albumu – Andrzej Strumiłło/.

--------
info z Centrum Sztuki Współczesnej - Galeria Andrzeja Strumiłły


Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sty, 2010, 18:26:14 »Centrum Sztuki Współczesnej – Galerii Andrzeja Strumiłły

Zaprasza na otwarcie wystawy:

RAFAŁ STRUMIŁŁO

Rysunek  Grafika

1983 - 1985


17 lutego 2010 godz. 18

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lut, 2010, 18:24:17 »


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach
Muzeum Okręgowe w Suwałkach - Centrum Sztuki Współczesnej - Galeria
Andrzeja Strumiłły

zapraszają serdecznie na promocję tomu poezji Andrzeja Strumiłły "Ja",
która odbędzie się 11 marca 2010 r. o godz. 18.00
w Patio PWSZ w Suwałkach, ul. Noniewicza 10

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwi, 2010, 20:07:13 »

Wernisaż wystawy malarstwa

Walentyna Szoba

"Słońce - Księżyc - Ptak"

28.04.2010 r. godz. 18.00

Zapraszamy serdecznie
O autorce:
Walentyna Szoba (Białoruś) - urodzona w miejscowości Mozyr (obwód Homelski).
1982 - nauka w Państwowej Szkole Muzyki i Sztuki Plastycznej im. Achremczyka.
1989 - ukończyła Białoruski Państwowy Instytut Artystyczno-Teatralny, wydział grafiki. Studiowała u profesorów: W. Szarangowicza i W. Sawicza.
1985 - początek udziału w wystawach.
1991 - członek Białoruskiego Związku Malarzy.
1998 - nagroda na wystawie młodzieży "Czas, osoba, przestrzeń".
1998 - nagrodzona medalem za osiągnięcia w sztuce plastycznej.
2004 - nagroda "Za twórcze osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki"  im. A. Dubko.

Jej prace znajdują się w Narodowym Muzeum Sztuki Białorusi, Grodzieńskim historyczno-archeologicznym muzeum, w zbiorach Białoruskiego Związku Malarzy, Muzeum Sztuki Współczesnej w Mińsku. Artystka mieszka i pracuje  w Grodnie.Centrum Sztuki Współczesnej -
Galeria Andrzeja Strumiłły
/Oddz. Muzeum Okręgowego w Suwałkach/


ul. Kościuszki 45, 16-400 Suwałki
tel/fax: 087 565 11 30, tel. 087 565 11 32
e-mail: csw.as-gallery@wp.pl, kontakt@csw-as.org
http://csw-as.org

Ekspozycje udostępniane są zwiedzającym - od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00


Informacja przesłana przez Izę Muszczynko - kierownika placówki
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2010, 21:14:09 wysłana przez noka »