Połączone Zdarzenia

• ARMIA & DRAH SUM nr 30 - Suwałki : 26 Maj, 2012

Autor Wątek: ARMIA & DRAH SUM nr 30 - Suwałki 26 maja "Na Starówce"  (Przeczytany 2169 razy)

Offline MORDUK

• Super Poster

Jak przeczytałem tą wiadomość morda mi się sama usmiechnęła. LEGENDARNA "ANTY - ARMIA" kolejny raz w Suwałkach. Widziałem ich może już z 20 razy ale każdy koncert to zupełnie inne "3-Bajki" . Super ekstra wiadomość.
Wiec tak :
Koncert odbędzie sie 19.05.2012 roku w Suwałkach. Miejsce -  Restauracja Na Starówce, ul. Chłodna 2
Wjazd - 30-35 zł.

ARMIA gra "LEGENDĘ"

Z okazji 20-lecia wydania płyty "LEGENDA" zespół ARMIA gra jubileuszową trasę koncertową.

"LEGENDA", wydana w roku 1991, to niezwykle spójna w warstwie muzycznej i tekstowej płyta, opowiadająca w metaforyczny sposób o ludzkich pragnieniach i duchowości. Nieprzewidywalna, pełna ciekawych harmonii i wykraczająca daleko poza hardcore'owe schematy muzyka, okraszona grą klarnetu, fletu i trąbki afrykańskiej, nadała płycie niepowtarzalny, oniryczno-baśniowy klimat. Płyta odniosła duży sukces i zdobyła uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów - znalazła się m. in. liście 100 płyt wszechczasów magazynu Teraz Rock. Album, który dość trafnie określono jako symfonia punkowa, zaliczany jest do klasyków polskiej muzyki rockowej.

Na koncertach można w całości usłyszeć "LEGENDĘ", a także utwory z innych płyt zespołu. Nie można przegapić!!!

Więcej informacji: www.armia.art.pl
Szkoda tylko, że trasa nie jest w składzie w którym nagrywali tą płytę. Czyli BUDZY, STOPA - RIP, MALEO, ROBIN GOLDROCKER, BANAN.

No i oczywiście ARMIA
Armia - Jeżeli, 3 Bajki, Niezwyciężony (Studio im. Agnieszki Osieckiej)
Armia - Jeżeli, 3 Bajki, Niezwyciężony (Studio im. Agnieszki Osieckiej)
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
Odp: ARMIA gra "LEGENDĘ" - Suwałki - 19.05.2012 roku
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sty, 2012, 16:50:43 »
To póki co chyba miała być tajemnica, ale wiadomo, że przed MORDUKiem nic nie da się ukryć.
Ale nie wiesz, kto wystąpi w marcu  - che, che  :D

Offline szaher

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sty, 2012, 06:40:26 »
A kto a kto zdradź tajemnicę

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty, 2012, 10:55:48 »
Byłoby nieeleganckie gdybym zdradził - Fikou nie dawał mi "upoważnienia" ;)
Mogę tylko napisać, iż będzie to zespół na literę M.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty, 2012, 12:50:50 »
Hura, Modern Talking Reaktywacja.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty, 2012, 14:32:08 »
To póki co chyba miała być tajemnica, ale wiadomo, że przed MORDUKiem nic nie da się ukryć.
Ale nie wiesz, kto wystąpi w marcu  - che, che  :D

Sorki nie wiedziałem że to tajemnica. Zdradziłem nieświadomie. Rozumiem, że koncert ARMI odbędzie się w ramach kolejnego SUM-a. To za zdrade tajemnicy pewnie dostanie mi się od Marcinowego. hahahahaha 

Byłoby nieeleganckie gdybym zdradził - Fikou nie dawał mi "upoważnienia" ;)
Mogę tylko napisać, iż będzie to zespół na literę M.

Czyżby chodziło Ci Wojtku o MOTORHEAD?  A tak na poważnie to stawiam na zespół ze Śląska z miasta na M. Chociaz narazie najbliżej grają w Białym. Bodajże pod koniec lutego. 

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty, 2012, 18:18:41 »
Nie, "Ace of Spades" nie usłyszymy - a już na pewno nie w oryginale. ;)
Nie, zespołu ze Śląska z miasta na M. też nie zobaczymy w Suwałkach, a bardzo bym chciał. Pomyśleć, że na początku tej grupy nie "trawiłem" - zresztą pierwszych płyt wciąż nie mogę słuchać... Chyba tak naprawdę dopiero od albumu Korova Milky Bar się stuprocentowo (no, za wyjątkiem wokalu...) do zespołu przekonałem...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty, 2012, 19:15:46 »
"Legendę" to jeszcze do niedawna miałem na kasecie (dzieciom teraz muszę tłumaczyć jak się kiedyś na tym muzy słuchało) :)
19 maja - trzeba zapisać w kalendarzu, wpadnę się pogibać

\m/ (-_-) \m/

Offline Marcinowy

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Lut, 2012, 11:29:57 »
Witam Szanownych Forumowiczów,
tak zajrzałem tutaj i widzę, że toczy się dyskusja o koncertach  :spoko: Więc tak: Armia nie zagra 19 maja. Termin jest zmieniony na 26 maja b.r.. Jeśli chodzi o support to jeszcze go nie ma. Trzeba brać pod uwagę, że zapowiadane koncerty czasem ulegają przesunięciom i czasem niektóre plany nie wchodzą w życie. Niestety, różne zdarzenia losowe i przeciwności losu są nieuniknione. Na szczęście większość, wymyślonych i zaplanowanych koncertów odbywa się. Szczególnie w 2011r. zrobiło się w SUMie bardziej ciekawie (takie dostaję opinie). Miał być fajny koncert (marzec) w plenerze, w nietypowym miejscu ale chyba nie dojdzie do skutku, jednakże postaram się żeby zespół na M. zagrał klubowo (taki był pierwotny plan) i termin jest omawiany właśnie. Miał również być zespół na P. także w marcu - i tutaj Wojtek O. byłby bardzo zadowolony - ale nie wypali chyba ten koncert.
W międzyczasie odbędą się koncerty mniej znanych, dobrych zespołów z różnych kręgów muzycznych. Już 24 lutego zagra FSB i przy tym koncercie odbędzie się pierwszy SLAM poetycki w Suwałkach. Ciekawe jak to wypali i jakie będzie przyjęcie tej stosunkowo nowej formy wyrazu?! Zapraszam na SUMiaste koncerty! 

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lut, 2012, 17:05:15 »
Miał również być zespół na P. także w marcu - i tutaj Wojtek O. byłby bardzo zadowolony - ale nie wypali chyba ten koncert.

No, weź mnie Marcinie S. nie załamuj.  :-\ Domyślam się, że chodzi o Pustki bądź Pogodno - raczej ten drugi band...
Szkoda wielka...

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lut, 2012, 09:05:45 »
Z tych dwóch zespołów na P chciałbym zobaczyc PUSTKI z tego powodu, że ich nie widzialem jeszcze na żywca. Chyba że widziałem ich na którymś Węgorzewie. No to teraz dawajcie chłopy ten zespół na M. Bo mi nic do głowy nie przychodzi.  Nie!! Mam pewnie chodzi o MUCHY.  :cyk: To co wygrałem?

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lut, 2012, 18:38:31 »
I Pustki, i Pogodno grały w Węgorzewie przynajmniej raz. Jak mnie pamięć nie myli widziałem tak Pustki w 2006, a Pogodno w 2007... Pamiętam, że w Pogodno był jeszcze Macuk (jak wiadomo poszedł w produkowanie płyt), ale już chyba bez tej babki, która później zasiliła BIF.

Offline Marcinowy

• Forumowicz
  • *
ARMIA & DRAH SUM nr 30 - Suwałki 26 maja "Na Starówce"
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Kwi, 2012, 09:52:56 »
ARMIA & DRAH w SUMie 30 koncert. Zapraszamy!

W maju odbędzie się naprawdę wyjątkowe wydarzenie! Po 20 latach zagra w Suwałkach legendarny zespół Armia! Mało tego, po 20 latach zagra z tym samym zespołem, z którym grała ostatnio 13 maja 1992roku. Ten zespół to DRAH. DRAH po latach przerwy reaktywuje się - i słusznie bo to zacny zespół!

20 lat temu Armia grała materiał z nowej wówczas płyty "Legenda", w tym roku jest na trasie z tym materiałem ponownie... Czas zatoczył duże koło i już 26 maja odbędzie się ten fantastyczny koncert!

Info o zespołach:
Zespół Armia powstał w 1984 roku na skutek twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. W muzyce zespołu od początku jego istnienia pojawiają się różne nietypowe dla współczesnego rocka instrumenty - fortepian, flet, wiolonczela, skrzypce, oraz instrumenty etniczne - didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Przełomowym stał się moment, gdy w instrumentarium pojawiła się waltornia, która zdefiniowała unikalne brzmienie Armii. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. Połączenie poetyckich tekstów z rozbudowanym instrumentarium i wyrafinowaną, ekspresyjną muzyką, synergią energetycznego rocka, folku, free jazzu i szeroko rozumianej awangardy, zawierającą cytaty z muzyki klasycznej, sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem. Zespół nagrał kilkanaście płyt, z których „Legenda” i „Triodante” zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Armia nagrywa i koncertuje w składzie:

Tomasz Budzyński - śpiew, Rafał Giec - gitara, Paweł Piotrowski - bas, Daniel Karpiński - perkusja,
Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe.

DYSKOGRAFIA

AntiArmia (1988)
Legenda (1991)
Czas i byt (1993)
Triodante (1994)
Duch (1997)
Droga (1999)
Pocałunek Mongolskiego Księcia (2003)
Triodante (DVD, 2004)
Ultima Thule (2005)
Legenda (limitowana winylowa edycja kolekcjonerska, 2007)
der Prozess (2009)
Freak (2009)
Triodante (limitowana winylowa edycja kolekcjonerska, 2009)

Wydawnictwa koncertowe:

Exodus (2CD, 1992)
Soul Side Story (2CD, 2000)
Koncert na 20-lecie (DVD, 2006)
Przystanek Woodstock 2004 (CD, DVD, 2007)
25-lecie zespołu - XVI Przystanek Woodstock 2010 (CD, 2010)

www.armia.art.pl

ARMIA gra "LEGENDĘ"

Z okazji 20-lecia wydania albumu „LEGENDA” zespół ARMIA gra jubileuszową trasę koncertową.

„LEGENDA”, wydana w roku 1991, to niezwykle spójna w warstwie muzycznej i tekstowej płyta, opowiadająca w metaforyczny sposób o ludzkich pragnieniach i duchowości. Nieprzewidywalna, pełna ciekawych harmonii i wykraczająca daleko poza hardcore’owe schematy muzyka, okraszona grą klarnetu, fletu i trąbki afrykańskiej, nadała płycie niepowtarzalny, oniryczno-baśniowy klimat. Płyta odniosła duży sukces i zdobyła uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów - m. in. znalazła się na 62. miejscu listy płyt wszechczasów magazynu Teraz Rock, w bezpośrednim sąsiedztwie Mike’a Oldfielda i Davida Bowiego. Album, który ktoś trafnie określił jako symfonia punkowa, zaliczany jest do klasyki polskiej muzyki rockowej.

Na koncertach można w całości usłyszeć „LEGENDĘ”, a także utwory z innych płyt zespołu.

Więcej informacji o trasie Armia gra „Legendę”: www.armia.art.pl/legenda

PARTNERZY TRASY: koncertomania.pl, myband.pl, koncert.pl, kinomi.pl

DRAH to niezależna grupa wokalno-gitarowo-basowo-perkusyjna z Suwałk. Muzyka grupy kojarzona jest z hardcore/punk, ale znajdziemy w niej również echa wykonawców z lat 60-tych i 70-tych XX wieku. DRAH powstał w grudniu 1990 roku. Założycielami zespołu była trójka przyjaciół: Hościł (bas, śpiew), Makar (gitara) i Sofiniak (perkusja). Trzon grupy od początku istnienia pozostał niezmieniony, a na przestrzeni lat zmieniali się jedynie wokaliści: Artur Zdanio (1993-1994), Szymon „Sasza” Sadowski† (1997-1999), Grzegorz „Czerwik” Czerwiński (1999-2000). DRAH zadebiutował na scenie 13.05.1992 koncertem z ARMIĄ w Suwalskim MDK-u. W marcu 1995 roku ukazał się pierwszy oficjalny zbiór nagrań, wydana własnym sumptem, kaseta „MAŁE PRZYJEMNOŚCI”. Kolejne wydawnictwo grupy, wyprodukowana również samodzielnie, płyta „MUCHY” ukazała się jesienią 1999 roku. Na początku 2000 roku DRAH zawiesił działalność.

W trakcie działalności DRAH koncertował na scenach północno-wschodniej Polski, grając m.in. z: ARMIĄ, DEZERTEREM, ALIANS, ANTIDOTUM, PRECZ, PLEBANIĄ, NOWY ŚWIAT oraz z wieloma innymi zespołami.

W lutym 2012 roku DRAH wznowił działalność.

DYSKOGRAFIA:
1) "MAŁE PRZYJEMNOŚCI" MC, 1995;

2) "MUCHY" CD, 1999;

Zapraszamy do odwiedzenia stron DRAH:

www.myspace.com/drahPL

www.facebook.com/pages/DRAH/164372490312311

26 maja, 2012 "Na Starówce", ul. Chłodna 2, Suwałki. Wejście: 19.oo, Start: 20.oo
Bilety: 30/35pln do nabycia w pubie Warka, ul. Chłodna 2, Suwałki
Rezerwacja w cenie 30pln pod adresem: sumsuw@gmail.com W tytule proszę wpisać: Armia&Drah

Offline MORDUK

• Super Poster
Odp: ARMIA & DRAH SUM nr 30 - Suwałki 26 maja "Na Starówce"
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Maj, 2012, 12:51:22 »
Wątek o tym koncercie Marcinie założyłem chyba w styczniu (http://www.forum.suwalki.pl/kultura-i-rozrywka/armia-gra-'legende'-suwalki-19-05-2012-roku/). W związku z tym prośba do Admina lub Modera aby te dwa wątki połączyć w jeden.

PZDR

Połączone //noka
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2012, 15:51:03 wysłana przez noka »

Offline Marcinowy

• Forumowicz
  • *
Odp: ARMIA & DRAH SUM nr 30 - Suwałki 26 maja "Na Starówce"
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Maj, 2012, 23:39:23 »
Hej, tak wiem, pamiętam. Wtedy data zmieniła się i nie było drugiego zespołu. Już za dwa tygodnie Armia po 20latach w Suwałach ;) Zapraszam!