Ankieta

Park wiatrowy pod Suwałkami:

jestem za
102 (77.9%)
jestem przeciw
21 (16%)
jest mi to obojętne
8 (6.1%)

Głosów w sumie: 64

Autor Wątek: Wiatraki w Suwałkach  (Przeczytany 327569 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
Odp: Wiatraki w Suwałkach
« Odpowiedź #1755 dnia: 23 Maj, 2010, 19:14:40 »
Albo przełożenie terminu :P na późniejszą godzinę np :) 17 :D Albo dzień inny :) sobota ;D
   [img height=50]http://lh3

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #1756 dnia: 23 Maj, 2010, 19:58:05 »
No no :)
Samym organizatorom byc może będzie niezręcznie nadawac imiona bez najważniejszego wygranego ;D

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #1757 dnia: 23 Maj, 2010, 19:59:09 »
To było trzeba zapytać :) jaki termin odpowiada :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1758 dnia: 24 Maj, 2010, 19:05:28 »
Wstępnie uzgodniłem, że pojadą Revan144 i Rockers.
Jeśli dobrze zrozumiałem nadanie imion wiatrakom będzie jednym z wielu punktów harmonogramu wizyty władz koncernu w naszym regionie, więc to raczej my musimy się dostosować. Szkoda, że the_mask nie może osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale mam nadzieję, że chłopaki przygotują nam bogatą relację i będą nas godnie reprezentować.

W piątek również czeka Was bojowe zadanie, ale wszystkie szczegóły przekażę już na PW.

Offline Revan144

• ChrisFix
  • Super Poster
Nadanie imion wiatrakom
« Odpowiedź #1759 dnia: 27 Maj, 2010, 17:21:32 »
Fajna sprawa, fajni ludzie :)

Tak to wyglądało moimi oczami:
Spotkałem się z Rockers'em przy Biedronce na Daszyńskiego. Po paru minutach postanowiliśmy ruszyć pod umówiony E-10. Jesteśmy na miejscu o 10:55, czasu jeszcze mnóstwo; tymczasem rozglądamy się i widzimy przylepione szablony, gdzie są imiona i zakryte ozdobnym papierem, na dwóch wiatrakach E-10 i E-11. Na dziesiątce słabo prześwituje imię "Monika", godzina 11:20 - panowie mogliby się pojawić, ale ani widu, ani słychu. Jedziemy zobaczyć "coś" na E-11, tam też spotykamy słabo prześwitujące przez papier imię, tym razem "DarMon". Nadal cierpliwie czekamy, ale już 11:30, coś nie tak, więc dzwonię do pana Wojtka, który wyjaśnił, że przedłuża się rozmowa z wójtami gminy. Ruszamy pod E-7, gdzie nakazał nam udać się administrator Parku i czekamy niedługo na przyjazd gości.
Właściwa impreza zaczęła się z 20 minutowym poślizgiem, ale nic nie szkodzi. Pod wiatrak przyjechali polscy przedstawiciele RWE i radni gminy Gaworzyce, gdzie niebawem ma stanąć kolejny Park Wiatrowy RWE w Polsce. Chwilę później nastąpił podział na dwie grupy: I grupie przewodnikiem był sam administrator, z którym udaliśmy się zwiedzać GPZ od środka - ostrożność wskazana i obowiązkowa; II grupą "dowodził" Specjalista ds. Rozwoju Projektu - Tomasza Tylewskiego (pozdrawiam serdecznie :) ). Będąc w pierwszej grupie zwiedziliśmy GPZ, gdzie okazało się, że cały mieszczący się budynek, to jedna wielka technologia - masa szafek, kabli też kilka metrów, sterownie, szafy wiatraków i wiele innych. Podłoga przy szafkach wysłana jest gumą. Druga grupa w tym czasie zwiedzała... WNĘTRZE WIATRAKA E-7, ale tylko na dolnym poziomie, bez wchodzenia na drabinkę. Później nastąpiła zamiana - druga grupa poszła zwiedzać GPZ, a my wraz gośćmi ze Śląska poszliśmy do wiatraka, dla mnie to żadna nowość - raz zwiedzałem wnętrze wiatraka E-1, ale wrażenia zostają jak najbardziej. Tym razem posiadam zdjęcia z wnętrza turbiny, które mogę opublikować. Mieliśmy tylko 5 minut, później wchodziła następna dwójka. Około 12:50 miał miejsce główny cel dzisiejszego dnia - nadanie imion wiatrakom E-10 i E-11. W imieniu Darka (the_mask'a) odsłoniłem nową nazwę dla wiatraka - DarMon, Rockers cykał w tym czasie zdjęcia, a sam później odsłaniał imię na E-10, ponieważ laureatka nie zjawiła się na uroczystości.
Jak chrzciny - obowiązkowo szampan, który wypiliśmy z miłymi przedstawicielami RWE i gościami z dalekiego Śląska. Tego dnia nie było ochrony, ale teraz na pewno już jest. Podczas, gdy goście oblewali "chrzest" pojechałem wraz z Rockers'em i panem Wojtkiem na E-10 odsłonić imię dla wiatraka, później w konwoju pojechaliśmy do bazy, obecnie biura RWE, gdzie odbył się poczęstunek w sali, gdzie miały miejsce "ciężkie i długie obrady". Kawa, herbata, ciasta, kanapki, czegoś mocniejszego też nie zabrakło :D Wesoła i przyjazna atmosfera, fajni ludzie, aż chce się pracować w RWE... Podczas poczęstunku weszli monterzy Siemensa, też Polacy (ku mojemu zdziwieniu), którzy odpowiadali na pytania zadawane przez gości. Dodam, że po całym biurze są porozwieszane zdjęcia uczestników konkursu: w głównej sali jest słynna panoramka Darka i zdjęcia zrobione przez Tokken'a i Wojtka_Kosyniera. Po imprezie otrzymaliśmy paczki z firmowymi fantami w torbach: coś okrągłego - jakaś podkładka (?), nie wiem, ale jak to rozłożyłem to już nie mogę spowrotem złożyć :), słodzik, smycz i notatnik. Na koniec dostaliśmy po wizytówce od Tomasza Tylewskiego i udaliśmy się do domu. Reszta gości i RWE pojechali do Wigier, zwiedzać klasztor i popływać statkiem. Dostaliśmy także info n/t nowego konkursu RWE pt "Energia odnawialna wczoraj, dziś i jutro" - prawdopodobnie admin Parku prześle więcej informacji dla Noki - główną nagrodą jest firmowy zewnętrzny dysk twardy.
Jutro ma mieć miejsce przekazanie upominków szkole w Brodzie Nowym (?), ale niestety, jutro już nie dam rady załatwić dnia wolnego :-\...

Całokształt i werdykt po takiej imprezie - ZA****STY!
Oj Darek, wielka szkoda, że nie mogłeś być osobiście na takiej imprezie... Prawdę mówiąc, RWE nas mile zaskoczyło takimi atrakcjami, zrobiłem 80 zdjęć, choć liczyłem na 2x tyle, jednak było dużo, ale większość kadrów były identyczne i powtarzały się. Fajnie, że pogoda dopisała. Na koniec WSZYSTKIE zdjęcia z dzisiaj:

Patryk, teraz kolej na twój reportaż.. Jednak mogłeś wziąć aparat.
Noka - mam nadzieję, że coś poskładasz na stronkę z naszych relacji :)

PS. Podaliśmy też adresy stron Forum Suwałki i wiatrakowej stronki, na pewno będą czekali na fotorelację z dzisiaj.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis, 2011, 22:06:35 wysłana przez noka »
Hey guys, ChrisFix here!
FB Page

Offline noka

• Administrator
Odp: Nadanie imion wiatrakom
« Odpowiedź #1760 dnia: 27 Maj, 2010, 17:40:24 »
Widzę, że imprezka się udała  :) 

Z tylu zdjęć uda mi się chyba zrobić kilka wpisów na stronkę (ale z braku czasu, dziś będzie tylko jeden - o odsłonięciu tablic)

Zobaczymy co od siebie wrzuci Rockers i wieczorkiem zabiorę się za montaż.

Dzięki za relację, dobra robota  :)

Offline Tokken

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1761 dnia: 27 Maj, 2010, 18:04:06 »
Revan i Rockers spisali się na medal.  ;)
Po opisie jak i zdjęciach wnioskuję że impreza się udała.  :)

Bardzo fajne fotki z wnętrza GPZ  i wiatraka.  ;D

Mile zaskoczyło mnie to iż moje zdjęcie wisi w biurze RWE.  :D

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #1762 dnia: 27 Maj, 2010, 19:30:19 »
Udana relacja. Widzę, że na stole wyroby regionalne :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1763 dnia: 27 Maj, 2010, 19:49:20 »
Mieliście kolejne fajne przeżycie,zdjęcia jak zwykle świetne.Gdy oglądałam zdjęcia ''technicze''wiatraków ,powiało powagą  :P

Tak na marginesie : zajączek którego uchwyciliście ,to gość honorowy?

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #1764 dnia: 27 Maj, 2010, 20:30:15 »
Byłem w siedzibie w Białej Wodzie zapytać co i jak :) Panowie z ochrony od razu wiedzieli o który wiatrak pytam :) Pozdrawiam :)

Jeżeli chodzi o same tablice, to myślałem że przyczepią te z otwarcia parku, z imieniem itp.... :) Mimo wszystko bardzo mi się podoba ;) Szkoda tylko że trochę w głębi te wiatraki :)

PS. Moja naklejka jest jakaś ładniejsza :P, bo ta "Monika" jakaś taka strasznie okrojona ;P
« Ostatnia zmiana: 27 Maj, 2010, 20:34:08 wysłana przez the_mask »

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #1765 dnia: 27 Maj, 2010, 21:13:11 »
Krzysiek już wszystko napisał, jednak kolejna relacja nie zaszkodzi ;)

Jak wspomniano, spotkaliśmy się pod Biedronką, potem przejazd pod wiatrak, a następnie GPZ - tam pojawił się Administrator Parku oraz grupa bardzo sympatycznych przedstawicieli gminy Gaworzyce na południu naszego pięknego kraju. Administrator w czasie wizyty w GPZ wartośc danych sprzętów określał 'Mercedesami klasy S'. Raptem kilka skrzyneczek było wartych pięc takich Mercedesów - mozna się domyślic, jaki był koszt wybudowania całej stacji. Wiatraki są połączone 'po kilka' - czyli np kable z trzech wiatraków łączą się w jeden, który ma swoją skrzynkę w GPZ - dzięki temu nie stoi tam 18, a np 9 skrzynek. Później wizyta w wiatraku - bardzo fajne wrażenie, moją uwagę zwrócił 'płyn do przemywania oczu' - w jakim konkretnie przypadku się go stosuje - nie mam pojęcia. Pod wiatrakiem bardzo długo rozmawialiśmy z Tomaszem Tylewskim - bardzo młodą i rzeczową osobą - po paru minutach przeszliśmy na 'Ty'. W skrócie, następnie odsłoniliśmy wiatrak the_maska - ja cykałem fotki, Revan odsłaniał. Ku zdziwieniu wszystkich, pojawił się szampan. Udaliśmy się pod drugi wiatrak, i tutaj kwestia wyjaśnienia - napis 'Monika' był jaki był, z powodu aktu wandalizmu. Rano trzeba było szybko dorobic cos zastępczego, ale spokojnie, dwa napisy będą ulepszone. Przejazd do bazy, tutaj zdziwienie wszystkich - jak to się nazywa? (sękacz i mrowisko było na stole). Entuzjazm wzbudziły kanapki z własnych wyrobów mięsnych ;) Na stole było wszystko czego dusza zapragnie - i w pewnej chwili pojawił się Smirnoff ;D Już nigdy nie jadę na żadną imprezę samochodem. W międzyczasie pojawiło się dwóch chłopaków z Siemensa - jeden ze Szczecina, drugi z Suwałk. Ich praca polega na naprawach turbin - wszystko odbywa się automatycznie, (powiadomienia o awariach) dlatego może dojśc do sytuacji, podczas której chłopaki przez dwa miesiace nie zobaczą wiatraka na oczy. Następnie wręczono upominki - firmowy długopis, notatnik, słodzik (;D), smycz, i te kółeczko - okazuje się, że to ringo. Pożegnaliśmy się, wziąłem wizytówkę - kierowcy życzyłem szerokiej drogi, a reszcie pomachałem - odmachali ;)

Kilka ciekawostek z dzisiejszego dnia.
- dla gości wmówiono na Śląsku, że na suwalszczyźnie krowy nie pasą się na pastwiskach,
- kobiety próbowały zrobic wszystko, aby dostac przepis na mrowisko,
- po parku wiatrowym przejechałem 37 kilometrów,
- w chwili przyjechania pod wiatrak, kilka metrów od niego siedział zajac, wpatrzony w górę, w skrzydła,
- krajobraz z wiatrakami w tle spodobał się wszystkim obecnym gościom.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #1766 dnia: 27 Maj, 2010, 21:42:39 »
W jaki sposób, te naklejki zostaną ulepszone?

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #1767 dnia: 27 Maj, 2010, 21:56:54 »
Nie mam pojęcia - mówię tylko to, co usłyszałem od Admina parku - wiesz, byc moze chodzi o to, aby przymocowac w taki sposób i na takim 'materiale', aby nikt nie mógł tego zniszczyc.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1768 dnia: 28 Maj, 2010, 23:17:43 »
Relację z imprezy wrzucę na naszą stronkę dopiero w niedzielę wieczorem (sorki za poślizg)  :-\

Offline Revan144

• ChrisFix
  • Super Poster
« Odpowiedź #1769 dnia: 30 Maj, 2010, 20:07:09 »
Może odbiegam od tematu, ale to część ich programu, dlatego piszę o tym tutaj.
Maskotki i pieniądze podarowała firma RWE szkole w Brodzie Nowym:
http://radio5.com.pl/index.php?id=1&ia=25429

ewus dostała bana na FS to wykazuje się swoją "wiedzą" na Radiu5 :D

Szkoda, że nikt od nas nie mógł  :-\ Ale ekipa RWE będąca na filmiku jest jak najbardziej znana ;D
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2010, 20:10:18 wysłana przez Revan144 »
Hey guys, ChrisFix here!
FB Page