Autor Wątek: Biblia - wspólne studiowanie Pisma Świętego  (Przeczytany 13508 razy)

Offline jesiotr1

• Weteran
Odp: Biblia - wspólne studiowanie Pisma Świętego
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Sty, 2011, 10:15:21 »
To co na forum czytam o BIBLII - teraz dopiero robi się ciekawie.Dotychczas nie miałem takich zainteresowań bo w szkołach do których uczęszczałem nikt o tym nie mówił.
Piszecie o Starych Testamentach, ale ja jeszcze Swego nie napisałem.Może na wzór - gdzie można poczytać.
Pytań mam dużo i mam ochotę na wspólne studiowanie od zera.
Dla przykładu zapytam Kolegi misiołek 2 co znaczy słowo "AMEN"?

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Sty, 2011, 12:08:30 »
Amen mozemy tlumaczyc ,,niech tak bedzie,, to tyle wyjasnienia. zas co do tego ze Biblie pisali prorocy natchnieni Duchem Swietym NIE MA ZADNYCH WATPLIWOSCI. i sw Jan i Lukasz i Tomasz napewno mieli Ducha Swietegomi to wlasnie wedlug ich przekazow mamy spisane Ewangelie,zas w starym testamencie Bog ,,uzywal,, prorokow do spisania Jego Woli. wszystko mozna poddawac w watpliwosc tak wlasnie robia ludzie malej wiary,Darwin mial swoja teorie,ale skoro poddajemy w watpliwoszc istnienie Boga to czy nie  stokrotnie bardziej poddamy w watpliwosc ze Biblia nie jest dzielem Boga ,spisana przez prorokow natchnionych Duchem Swietym.zas co sie tyczy Abla i kaina to wiedz ze kain bo zabojstwie brata dostal znamie,czyli tatuaz,od Boga aby byc naznaczonym i aby go inni nie zabili.wiedz ze w owych czasach ludzie zyli po kilkaset lat,a wiec ewa miala jeszcze dzieci.pozatym czesto brat pojmowal siostre za zone, dlugo by tlumaczyc,ale jakbym sie nie staral i tak nie pojmiesz czlowieku z kamiennym sercem. 

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Sty, 2011, 12:27:29 »
To świat z kazirodztwa powstał? Sorki, ale mętne są Twoje wypowiedzi i kompletnie nie przekonujące :) Widać lubisz w bajki wierzyć, a już z tego życia po kilkaset lat to mam radochę i ubaw od dawna :) Tak czy inaczej wychodzi na to, że świat powstał z jednego zabójcy - Kaina, bo kobiet nie było. I po co mu znamię, żeby go inni nie zabili, skoro był tylko Adam, Ewa i Kain. Abel leżał w grobie. To jacy inni? Kolejne dzieci Adama i Ewy? Brata przecież by nie zabili. A może Kain również ich pozabijał? Oj dziwne to wszystko i mętne :) I nawet sami księżą przyznają, że Stary Testament trzeba traktować jak swojego rodzaju legendy, nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością, oczywiście wiele z rzeczy w Starym Testamencie.
Współczuję Ci misolek2, szczerze współczuję, bo lekko nie masz :) Ciężko tak żyć :)

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Sty, 2011, 16:11:11 »
poczytaj nowy testament, tam sam Chrystus mowi ,ze nie przyszedl zmienic starego tylko dodac do starego.a ten twoj ksiadz to sam jest ,,bajka,,.zas co do kazirodztwa to ci powiem ze i faraonowie pojmowali swoje siostru za zony i w czasach imperium rzymskiego te praktyki byly stosowana.zas dlugosc zycia Bog skrocil ludziom do 120 lat w pozniejszym okresie.co do adama i ewy -kain zabil abla i mial byc za ten postepek przez Boga unicestwiony,ale Bog po namysle darowal mu zycie dal mu znamie bo kain zyl ok. 600 lat co wtedy bylo normalne a znamie chronilo go Bo to bylo znamie Boga.i prawda jest ze adam i ewa mieli jeszcze dzieci ,a te dzieci swoje dzieci itd. dopiero w pozniejszym okresie Bog zabronil obcowania pomiedzy bratem i siostra. -proponuje poczytaj sobie PS i wtedy zabieraj glos.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Sty, 2011, 16:26:07 »
Wspomniałem już w poprzednim poście, że wierzysz w bajki :) Powtarzać tego nie ma sensu :)
Koniec mego udzielania się w bajkowym wątku, bo bajek nie lubię, dużym chłopcem jestem :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Sty, 2011, 16:26:30 »
Na miejscu Noki zamknąłbym ten temat w cholerę, bo to się zaczyna coraz mniej przyjemne robić...
Zamykać ten wątek to były grzech.  ;)
Poza tym - jak już wcześniej wspomniałem - temat sam w sobie nie jest kontrowersyjny ani niezgodny z prawem. To raczej poszczególne wypowiedzi wprowadzają (mogą wprowadzić) złą atmosferę. Wszyscy jesteśmy dorośli, więc zachowujmy się jak dorośli i będzie ok.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Sty, 2011, 17:29:59 »
Jeśli żyli p 600 lat to jest jedno tłumaczenie .... czas i lata mierzono inaczej niż dziś  ;)

Dobra, gdzieś słyszałem że ( według wiary ) życie powstało 6100 lat temu....   proszę mi wytłumaczyć skąd te wyliczenia ? no i jak to ma się do dinozaurów które ponoć żyły spooooro wcześniej ?  ;D

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Sty, 2011, 20:29:28 »
Ja to nawet nie umiem zadać Fachowego Pytania.
Jak mogę nadrobić Swoje braki?

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: 23 Sty, 2011, 19:03:45 »
patrzenie i mierzenie miara ludzka,dobre jest dla ludzi .A  dla Boga jest wszystko mozliwe, poprostu ludzie wolniej sie starzeli vbo taka byla jego wola.jesli cokolwiek analizujesz na ludzki rozum to nie przelozysz tego na rozumowanie Boze.poprostu Bog to inny wymiar i rozumiem ze ciezko jest uwierzyc ze ludzie zyli do 600 lat. jesli w to nie wierzysz to znaczy ze nazywasz Boga klamca.

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Sty, 2011, 20:01:39 »
A  dla Boga jest wszystko mozliwe

A może stworzyć taki ciężar, którego nie będzie mógł unieść?  ;)
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Sty, 2011, 20:10:54 »
A może stworzyć taki ciężar, którego nie będzie mógł unieść?  ;)

;D
Miałem już się nie wypowiadać w tym wątku, ale rozśmieszyłeś mnie :)
Pójdźmy dalej: skoro człowiek stworzony jest na boskie podobieństwo, a jednak może wszystko, to czy Bóg da radę trzasnąć drzwiami obrotowymi lub pocałować się w łokieć lub ucho? ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Sty, 2011, 20:43:36 »
gryson-miałam i mam ten sam zamiar co Ty,jednak mnie znowu rozśmieszyłeś,ale tak pozytywnie :

....czy Bóg da radę trzasnąć drzwiami obrotowymi lub pocałować się w łokieć lub ucho?
:facepalm:

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Sty, 2011, 21:10:12 »
@misiolek2 - jak widzisz nie znajdziesz tu chyba nikogo, kto podejmie z Tobą merytoryczną dyskusję na wskazany temat (a szkoda), który przypomnę brzmi  Biblia - wspólne studiowanie Pisma Świętego

Do dowcipnisiów powyżej:
Cytat: misiolek2
... poprostu Bog to inny wymiar ...
I wszystko jasne.

Kto chciałby kontynuować "spór" biblijny - zapraszam, kto nie - niech poszuka innych ciekawych wątków.

Paweł

• Gość
« Odpowiedź #73 dnia: 24 Sty, 2011, 09:04:48 »
W zasadzie czytając tą dyskusje warto zacytować Biblię, która sama wyjasnia czemu dialog w tym wąku przybrał taki bieg:

20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan

Obecny świat nie różni się od wiele greckiego w swojej mentalności, nie powinno więc dziwić że dla wielu temat ten to "głupstwo", bo mądrości ludzkiej tam nie znajdują, a dlaczego nie znajdują? Bo ludzkiej mądrości tam nie ma.

Pozdrawiam forumowiczów!

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 24 Sty, 2011, 11:24:30 »
zaczynacie filozolfowac, na dodatek w zlym kierunku.takie pytania jat te z calowaniem w lokiec lub zamykaniem drzwi obrotowych swiadcza o tym ze osoba piszaca te bzdury, DRWI I SZYDZI Z BOGA.Powiem ci szyderco ze zmien temat i nie pisz tu nigdy bo moje oczy nie chca tej ochydy czytac jaka wypisujesz. daje ci slowo ze jak dopadnie cie straszliwa choroba ,to pomodlisz sie do Tego co ,,w lokiec sie nie moze pocalowac,,