Autor Wątek: Biblia - wspólne studiowanie Pisma Świętego  (Przeczytany 12430 razy)

misiolek2

• Gość
Odp: Biblia - wspólne studiowanie Pisma Świętego
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Sty, 2011, 22:16:50 »
pikason ,przepraszam szczerze jesli poczules sie dotkniety.naprawde nie chce nikogo obrazic.ja polemnizuje z trescia a nie z czlowiekiem.i powiem ze interesuje mnie meritum sprawy a nie tematy zastepcze.

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #46 dnia: 18 Sty, 2011, 15:14:08 »
Misiołek2 dlaczego pominąłeś mój „ głos” w dyskusji ?  Wskazałem Ci „źródło” Twoich przekonań. Na tej stronie jest taki ciekawy artykuł o Janie Pawle II i Watykanie, o ekumeniźmie prowadzącym do „lucyferyzmu” i wręcz zagłady. Nie znam się na religiach i sektach, ale tematyka New Age nie jest mi tak zupełnie obca, bo akurat ostatnio zebrałem nieco informacji o jednym z prekursorów teozofii, urodzonym w Suwałkach buddyście Aleksandrze Klizowskim.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #47 dnia: 18 Sty, 2011, 15:35:19 »
Wskazałem Ci „źródło” Twoich przekonań.

Oo dobrze że przypomniałeś , miałem wtedy to przeczytać i zapomniałem  :spoko:

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sty, 2011, 17:14:01 »
Kochani ja mowie caly czas o Bibli,i nie interesuja mnie ,,nowi,, pseudoprorocy bez wzgledu gdzie sie urodzili i co oni pisza.Jedynym zrodlem prawdziwej wiedzy o Bogu jest Biblia,a dywagacje jasnowidzow i im podobnych nie leza mi wcale,ba sa sprzeczne z Pismem Swietym.i takie sugestie o sektach sa nie na miejscu i mowienie o jakiejs nowej religi nie ma nic wspolnego o czym ja pisze.prosze nie przysylac mi linkow do stron gdzie pisza ,,jasnowidze,,bo nie interesuje mnie to.ja kochani napominam do czytania Bibli a wy podsuwacie mi linki o nostradamusach i innych czarodziejach,chyba sie nie rozumiemy.ale w Bibli i to przepowiedziano.W koncu Chrystusa ukrzyzowali w owym czasie bardzo madrzy ludzie co mysleli ze wszystkie rozumy pozjadali-uczeni w pismie i faryzeusze.naprawde nic nie rozumiecie,widze ironie i nie zrozumienie tego o czym ja pisze. a wiec niech tak zostanie.

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sty, 2011, 18:09:39 »
Jesteś dokładnie zaimpregnowany na te wszystkie sugestie, które w tym wątku padły. Tu się każdy sam zajmuje swoim „zbawieniem” w miarę posiadanych przekonań i wiedzy. Proponuję żebyś swoją energię skierował na bardziej zbożny cel. Jest przecież tyle ważnych rzeczy, które człowiek może zrobić dla siebie i innych. A tak już zupełnie na marginesie, każda ortodoksja jest groźna dla otoczenia.

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sty, 2011, 18:44:29 »
jezeli Pismo Swiete jest ,,ortodoksja,, to wybacz ale cos z Toba nie tak,i znowu sugestia abym zajal sie czyms innym,jezeli uwazasz ze mozesz zrobic cos sobie czy innym to zrob a nie dajesz mi rady.Poprostu nie rozumiesz o czym mowie.na tym forum szukam osob ktore sklonne by byly poszytac chocby z ciekawosci Slowo Boze czyli Biblie,a ty wciskasz mi poglady ortodoksyjne,i mowisz nie na temat.jesli nie chcesz o Bibli rozmawiac to nie,ale nie wciskaj  mi swoich madrosci,bo moja jest biblia,a twoja jak widac ironia.

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sty, 2011, 19:11:33 »
Nie chcę być niegrzeczny, ale zwróć proszę uwagę, że nikt tu nie chce z Tobą dyskutować ani o Biblii, ani tym bardziej o innych sprawach. Ja również trzymam dystans od nawiedzonych, ale tak z ciekawości zapytam co Twój Bóg mówi o agresji, tej słownej też. To bardzo intrygujące, że ktoś kto chce pouczać innych posługując się Biblią, jest tak agresywny.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Sty, 2011, 19:16:33 »
Problem z Biblią jest taki, że do końca poważnie traktować jej nie można. A dlaczego? Bo napisali ją ludzie. Nie zesłał jej Bóg, ani Jezus, ani Duch Święty. Napisali ją ludzie. Biblię można traktować w zasadzie dwojako: jako święte pismo - wyrocznię i czytać ją dosłownie (jak starają się jak widzę robić niektórzy) lub niedosłownie, doszukując się w niej wartości, przesłania, a nie brać ją literalnie. Inny wariant, to czytanie jej jak ciekawej książki po prostu, jeśli kogoś taka interesuje. Zwłaszcza Stary Testament można traktować w wielu przypadkach jako bajkę, zwłaszcza, gdy do Biblii podchodzi się literalnie.
Każdy swoją wiarę, postępowanie, stosunek do Boga i ludzi przede wszystkim rozważa we własnym sumieniu i się nim kieruje. Można być dobrym człowiekiem nie czytając Biblii - bo gdzie jest w niej napisane, że mamy ją czytać - Bóg tak kazał? Nie wydaje mi się, ale zbyt słabo ją znam, być może jest gdzieś tam taki fragment :) A można czytać Biblię bez ustanku a grzeszyć wobec ludzi i Boga, od czytania Biblii lepszym się nie stajemy. Owszem, kto chce niech czyta, na pewno od tego gorszym człowiekiem nie będzie.

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sty, 2011, 19:28:25 »
Miałem nie zabierać głosu w tej dyskusji, ale...

Bo napisali ją ludzie. Nie zesłał jej Bóg, ani Jezus, ani Duch Święty. Napisali ją ludzie.
O właśnie. Dodajmy, że ludzie zdecydowali które ewangelie do Biblii włączyć - ewangelie to jedno, apokryfy to drugie.

Nie cierpię bezkrytycznego podejścia do religii - nieważne jakiej. A po tym co tu przeczytałem przychodzi mi do głowy taki oto cytat:

"Przysłowia są mądrością narodów
A narody to plemiona teraźniejszych czasów
Mają to do siebie - narody, nie czasy
Każdy jest wyjątkowy, lepszy od reszty klasy
Wyjątkowy zaś chce, właściwie chyba musi
Swój etos i kulturę zanieść temu co gorszy
Szykujcie bracia amunicję na święta
To Boże Narodzenie będą długo pamiętać..."

Przy okazji - jeśli ktoś czytał Biblię, czy zwrócił uwagę ile w niej okrucieństwa?
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2011, 19:30:44 wysłana przez zaroowka »
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sty, 2011, 19:31:26 »
Amen :)

misiolek2

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Sty, 2011, 23:11:04 »
krzysztof i ty mi agresje wmawiasz,wyzywajac mnie od nawiedzonych,masz mnie za jakies zero sugeryjac zebym juz nie pisal bo nikt zemna nie ma ochoty pisac.a dasz reke uciac ze moze nie jeden forumowicz po przeczytaniu moich postow wzial Biblie do reki ,pytam czy dasz reke uciac.postepujesz jak jedna polska partia ktora agresje wmawia a sama w swoich szeregach ma p. niesiolowskiego,do niedawna palikota i innych agresorow. zas ty GRYSON ZIELONEGO POJECIE NIE MASZ SKORO TWIERDZISZ ZE BIBLIE LUDZIE NAPISALI,wiec ci powiem ze Biblia zostala napisana przez prorokow natchnionych Duchem Swietym i wyrazili wole Boga. a wiec ty uwazasz ze Bog wezmie dlugopis i bedzie pisal.PROROCY WLASNIE ZAMYSL BOGA POPRZEZ DUCHA SW.NA PAPIRUS SLOWO BOZE PRZELOZYLI,zas 10 przykazan osobiscie Bog na tablicach kamiennych spisal Mojzeszowi na gorze synaj.taka oto jest twoja wiedza.wiec nie pisz jak czegos nie jestes w stanie pojac.

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Sty, 2011, 01:13:41 »
No tak.
Teraz wjeżdżamy na politykę i wyliczanie jaka partia ma kogo w szeregach. Co to ma być ewangelizacja przez politykę, czy propaganda polityczna pod płaszczykiem ewangelizacji!?
Na miejscu Noki zamknąłbym ten temat w cholerę, bo to się zaczyna coraz mniej przyjemne robić...

...ale korzystając z tego, że temat jeszcze jest otwarty zadam pytanie.

misiolek2 - kto i kiedy uznał, które ewangelie są natchnione? Kto miał prawo decydować o kanonie? Czy też był natchniony? Czekam na odpowiedź. 
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Sty, 2011, 07:32:24 »

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Sty, 2011, 07:42:47 »
zas ty GRYSON ZIELONEGO POJECIE NIE MASZ SKORO TWIERDZISZ ZE BIBLIE LUDZIE NAPISALI

Żarty sobie robisz? Bóg długopisem napisał? Zaraz wpadnę pod biurko ze śmiechu :)
Listy do wiernych są natchnione? Czytałeś je chociaż? Jak słusznie zauważył Zaroowka to co znalazło się w Biblii też wybrali ludzie, zdecydowali o tym. Wybrali to, co było im potrzebne, żeby zapanować nad głupimi owieczkami, żeby można było nimi łatwiej kierować.
Stary testament też jest może napisany przez natchnionych? Tak?
To wytłumacz mi jakim cudem Adam i Ewa mając dwóch synów, w tym jednego martwego mogli stać się naszymi przodkami? Dwóch gejów kazirodców,w tym jeden martwy stali się początkiem ludzkości? Oj widzę, że my poprostu karmimy trola, a Ty znasz biblię jak świnia konstelacje. Może najpierw ją poczytaj, bo ośmieszasz się pisząc takie farmazony. Śmieszne są, ale czasami aż za dużo tego śmiechu :)

Offline Krzysztof

• Weteran
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Sty, 2011, 09:29:25 »
Religie wszelkie są i były ważną częścią kultury. Dopóty dopóki traktujemy religię jako element filozofii, wszystko jest w porządku. Wówczas kiedy jest to tylko zbiór dogmatów, nie pozostawiających pola do dyskusji i ta ludowa dosłowność w ich pojmowaniu, zaczyna się problem. I pewnie dobrze misiołek, że są tacy ludzie jak Ty, łatwiej jest wówczas zrozumieć czym religia być nie powinna i jak bardzo takie poglądy i postawy są nieprzystawalne do rzeczywistości, a świat od czasów starożytnych zmienił się i to bardzo.