Ankieta

Jakiego komunikatora używasz?

Gadu-Gadu
15 (38.5%)
Tlen.pl
4 (10.3%)
AQQ
5 (12.8%)
Miranda
0 (0%)
Spik
0 (0%)
Konnekt
0 (0%)
Jabber
0 (0%)
Windows Live Messenger
0 (0%)
Pidgin
1 (2.6%)
WTW
3 (7.7%)

Głosów w sumie: 26

Autor Wątek: Komunikatory internetowe  (Przeczytany 4417 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Komunikatory internetowe
« dnia: 06 Wrz, 2010, 21:37:04 »
Idąc za ciosem, tworzę temat o komunikatorach internetowych :)

Ja osobiście od paru lat jestem zwolennikiem Tlen'a :) Do momentu wersji 6 tej przeglądarki, była to moim zdaniem najlepsza przeglądarka w sieci. Multum wtyczek, skórek, ikonek itp :) Teraz weszła w życie wersja 7, od nowa przebudowanego komunikatora. Niestety w tej chwili jest to wersja beta i nie wszystko gra jak należy :) ale mi te bugi nie przeszkadzają :)

Komunikator sam w sobie ma wbudowane konta GG, tlen (o2.pl), gmail, facebook, i inne XMPP :) Współgra z GG :) wiec przesylanie plikow czy obrazków nie stanowi problemu :)

Największy atut programu to to że nie posiada reklam :) ma wbudowaną pocztę (natychmiastową notyfikację email) i bardzo mało żre zasobów systemowych w przeciwieństwie do GG :)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Odp: Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrz, 2010, 21:40:57 »
Dla miłośników GG podaje program do usuwania reklam z komunikatora :)

http://bk2.sputnik-sat.info/files/gg/ggbkiller2v2_97.exe

Dzięki niemu system trochę odsapnie i oczy :) od migających okienek :P

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Wrz, 2010, 02:20:32 »
Pytanie: czy to temat o protokołach czy programach do komunikacj? Bo nie wiem w sumie.

Pytanie 2: jeśli to temat o programach - to gdzie jest w ankiecie Pidgin?  ;)
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Wrz, 2010, 03:13:11 »
W ankiecie brakuje sporo komunikatorów, ale nie ma co się dziwić, bo u nas w kraju najpopularniejszy jest gg. Mało osób sobie zdaje sprawę ile to żre zasobów systemowych :o . Szczególnie najnowsza wersja 10. Nie jest to tak ważne, jak ktoś ma dobry sprzęt, ale przy korzystaniu z wielu aplikacji lub nie najnowszym komputerze ma to duży wpływ.
Również polecam komunikator tlen m.in z powodu wbudowanego klienta poczty i powiadomieniach o nowych wiadomościach. Nie trzeba instalować dodatkowego programu pocztowego, który też zajmuje zasoby systemowe. Dobrym rozwiązaniem jest też AQQ.
Ostatnio pojawił się nowy multikomunikator Mytribe. Posiada wiele sieci m.in gg , icg , msn , poczta , powiadomienia z serwisów społecznościowych i wiele innych opcji. Testowałem ten program, ale liczba błędów była przerażająca i nie pozwoliła dłużej używać tego programu.
Do ankiety trzeba dodać windows live messenger. Jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Stabilny i pobierający mało zasobów systemowych.

Na koniec jeszcze screen z małego testu komunikatorów które odpaliłem. GG 10 oczywiście na 1 miejscu  ;D

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Wrz, 2010, 06:33:49 »
Pytanie: czy to temat o protokołach czy programach do komunikacj? Bo nie wiem w sumie.

Pytanie 2: jeśli to temat o programach - to gdzie jest w ankiecie Pidgin?  ;)

Odpowiedź: O programach i protokołach, moim zdaniem jedno ciągnie drugie :)

Odpowiedź 2: Pidgin dodany :) Windows Live Messenger też :) Oczywiście można zmienić swój głos

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Wrz, 2010, 07:34:15 »
GG używałem do wersji 7.7, kiedy program służył jeszcze do komunikacji. Teraz używam AQQ i jestem zadowolony - mały prosty programik.

Offline GaTri

• Rok na forum !
  • Weteran
  • Yeah !
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:21:07 »
To znaczy że tylko ja używam WTW ?Cudo program, lekki, poręczny, szybki i ma być już niedługo wprowadzona obsługa Skype :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:31:22 »
Kiedyś używałem Gadu, ale od wersji chyba 5.ileś , zmieniłem na tlen. Wówczas miał on dwie fajne funkcje - zakładki i "czerwoną" klawiaturkę, która aktywowała się gdy rozmówca po drugiej stronie pisał. Minusem tlena jest konieczność założenia konta e-mail, chyba najbardziej zaspamionego reklamami.
Mój stały status to "zaraz wracam" - oznacza że jestem w okolicy kompa.   

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:42:42 »
To znaczy że tylko ja używam WTW? Cudo program, lekki, poręczny, szybki i ma być już niedługo wprowadzona obsługa Skype :)
WTW powstał z rąk człowieka, który swego czasu tworzył wtyczki do tlena :) Z tego co kojarzę to zwał się KAWORU ;)
To że lekki to prawda :) Prawdę mówiąc, to żeby nie brak obsługi poczty, która jest mi niezbędna do pracy na kompie, to prawdopodobnie zostałbym przy tym komunikatorze :)

A co do poczty na tlenie :) to poświeciłem parę zł :) wysłałem sms ;) i reklam brak :)

Wyslij SMS-a o tresci o2 pod numer:
7101 (1 miesiac, 1,22 zł z VAT),
7537 (6 miesiecy, 6,10 zł z VAT),
7909 (12 miesiecy, 10,98 zł z VAT).

Następnie w opcjach wpisujesz kod i masz problem reklam z głowy :)

« Ostatnia zmiana: 07 Wrz, 2010, 16:46:13 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Wrz, 2010, 16:59:18 »
... poświeciłem parę zł wysłałem sms  i reklam brak

A ja zainstalowałem plugin "Banner Killer 2" i też nie mam reklam .... tyle, że za darmo :)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Wrz, 2010, 19:27:59 »
W poczcie? :D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrz, 2010, 21:28:29 »
Okazuje się, że źle zrozumiałem. Miałem na myśli reklamę wyskakującą przy powitaniu (podobno w nowszej wersji tego nie ma), a Ci chodziło o reklamy wysyłane na pocztę. Upsss

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Paź, 2010, 19:25:20 »
No i nastała pora na zmianę komunikatora. W Tlenie do wersji 1.65 wszystko szło w dobrym kierunku, potem ktoś chciał przekombinować i mu się udało. Zaczęło coraz mniej rzeczy działać, a szkoda, bo po od parunastu lat byłem wierny temu komunikatorowi. Nadal uważam, że budowa komunikatora od podstaw to był jeden wielki błąd. W wersji 6 był ogrom wtyczek, ogrom skórek i do tego wszystko działało. Kokosoftware pokazał, że wystarczy wtyczka żeby współpracować z GG powyżej 8... Przesyłanie plików i grafik, bez większego problemu. A wystarczyło tylko troszkę zmienić kod źródłowy i tyle.

Teraz przesiadłem się na WTW, gdzie mam to wszystko co w tlenie. Jedyna rzecz która mogłaby mnie przekonać do tlena7, to naprawienie błędu z przesuniętą pocztą...

Polecam ten komunikator głównie dlatego, że w jednym miejscu mamy GG, tlena a także komunikacje z ludźmi z Facebooka ;)

Offline skurwik

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Paź, 2010, 14:35:15 »
tak ZAROOWKA chodzilo o protokół komunikacji upd i klient telnet :) pidgin ssie, gtk ssie, DEBIAN ssie

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Paź, 2010, 14:48:19 »
Ja w tej chwili przesiadłem się na WTW - link :) Zastąpił tlena, z racji, że wydawca o2 nie do końca nadąża z jego poprawkami.

Parę słów o komunikatorze :) WTW ma w sobie klientów GG, tlena, XMPP a co z tym idzie także kontakty facebookowe. Istnieje również garstka pluginów, więc można dostosować komunikator pod siebie. Dla estetów dodam że są także do pobrania skórki i różnego rodzaju ikonki i dźwięki :)

Mało tego, jest powiadamianie o poczcie na tlenie czy na gg. Moim zdaniem komunikator wart uwagi, chociażby z racji małej pamięciożerności :)