Ankieta

Park wiatrowy pod Suwałkami:

jestem za
102 (77.9%)
jestem przeciw
21 (16%)
jest mi to obojętne
8 (6.1%)

Głosów w sumie: 64

Autor Wątek: Wiatraki w Suwałkach  (Przeczytany 327652 razy)

Offline Rockers

• Mega Poster
Odp: Wiatraki w Suwałkach
« Odpowiedź #1800 dnia: 22 Paź, 2010, 18:30:09 »
Dzisiaj całkiem przypadkiem odkryłem, że mam swój pierwszy, dziewiczy film z transportów.
http://www.youtube.com/watch?v=UaBU6Y3HvQ0

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1801 dnia: 22 Lis, 2010, 21:22:31 »
Przekazuję informację otrzymaną e-mailem

Ogłoszenie Duża międzynarodowa firma zajmująca się energetyką wiatrową poszukuje osób na stanowisko Technika serwisu turbin wiatrowych w dwóch lokalizacjach - Jarogniew (zachodniopomorskie) i Lipniki (opolskie/dolnośląskie). Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, brak przeciwwskazań do pracy na wysokościach i gotowość podróży służbowych.

Gdyby ktoś spełniał warunki (lub znał kogoś takiego) i był zainteresowany szczegółami - proszę o PW lub kontakt admin[at]forum.suwalki.pl

Ps
Od razu zaznaczam, że ja tych szczegółów nie znam i mogę przekazać jedynie kontakt do osoby, która prześle specyfikację oferty pracy.

skipper

• Gość
Energetyka wiatrowa
« Odpowiedź #1802 dnia: 12 Kwi, 2011, 23:47:49 »
Przeprowadzamy sondę wśród mieszkańców Suwalszczyzny. Wyraź swoją opinię. link: http://www.ankietka.pl/ankieta/58280/elektrownie-wiatrowe.html

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1803 dnia: 13 Kwi, 2011, 00:08:01 »
Łączę z wątkiem o wiatrakach.
Przeprowadzamy sondę wśród mieszkańców Suwalszczyzny.
My to znaczy Kto? (jeśli można wiedzieć)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #1804 dnia: 13 Kwi, 2011, 17:21:29 »
Taki oto prezent wczoraj otrzymałem :)

_

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #1805 dnia: 17 Kwi, 2011, 17:06:18 »
Po kolejnej zimie wiatraki mają się dobrze :)

Jego wysokość E-17

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1806 dnia: 17 Kwi, 2011, 20:24:49 »
A właśnie.
Wiatraki sobie się kręcą od dawna i trzeba chyba zrobić zwiad, żeby policzyć ptasie trupy, których podobno miało być dużo.
Np. wg prognoz SPK turbiny miały wręcz zmasakrować populację nietoperzy, a tymczasem ostatnio czytam, że :

Na Suwalszczyźnie zakończyło się właśnie liczenie nietoperzy. Okazuje się, że latających ssaków z roku na rok jest u nas więcej. Pracownicy Suwalskiego Parku Krajobrazowego (SPK) odnaleźli 131 nietoperzy, które hibernują w naszym rejonie.
News z marca 2011 r. http://www.suwalki.info/wiadomosci-9807-Coraz_wiecej_nietoperzy_w_Suwalskiem.html

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #1807 dnia: 17 Kwi, 2011, 21:25:01 »
W pobliżu E-17 bociany mościły sobie gniazdo, po okolicy latało sporo ptactwa...zwłok nie zauważyłem.

wiatrakom-nie

• Gość
« Odpowiedź #1808 dnia: 20 Maj, 2011, 22:02:55 »
Witam. Muszę wam przyznać, że jestem przeciwna wiatrakom. Tzn. w rejonie Suwalszczyzny. To zbyt piękne miejsce, żeby je szpecić takimi potworami (mam na myśli wiatraki w sąsiedztwie SPK, jak Pawłówka). Nie podobają mi się szumy słyszalne nawet z dość daleka. Widzę je z domu, z dwóch stron (Żywa woda i Pawłówka) i wieczorem czuję się jak w cyrku, bo migają czerwone lampki. Powiedzmy, że jest to do przełknięcia, bo są na tyle odległe, że w ciągu dnia w ogóle ich nie zauważam, chyba, że pójdę na spacer na górkę, ale wtedy mogę patrzeć w inną stronę :/. Teraz chodzą słuchy, że będzie więcej wiatraków, i to o wiele bliżej mnie niż dotychczas. Niemal u sąsiadów. Patrzenie w inną stronę nie załatwi sprawy... Przeraża mnie to, bo na ziemię nie znajdę wielu chętnych, jeśli w razie czego zechcę ją sprzedać, a turyści zaczną unikać miejscówki i nie wiadomo, czy przypadkiem przy określonym kierunku wiatru nie będzie mi szumiało przy domu. Po za tym, są olbrzymie i brzydkie. Przeniosłam się tutaj z miasta i gdybym lubiła przemysł, wybrałabym Śląsk, a nie Suwalszczyznę. Tak bym chciała, żeby to był tylko koszmarny sen, nie rzeczywistość. W dodatku słyszałam, że po 30 latach dzierżawy własność ziemi przechodzi na inwestora i działka jest automatycznie przekształcana z rolnej na inwestycyjną. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
Za jakiś czas RWE może zainteresuje się złożami rud, które niegdyś miały być na Suwalszczyźnie eksploatowane, ale zdecydowano, że region jest zbyt atrakcyjny krajobrazowo i przyrodniczo, żeby zamieniać go na przemysłowy. teraz ludzie mają złotówki zamiast oczu i mogą nie mieć takich skrupułów. No, ale nie ma co uprzedzać faktów.
Jestem po prostu przerażona. Wiatraki z daleka to jedno, a z bliska i na co dzień, co zupełnie co innego :(
Jeśli mogę zapytać - ilu z entuzjastów wiatraków ma je w najbliższym sąsiedztwie?
Pozdrawiam!

A te co mają powstać teraz podobno będą miały 160 m wysokości! :( :( :(
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2011, 22:08:53 wysłana przez wiatrakom-nie »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1809 dnia: 20 Maj, 2011, 22:44:44 »
W dodatku słyszałam, że po 30 latach dzierżawy własność ziemi przechodzi na inwestora i działka jest automatycznie przekształcana z rolnej na inwestycyjną. Jeśli się mylę, to mnie poprawcie.
To źle słyszałaś. Podejdź do pierwszego lepszego gospodarza który dzierżawi ziemię i zapytaj (lub poszukaj w tym wątku, bo była o tym mowa).

Szczerze Ci współczuję złego samopoczucia z powodu wiatraków. Niestety takie uroki cywilizacji.
Ja dla odmiany mieszkam w mieście, kiedyś przy spokojnej ulicy, przy której wybudowano bazar. Wtedy zaczął się koszmar. Ruch jak na marszałkowskiej, hałas i brak miejsca na własnym parkingu. Niestety nie mogłem powiedzieć rolnikom - hej , nie przyjeżdżajcie do miasta bo chcę w spokoju się wyspać w sobotę, a wjeżdżając samochodem - wrócić na swoje miejsce (a nie parkować 4 przecznice dalej z powodu braku wolnych miejsc). Potem zaczęły otwierać się w okolicy coraz to nowe lokale "rozrywkowe" i do wrażeń dziennych doszły także nocne.    

Przeniosłam się tutaj z miasta i gdybym lubiła przemysł, wybrałabym Śląsk, a nie Suwalszczyznę.
Ja się nie przenosiłem ... samo do mnie przyszło, niestety bez pytania o moje samopoczucie.

A te co mają powstać teraz podobno będą miały 160 m
Raczej wątpię. Faktem jest natomiast, że powstają kolejne farmy, a będzie ich jeszcze więcej. Na razie dość skutecznie wybronili się od nich mieszkańcy Jeleniewa. Jak widać społeczny protest ma swoją siłę.

Jeśli mogę zapytać - ilu z entuzjastów wiatraków ma je w najbliższym sąsiedztwie?
Przecież wiatraków nie można stawiać w najbliższym sąsiedztwie ludzi  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2011, 22:46:47 wysłana przez noka »

wiatrakom-nie

• Gość
« Odpowiedź #1810 dnia: 20 Maj, 2011, 23:02:01 »
To dobrze, że źle słyszałam z tymi działkami po 30 latach...  ;D  Przykro mi z powodu bazaru.... Twój post przywrócił mi pogodę ducha, dzięki. W międzyczasie zawędrowałam na wątek o chemtrailach i przepowiedni na 2012 i już byłam w nastroju robienia się na bóstwo na sąd ostateczny.... ;)   A Jeleniewo może się i wybroniło jako miejscowość, bo jako gmina, to właśnie ma stawiać wiatraki. Jestem z tej gminy i właśnie wczoraj usłyszałam i dziś w Parku potwierdzili, że w mojej wiosce, właściwie sąsiad zza miedzy (i pewnie inni sąsiedzi też :/ ), podpisali jakieś wstępne umowy :(  do mnie nikt nie przyszedł, pewnie przedstawiciele inwestora się dowiedzieli, żem napływowa i pewnie ich przegnam. Albo na mojej górce słaby wiatr... W sumie nie ma to znaczenia.
Dobra, nie rozgrzebuję tego tematu, bo znów mi ciśnienie skoczy ;P jak będzie można protestować, to będę protestować, jak nie i trzasną mi wiatraki, to sama sobie swój prywatny postawię i może choć uniezależnię się od rachunków za prąd... Krajobrazu już i tak bardziej nie oszpecę.
---
Bazar już jutro ;) o której w związku z tym pobudka? ;P
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2011, 23:07:49 wysłana przez noka »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1811 dnia: 20 Maj, 2011, 23:15:09 »
Protestować trzeba i to nie tylko dla zasady  :spoko:  Nawet jak się nie wywalczy zmiany decyzji, to może chociaż jakieś bonusy.

Bazar już jutro o której w związku z tym pobudka?
Aktualnie nie mieszkam już w sąsiedztwie bazaru ... mieszkam w sąsiedztwie fabryki.  ;D

wiatrakom-nie

• Gość
« Odpowiedź #1812 dnia: 20 Maj, 2011, 23:39:56 »
Może w ramach bonusu wywalczyłabym, żeby okleili wiatraki fototapetą...  ;D   Ooo, ciekawa panoramka, sam widok już nieco mniej ;) Co tam produkują? Jak samochody, to może miałbyś szansę na bonus z czterema kółkami! Albo chociaż same opony... 4? 2? 1...?   ;D Idę spać, ja nie mam bazaru w pobliżu, ale jutro od rana kończymy budować kurnik :D  bo kurczaki już wyłażą z tymczasowej zagrody i srają w niekontrolowanych miejscach  :facepalm:

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #1813 dnia: 06 Cze, 2011, 20:41:48 »
http://www.youtube.com/watch?v=sLEDiDLRKtk

Wczoraj znalazłem jeden z lepszych moich wiatrakowych filmów - i ku mojemu zdziwieniu - dzisiaj pojawił sie na suwalki24.pl  ;D

Offline goran

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #1814 dnia: 19 Sie, 2011, 13:13:00 »

Widok z jeziora Szelment, miejscowość Przejma Mała, około 20km. w linii prostej od farmy wiatrowej.
« Ostatnia zmiana: 19 Sie, 2011, 13:21:09 wysłana przez goran »