Ankieta

W którym banku posiadasz konto internetowe

BGŻ
1 (1.6%)
Bank BPH
0 (0%)
BZWBK24
5 (8.2%)
Citi Handlowy
0 (0%)
Deutsche Bank
0 (0%)
Fortis Bank
0 (0%)
PKO BP - iPKO
13 (21.3%)
Lukas Bank
4 (6.6%)
mBank
9 (14.8%)
Millennium
1 (1.6%)
MultiBank
5 (8.2%)
Nordea Bank
0 (0%)
PeKaO
8 (13.1%)
Inny
4 (6.6%)
Alior Bank
8 (13.1%)
GetinBank
0 (0%)
Kredyt Bank
0 (0%)
Alior Sync
3 (4.9%)

Głosów w sumie: 43

Autor Wątek: Bankowe konto internetowe  (Przeczytany 29311 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Bankowe konto internetowe
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Lip, 2012, 19:55:34 »
Dodałem Alior Sync do naszej ankiety

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Lip, 2012, 21:35:09 »
Bank ma jedną dyskwalifikującą wadę - nie można nigdzie robić (darmowych) wpłat!!! co czyni go bankiem wyłącznie wirtualnym (do przelewów).

Nieprawda! Można robić darmowe wpłaty w Plazie poprzez wpłatomat.

Offline bolojang

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #107 dnia: 04 Lip, 2012, 23:35:14 »
Wpłatomatom mówię stanowcze nie! ( dobrze że jest w Plazie zawsze jakaś deska ratunkowa, szczerze to nawet o nim nie słyszałem) pieniądze księgują z dużym opóźnieniem i nie jest to bezpieczne jak ktoś wpłaca często dużą gotówkę.
Zresztą wyniki ankiety nie kłamią nie ma lepszego banku niż PKO BP, ja posiadam konto Inteligo i wpłacam BEZPŁATNIE i nie przez jakieś maszyny a na koncie mam od razu zaksięgowaną kwotę. Po prostu trzeba mieć tu konto nawet dla wygody i możliwości dokonywania wpłat w odziałach - trzymam kciuki aby dalej nie było opłat za wpłaty z Inteligo.
Duża wada tego banku to, że trzeba dysponować czasem i całą masą cierpliwości bo wszystkie oddziały (aż 4 :dokitu:) są zawsze oblegane przez babcie i emerytów, którzy wszystkie opłaty robią na poczcie lub jak na złość w PKO BP.

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #108 dnia: 07 Lip, 2012, 11:22:24 »
 Pieniadze księgowane są w ciągu 30-60 min, to zależy  jak trafisz na godzinę księgowania.  Dlaczego twierdzisz że wpłatomaty są niebezpieczne? A korzystałeś z nich kiedykolwiek? Na jakiej podstawie takie masz zdanie ?

PKO jest starym bankiem, nie jest tanim bankiem, nie jest nowoczesnym bankiem. A te kolejki w nim to normalnie jak za komuny.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #109 dnia: 07 Lip, 2012, 12:11:42 »
Ja tez korzystam czasem z wpłatomatu. Jedyny mankament - trzeba trochę poczekać na zaksięgowanie wpłaty (nie pojawia się od razu na koncie). Dlaczego miałoby to być niebezpieczne? Nie mam pojęcie. Jak przy każdej tego typu transakcji - trzeba wziąć wydruk potwierdzający dokonanie wpłaty i nie powinno być problemów.

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #110 dnia: 07 Lip, 2012, 22:36:32 »
Te wpłatomaty, to do opłacania rachunków np za czynsz, wodę itp? Czy do wpłacania na swoje konto np zarobków? Sory, może to głupie pytanie ale nie miałam jeszcze do czynienia z takim "ustrojstwem"  :P
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #111 dnia: 08 Lip, 2012, 21:56:16 »
Wpłatomat służy do wpłacania pieniędzy na swoje konto bankowe.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #112 dnia: 13 Lip, 2012, 23:06:06 »

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Wrz, 2012, 10:16:29 »
Ranking banków w internecie wg newsweeka.

Artykuł i inne rankingi: http://biznes.newsweek.pl/ranking--przyjazny-bank-newsweeka-2012---pelne-wyniki,96362,1,1.html
« Ostatnia zmiana: 28 Wrz, 2012, 10:19:14 wysłana przez suw8 »

Offline bolojang

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #114 dnia: 11 Lut, 2013, 19:13:16 »
Po pół roku użytkowania zmieniam całkowicie zdanie o Alior Sync mój wcześniejszy wpis nie ma już racji bytu.
Mamy nowego lidera wśród kont internetowych. Mbank poleciał na łeb i szyję. Niech wprowadzą więcej prowizji to więcej ludzi odejdzie.
Mają autentycznie wszystkie podstawowe opcje za darmo a prowizje od np. kredytu odnawialnego mają o wiele niższe od Mbanku. Polecam założenie tam konta bo robi się to momentalnie. Dzięki zakupom na Allegro dostajemy 5% zwrotu - coś cudownego.
Tylko, że chodzą pogłoski o tym iż swoje łapy na tym "dochodzie" ma położyć fiskus...wtedy już tak różowo nie będzie.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #115 dnia: 11 Lut, 2013, 23:20:46 »
bolojang-czytałam Twoją wypowiedź i chciałam uzupełnić ją tym nieszczęsnym fiskusem.Ty sam to uczyniłeś. Ponoć banki mają wystawiać swoim klientom PIT, jako obowiązek rozliczenia ''dochodu''. Gorszej głupoty nie słyszałam. Najpierw proponują różne formy oszczędzania, a później kładą na nich rękę  :P -delikatnie powiedziane :P

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #116 dnia: 21 Cze, 2013, 20:33:22 »
PKO BP -wg naszej ankiety ten bank ma największe powodzenie. Dziś znalazłam kolejne ostrzeżenie i radzę się z nim zapoznać, jeśli ktoś je przeoczył. 

http://technowinki.onet.pl/inne/wiadomosci/atak-phishingowy-na-uzytkownikow-serwisu-ipko,1,5546141,artykul.html

W skrócie chodzi o :
W internecie pojawiły się fałszywe e-maile z prośbą o odczytanie wiadomości przesłanej przez Bank. Nadawca prosi o kliknięcie w odnośnik przekierowujący do fałszywej strony z prośbą o zalogowanie i podanie kodów z karty kodów. Informujemy, że PKO Bank Polski nie jest autorem tych wiadomości, zostały one wysłane przez osoby podszywające się pod Bank.

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #117 dnia: 21 Cze, 2013, 21:26:40 »
A co to się stało że zmieniłeś zdanie? A byłeś taki również sceptyczny jeżeli chodzi o wpłatomaty Powiedz co takiego się stało że zmieniasz swoje zdanie o 360 stopni.

Po pół roku użytkowania zmieniam całkowicie zdanie o Alior Sync mój wcześniejszy wpis nie ma już racji bytu.
Mamy nowego lidera wśród kont internetowych. Mbank poleciał na łeb i szyję. Niech wprowadzą więcej prowizji to więcej ludzi odejdzie.
Mają autentycznie wszystkie podstawowe opcje za darmo a prowizje od np. kredytu odnawialnego mają o wiele niższe od Mbanku. Polecam założenie tam konta bo robi się to momentalnie. Dzięki zakupom na Allegro dostajemy 5% zwrotu - coś cudownego.
Tylko, że chodzą pogłoski o tym iż swoje łapy na tym "dochodzie" ma położyć fiskus...wtedy już tak różowo nie będzie.

Offline bolojang

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #118 dnia: 26 Lip, 2013, 16:13:36 »
Chciałeś chyba napisać o 180 stopni ale to częsty błąd.
Poza tym w międzyczasie Sync nałapał klientów i zmienił warunki cashback'u - główny motywator do założenia u nich konta.
Oczywiście zmienił na niekorzyść. Jest 5% ale z dużymi ograniczeniami.
Tak btw to dodam, że jeśli chodzi o konta w których bank daje coś nam "za darmo" to prowadzi bezdyskusyjnie BGŻ dają nam 50zł co miesiąc za jednorazową wpłatę 5 tyś. przy czym można te pieniądze po zaksięgowaniu wypłacić i tak 600zł rocznie piechotą nie chodzi. Mały minus to, że konto jest płatne.
Dla nowych klientów Mbank wprowadził wzorem Sync'a cashback do 500zł więc jest to znakomita zachęta, jednak aby nie było tak różowo wprowadzili opłatę za kartę debetową aż 4zł - a to jest już niewybaczalne i czym prędzej z niej zrezygnowałem (w Sync'u na razie  jest darmowa). Zmuszają mnie tym samym - zamiast jedynie robienia przelewów także do płacenia w sklepach i powyżej płatności 100zł na miesiąc opłata nie jest pobierana - jednak niesmak pozostaje.
Poza tym trwa już tendencja do wprowadzania opłat za wszystko, miejmy tylko nadzieję że po wtopie z cashbackiem sync nie zrobi juz nic głupiego.
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2013, 16:17:37 wysłana przez bolojang »

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Lip, 2013, 19:17:10 »
A wpłatomaty ?