Autor Wątek: Filmy z Bollywood  (Przeczytany 12565 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Filmy z Bollywood
« Odpowiedź #30 dnia: 20 Kwi, 2009, 15:02:14 »
Długi czas nie oglądałam nic nowego,obecnie dostałam, film pt.Ty i ja ;ze słynną Kajol i Ajay Deviganem . ''Ty i ja '' to miłosna historia rozgrywająca się na luksusowym statku wycieczkowym.Ojciec i syn wybierają się w rejs.Podczas kolacji dostrzega śliczną dziewczynę ,nie ma jednak odwagi do niej podejść .Wówczas ojciec postanawia pokazać mu ,jak się podrywa kobietę.....  W rezultacie opowiada jej swoją historię .Główni bohaterowie w życiu prywatnym są małżeństwem.
Film trwa tylko :P 150 min. Znajdę czas i nastrój ,to zacznę oglądać.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #31 dnia: 27 Lip, 2009, 16:46:42 »
Dziś obejrzałam film pt.Water [Woda],jest on zupełnie filmy niż do tej pory oglądane filmy Bollywood-u.
Jest t o historia 8 letniej dziewczynki,która zostaje wdową nie znając swojego męża.Wg.tradycji rodzice oddają ją do aśramu ,aby tam żyć z innymi wdowami żyć w ubóstwie i czystości.Dziewczynka nie pojmuje sytuacji i czeka na przyjazd swej matki ,licząc ,że ją zabierze do domu rodzinnego.W nowym miejscu zaprzyjaźnia się z jedyną wdową ,której pozwolono zachować włosy i kontakt ze światem zewnętrznym.Spotykają na swej drodze młodego mężczyznę ,którego świadomość wybiega poza obyczaje kulturowe,popiera nauki Gandhiego ,który jest przeciwnikiem takiego traktowania wdów.  Film trwa 112 min,ale nie odczułam tego czasu. Na końcu jest wzruszająca scena ,ale pozostawię to w tajemnicy ,aby potencjalnym widzom nie psuć nastroju i emocji.

Film został nominowany do Oscara ,wyreżyserowany jest przez urodzoną w Indiach Deepę Mehtę,porusza tematykę hinduskiej obyczajowości ,a szczególnie życia wdów po śmierci mężów oraz aranżowanych małżeństw małych dziewczynek i starszych mężczyzn.Akcja filmu toczy się w 1938r ,ale do dzisiaj w Indiach takie śluby są normą.Co gorsza ,gdy umiera małżonek ,wdowa niezależnie od wieku,zgodnie z zasadami religii i obyczajem winna spędzić resztę życia w aśramie dla wdów.W tej formie przytułku ma pokutować za swoje grzechy z poprzedniego życia,które wg wierzeń-wpłynęły na śmierć męża
Co kraj,to obyczaj  :o

leespoir

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Wrz, 2009, 13:26:21 »
A mi się właśnie w tych filmach podoba taniec i kolory... No i oczywiście to, że są głównie o miłości, choć pewnie nie wszystkie :) fakt, że są długie dość no i nie wszystkim się podobają, ale mi tak...:) chociaż już dawno żadnego nie oglądałam... nie mam na to czasu za bardzo...;/ ale jak będę miała czas to może sobie coś obejrzę...:) może mi coś polecisz gaga?;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Gru, 2009, 23:01:03 »
Slumdog,milioner z ulicy -Najlepszy film 2008 r ,zdobywca 8 Oscarów,4 Złotych Globów oraz kilkunastu innych nagród -takie napisy zachęcają do obejrzenia filmu. Nie dziwię się ,że w Indiach nie jest mile widziany,ponieważ ukazuje nam Indie z tej gorszej strony. Nie ma tu ,poza ostatnią sceną -kolorowego tańca ,ale jest świetnie pokazana historia życia młodego człowieka ,wywodzącego się ze slumsów.
Osiemnastoletni mieszkaniec Bombaju,Jamal bierze udział w indyjskiej wersji ''Milionerów'' .Nieśmiały ,ale bardzo zdeterminowany chłopak odpowiada na kolejne pytania ,a z każdą poprawną odpowiedzią z ust prowadzącego teleturniej znika ironiczny uśmieszek. Nikt nie spodziewał się ,że niewykształcony ,pochodzący ze  slumsów chłopak zajdzie tak daleko.Również policja nie chce w to uwierzyć -tuż przed ostatnią rundą Jamal zostaje aresztowany pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania  chłopak opowiada historię swojego życia ,w której chwile tragiczne przeplatają się ze szczęśliwymi,a najpotężniejszą siłą ,która pozwoli mu przetrwać ciężkie chwile jest miłość.
Film jest zupełnie inny ,nie jest produkcji Bollywood ,ale jest bardzo ciekawy ,choć chwilami okrutny. Warto go obejrzeć. Trwa tylko 115 minut  :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Cze, 2010, 23:53:10 »
Do zakochania jeden krok w obsadzie oczywiście Shahrukh Khan i Anushka Sharma ;film trwa 160 minut.

Jak w wielu innych filmach tej produkcji znajdziemy dużo śpiewu i muzyki; fabuła jest bardzo łatwa. Młody człowiek ,bardzo skromny ,pracownik dużej firmy odwiedza swego nauczyciela,nieszczęście jakie spotyka piękną Taani -córkę wspomnianego nauczyciela doprowadza ,że Suri żeni się z dziewczyną ,mimo ,że ona go nie kocha. Taani stara się być dobrą żoną ,Suri natomiast stara się o względy swojej żony.... Uświadamia sobie ,że pokochał dziewczynę ,jednak nie ma odwagi wyznać miłości. Taani dla zabicia czasu ,zapisuję się na kurs tańca ,tam poznaje ''narwanego'' młodzieńca Raja ,podrywacza serc niewieścich ,który po pewnym czasie zyskuje jej sympatię. Nie domyśla się ,że to Suri podszywa się pod tą postacią.
Film może nie posiada większych wartości artystycznych ,ale taniec ,muzyka i miłość może być dobrym relaksem .

Dość dawno nie oglądałam filmów tej produkcji i z przyjemnością oddałam się takiej rozrywce  :P