Autor Wątek: [film] Ciekawostki filmowe  (Przeczytany 18805 razy)

Metella

• Gość
Odp: [film] Ciekawostki filmowe
« Odpowiedź #45 dnia: 07 Sty, 2011, 20:46:21 »
Ups ... więc jesteś kobietą
:D ech.. życie :D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Wrz, 2011, 16:19:09 »
Na ekrany naszych telewizorów wchodzi kolejny serial-polska dynastia pt.Rezydencja,na zdjęciu,które wstawiłam widoczne jest młode pokolenie,dlatego dodałam link -gdzie pokazane są wszystkie postacie z G.Szapołowką i moim rówieśnikiem J.Zelnikiem.
TVP1 godzina 21,35 czas odcinka 45 minut. Ciekawa jestem czy serial się nam spodoba ;)

http://serialrezydencja.pl/

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #47 dnia: 07 Wrz, 2011, 23:25:28 »
Czas trwania odcinka zasięgnęłam ze ''Świata Seriali''-niestety ktoś zdrowo przegiął. Odcinek trwał 25-30 minut.Czekałam,że może będzie drugi odcinek,ale się nie doczekałam :P

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #48 dnia: 08 Wrz, 2011, 21:40:01 »
Właśnie trwa drugi odcinek. Póki co nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gniot straszny...

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #49 dnia: 08 Wrz, 2011, 22:34:14 »
wojtek! Mam to samo wrażenie,ale cierpliwie czekam na rozwój akcji :P,jeżeli takowa wogóle będzie.

Jutro będzie drugi odcinek ''Wszyscy kochają Romana''pierwszy odcinek przegapiłam,ale dzieciaki oglądały i również nie są zadowoleni. Może dlatego,że w niedzielę oglądamy wspólnie oryginał.

Osobiście wciągnęłam się w ''Linię życia''-da się oglądać -moim zdaniem ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Wrz, 2011, 22:39:06 »
Rezydencja-tak reklamowana,okazała się przereklamowana :facepalm: Już nie mam siły jej oglądać,snują się z kąta w kąt,akcji prawie ''0'' -szkoda pieniędzy i aktorów na taki film.Ci ostatni chociaż zarobili :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Paź, 2011, 23:04:14 »
Film -1920. Bitwa Warszawska-nie byłam i pewnie nie będę na tym filmie,jednak jeśli ktoś go widział,to czy zgadza się z opinią,którą przedstawia moja wielkopolska gazeta? Przez kilka dni,słychać było rozgoryczenie Wielkopolan,że reżyser minął się z prawdą historyczną. W jednej z wypowiedzi czytałam,że na końcu filmu jest ukazany napis o fikcyjnych scenach,o co na pewno nie miałby nikt żalu,jednak jeden z historyków twierdzi,że większość widzów rejestruje podobne filmy,jako prawdę i dlatego moi krajanie czują się ''poszkodowani''-delikatnie mówiąc.
Przy okazji,na końcu strony możecie przeczytać komentarze na temat filmu.

http://www.gloswielkopolski.pl/fakty24/poznan/455478,bitwa-warszawska-obraza-poznaniakow,id,t.html

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Paź, 2011, 12:35:37 »
W Łodzi doceniono dorobek Stanisława Breii. Odsłonięto jego gwiazdę,zobaczcie kto był obecny na tej uroczystości:

http://www.swiatseriali.pl/news/news-gwiazde-stanislawa-barei-odslonieto-w-alei-slawy-w-lodzi,nId,363837

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #53 dnia: 12 Paź, 2011, 17:17:38 »
Kto ogląda ''Na dobre i na  złe''? Michał Żebrowski dołączył do ekipy serialu.

http://www.swiatseriali.pl/seriale/na-dobre-i-na-zle-384/news-michal-zebrowski-w-lesnej-gorze,nId,364715

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #54 dnia: 12 Paź, 2011, 18:09:33 »
Film -1920. Bitwa Warszawska-nie byłam i pewnie nie będę na tym filmie
nie ma co się sugerować opiniami pismaków, którzy nie wiedzą co piszą. Sam o mały włos , a nie poszedłbym na ten film. Byłem, zobaczyłem i nie żałuję. Nie mam nic do zarzucenia(no może poza tragicznym warsztatem aktorskim Urbańskiej). Kto nie był niech spróbuje, dopiero potem pisze recenzje.

Offline Ula

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: 12 Paź, 2011, 19:20:13 »
Kiedy usłyszałam o tym, że taki film w ogóle jest robiony to uznałam to za świetny pomysł, ponieważ o takich sukcesach Polaków należy przypominać. Jednak osobiście żałuję wydanych pieniędzy na bilet, jedynym pozytywem jest fakt, że teraz wiem, jak film historyczny nie powinien wyglądać.
Po pierwsze - jeśli ktoś w ogóle ma zamiar dowiedzieć się czegoś o samej bitwie warszawskiej, to się zawiedzie. Jeśli jednak chce zobaczyć jak Urbańska tańczy, gra, śpiewa, maluje, wywija na rurze - 'Bitwa warszawska' będzie filmem idealnym. Każda scena pierwszej połowy filmu przerywana jest (co jakieś 30 sekund) piosenkami wykonywanymi przez Nataszę - ok, rozumiem, że trzeba było jakoś widzów w wątek miłosny wprowadzić, ale to już była przesada. Jej gra aktorska także pozostawia wiele do życzenia - jeśli już Urbańska nie śpiewała, to mówiła kwestie bardzo krótkie, nie wiem, może nie potrafi zapamiętać dłuższych dialogów.
Po drugie, żeby nie było, że tylko jednej Urbańskiej się czepiam - Polaków przedstawiono jako naród, który nic innego nie robi tylko siedzi w kawiarniach i pije wódkę. Rozumiem, że występy teatralne, kabaretowe były częścią kultury, ale jaki procent społeczeństwa mógł pozwolić sobie na takie rozrywki? Czy tak wyglądało życie normalnych ludzi?
Po trzecie, niektóre dialogi w filmie były dla mnie niezrozumiałe, jak mniemam, miały rozbawić widzów, jednak wypowiedź 'woda i wódka munduru nie plami' (czy jakoś tak) lub kwestia Szyca w początkowej scenie, ta dotycząca poetów.. po co? Nie wiem.
Po czwarte, film nie pokazuje pełnej prawdy historycznej. Owszem, same szczegóły są dopracowane idealnie, mamy więc pstrokaciznę po stronie Polaków, odpowiednie mundury, itp. Jednak można odnieść wrażenie, że bolszewicy wcale nie byli taką wielką dziczą (w filmie jeden z bolszewików został zastrzelony przez czekistę za gwałt na kobiecie, jak to się ma do prawdziwej historii?), a co najważniejsze - bitwa warszawska nie jest ukazana jako wielki sukces Polaków, jako jedna z najważniejszych bitew w historii świata. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o historii to może nawet odnieść wrażenie, że Polacy bitwy warszawskiej wcale nie wygrali.
Na uwagę zasługuje gra aktorska Olbrychskiego (moim zdaniem Piłsudskiego zagrał znakomicie) i Ferencego. Także efekty 3D były dobre, na pewno nie raziły.
Podsumowując, osobiście bardzo zawiodłam się na 'Bitwie warszawskiej'. Młodzież wiele z filmu raczej nie wyniesie, pozostaje nauka historii w szkole ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #56 dnia: 12 Paź, 2011, 23:02:01 »
Kto nie był niech spróbuje, dopiero potem pisze recenzje.
Chyba mnie źle zrozumiałeś,ja nie pisałam recenzji,tylko przytoczyłam opinię wyczytaną w gazecie,a Ci ludzie chyba byli na tym filmie. Oprócz tego interesowała mnie sprawa Wielkopolan i jak Wy,którzy obejrzeliście film odebraliście przedstawioną sytuację.

Na filmie nie byłam i pewnie nie pójdę,ale ze względu na braku czasu i....towarzystwa,a to nie jest związane z uprzedzeniem. Kiedyś gdy córka miała więcej wolnego czasu,to razem chodziłyśmy do kina.Obecnie,gdy trafi się jej wolna chwila,woli iść do teatru.

Ula często tak bywa,że sam film nie zastąpi książki lub podręcznika  :P Natomiast jeśli chodzi o ekranizację książek,to czasem można się dobrze rozczarować.Tak miałam z ''Kamiennymi tablicami''W.Żukrowskiego.Na tle książki,film wydal się mnie bardzo lichy.

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #57 dnia: 13 Paź, 2011, 05:17:18 »
Nie chodziło mi o to że napisałaś recenzję nie będąc na samym filmie. Chodziło mi o podejmowanie decyzji o oglądnięciu jakiegoś filmu na podstawie recenzji pseudorecenzentów różnych pism. Sam o mały włos bym na film nie poszedł, właśnie przez niepochlebną recenzję filmu. Przekonała mnie do filmu dopiero żona, która była na filmie z dzieciakami ze szkoły. Ap ropo filmu pokroju Bitwy Warszawskiej to zawsze będą ajkieś niedociągnięcia politycznie i torycznie poprawne, film ma rozerwać, a historia jest  na drugim planie. 

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #58 dnia: 13 Paź, 2011, 16:35:57 »
Jednak dokładnie nie przeczytałeś mojego wyjaśnienia,moja decyzja o tym,że prawdopodobnie nie pójdę na ten film,nie wynika z przeczytanej recenzji tylko z braku możliwości.
Pytałam się tylko i tu chodziło o przeczytaną recenzję,że interesuje mnie przedstawiona sytuacja Wielkopolan,nad którą poznaniacy bardzo ubolewają,że źle ich w filmie przedstawiono-niezgodnie z faktami historycznymi.

Offline Ula

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: 13 Paź, 2011, 19:06:13 »
Ula często tak bywa,że sam film nie zastąpi książki lub podręcznika  :P

Ale mi nie chodzi o to, żeby zastąpił książkę czy podręcznik, tylko o to, by nie pokazywał jakiejś zmienionej wersji historii.