Autor Wątek: Konkurs - Mrozem malowane  (Przeczytany 14062 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Konkurs - Mrozem malowane
« dnia: 29 Sty, 2012, 13:02:50 »
Konkurs fotograficzny: Mrozem malowane


Zasady zabawy:


Zdjęcia

Tematyka zdjęć – tematem tego Konkursu będzie pokazanie tworów będących efektem mrozu, śniegu lub obu jednocześnie. Mogą to być kompozycje sopli lodu, płatków śniegu, czy ciekawych motywów na szybie "namalowanych" przez mróz. Może to być także krajobraz, ale działanie zimy powinno być głównym motywem.
Zdjęcia publikowane już na Forum mogą  wziąć udział w Konkursie, ale nie mogą brać udziału fotki zgłaszane do wcześniejszych konkursów.


Uczestnicytylko zarejestrowani użytkownicy posiadający niezerową ilość postów, którzy w podanym terminie prześlą zdjęcia własnego autorstwa, na adres konkurs@forum.suwalki.pl zgodne z zasadami Konkursu. Osoby nie posiadające konta użytkownika, muszą najpierw dokonać rejestracji na stronie, aktywować swoje konto i napisać co najmniej 1 post (np. przywitać się w wątku powitalnym).
 

Limit zdjęć – maksymalnie 2 zdjęcia od jednego autora.

Rozmiar – max. 900 px na dłuższym boku zdjęcia, format - jpg.

Opis – w mailu ze zdjęciami podajemy swój nick z Forum (ewentualnie dane osobowe, które będą podane w przypadku wygranej - jeśli ktoś sobie życzy). Załączniki - czyli zdjęcia podpisujemy nickiem i ewentualnie numerem, np.: noka1.jpg, noka2.jpg


Nick lub dane autora (wg życzenia) zostaną podana publicznie w przypadku zwycięstwa. 

Termin nadsyłania zdjęć03.03.2012 r. do godz. 20.00 (na e-mail: konkurs@forum.suwalki.pl)Głosowanie

Zdjęcia zostaną kolejno ponumerowane i po upływie terminu na ich przesłanie - opublikowane w odrębnym wątku (dane autora nie będą podane). Wątek będzie zawierał ankietę do głosowania dla zarejestrowanych użytkowników, której wynik rozstrzygnie o wygranej. Wynik zostanie podany po zakończeniu głosowania. Czas  głosowania oraz ilość opcji do wyboru zostanie ustalona po upływie terminu do nadsyłania zdjęć. Jeśli ankieta nie rozstrzygnie zwycięzcy (gdy zdjęcia otrzymają taką samą ilość głosów) – konkurs rozstrzygną użytkownicy (w formie 3 osobowej komisji), którzy nie brali udziału z zabawie.
Użytkownicy, którzy zarejestrują się na Forum po ogłoszeniu niniejszego Konkursu, nie będą mogli oddać głosu (ta opcja zostanie im zablokowana).

Głosy z poszczególnych zdjęć danego autora nie będą sumowane. Pod uwagę będą brane tylko głosy na konkretne zdjęcie. Jednemu autorowi przysługuje jedna nagroda.

Nagrody

Trzej autorzy, których zdjęcia uzyskały najwyższą ilość głosów otrzymają upominki przygotowane przez:

Wydawnictwo Helion
www.helion.pl

w postaci książki (dla każdego autora indywidualnie)

Almanach fotografii
autorów: Barbara London, John Upton, Jim Stone.


Opis książki:

Cytat: Helion.pl
To prawdziwa biblia w dziedzinie fotografii. Pozwoli Ci ona udoskonalić umiejętności, a przede wszystkim będzie stanowiła źródło niewyczerpanych inspiracji. Niezależnie od tego, co chcesz fotografować, ta książka nauczy Cię wszystkiego, co niezbędne, żeby skutecznie i pewnie poruszać się po świecie nieruchomych obrazów. To idealny przewodnik dla początkujących i idealne źródło informacji dla zaawansowanych fotografów.

Znajdziesz tu wiadomości na temat konwencjonalnej fotografii analogowej i tej nowszej, cyfrowej. Setki zdjęć wykonanych przez najlepszych światowych fotografów pozwolą Ci zrozumieć, jak w swojej pracy z aparatem wykorzystywać różnego typu pomysły techniczne.
Od siebie dodam, że książka poza imponującym rozmiarem i wagą (największa pod tym względem pozycja, jaką mamy w puli nagród)
zawiera równie imponującą wiedzę z dziedziny fotografii. Można powiedzieć, ze jest to Foto-Wikipedia na papierze.   


Dodatkowe upominki (za miejsca 1-3):

Oprawa wyróżnionych zdjęć wydrukowanych na profesjonalnym sprzęcie  -  przez firmę:   Warunkiem otrzymania tej nagrody jest przesłanie przez laureata zdjęcia w pełnej rozdzielczości, umożliwiające wykonanie wydruku.


Ważne: Konkurs nie zostanie rozegrany ,jeśli nie zgłosi się co najmniej 6 autorów zdjęć.


Pytania i wątpliwości można wpisywać poniżej.
Miłej zabawy
noka

Offline Marcinek_94

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 327
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sty, 2012, 20:51:47 »
zgłaszam się ;)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sty, 2012, 21:00:28 »
I git :)

Żeby bardziej zobrazować tematykę konkursową, polecam zajrzeć tu -> http://giersa.pl/index.php/2012/01/30/mrozem-malowane/ , bo nasz kolega (jak na zawołanie) stworzył kilka kadrów mrozem malowanych :) 

Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sty, 2012, 21:57:43 »
Patrzę co mi tak nagle wyświetlenia w tym poście skoczyły, a to Noki zasługa :) Dzięki, ale temat do rozwinięcia, pewnie nie zdążę w tygodniu, raczej w weekend zaczaję się na mróz ;)

Offline vena

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 559
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sty, 2012, 22:30:23 »
Grysona fotki - jak zwykle przepiękne no i profesjonalne jak widać  :spoko:. Zatem konkurs "wysokich lotów", że tak powiem i bardzo dobrze, trzeba podnosić poprzeczkę, zwłaszcza, że jest to szansa dla początkujących lub przyszłych profesjonalistów ale gdzie w tym wszystkim miejsce dla amatorów - takich jak chociażby ja? Podejrzewam, że znalazłoby się jeszcze parę osób, którzy wzięliby udział w nie jednym konkursie ale zwykła skromność i brak profesjonalnego sprzętu nie pozwala im na to. Wiem, wiem można rzec - liczy się "oko" i pomysł ale jak tu konkurować z wprawionym okiem profesjonalistów?
W każdym razie chciałam tylko powiedzieć, że można by od czasu do czasu pomyśleć o mało doświadczonych ludzikach i dać im szansę na pokazanie ciekawych acz niedoskonałych zdjęć i nie chodzi mi o nagrody, a o zwykłą satysfację.

Wszyscy wiedzą, że zachwycam się zdjęciami naszych forumowych profesjonalistów i pewnie nie tylko moje oko one cieszą, dlatego proszę o wyrozumiałość dla nas maluczkich amatorów. Nie ukrywam - czasem zazdraszczam wprawnego oka i umiejętności w obsługiwaniu sprzętu  ;) 

Moja wypowiedź nie ma na celu wywołania zadymy czy coś w tym stylu, dlatego proszę wszystkich o potraktowanie jej na luzie ale jednocześnie do małego przemyślenia. :)
« Ostatnia zmiana: 30 Sty, 2012, 22:32:44 wysłana przez vena »
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 4515
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sty, 2012, 23:00:12 »
Cytuj
W każdym razie chciałam tylko powiedzieć, że można by od czasu do czasu pomyśleć o mało doświadczonych ludzikach i dać im szansę na pokazanie ciekawych acz niedoskonałych zdjęć i nie chodzi mi o nagrody, a o zwykłą satysfację.

Właśnie po to są te konkursy, nie dla profesjonalistów (bo tu chyba takich nie ma) tylko dla amatorów. Zauważ, że wygrywają w nich różni Forumowicze, o różnym doświadczeniu. Jednak żeby wygrać, trzeba poświęcić trochę czasu na wykonanie zdjęcia - w sensie podumać, przejść się tu lub tam, poobserwować. Na zwycięskich fotkach widać włożony wysiłek i czas, gdyż zazwyczaj nie są to przypadkowe kadry. I o to właśnie chodzi - żeby "wychodzić" i wypatrzeć coś ciekawego. Nasze konkursy są bardziej zabawą niż rywalizacją, dlatego zachęcam wszystkich do brania w nich udziału.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Sty, 2012, 23:36:55 »
vena! Nie przejmuj się,jak byśmy tyle robiły zdjęć co nasi panowie,też miałybyśmy,no ...może nie takie,ale zdjęcia byłyby lepsze ;) Ich zdjęcia możemy podziwiać i przyznam się,że wyciągam pewne wnioski-zaczynam niektóre zdjęcia zamieszczane w necie krytykować. Przy naszych fotografach wyostrzyło mnie się spojrzenie na niektóre fotki. Teraz rozumiem moją córkę,jak mnie czasem karci,abym niektórych jej zdjęć z podróży nie wrzucała.
Jednym słowem nie rezygnujmy,przynajmniej frekwencja będzie większa a ,że wygrają lepsi,to my się chociaż przypomnimy:

Cytuj
że ...... nie gęsi też swój język mają  ;D

Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sty, 2012, 05:49:25 »
Nieopacznie mnie zrozumieliście, nie na konkurs robiłem zdjęcia mrozu, tylko dla siebie, choć tak mogło zabrzmieć faktycznie :)
Akurat te kadry zbiegły się z konkursem.
Jak narazie to nie mam w planie brać udziału w konkursie, Vena nie musisz martwi się o zawyżenie poziomu (choć w jakimś sensie miło się to czyta ;). Mam nadzieję, że inni się wykażą, i konkurs będzie naprawdę wysokich lotów (choć to nie Planica ;) ), w każdym kolejnym forumowym konkursie zdjęcia są coraz lepsze, więc zakładam, że tak będzie i tym razem.
Zatem wszyscy aparaty w dłoń i wychodzimy z domu, szukamy kadrów, focimy i zgłaszamy do konkursu!

Offline vena

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 559
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sty, 2012, 09:30:29 »
Cytuj
Nieopacznie mnie zrozumieliście, nie na konkurs robiłem zdjęcia mrozu, tylko dla siebie, choć tak mogło zabrzmieć faktycznie
Gryson, zrozumiałam doskonale, Twoje pstryki miały dać przykład o jakie fotki mniej więcej chodzi do konkursu. :spoko: Zauważyłam też, że Ty raczej nie bierzesz udziału w konkursach (chyba, że coś przeoczyłam?).

Cytuj
Vena nie musisz martwi się o zawyżenie poziomu
Cytuj
vena! Nie przejmuj się


...ależ moi Drodzy, ja się nie martwię i nie przejmuję, wręcz przeciwnie, cieszy mnie, że poziom się podnosi, chociażby dlatego, że miło jest "popieścić" oczy dobrymi zdjęciami. :D

Cytuj
Jednak żeby wygrać, trzeba poświęcić trochę czasu na wykonanie zdjęcia - w sensie podumać, przejść się tu lub tam, poobserwować. Na zwycięskich fotkach widać włożony wysiłek i czas, gdyż zazwyczaj nie są to przypadkowe kadry. I o to właśnie chodzi - żeby "wychodzić" i wypatrzeć coś ciekawego.

Dla mnie to oczywiste, że trzeba "wychodzić" i szukać ciekawe kadry, miałam raczej na myśli możliwości techniczne, bo np jak można zrobić ładne makro (płatka śniegu czy czegokolwiek) jeśli się ma małego automatycznego "kaszlaczka" bez możliwości  dokręcenia obiektywu? Wiadomo, nie każdego stać na zakup dobrego sprzętu. ;)

Cytuj
Właśnie po to są te konkursy, nie dla profesjonalistów (bo tu chyba takich nie ma) tylko dla amatorów]

No może nie koniecznie miałam na myśli profesjonalistów zawodowych, wśród nas jest parę osób, które zajmują się fotografią  amatorsko ale z dużym doświadczeniem i dobrym sprzętem - co oczywiście cieszy nas ogladających ich "dzieła".  :spoko:
Sugerowałabym raczej konkurs na dwa poziomy - ten dla "mocnych" i "słabszych"  ale oczywiście nie za wszelką cenę, wiem tylko, że są osoby, które nie mają odwagi konkurować z mocnymi i może taki podział poziomu zachęciłby ich do wstawiania zdjęć. Mam nadzieję, że ktoś z tych osób potwierdzi moje słowa  ;)
Ja w każdym razie, jak tylko będę miała możliwość znaleźć zimę, biorę swojego automata i na łowy..  ;D
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sty, 2012, 10:06:58 »
Masz rację, nie brałem udziału, bo nie przepadam za konkursami, to po pierwsze. Po drugie wiem, że są wśród forumowiczów osoby, które interesują się fotografią, lubią i mają ku temu zacięcie, i choć to zabrzmi nieskromnie, wolę, żeby one się wykazywały niż ja. To może nawet byłoby nie fair, gdybym brał udział, bo nie każdy tak jak ja potrafi i chce wstawać przed świtem bez względu na porę roku i pogodę i włóczyć się po Suwalszczyźnie czy innych zakątkach świata i fotografować. Choćby z tego powodu mam rzeczywiście sporo zdjęć, i może doświadczenie ciut większe niż nasz statystyczny forumowicz :) Konkurs z założenia jest dla amatorów (choć ja też nim jestem), choć nigdzie nie ma informacji, że "zawodowcy" nie mogą brać w nim udziału. I o ile wiem, a wiem, to zawodowcy w taki czy inny sposób brali udział w poprzednich konkursach ;)
Konkurs jest ogólnie dla forumowiczów, bez względu na doświadczenie fotograficzne czy profesję. Liczy się pasja, nie sprzęt, ważna jest pomysłowość, wprawne oko, ruszenie głową. Im zdjęcie bardziej "nietypowe" na dany temat, tym ciekawsze.

Jeśli chodzi o temat konkursu, to nigdzie nie jest napisane, że to ma być makro. Ma być "mrozem malowane", ogólnie. Czyli chodzi o zdjęcia zimowe, z założenia. Przecież to mogą być krajobrazy, ludzie, architektura, wszystko co się w mrozem wiązać może. Interpretacja jest dowolna. Nie sugerujcie się tym, że ja akurat zdjęcia makro zrobiłem z takim tytułem wpisu na blogu. To tylko moja interpretacja :) A zdjęcia można zrobić nawet komórką, bo nie dobry aparat jest najważniejszy, choć pomaga ;)

Swoją drogą, odnośnie Twojej propozycji organizowania konkursów dla dwóch różnych grup, można robić na forum jakieś "pseudo konkursy", bez nagród, ale w formie zabawy. Można wymyślać temat, zadanie i zgłaszać zdjęcia, później robić forumowe głosowanie (tak jak w konkursach), ale zamiast nagród byłaby chwała i sława :) I wtedy nawet "zawodowcy" z forum mogliby się zgłaszać do takiej zabawy. Forma na tyle ciekawa i luźna jednocześnie, że sam chętnie brałbym w tym udział. Jeśli dobrze kojarzę to temat był już poruszany na forum, a sprawa jest godna rozważenia.

Mam nadzieję, że nasi forumowicze, zwłaszcza Ci mniej doświadczeni w fotografii, nie zniechęcą się i zgłoszą swoje zdjęcia do konkursu, naprawdę warto, nagroda bardzo fajna, a szanse jej zdobycia spore, to przecież forumowicze w głosowaniu wybierają laureatów, a nie żadne jury :)

Pozdrawiam i światła życzę! ;)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sty, 2012, 13:10:23 »
Cytuj
Zatem wszyscy aparaty w dłoń i wychodzimy z domu, szukamy kadrów, focimy i zgłaszamy do konkursu!

Mądrala  :facepalm: chyba musiałabym wyjechać z Poznania  ;D

Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sty, 2012, 14:36:24 »
Według pogodynki.pl dziś w Poznaniu jest ponad 10 stopni mrozu, więc wystarczy wyjść z domu, Gaga nie szukaj wymówki! :)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sty, 2012, 14:49:29 »
Co z tego,ale nie ma śniegu,a nawet drzewa nie są oszronione  ;D

Offline gryson

 • Super Poster
 • ****
 • Wiadomości: 778
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Sty, 2012, 15:55:54 »
Kombinuj, temat szeroki a interpretacja dowolna. Masz mnóstwo możliwości :)

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5209
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs - Mrozem malowane
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Sty, 2012, 16:29:27 »
Już wykombinowałam,przecież mam córcię  ;) wędrowniczkę,która jeszcze do niedawna co hasło,to w świat ruszała. Obecnie trochę ją przymuliły obowiązki zawodowe i lata  :P,ale do marca....może w świat ruszy,a jak nie,to mam archiwum  ;D