Autor Wątek: Filmy z Bollywood  (Przeczytany 12977 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Filmy z Bollywood
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Paź, 2008, 21:55:14 »
noka! to jest właśnie to ,o czym cały czas piszę,że filmy przedstawiają baśniowy świat ,chociaż ostatnio też widziałam juz tą
skrajną stronę Indii na jednym z filmów.
Tam są dwa światy ,kasty, tak samo jak w Turcji [ale tu jest mniej widoczne]W Indiach czym ciemniejsza cera ,tym niższe pocho-
dzenie.Dlatego aktorzy często się sztucznie wybielają ,należy patrzeć na ich dłonie.Niezaprzeczalne jest,że ich kultura jest cieka-
wa.Moja fascynacja Indiami powstała po przeczytaniu przed laty ''Kamiennych tablic'' Wojciecha Żukrowskiego,jakie było moje
rozczarowanie ,gdy obejrzałam nasz polski film o tym tytule.Oczekiwałam ,że pokażą coś więcej z kultury Indii ,a tu rozwinęli wątek
miłosny.Co prawda Laura Łącz dzisiaj bardziej  mi sie podoba aniżeli wtedy .
A powracając do ubóstwa w Indiach ,to wystarczy spojrzeć na pielgrzymki do Gangesu,te kąpiele[oczyszczanie]ludzi brudnych,ten
klimat [jednym słowem zaraza] ,nie trzeba dużo tłumaczyć ;albo sam sposób ich podróżowania ,ciasnota w pociągach siedzący podróżni na dachu pociągu,dla nas jest ,to trudne do zrozumienia.
Wobec nich ,to my jesteśmy wielki świat,ale zobacz na ich promocje filmów ,jakie tam gale sie odbywają ,jaki przepych a stroje,też
wielki świat.
Jednym słowem świetnie ,że pokazałeś te zdjęcia,to przynajmniej uświadomi nam ,że ich filmy ,to piękne bajki.które odcinają nas od
szarości naszej  codzienności.
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2008, 21:58:15 wysłana przez gaga »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Paź, 2008, 21:46:12 »
Trochę ostatnio zalegam z oglądaniem filmów,jednak wczoraj doniesiono mi kolejny film pt.OM SHANTI OM -ponoć największy Bollywoodzki hit wszechczasów.
Niezwykła opowieść o marzeniach miłości i zemście-akcja rozpoczyna sie w siedemdziesiątych latach,Om jest statystą ,zakochanym w gwieżdzie indyjskiego kina-Shanti;Om ratuje Shanti i zostaje jej przyjacielem.Marzy o wspólnej przyszłości ,jednak życie Shanti kryje tajemnicę.
Film trwa 165 min.natomiast wydanie jest rewelacyjne,cała oprawa wygląda jak książka a w niej jak często się zdarza dodatki 200min.-jak powstawał film,jak powstawały piosenki,wywiady,wpadki,efekty specjalne.No i oczywieści plakat głównej postaci.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Paź, 2008, 22:18:43 »
Czy te filmy dodają do gazet? Obiło mi się o uszy, że chyba do Wyborczej dodają.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Paź, 2008, 23:40:53 »
Dodają do wielu gazet ,do Wyborczej był cykl 3-ech filmów,1-Fanna;2-Miłość żyje wiecznie;3-Serce jest szalone;
Jeżeli ktoś ich nie kupił jest informacja ,że można zamówić pod nr.0 801 130 000-koszt połączenia 0,29 netto;lub www.gazeta.pl/kolekcja [oferty ważne aż do wyczerpania ]jedna płyta była chyba 6,99.
Natomiast moja córka zamawia wszystkie nowości przeważnie przez internet,bo w Klubie Dla Ciebie -[wysyłkowa sprzedaż książek ]oferty są dużo droższe niż ,to co ona kupuje ,ale ma już ładną kolekcję.Czasem słucha tylko ich muzyki ,bo są też płyty z ich muzyką -czasem dodane do filmów [zależy od wydawcy]Natomiast aktorów już rozpoznajemy ,bo najgorzej było z kobietami ,tak jakby wszystkie były do siebie podobne.Mężczyzni ....nie powiem jest na co oko zawiesić :PAle na serio oni bardziej się różnią od siebie.To jest tak jak my nie potrafimy dostrzec urody u ludzi skośnookich,a oni znowu twierdzą ,że my jesteśmy brzydcy.Co kraj to obyczaj.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Paź, 2008, 22:00:21 »
Shah Rukh Khan-
To kolejny wielki amant indyjskiego filmu jeżeli ktoś obejrzał film z jego udziałem przyzna mi ,że jest przystojny ''łobuziak''.Zacytuję co o nim pisze wydawca materiałów dołączonych do ostatniego filmu.
''Shah Rukh Khan zawładnął indyjską wyobrażnią jak żaden inny gwiazdor Bollywood.Nazywany powszechnie SRK lub King Khanem aktor sprawuje niepodzielną władzę nad indyjskim przemysłem filmowym.Cieszy się międzynarodowym uznaniem i uwielbieniem rzeszy fanów.Khan jest laureatem 13 nagród Filmfare,w tym Filmfare Power Award [2004r].Poza tym zdobył ponad 30 nagród przyznawanych przez media i instytucje komercyjne,w tym Screen,Zee Cine oraz nagrodę publiczności Sansui.Aktor otrzymał również 3 odznaczenia państwowe: dla Wybitnego Obywatela Indii;nagrodę im.Rajiva Gandhiego za wybitne osiągnięcia [2002];oraz odznaczenie Padma Shri[2005r]. Jest jednym z niewielu aktorów, których uwieczniono w prestiżowym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud .Kolejna figura woskowa Shah Rukh Khana stanęła w paryskim muzeum Grevin w 2008r''.
Od siebie dodam ,że czytałam iż jest nie tylko aktorem ale zarobione pieniądze potrafi pomnażać w inwestowanie swoich przedsięniorstw.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Paź, 2008, 22:04:52 »
Zobaczmy co to za gość ..

http://www.youtube.com/watch?v=mDGq66brGbU

brzyyyydal  :P   ale trzeba przyznać harem ma niezły

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Paź, 2008, 23:29:55 »
Zazdrośniku!! Stwierdziłyśmy,że tak może tylko wypowiedzieć się mężczyzna.Moja córka dziś nie będzie przez ciebie spała ???
Stwierdziła,żebyś nie pisał takich określeń ,bo podpadniesz ''płci pięknej''.To właśnie jest ten aktor o którym dziś pisałam,nie wiesz co mówisz-podpowiada mi moje dziecko. To są sceny z filmu ,który dostałam do obejrzenia w niedzielę.Podobno jak ukazał sie ten urywek na You Tube,to dziewczyny szalały.Oj tego brzydala szybko Ci nie zapomnimy.Nie masz pojęcia ile on ma fanek  :P :P
Ma jedyną wadę nie jest zbyt wysoki ,ale ważne ,że ma to ''coś ''w sobie i chłopskie gadanie tego nie zmieni :D :D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Paź, 2008, 15:39:35 »
Filmowa potęga
W Indiach kręci się ok 1000 filmów rocznie;80% z tego ,to filmy komercyjne nastawione na rozrywkę.Każdy filmmusi nieść jakieś przesłanie moralne.Podkreśla się najważniejsze wartości jakimi jest rodzina,religia i posłuszeństwo wobec starszyzny.Pisałam jak traktują tam swoich ulubionych aktorów,jednak nie gorzej są traktowani pieśniarze i tekściarze.
Nazwa Bollywod pochodzi od miasta Bombaj ,które jest kołyską filmu hinduskiego,a pozostała część jest zaczęrpnieta od amerykańskiej fabryki snów.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lis, 2008, 21:13:50 »
Król Bollywwoodu-Shah Rukh Khan-- to jest ten brzydal ,którego pokazał nam noka.

Pod takim tytułem została wydana książka,która przedstawia historię największej gwiazdy indyjskiego kina.W ciągu 15 lat wystąpił w ponad 50 filmach,stając się bogiem Indii.Grywał w teatrze i telewizji,aż trafił do biznesu filmowego-krainy fantastycznych snów ale też mafijnych układów i brudnych pieniędzy.Jest ,to opowieść o jego zyciu i kulisach świata Bollywoodu.
Cena książki 23,90 w sprzedaży wysyłkowej ,pewnie w księgarniach też jest -dlatego podałam cenę do porównania.Książka ma 260 stron.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Lis, 2008, 01:00:26 »
Obejżałam wreszcie film pt.''Gra miłosna'',film jest zupełnie zaskakujący ,nic nie wskazuje ,że ten film ,to dobry film o zemście .Jest miłość ,ale na jej kanwie główny bohater ,prowadzi swoją zemstę za krzywdy swojej rodziny. Dobrze się go oglądało mmimo,że robiłam 3 przerwy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Gru, 2008, 00:10:54 »
Na Mikołaja między innymi dostałam film ''Kolor Szafranu''
W skrócie -brytyjka zamierza nakręcić film o indyjskich rewolucjonistach ,gdy nie otrzymuje funduszy na ten cel ,decyduje się wyjechać do Indii,gdzie do produkcji zaprasza poznanych studentów.Okazuje się,że młodzi nie rozumieją opowiadanej przez Sue historii,nie doceniają walki swoich poprzedników o niepodległość Indii.Spojrzenie na przejścia z przed lat ,zmienia się gdy poznają nacjonalistę ,zaczynają rozumieć co to patriotyzm,tradycja i poświęcenie dla ojczyzny....
Film trwa 160 min;dodatkiem do filmu jest saszetka szafranu i przepis na: majonez szafranowy;kawę z szafranem;nalewkę szafranową;ryż szafranowy;lody szafranowe;napój szafranowy. Oczywiście załączonego szafranu nie starczy na te przepisy ,ale można sobie dokupić jak będzie smakować.
Wpiszę Wam te przepisy w dział kulinarny-są krótkie.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Sty, 2009, 00:37:45 »
Świeta minęły i wracamy do normalnego trybu życia,mam duże zaległości ,ale teraz ze spokojem będę je nadrabiała.Dostałam kolejny film pt.Guru- Historia ma swój początek w latach 50-tych,kiedy to Gurukant Desai -mieszkaniec biednej indyjskiej prowincji -zaczyna marzyć o lepszym życiu.Guru nie tylko chce wyrwać się z biedy,ale także odnieść sukces jako biznesmen,Najpierw próbuje swoich sił za granicą .Tam orientuje sie ,że może być tylko pracownikiem,wraca do kraju i żeni się z piękną córką bogatego człowieka.Następnie w Bombaju chce otworzyć własne przedsiębiorstwo,jednak środowisko biznesowe jest tak szczelne,że niechętnie dopuszczają go do ''gry'';Guru ma dwie drogi -albo będzie rozpychał się łokciami ,albo będzie uczciwie ciułał -jaką drogę wybierze?  Odpowie nam film.

Film jest z dwutysięcznegosiódmego roku i jego czas bez dodatków ,to 155 min. Obsada jest dobra Abhishek Bachchan i Aishwarya Rai [jego prywatna żona]

Emimi

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Lut, 2009, 15:27:38 »
Nie lubię filmów bollywoodzkich. Uwielbia je moja siostra, więc w domu mamy trochę płytek z tą tematyką, pewnie będzie ich jeszcze więcej, bo notorycznie przychodzą paczki z merlina;)
Jakoś nie przemawiają do mnie te tańczące i śpiewające gwiazdki. Jeśli chodzi o to bollywoodzkie, męskie bożyszcze tłumów, to popieram, że to brzydal...
(Film Lejdis, to jakaś porażka straszna! Szkoda, że taśmy z tym filmem w ogóle ujrzały światło dzienne....)
Uff, ale się nakrytykowałam;))

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Lut, 2009, 15:48:15 »
Emimi! Bardzo fajnie ,że sobie trochę pokrytykowałaś,każdy ma prawo do swojej opini.Ja na początku też oglądałam te filmy z pewnym powątpiewaniem,ale teraz gdy zobaczył ich więcej już nie mam obiekcji.Kocham taniec,więc mogę na to patrzeć,nawet długość tych filmów mnie nie przeraża ,bo oglądam je na raty.Powracając do krytyki,przynajmniej sobie ulżyłaś,pozdrowienia dla siostry -fanki Bollywoodu.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Mar, 2009, 20:42:28 »
W piątek tzn jutro o godz.23.40 na TVP2 ''poleci'' adaptacja powieści Jane Austn ''Duma i uprzedzenie'' w konwencji kina Bollywood.Ciekawostka ,ponieważ w gazecie podają ,że produkcja jest USA/W.Brytania,natomiast obsada jest hinduska -widząc po podanych nazwiskach. Film jest wyprodukowany w 2004r ,która wytrwa tak długo ,a lubi takie filmy -to polecam,może być ciekawie.