Ankieta

W którym banku posiadasz konto internetowe

BGŻ
1 (1.6%)
Bank BPH
0 (0%)
BZWBK24
5 (8.2%)
Citi Handlowy
0 (0%)
Deutsche Bank
0 (0%)
Fortis Bank
0 (0%)
PKO BP - iPKO
13 (21.3%)
Lukas Bank
4 (6.6%)
mBank
9 (14.8%)
Millennium
1 (1.6%)
MultiBank
5 (8.2%)
Nordea Bank
0 (0%)
PeKaO
8 (13.1%)
Inny
4 (6.6%)
Alior Bank
8 (13.1%)
GetinBank
0 (0%)
Kredyt Bank
0 (0%)
Alior Sync
3 (4.9%)

Głosów w sumie: 42

Autor Wątek: Bankowe konto internetowe  (Przeczytany 29656 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5257
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe Alior Bank
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Lis, 2008, 22:32:08 »
Latem ten bank zgłosił swoją stronę do naszego Katalogu. Strona wówczas wyglądała  inaczej niż teraz, o ile sobie przypominam znajdowały się tam tylko publikacje prasowe dotyczące Alior Banku.

Potem okazało się, ze będzie w Suwałkach ich siedziba (nad dawnym BPH). Hasło promujące - Wyższa Kultura Bankowości. Hmmm ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce.

Alior Bank posiada też obsługę konta przez internet z bardzo przyjemnym wizualnie i funkcjonalnym panelem do zarządzania:


Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lis, 2008, 23:48:27 »
Pawy ,dobrze napisał ulica ''bankowa'',zauważyłam ,to na ul.Kościuszki bo chyba tą ulicę miał na mysli.Powiem Wam ,że mnie takie coś drażni ,ponieważ w Poznaniu główne ulice nie posiadają prawie nic innego jak bank przy banku.Gdzie zatem robić zakupy.Jeszcze art.spożywcze jakoś się kupi natomiast odzież czy sprzęt AGD lub telewizor musi się jechać do marketów. Dla mnie np. jest ,to uciążliwe.Zresztą i dla młodych również,bo po pracy trzeba jechać na peryferie Poznania.Dlatego Stary Browar i Kupiec Poznański trochę ratują sytuację.Zresztą tam też są banki.

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5257
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Gru, 2008, 18:20:15 »
Alior zaprasza ...

Otrzymałem dziś ulotkę (zaproszenie) z Alior Bank, z której wynika, że ponad 80.000 internautów jeszcze przed startem banku zadeklarowało korzystanie z jego usług.  Przedstawiona oferta wygląda faktycznie ciekawie:
- brak prowizji przy wypłatach z dowolnego bankomatu,
- brak opłat za prowadzenie konta,
- 50 zł co miesiąc gratis dla kont firmowych z saldem miesięcznym 9000 zł,
- nocna lokata - połowa środków na koncie zarabia 11% każdej nocy

Nie wiem czy dobrze liczę , ale przeliczając "nocną lokatę" na rzeczywisty procent wychodzi poniżej 3% od całych środków w skali roku.
Jednak 11% każdej nocy od połowy środków - brzmi zdecydowanie lepiej  ;)

Na ostatniej stronie  - personel suwalskiego Alior Banku (Kościuszki 56).

Przypadkowo zrobiłem zdjęcie placówki (w zamyśle celem miała być choinka obok, która wyszła mało efektownie)Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Gru, 2008, 20:07:07 »
-Ciekawa jestem kiedy u nas wreszcie otworzą Alior, remont pomieszczenia w którym ma funkcjonować trwa od lata.Fakt ,że całą kamienicę przy okazji otynkowano -już jest plus.Co dalej ? Muszę się zapytać dzieciaków ,bo w ich dzielnicy też ma powstać.
O tym limicie 9000 tys dla firm słyszałam w radio,tylko czy takie firmy się znajdą [chodzi mi o zachowanie salda dość wysokiego].Przecież ,różnie bywa z prywatnymi firamami,a potentat czy zadowoli sie taką ''premią''?

Offline marcim

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 569
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Gru, 2008, 19:51:54 »
Jestem jednym z 80.000 internautów biorących udział w konkursie "Zbuduj z nami nowy bank!" Alior Banku. Co jakiś czas przysyłali pytania.
Cytuj
Zebrane odpowiedzi pozwalają nam poznać Wasze potrzeby, dzięki czemu będziemy w stanie w większym stopniu dostosować naszą ofertę i sposób obsługi do Waszych oczekiwań.
Za każde pytanie płacili 10 zł na wirtualnym koncie. Pytań było 10. Mam 100 zł na ich wirtualnym koncie, ale żeby mieć dostęp do "nagrody" muszę w ciągu 30 dni od zakończenia Konkursu założyć w Alior Banku rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w złotych. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Ostatnio nawet przysłali meila z informacją o rzeczywistym oprocentowaniu lokaty nocnej.
Cytuj
Ponieważ otrzymaliśmy również wiele zapytań, dotyczących rzeczywistego oprocentowania Konta z lokatą nocną, uprzejmie informujemy, że w przypadku lokowania połowy środków z tego konta na lokacie nocnej, rzeczywiste roczne oprocentowanie tego konta wynosi:
- 5,71% w przypadku posiadania na koncie kwoty nie większej niż 16 524,54 zł (w tej sytuacji nie jest pobierany tzw. podatek Belki, w związku z czym odpowiada to oprocentowaniu 7% na tradycyjnej lokacie rocznej!);
- w przypadku posiadania na koncie kwoty wyższej niż 16 524,54 zł, oprocentowanie nominalne nie zmienia się, jednak od kapitalizowanych każdego dnia odsetek potrącany jest tzw. podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych), pobierany od zysków na wszystkich standardowych kontach i lokatach.
Oprocentowanie 5,71% wynika z tego, że:
- oprocentowanie lokaty nocnej wynosi 11% w skali roku i liczone jest tak, jakby środki były na lokacie całą dobę (mimo, że "zamrożone" są tylko w nocy);
- środki na lokacie nocnej kapitalizowane są każdego dnia, w związku z czym każdego kolejnego dnia odsetki mogą być liczone od większej kwoty (powiększonej o odsetki, naliczone poprzedniego dnia).
Z założeniem konta (i odebraniem stówki) mam czas do 24.12.2008, zastanawiam się i szukam haczyków.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lut, 2010, 21:42:03 »
Hakerzy zaatakowali klientów banku PKO BP
W polskim internecie krążą maile wysłane rzekomo przez PKO BP. Wiadomości przekierowują odbiorców na fałszywą stronę banku, zachęcając do podania danych ich kont i kart kredytowych.

 Wielu polskich internautów otrzymało w poniedziałek napisane łamanym językiem maile stylizowane na oficjalne komunikaty bankowe. W wiadomościach wzywano odbiorców do dokończenia przerwanej sesji w serwisie internetowym PKO BP, zachęcając do kliknięcia w link. Odnośnik prowadził na stronę łudzącą podobną do serwisu tego banku, na której proszono internautów o podanie poufnych danych dotyczących ich kont i kart kredytowych.

Przedstawiciele PKO BP zaprzeczyli, jakoby maile zostały wysłane przez nich, podkreślając jednocześnie, że nigdy nie proszą klientów o przekazanie poufnych informacji przez internet. - Otrzymaliśmy kilkadziesiąt sygnałów od odbiorców takich wiadomości, zarówno osób mających u nas konto, jak i innych internautów - opisuje Marek Kłuciński, rzecznik PKO BP. - Złożyliśmy w tej sprawie doniesienie do prokuratury, a ostrzeżenie przed tymi mailami zamieściliśmy na naszej stronie internetowej - dodaje.

Taka akcja to typowy phishing, w którym hakerzy podszywają się w mailach pod instytucje zaufania społecznego, załączając linki prowadzące do ich fałszywych serwisów, żeby uzyskać w ten sposób od internautów poufne dane. Nie wiadomo na razie, ile osób otrzymało takie wiadomości dotyczące PKO BP


WirtualneMedia

Offline Rockers

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1610
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lut, 2010, 21:25:27 »
Ja mam konto w Alior Banku. Niby wszystko ok, cud, miód - ale po podwyżce opłat zastanawiam się nad zmianą banku. Do tej pory płacilem 3zł za miesiąc, w tym darmowe bankomaty, itp - ale od 1 lutego w mojej sytuacji (nie wpłacam iluś tam tysięcy na miesiac czyli nie traktuję Alior Banku jako swego podstawowego banku) będę płacił 9 zł. Tzn od września, dopiero osoby od 19 roku życia będą tyle płacic, mnie na razie obejmuje okres ochronny. 9 złotych to już zbyt wiele przy moich miesięcznych wpłatach, więc albo zmienie bank, albo zrezygnuje z karty, wtedy wszystkie opłaty mnie omina.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Mar, 2010, 15:20:53 »
RockersDobrze ,że napisałeś ,bo zastanawiam się z wyjściem z PKO BP .Zastanawiałam się nad Alior-em lub Lukas-em,dziwiłam się ,że Alior bardzo przycichł z reklamą.U nas co jakiś czas mieliśmy reklamy w skrzynkach,a ostatnio zamilkli.Może faktycznie nie są już tak bardzo atrakcyjni ,albo mają tak dużo klientów ???
Opłata 9 zł jest dość wysoka ,w PKO BP jest 6,90zł + 2 zł za inteligo-prawie to samo.Ty zapewne płatności nie robiłeś ,bo w PKO jest przy transakcji do innego banku przez internet 0,50 gr w porównaniu z ajencjami PKO -oszczędzam 2 zł.

Pogodziłabym się z różnicą opłat ,ale nie mogę pojąć dlaczego PKO BP ma potworną obsługę w swych placówkach ,zupełnie jakby czas się zatrzymał w PRL-u.Miałam szczęście ,że znalazłam ajencję w mojej dzielnicy i jedną placówkę ,gdzie człowiek jest obsłużony należycie. Szczególnie odczułam ich uprzejmość w chwili ,gdy utraciłam dokumenty.Nie wiem czy w mojej macierzystej placówce ,doznałabym takiej życzliwości.
Nie wiem jak u Was ,ale w Poznaniu nie załatwi się poważniejszych spraw w innej placówce niż ta ,gdzie zakładało się k-to.Osobiście uparłam się i w kłopotliwej sytuacji poszłam do placówki ,gdzie jest grzeczna obsługa. Stwierdziłam ,że znalazłam się w potrzebie i nie pójdę moich spraw załatwiać tam ,gdzie petenta się źle traktuje  :P Faktycznie ,panie zastrzegły moją kartę i dowód osobisty ,a po odzyskaniu dokumentów [3 m-ce] odwiesiły zastrzeżenie. Dopóki będę miała k-to w PKO ,będę korzystała z tej placówki i zaprzyjaźnionej ajencji,w której panie nawet mojemu mężowi wypłacą pieniądze na moją kartę.


Offline Rockers

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1610
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Mar, 2010, 19:21:48 »
Widzisz - problem w tym, ze posiadanie konta nie kosztuje nic - przelewy do obcych bankow, itp - wszystko. Jednak w tym przypadku placimy za karte kredytowa. Jesli przy podpisywaniu umowy zrezygnujemy z karty - konto mamy calkowicie gratis. W przypadku posiadania karty placimy 5 zł/mies jeśli na nasze konto co miesiac wplywa co najmniej 1000 zł, czyli Alior Bank jest naszym bankiem glownym. Jesli nie - oplata rosnie do 9 zł. Do wrzesnia pozostane z karta, a potem z niej zrezygnuje i zostawie samo konto - bo mimo wszystko pozostaja darmowe przelewy przez internet. A karta? Korona mi z glowy nie spadnie jesli co jakis czas przejde sie do banku osobiscie wyplacic pieniadze  ;)

Offline TuneR

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1124
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Mar, 2010, 22:40:47 »
E tam, po to są karty żeby z nich korzystać. Ja przy przysłowiowym tyłku noszę góra 20zł na czarną godzinę...za wszystkie inne rzeczy zapłacę kartą :D

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Mar, 2010, 23:04:50 »
Też wolę płacić kartą i specjalnie kupuję tam ,gdzie zapłaty karty są przyjmowane .Pieniądze pozostawiam ,na gazety ,chleb i rynek  :P  Odezwie się we mnie poznanianka ,ale w ten sposób chyba mniej wydaję  :P
W Waszej Biedronce na Pułaskiego nie przyjmowano kart  :o,nieładnie .

Offline the_mask

 • Global Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 3363
 • Płeć: Mężczyzna
 • << ST. SIERŻANT >>
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Mar, 2010, 06:01:31 »
W żadnej biedronce nie przyjmują kart... Jestem ciekawy dlaczego.... Obniżenie kosztów produktów mamy dzięki temu?
     

Offline TuneR

 • Mega Poster
 • *****
 • Wiadomości: 1124
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Mar, 2010, 08:23:44 »
Od każdej transakcji kartą jest brana prowizja, zazwyczaj ok 3%. Na milionach klientów robi to już niezłą sumę.

Offline gaga

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 5535
 • Płeć: Kobieta
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Mar, 2010, 12:43:08 »
Zgadza się ,ale ja za to nie płacę.Gdybym pobierała pieniądze w przypadkowym  w bankomacie ,bo PKO BP ma ich mało ,wtedy opłatą obciążają mój rachunek.
Dlatego niektóre sklepy tworzą granice od których można płacić kartą .Sklepikarze boją się ,że dużo ich takie transakcje będą kosztować.Rozmawiałam ze znajomą ,która pracuje w sklepie spożywczy i stwierdziła ,że od czasu jak wprowadzili terminale w sklepie,utarg  poważnie wzrósł.Znaczy ,że wychodzą na swoje,zresztą tak zwane opłaty wliczą sobie w ceny artykułów i krzywdy sobie nie zrobią.

Offline david565

 • Weteran
 • ***
 • Wiadomości: 239
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Konto internetowe
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Wrz, 2010, 18:05:25 »
A ja mam konto w Lukas Banku oraz Aliorze. Wszyscy mówia o Aliorze, ale ja chce troche napisac o Lukasie.
W lukasie mam konto student, mam 15%  zwracane od kazdego doładowania (nie wiecej niz 15 zł w miesiacu) po wyliczeniu wszelkich opłat wychodzi na to że mam kilka zł zysku  przy prowadzeniu konta, mam darmowe przelewy, prowadzenie konta 4 zł bez wpływów na konto, 2 zł przy wpływach minimum 1000 zł, do tego mam darmowy token którym zatwierdzam transakcje internetowe, dodatkowe subkonto oszczędnosciowe. Moge polecić z czystym sumieniem ten bank.