Autor Wątek: [serial] Czas Honoru (Cichociemni)  (Przeczytany 28874 razy)

Offline biza

• Super Poster
Odp: [serial] Czas Honoru (Cichociemni)
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Gru, 2010, 22:22:34 »
mnie też to tak zdziwiło z początku ;) ale kiedyś coś mi się obiło o uszy, że to nie on zapoczątkował ;)
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Gru, 2010, 11:27:08 »
W dzisiejszym odcinku obersturmbannfuhrer Lars Reiner - grany przez Adamczyka - w scenie z samochodem miał na oczach "lenonki"! Troszkę się zdziwiłem, ale z wiki => http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenonki wynika, że chyba mogło tak być..

A wiecie że w Auschwitz tego typu okularów jest cała góra ?

Więc to nie Lenon zapoczątkował te okulary  ;)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Gru, 2010, 19:12:39 »
No tak, ale zapomniałem o tym, że te lenonki Adamczyka były przeciwsłoneczne...

Na temat "Czasu honoru" chętnie bym podyskutował, ale to już może w nowym roku.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #48 dnia: 05 Wrz, 2011, 22:52:03 »
We wczorajszym odcinku - pierwszym z najnowszej serii - jest scena, w której panienka  - pozując na początkującą prostytutkę - wykonuje (egzekwuje) wyrok. Niestety są w niej - tj. scenie - dwa "babole". Po pierwsze aktorka prezentuje na nogach kabaretki z... silikonowymi, samonośnymi manszetami.... Po drugie - daje znak "nadzorującemu" jej akowcowi - miganiem lampką. Cóż, było coś takiego jak zaciemnienie - bardzo egzekwowane przez stróżów nocnych...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Wrz, 2011, 22:58:48 »
Ups ... a ja przegapiłem premierę nowego sezonu  :-\

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #50 dnia: 12 Wrz, 2011, 16:27:25 »
A mi w drugim odcinku taka refleksja się nasunęła (moim zdaniem kolejny "babol")

Nasi są zrzucani na spadochronach i mają ich odebrać partyzanci. Spotykają się na polanie w lesie:
Nasi: - To Wy?
Oni: - Tak to my, chodźcie.
.... a to nie byli oni  ;D  .... tylko ruscy

Z filmów o podobnej tematyce pamiętam, że jak się potykało dwóch obcych, to najpierw się mówiło hasło, a potem czekało na odzew. Czyżby nasi najlepsi konspiratorzy ufali obcym "na gębę"  ???

Offline myx

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 12 Wrz, 2011, 17:32:22 »
W pierwszym odcinku też była mała wpadka.
http://www.youtube.com/watch?v=vBR30Nt4d4Q

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #52 dnia: 14 Wrz, 2011, 16:51:22 »
Co do haseł, to mogliby przynajmniej coś w stylu:
- Żyrafy wchodzą do szafy.
- Pawiany wchodzą na ściany ;)
Ale poważnie mówiąc scena faktycznie wypadła nieautentycznie...

Intryguje mnie co najmniej jeszcze jedna sprawa. Jakim samochodem jechał w tym odcinku Lars Reiner (Adamczyk)?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Wrz, 2011, 18:19:40 »
I znowu ten sam tekst Huberta po akcji odbicia - "Kto tu dowodzi?"  :facepalm:  zamiast np.: - Żyrafy wchodzą do szafy.  ;)
A przecież z rąk Ruskich mogli ich równie dobrze odbić/przejąć Niemcy .... heh

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Wrz, 2011, 20:27:38 »
No i że akurat spotkali się w jednym miejscu o właściwym czasie...  :-\
Ale od razu było wiadomo, że włos z głowy im teraz nie spadnie. Jak to kiedyś mówiono - zabili go i uciekł.
NOKA, to może subtelna różnica, ale to jednak komuniści raczej, a nie Ruscy ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Wrz, 2011, 20:31:07 »
Fakt, ale odniosłem wrażenie, że byli to przybysze ze wschodu.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Paź, 2011, 17:32:15 »
Za chwilkę na Kino Polska będzie dokument o Kazimierzu Leskim. Nie rozumiem dlaczego do tej pory nikt nie zekranizował jego wspomnień - czasami wręcz niesamowitych. Czasami trudno było uwierzyć w to, czego ten człowiek dokonał.  Co ciekawe czytałem je dawno - były wydane jeszcze za komuny... Na pewno cenzura sporo tam wycięła - autor po wojnie trafił oczywiście do więzienia - ale i tak fascynująca lektura to była.

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Lis, 2011, 12:00:06 »
Ups ... a ja przegapiłem premierę nowego sezonu  :-\
No i kolejny sezon się skończył  :)
Już przyzwyczaiłem się, że należy z przymrużeniem oka patrzeć na przedstawianie realiów konspiracyjnych. Że nawet jak przywołuje się akcje polskiego podziemia, to ukazuje się je w karykaturalny sposób - przecież działania związane z V-2 nie polegały na ganianiu się przy wyrzutniach...   :facepalm:
Do gustu przypadło mi za to wplecenie wątku "policyjnego", bo za takowy należy uznać śledztwo, związane z pożydowskim złotem.
Spodobało mi się też parę kreacji aktorskich. Zwłaszcza Gniewkowskiej i Adamczyka, a pamiętam jakie obiekcje - związane właśnie z obsadzeniem roli obersturmbannfuhrera Larsa Reinera - miała Gaga (...Piotr Adamczyk ,przecież to taka poczciwa twarz,a ma grać gestapowca.) ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2011, 15:10:55 wysłana przez the_mask »

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Lis, 2011, 14:50:25 »
Rzeczywiście można się trochę zżymać na realia. Akcja z V-2 i mnie wydała się wymagająca, może nie tyle przymrużenia oka, co zawieszenia niewiary (podobnie jak w filmach z Bondem). Przecinamy drucik kolczasty, podczołgujemy się kilkanaście metrów i co widzimy? Jedną z największych tajemnic III Rzeszy dumnie sterczącą na praktycznie niestrzeżonej łące. Aha, i nie zapomnijmy zabrać ze sobą na akcję małego dzieciaka. 
No dobra, pamiętajmy jednak, że serial taki nie ma nas edukować historycznie (wszak nawet nazwa  "cichociemni" nie jest używana z pewnych względów), ale powinien dostarczyć emocji i rozrywki. Nie musi też wspinać się na wyżyny dokonań filmowych - wystarczy zgrabny scenariusz i reżyseria (są), ciekawe wątki (są), bohaterowie jak się patrzy (są), całkiem dobre aktorstwo (jest), dobre plenery, scenografia oraz rekwizyty (są) i otrzymujemy niezły serial sensacyjny, który choć nie pozbawiony pewnych błędów historycznych i logicznych (ponownie kłania się dobrowolne zawieszenie niewiary, bo dorzucić można nieprawdopodobieństwo zdarzeń), dostarcza nam dobrej i nie głupiej rozrywki. Co w dobie żenujących tasiemców oraz ogólnonarodowej żałoby "kartonowo-pudłowej" jest już niebywałym wyczynem.
A wątek "policyjny" rzeczywiście jest wyjątkowo smakowity, bo wojna, okupacja i ruch oporu swoją drogą, a przecież policja kryminalna lub odpowiednie służby, na co dzień też miały co robić (vide "Noc generałów").
A co do obersturmbannfuhrera Larsa Reinera i jego poczciwej twarzy... Gdy na ekrany wszedł film "Och, Karol 2" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, to nieprzebrane szeregi pań "szydełkowo-włóczkowych" pobiegły do kin obejrzeć "naszego papieża". Zapewne wyszły z kina lekko skonfundowane.
Dziękuję za uwagę.
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Lis, 2011, 22:28:37 »
Podsumowując ten sezon. Po pierwszych odcinkach przestałem już w ogóle zwracać uwagę, czy są jakieś niedociągnięcia i oglądałem jak np. Janosika - czyli z zaciekawieniem, wiedząc jednak, że do końca serii nic złego się chłopakom nie stanie (dziewczyny niestety miały mniej szczęścia).
Jak zauważył przedmówca - pomysł, akcja i solidne wykonanie - są, więc czego chcieć więcej. Ilość niedokończonych wątków wskazuje oczywiście, że będzie piąty sezon Czasu Honoru, zapewne od września następnego roku.