Autor Wątek: [serial] Rzym - Rome  (Przeczytany 3140 razy)

Offline noka

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4514
  • Płeć: Mężczyzna
[serial] Rzym - Rome
« dnia: 20 Sie, 2008, 22:46:38 »
Jesienią Telewizja Polska pokaże pierwszą serię wyprodukowanego przez HBO i BBC głośnego serialu historycznego Rzym będącego obrazową kroniką burzliwych czasów, w których upadła republika i narodziło się wielkie imperium.

Produkcja otrzymała dotychczas osiem nominacji i zdobył cztery nagrody Emmy. Serial dostał także dwie nominacje do Złotych Globów.

Rzym emitowany będzie na antenie TVP 1 w piątki o godz. 20:20. Powtórki prezentowane będą w TVP 2 w soboty o 23:30. Telewizja Polska wyemituje na razie tylko pierwszy sezon produkcji.

Akcja serialu rozpoczyna się w 52 r. p.n.e. Gajusz Juliusz Cezar po ośmioletniej wojnie, podczas której dokonał mistrzowskiego podboju Galii, przygotowuje się do powrotu. Kieruje się w stronę Rzymu wraz z tysiącami lojalnych i zaprawionych w boju żołnierzy, dużym łupem w postaci złota i niewolników, oraz radykalnymi planami zmian. Arystokracja, przerażona siłą i potencjałem Cezara, grozi oskarżeniem go o zbrodnie wojenne. Przyjaciel i mentor Cezara, Pompejusz Wielki, stara się wzniecić bunt, aby zachować władzę. Dwaj żołnierze Cezara, Lucjusz Vorenus i Tytus Pullo, krzyżują plany Pompejusza, zdobywając tym samym przychylność Cezara i jego rodziny. W ten oto sposób losy Lucjusza i Tytusa, dwóch prostych żołnierzy, łączą się z losami Cezara, Marka Antoniusza, Kleopatry i młodego Oktawiusza Gajusza, w przyszłości Oktawiana Wielkiego, pierwszego imperatora Rzymu.

Oglądalem serial na HBO i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny. Ma w sobie to coś, co sparwia, że czeka się niecierpliwie na każdy następny odcinek. Serial zawiera także sceny i dialogi ewidentnie nie dla dzieci. Najlepsze sceny zawsze z udziałem Tytusa Pullo  ;D
PolecamInfo na podstawie:
http://primetime.blox.pl/2008/08/Rzym-w-TVP.html
http://www.filmweb.pl/f119650/Rzym,2005/opisy