Autor Wątek: [film] Ciekawostki filmowe  (Przeczytany 18850 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Odp: [film] Ciekawostki filmowe
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrz, 2010, 15:18:49 »
Akurat mi fabuła się podobała :) Może to kwestia wieku? :D

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrz, 2010, 16:23:35 »
Może masz rację ale dziwię się, że mojemu mężowi nie spodobała - on lubi nawet bajki dla dzieci  ;)
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Paź, 2010, 23:07:50 »
Taniec z gwiazdami-aktualna edycja

Zapewne mało z Was ogląda ten program,no...może któraś z pań  :P Obecna edycja jest dość ciekawa,ze względu na Gołotę,nianię-czyli D.Zawadzką, syna p.Stalińskiej -Pawła [jak ten czas leci,jeszcze niedawno przyszedł na świat, a to już 21 l.minęło],E.Górniak ,M.Pyrek . Pozostałe osoby nie bardzo przyciągnęły moją uwagę.
Otóż dzisiejszym odcinku Gołota otrzymał 4x 10 i jest naprawdę świetny,biorąc pod uwagę poprzednie występy np.Salety,Pudziana czy Włodarczyka.
Nie wróżyłam mu pozytywnej opinii, sama go również nie uwielbiam,jednak w tańcu nie jest najgorszy,szczególnie gdy spojrzymy na jego posturę ;)
Życzę mu,aby jak najdłużej wytrwał w programie,bo jest naprawdę sympatyczny,trochę nieśmiały,albo można to nazwać inaczej,ale nie chcę mu ubliżać.Ważne,że chłopak się stara i nie miga.Widać,że naprawdę tańczy.
Tak samo sceptycznie podchodziłam do występów ''niani'',jednak oglądając ją zmieniam moje zdanie.Wiadomo,że wielka tancerka z tej pani nie będzie,ale jak na potrzeby przeciętnej osoby,tańczy poprawnie.I co ciekawsze czym lepiej tańczy,tym więcej jury ją krytykuje. Jednak dziś jeszcze nie odpadła.
M.Pyrek okazała się piękną kobietą,obdarzoną dużym wdziękiem i muzykalnością.Dziś zdobyła I miejsce,ku zdziwieniu pozostałych uczestników.
Paweł Staliński,jest bardzo przystojnym młodym człowiekiem,tańczy świetnie,jednak On z tańcem miał już do czynienia.Nie mniej mama moze być z niego dumna.
E.Górniak wypada pozytywnie i nie zadziera nosa,czego się obawiałam.
W dzisiejszym odcinku,zaskoczeniem był fakt,że faworytka Patrycja Kazadi była dopiero na 4 miejscu.O tej dziewczynie trudno mówić,że ma talent-Ona ma to wszystko prawdopodobnie w genach.Oprócz tego,dziewczyna jest młoda z egzotyczną urodą,to i publiczność inaczej na nią reaguje.

I tak jeszcze kilka tygodni przede mną i co niedzielę odcinam się od innych spraw i śledzę,to co lubię najwięcej.Tak mało mamy podobnych programów.
You Can Dance nie mogę nazwać programem,który mnie zachwyca,może to wina tego,że wychowałam się na innym tańcu.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Paź, 2010, 14:05:03 »
Taniec z gwiazdami-aktualna edycja

Obecna edycja jest dość ciekawa,ze względu na Gołotę,nianię-czyli D.Zawadzką, syna p.Stalińskiej -Pawła [jak ten czas leci,jeszcze niedawno przyszedł na świat, a to już 21 l.minęło],E.Górniak ,M.Pyrek . Pozostałe osoby nie bardzo przyciągnęły moją uwagę.
Otóż dzisiejszym odcinku Gołota otrzymał 4x 10 i jest naprawdę świetny,biorąc pod uwagę poprzednie występy np.Salety,Pudziana czy Włodarczyka.
Nie wróżyłam mu pozytywnej opinii, sama go również nie uwielbiam,jednak w tańcu nie jest najgorszy,szczególnie gdy spojrzymy na jego posturę ;)
Życzę mu,aby jak najdłużej wytrwał w programie,bo jest naprawdę sympatyczny,trochę nieśmiały,albo można to nazwać inaczej,ale nie chcę mu ubliżać.Ważne,że chłopak się stara i nie miga.Widać,że naprawdę tańczy.

Ja programu nie oglądam bo jakos mnie nie rajcuje taniec (mi zawsze w tancu muzyka przeszkadza  ;D). Z czystej ciekawości oglądnałem na YOUTUBE jeden z występów ENDRU. I powiem szczerze, że miałem zupełnie odmienne zdanie niż Ty gaga. Widziałem tam sztywnego karka-mięśniaka próbującego tanczyc stojak dance. Praktycznie bez ruchu żadnego i rytmu. Po przeczytaniu Twojej relacji gaga jestem źdzwiony, że zrobił taki postep.

PZDR
Trzy buchy od babuchy i głuchy.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Paź, 2010, 17:45:12 »
Pytanie,który odcinek oglądałeś.Jeżeli nawet Ci się nie podobał,to ja go porównuję z jego poprzednikami ''mięśniakami''.Saleta,był nie do podrobienia,tylko spacerował po parkiecie,sądzę,że nawet Ty jako ten ,któremu muzyka przeszkadza,byłby lepszy i to bez trenerki  ;D Zresztą dziś słuchałam P.Garlińskiego -jurora,który również bardzo chwalił Andrzeja. Nie oczekuję od niego tańca klasycznego :P,ale może już śmiało wyjść z żoną na parkiet.
Wiesz,On jest bardzo stremowany i to widać,ale taki kolos i tańczący na palcach,to już coś :D Wczoraj można było na niego patrzeć,a zastrzegam,że nie pałam do niego wielką sympatią.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Paź, 2010, 22:20:53 »
MORDUK!Oj! Przywołałeś złego ducha i dziś Gołota faktycznie się nie popisał.Jego partnerka,wspaniała dziewczyna obtańcowywała chłopaka ze wszystkich stron,a Andrzejek stał,jakby miał trudności z poruszaniem.
Z tego odcinka odpadła p.Dorota Zawadzka-niania.

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Paź, 2010, 10:25:38 »
Oj tam gaga nic nie musiałem przywoływać ;D. Wczoraj z racji tego, że byłem zmuszony oglądać program słyszałem wypowiedź tej czarnej jurorki. Przy wystawianiu swojej noty dla Endru chyba 3 to była powiedziała, że w poprzednim programie dostał 4 x 10 ale nie za taniec tylko za wrażenie estetyczne. A dzisiaj tak nie będzie. No i nie było.

PZDR

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Lis, 2010, 02:08:31 »
Właśnie kończę drugi raz oglądać film polski pt.Nie kłam kochanie-Obsada bardzo fajna,fabuła łatwa-trochę komedii,romansu-świetny film na poprawę humoru - mimo,że w końcowej fazie się ponownie wzruszyłam.Taki babski film.

Powracając do Tańca z gwiazdami,dziś Gołota odpadł.

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Lis, 2010, 11:11:48 »
Nic nie słchać w Suwałkach o sukcesie Jerzego Skolimowskiego, chyba, że nie potrafię tego dostrzec  :(

Jerzy Skolimowski otrzymał nagrodę specjalną na festiwalu filmowym w Wenecji za swój film "Essential killing". Członkowie jury na stojąco wyrazili uznanie dla polskiego reżysera. Vincent Gallo, który w filmie Skolimowskiego zagrał główną role został uznany najlepszym aktorem festiwalu. - Jestem zaszczycony - powiedział Skolimowski tuż po ceremonii. Złotego Lwa festiwalu otrzymał film "Somewhere" Sofii Coppoli. Nagrodę wręczył przewodniczący jury Quentin Tarantino.
Tak napisała Gazeta.pl

Któregoś dnia widziałam wywiad w TV z Jerzym Skolimowskim gdzie opowiadał w jakich okolicznościach powstał scenariusz do tego filmu. Te same słowa padły w wywiadzie dla portalu informacji amerykańskich, dlatego je zacytuję:

"Temat znalazł się w dość osobliwych okolicznościach, godnych filmowego scenariusza…
-  Kiedyś zimowej nocy, wracając do domu na leśnej drodze wpadłem w poślizg na zakręcie i omal nie stoczyłem sie w dół zbocza. Wtedy zdałem sobie sprawę, że jestem tuż obok lotniska Szymany i że to dokładnie ta droga, po której musiały jeździć konwoje z  wiezniami. Więc jeżeli mnie, który świetnie zna te drogę, jeździ ostrożnie, bo łażą po niej stada saren, dzików lub łosi, mimo to niemal zdarzyl mi się wypadek to … Wówczas doznalem olśnienia. To jest mój temat! Samotna ucieczka więźnia. Jeden przeciwko wszystkim.  Tak powstał pomysł na scenariusz, który następnie napisaliśmy wspólnie z Ewą Piaskowską."

Premiera kinowa w Polsce odbyła się 22 października, od jakiegoś czasu śledzę propozycje kinowe w Suwałkach ale jakoś nie widzę tego filmu...
Może mimo wszystko znajdzie się ktoś, kto już widział ten film i może coś więcej powiedzieć na jego temat? Podobno na dzień dzisiejszy jest więcej zwolenników niż przeciwników tego "obrazu"...

A tu link do trailera: http://www.youtube.com/watch?v=_0CR2N4xbfQ (nie umiem wstawiać filmów z yt :P )

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Lis, 2010, 16:45:43 »
Premiera kinowa w Polsce odbyła się 22 października, od jakiegoś czasu śledzę propozycje kinowe w Suwałkach ale jakoś nie widzę tego filmu...
W ten sama sobie odpowiedziałaś na pytanie:
Nic nie słchać w Suwałkach o sukcesie Jerzego Skolimowskiego, chyba, że nie potrafię tego dostrzec  :(

Przyznaję, że chętnie na ten obraz bym się wybrał…

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Lis, 2010, 22:10:48 »
Podobno "Essential killing" ma duże sznse na oskara, czas pokaże....

Przyznaję, że chętnie na ten obraz bym się wybrał…

Ja też ale póki co pozostaje mi czekać na premierę DVD  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Lis, 2010, 20:33:54 »
Spojrzałam dziś w repertuar kin i u mnie w kilku kinach wyświetlają film "Essential killing",nie jest to dziwne.Jednak spojrzałam na repertuar wojewódzki i....leci film w Gnieźnie,a miasto to pod względem wielkości porównuję z Suwałkami. I jeszcze się zdziwiłam,bo leci również w Wągrowcu,a to przecież małe miasteczko w porównaniu z Wami.Sprawdziłam na Wikipedii:powierzchnia-17,83 km² i liczba ludności 25005 mieszkańców.
Gniezno nawet ma tylke samo ludności co u Was bo 69554 mieszkańców,a powierzchnia to-40,6 km²,u nich jest większe zagęszczenie  :P

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Lis, 2010, 21:09:30 »
No właśnie, wg informacji podawanej we wszystkich mediach miała to być ogólnopolska premiera tego filmu. Ciekawe od czego to zależy, że akurat w Suwałkach nie jest wyświetlana równocześnie z innymi miastami?
Tak naprawdę kinomani mogliby mieć pretensję do właścicieli kina, że nie dopełnia obietnic dystrybutora  :P

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Lis, 2010, 20:47:10 »
Lumiere ma dziwną politykę repertuarową... :-\
Dziś o 21:30 w Kino Polska jest stary - chyba sprzed 35 lat - jeszcze krajowy film Skolimowskiego: "Walkower".

Offline MORDUK

• Super Poster
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Lis, 2010, 21:42:14 »
Ja myslę, że to czysta ekonomia jest tym powodem. Film pewnie doczeka się emisji w naszym kinie ale w cyklu konesera. Będzie jeden seans i tyle. Tak jak THE DOORS. Licze na to, że ten ostatni jeszcze raz zagrają.