Autor Wątek: Wiatraki w Suwałkach  (Przeczytany 376226 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Wiatraki w Suwałkach
« Odpowiedź #180 dnia: 20 Kwi, 2009, 23:26:21 »
Witaj wind.power

Godziny montażu wybitnie mi nie pasują, a chętnie bym obejrzał procedurę osadzania śmigła, a zwłaszcza podniesienia z ziemi i obrót z pozycji poziomej do pionowej. Druga szansa przechodzi mi koło nosa.  :-\

Może któryś z Forumowiczów będzie przy okazji (lub celowo ;)) w okolicy i pstryknie klika zdjęć?

Przy kolejnym takim montażu  postaram się być i nagrać filmik.

neglected

• Gość
« Odpowiedź #181 dnia: 20 Kwi, 2009, 23:51:55 »
Ech, nie zdążę :-/
Może następna turbina? W tym tygodniu (prócz dnia jutrzejszego) będę miał sporo czasu... Ciekawe, ile czasu zajmuje demontaż i ponowny montaż tego dużego dźwigu?

neglected

• Gość
« Odpowiedź #182 dnia: 21 Kwi, 2009, 06:52:54 »
Chyba mi uciekł poranny transport, zbyt późno się podźwignąłem (5:45), zobaczyłem tylko podniesione szlabany na Armii Krajowej, a transportu ani widu, ani słychu. Ktoś upolował? A może się spóźnia?

Offline jesiotr1

• Weteran
« Odpowiedź #183 dnia: 21 Kwi, 2009, 08:25:31 »
Transport o 5.30 był już na Szpitalnej - jechał z dozwoloną prędkością.
Wiatrak chiński za 20 tys. zł. stoi na górze Jesionowej - pomiędzy budynkami gospodarczymi - jest skala porównania.Nigdy się nie zwróci taka inwestycja dla tego Gospodarza - chyba ozdoba.

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #184 dnia: 21 Kwi, 2009, 11:16:45 »
Szpiegowskie zdjęcia z terenu:

Godz. 10:40

Jakby się nie otwierało powyższe:
http://img18.imageshack.us/img18/7668/p1040588t.jpg

Offline bartleo

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #185 dnia: 21 Kwi, 2009, 11:36:45 »
Witam to jest żniwo porannej wycieczki :)

Zaczęli puntkualnie o 9:30 skrzydła na górze były po 10, teraz siedzę w domu jest 11:35 i dźwigu już nie ma.

Podrawiam i miłego oglądania, film będzie, ale za jakiś czas... .

« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2009, 13:45:13 wysłana przez noka »
bartleo

wind.power

• Gość
« Odpowiedź #186 dnia: 21 Kwi, 2009, 12:10:36 »
Ech, nie zdążę :-/
Może następna turbina? W tym tygodniu (prócz dnia jutrzejszego) będę miał sporo czasu... Ciekawe, ile czasu zajmuje demontaż i ponowny montaż tego dużego dźwigu?

Mobilizacja dźwigu 1,5 do 2 dni przy dobrych wiatrach w czwartek montaż wieży i gondoli w piątek rotor na turbinie nr. 15

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #187 dnia: 21 Kwi, 2009, 13:07:12 »
Na Armii Krajowej transport był już o 5.15, postali chwilkę, pilot zabrał znaki koło Biedronki na Reja i pojechali. Siedem samochodów, mam film i parę zdjęć.

neglected

• Gość
« Odpowiedź #188 dnia: 21 Kwi, 2009, 14:38:04 »
Wie ktoś może, kiedy można się spodziewać kolejnego transportu? A w czwartek wyruszam pod E-15

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #189 dnia: 21 Kwi, 2009, 16:32:31 »
Bartleo, OTAKE fotki mi chodziło   :)

Zamieniłem jak chciałeś pojedyncze zdjęcia na slajdy, ale chyba na slajdach są one mniejszych rozmiarów i jakby mniej wyraźne (fotki po zmniejszeniu najlepiej wyostrzyć w dowolnym programie graficznym np. picasa).
Jak widać przy podnoszeniu śmigła z ziemi pomaga jeszcze jeden dźwig (w pierwszej fazie). Czekamy także na film. 

Poniżej pstryk komórką z elementów wiatraka na Przytorowej.

I jeszcze mały humor.
Mój znajmy był dziś pod Jeleniewem u pewnego rolnika i przy okazji zapytał co sądzi o tych wiatrakach co w okolicy budują. W odpowiedzi usłyszał:
Panie, jak oni to wszystko połączą do prądu, to będzie taki wiatr, że mi oborę z krowami zmiecie    ;D

W sumie słuszne rozumowanie. Wiatraki są po to, żeby robić wiatr.  :P

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #190 dnia: 21 Kwi, 2009, 17:02:18 »

Pewnie macie już dośc tych moich zdjęc ;)

Dzisiaj będąc w szkole (a uczę się na szpitalnej, więc obok przejazdu transportów) o 9.15 wracała pusta Scania - mój kolega stał przy tablicy, rozwiązywał akurat zadanie - patrzę, jedzie Scania od wiatraków i tylko 'Piotrek! Lewo!' nauczycielka jak zobaczyła co nas tak zafascynowało,  aż się biedna złapała się za głowę ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2009, 19:07:08 wysłana przez noka »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #191 dnia: 21 Kwi, 2009, 17:50:02 »
Dowcip jaki noka usłyszał ,był dobry ,ale też przedstawia smutną przyszłość.Natomiast Rockers ,uważajcie ,aby pani nauczycielka nie ''zeszła'' przez Wasze zainteresowania  :P ;D  Ładnie ,to na lekcjach zajmować się czymś innym niż nauką?   ;D

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #192 dnia: 21 Kwi, 2009, 17:54:05 »
I jeszcze mały humor.
Mój znajmy był dziś pod Jeleniewem u pewnego rolnika i przy okazji zapytał co sądzi o tych wiatrakach co w okolicy budują. W odpowiedzi usłyszał:
Panie, jak oni to wszystko połączą do prądu, to będzie taki wiatr, że mi oborę z krowami zmiecie    ;D

W sumie słuszne rozumowanie. Wiatraki są po to, żeby robić wiatr.  :P

Uahahahaha dobre  :D :D

;D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #193 dnia: 21 Kwi, 2009, 18:04:33 »
Gaga, no widzisz, tak to jest, jak ma się ulicę obok a po niej jeżdzą takie cuda ;)

Offline Revan144

• ChrisFix
  • Super Poster
« Odpowiedź #194 dnia: 21 Kwi, 2009, 19:00:35 »
Szkoda że nie mogłem wyjść na ulice.. A raczej będę mógł tylko w weekendy, ale udało mi się nagrać transport z mojego okna. Udało mi się złapać 4-5 pojazdów. Gdy przewozili skrzydła wiatraka, to normalnie zatkało mnie... "Jak takie bydle o długości 46,5 m dają radę przewieźć" - pomyślałem sobie :). Filmik, sory za jakość, ale akurat sklejałem go w jednym programie (Windows Movie Maker wywala po tym jak zimportowuje plik) przez to obraz jest nieco rozmyty. Nagrywałem go z kuchni. U mnie była godz. 5:20 jak podróżowali przez ul. Reja:
http://www.youtube.com/watch?v=v2ZVwf9HLV4

PS. Ej, a wiecie, kiedy będzie kolejny transport i o której tak mniej więcej? Jeżeli byłby w sobotę rano, to raczej bym mógł wyjść na ulicę :)
« Ostatnia zmiana: 21 Kwi, 2009, 19:09:49 wysłana przez Revan144 »
Hey guys, ChrisFix here!
FB Page