Autor Wątek: [serial] Czas Honoru (Cichociemni)  (Przeczytany 28879 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: [serial] Czas Honoru (Cichociemni)
« Odpowiedź #30 dnia: 04 Paź, 2009, 22:20:40 »
Za sprawą transmisji z ME w siatkówce kobiet przegapiłem dzisiejszy odcinek. Była jakaś strzelanina? Czy nadal miłosne klimaty?  :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #31 dnia: 04 Paź, 2009, 23:39:28 »
Nie oglądałam ,bo miałam dylemet czy oglądać Taniec z gwiazdami,czy Dom nad rozlewiskiem .Jednym słowem ,obejrzałam serial na TVP1 i przełaczyłam się na taniec  :P 
Powracając do Czasu Honoru ,to w reenzji jest: Grażyna mówi Helenie ,że Wanda jest na liście osób,które zostaną wywiezione do Oświecimia.Strażniczka namawia ją ,by przekupiła niemieckiego urzędnika z alei Szucha .Helena prosi Bronka ,by pomógł jej zdobyć potrzebną sumę.Michał zbiera informacje o oficerach Abwehry.Zleca Hani śledzenie Halbego.Gdy dziewczyna robi zdjęcia pod siedzibą niemieckiego wywiadu,zostaje zatrzymana przez patrol.Władek spotyka się z Marią przy grobie Czesława.
Nie wiem na ile pokrywa się z tym co było na ekranie,ale gdyby co ...to wiesz co się działo. ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Paź, 2009, 14:50:38 »
Jesli ktoś się załapie na tą informację ,to: o godz.15.30 na TVP 2 jest w programie chyba :P powtórka niedzielnego odcinka .[17]

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Paź, 2009, 22:11:18 »
No i wszystko wiadomo. Nie zobaczymy prędko chłopaków w akcji (chyba, że miłosnej  ;))
Teraz przez kilka odcinków będą planować napad na konwój, ze dwa razy akcję odwołają w ostatniej chwili - żeby było napięcie, a potem w ostatnim odcinku będzie strzelanka .... heh ..  :-\

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Paź, 2009, 00:16:18 »
Ja nie mogłem obejrzeć 2 odcinków w terminie, więc wysłałem smsy aby dostać możliwość ich obejrzenia na stronie  TVP
I przyszło mi coś takiego
CEENDIAD  (odc. 20)
HXHELVZH  (odc. 21)

... więc wpisałem to i oglądam  ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Lis, 2009, 23:27:35 »
Nie wiem czy inni tez mogą to obejrzeć, bo kody mają krótką żywotność, ale jakby coś  79AV4SA1 (odc. 22) Strzały na Pawiaku

Hejek

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Lis, 2009, 11:32:11 »
Film ogladam. Ale przesadzili chyba z romansami. Czy cichociemni tylko po to ladowali w kraju by laski wyrywac?  :o

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Lis, 2009, 12:02:23 »
Inaczej twórcy straciliby żeńską część widowni  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Lis, 2009, 19:23:56 »
W latach wojny i konspiracji ,ludzie też mieli serca ,oprócz tego -przecież ,to byli młodzi ludzie ,więc nie ma się co dziwić .Wyobraźcie siebie w takiej scenerii ,walka ,ojczyzna ,ale dziewczyna również może  wpaść w oko  :P Mnie nie dziwią wątki miłosne ,przynajmniej film jest urozmaicony -TuneR,ma rację ,kobiety ten film też oglądają  :P

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Lis, 2009, 19:32:39 »
Mnie tylko wkurza, że w drugim sezonie prawie każda akcja to niewypał. Nie uwolnili laski z Pawiaka, nie będzie napadu na bank, do Moslera chyba już drugi raz robią podejście (zaczyna to być nudne  ;))  Na szczęście Janek (vel Władek) znowu nadaje  ;D  - tym razem do Londynu. 

Na pocieszenie w następnym odcinku będzie już padał trup (tak wynikało z "zajawki" na końcu tego odcinka)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Lis, 2009, 23:45:22 »
Kurde, czemu nie mówicie, że ja o jeden odcinek do przodu jestem  ???

Dziś miałem czas, więc chciałem obejrzeć sobie w TV. Usiadłem wygodnie włączam i co widzę? Odcinek 22, który oglądałem online.
No to, żeby nie być stratny zapodałem sobie przez internet następny tj.  odc. 23 - Niemiecka ruletka.

Żeby nie zdradzać szczegółów powiem tylko, że się strzelali  ;D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrz, 2010, 21:50:16 »
18.09.2010 o godz.21,05 zaczyna się III seria -pierwszy odc.pt.Kolega z Rochester

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Paź, 2010, 21:49:46 »
http://wyborcza.pl/1,87648,8451730,Co_nas_kreci_w_honorze.html?as=1&startsz=x

A jednak w całym "Czasie honoru" nazwa "cichociemni" ani razu nie pada. To z powodu 96-letniego Stefana Bałuka, ps. "Starba". Mieszkaniec Żoliborza, sąsiad Andrzeja Wajdy. Jeden z 89 cichociemnych, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim.

- Zanim rozpoczęliśmy realizację, rozmawiałem z generałem Bałukiem - zdradza producent Michał Kwieciński, szef firmy Akson Studio. - Zabronił używania słowa "cichociemni", gdy tylko usłyszał, że w scenariuszu są sceny niezgodne z wojennym regulaminem.

Przykład: regulamin cichociemnych nie dopuszczał, by do kraju zrzucić dwóch członków jednej rodziny. Tym bardziej trzech. Trzej Konarscy to zapewne dobry pomysł pod względem dramaturgii, ale nierealny.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,87648,8451730,Co_nas_kreci_w_honorze.html?as=2&startsz=x#ixzz12YL7SaUM

Nic nie napisali o wpadce na ślubie. Taka sytuacja zdarzyła się naprawdę, co prawda nie wśród cichociemnych, a dywersantów wyszkolonych w kraju, ale jednak. Gestapo zwinęło nie kilka osób, a... kilkadziesiąt (może nawet ok. 50)...

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Paź, 2010, 21:33:17 »
- Próbowałem przekonać generała Bałuka, że serial fabularny rządzi się innymi prawami niż dokumentalny - opowiada Kwieciński.
No i tak chyba trzeba do tego podchodzić.

Cały serial jest zaplanowany na cztery sezony, w sumie 52 odcinki. Byłoby więcej, ale brak funduszy z góry skreślił opowieść o Powstaniu Warszawskim. Trzecia seria skończy się więc przed wybuchem walk o stolicę, czwarta ma mówić o powojennych losach bohaterów.

A zatem jeszcze trochę emocji przed nami. :)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Gru, 2010, 22:16:22 »
W dzisiejszym odcinku obersturmbannfuhrer Lars Reiner - grany przez Adamczyka - w scenie z samochodem miał na oczach "lenonki"! Troszkę się zdziwiłem, ale z wiki => http://pl.wikipedia.org/wiki/Lenonki wynika, że chyba mogło tak być..