Autor Wątek: OBI w Suwałkach  (Przeczytany 39126 razy)

mycha777

• Gość
Odp: OBI w Suwałkach
« Odpowiedź #150 dnia: 14 Cze, 2011, 07:18:05 »
Szymon dobrze mówi.
Jeszcze nie spotkałem się z jakimkolwiek centrum handlowym które rozpieszczałoby kupujących chodniczkami, alejkami itp. To są zwykle parkingi + sklep + minimum miejsca przed wejściem. No może przed Ikeą jest ciut szerzej ale tam kupujący meble itp mają szanse poczekać na transport - jest tez zwykle zatoczka dla samochodów odbierających towar.
W OBI (o ile się nie mylę) powyżej 1000zł transport gratis więc nie ma tematu.

A co do odwiedzania OBI w dniu otwarciu - czy nazajutrz. Nie widzę tu nic dziwnego. Po to organizuje się oficjalne otwarcia, promocje, hostessy itp aby zaprosić nowych klientów. Ja czułem się zaproszony i udało mi się kupić to czego nie znalazłem ostatnio w innych sklepach.

Tak samo dzieje się przy okazji otwierania innych obiektów - sklepów, centrów handlowych, restauracji, stadionów itp. Szczęśliwie będę w pobliżu gdy będzie oficjalne otwarcie PGE Areny - i wiedząc że będzie szał i ścisk zamierzam się tam pojawić w lipcu. Nie po to gapiłem się na postępy budowy na skyscrapercity aby teraz ot tak odfajkować budowę. Zresztą OBI, Plazę, Aquapark i inne także namiętnie obserowałem czy też robiłem fotki na forum więc tym bardziej chce się zobaczyć efekt końcowy.

A tak w ogóle to cóż w tych Suwałkach innego robić? Nie jesteśmy centrum kulturalnym i jak się zaliczy co ciekawsze pozycje w kinie, zaczerpnie suwalskiego powietrza na spacerze, poogląda muzeum w wiecznym remoncie to można się zapuścić od czasu do czasu w zatłoczone centrum handlowe  :-)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #151 dnia: 14 Cze, 2011, 09:00:52 »
To na co zwróciłem uwagę to że do sklepu prowdzi jeden chodnik o szerokości ok 2 metrów z sygnalizacją świetlną na środku :facepalm:, brak ścieżek dla rowerzystów, a przy samym budynku brak ciągów komunikacyjnych dla pieszych, jest tylko parking i to chyba nie największy, strefa między budynkiem a prkingiem to zaledwie kilka metrów. Widocznie klient pieszy nie jest grupą docelową.
Jak zwykle polakowi jeszcze nikt nie dogodził... Nie rozumiem, jakim problemem jest parking od razu przy sklepie? Przecież poruszasz się nim tak samo jak chodnikiem i nikt Ci za to głowy nie urwie. To nie jedyne w mieście rozwiązanie. Kaufland, Biedronka na 11 Listopada, Reja, W.Polskiego mają podobnie i nikomu jak do tej pory to nie przeszkadzało. Jak wyobrażasz sobie manewrowanie wózkiem z zakupami (pomiędzy sklepem, a samochodem) na chodniku?

Ścieżka dla rowerzystów? Przecież jest na ul. Armii Krajowej. Do czego ci ona potrzebna pod samym sklepem?

Widzę, że niektórzy, jak chcą to znajdą dziurę w całym...
   [img height=50]http://lh3

Offline fcfadom

• Weteran
« Odpowiedź #152 dnia: 15 Cze, 2011, 14:36:43 »
zawsze ktoś się znajdzie kto będzie marudził  tacy są Polacy (ród Sarmacki ):)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #153 dnia: 15 Lip, 2011, 11:52:55 »
Właśnie ze skrzynki wyjąłem gazetkę OBI. Ani słowa po Polsku.

Offline fcfadom

• Weteran
« Odpowiedź #154 dnia: 15 Lip, 2011, 18:04:58 »
a po jakiemu ?

Offline szaher

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Lip, 2011, 09:46:26 »
Pewno po Litewsku  ;D

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #156 dnia: 16 Lip, 2011, 09:57:54 »
Dokładnie,calutka. Nie wiem,czy w stosie polskich gazetek trafilem na litewska,czy taki był zamiar.

Offline andreak

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #157 dnia: 16 Lip, 2011, 14:37:47 »
Gazetka w obcym języku Wam przeszkadza? A pisanie przymiotników dużą literą, zaczynanie zdania małą, niewłaściwy zapis interpunkcyjny, stosowanie paskudnych kalek językowych i brak polskich znaków diakrytycznych, to już nie?
"Źle nazwać rzeczy, to powiększać nieszczęścia świata". - Albert Camus

Offline kamil4711

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: 16 Lip, 2011, 22:11:37 »
A gdzie my mieszkamy , na Litwie ? To może jeszcze po Japońsku niech piszą nam gazetki ? Albo w ogóle nam niech nie przynoszą ich  , bo po co , tylko makulatura się zużywa .

Offline szaher

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: 17 Lip, 2011, 10:01:30 »
To pewnie pomyłka roznoszących , bo przecież nie cel  :(

Offline fcfadom

• Weteran
« Odpowiedź #160 dnia: 17 Lip, 2011, 19:21:37 »
a do mnie do bloku to żadnych ulotek nie przynoszą