Autor Wątek: Noc Konfesjonałów  (Przeczytany 1889 razy)

kielek

  • Gość
Noc Konfesjonałów
« dnia: 15 Gru, 2011, 14:45:14 »
„Weź się ogarnij! ”

16 grudnia (piątek) godz 20.30. Kościół N.S.P.J. w Suwałkach

W przedświątecznym zabieganiu, w pogoni za prezentami, wyborem choinki, szykowaniem potraw, przygotowanie duchowe niestety często schodzi na dalszy plan. „Noc Konfesjonałów”  ma za zadanie przypomnieć właśnie o tym duchowym przygotowaniu, o tym że trzeba ogarnąć swoją duszę. Stąd hasło „Weź się ogarnij!”

Noc konfesjonałów to nie tylko spowiedź. To także refleksja nad własnym życiem, odpowiedź na pytanie „dokąd zmierzam?” W nocy jest szczególna atmosfera. Noc ma swój klimat, który sprzyja wyciszeniu i przemyśleniom. Ten klimat będzie tworzyć Adoracja, śpiew młodzieży przy gitarach, świadectwa zaproszonych gości w Suwałkach znanych pod pseudonimem „Łysi”, którzy wyszli z ogromnego bagna i będą chcieli o tym opowiedzieć.

Spotkałem się z zarzutami, że „jeśli komuś zależy to wyspowiada się w dzień”. Owszem, mamy czas rekolekcji adwentowych, ale przez „Noc Konfesjonałów” chcemy dotrzeć także do tych, którzy o spowiedzi zapomnieli, albo po prostu chcieliby wybrać księdza u którego będą mogli się wyspowiadać.

Zapraszamy, 16 grudnia (piątek) godz 20.30. Kościół N.S.P.J. w Suwałkach
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2011, 16:15:31 wysłana przez noka »

Offline the_mask

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2703
  • Płeć: Mężczyzna
  • << MŁODSZY ASP. >>
Odp: Noc Konfensjonałów
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Gru, 2011, 20:28:50 »
Weź się ogarnij - to hasło nocy konfesjonałów, na którą zaprasza kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach. Jutro wszyscy, który chcieliby zrobić przed Świętami Bożego Narodzenia porządek ze swoim sumieniem, a nie mieli do tej pory czasu, mogą przyjść wyspowiadać się, wysłuchać świadectwa nawróconych oraz obejrzeć pantomimę. Ks. Jarema Sykulski, moderator Suwałk mówi, że ideą nocnego czuwania młodzieży jest dotarcie do osób, które na co dzień są bardzo zabiegane. Ks. Kamil Kiełkucki dodaje, że w nocy konfesjonałów nie tylko o spowiedź chodzi. Noc konfesjonałów rozpocznie się o 19.30 mszą świętą. Natomiast od 20.30 rusza program nocnego czuwania. Noc konfesjonałów trwać będzie do 24.00 lub dłużej jeśli będą chętni do skorzystania z sakramentu pokuty.

Źródło: Radio5.com.pl