Ankieta

Która z wymienionych firm jest Twoim dostawcą internetu

Internetia, Netia
33 (26.8%)
LanNet
12 (9.8%)
Matrix
4 (3.3%)
Skynet
11 (8.9%)
TP SA vel. Orange
9 (7.3%)
Vectra
42 (34.1%)
Inna
10 (8.1%)
Multimedia
0 (0%)
Internet mobilny (Orange, T-Mobile, Plus, Play, itp.)
2 (1.6%)

Głosów w sumie: 81

Autor Wątek: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.  (Przeczytany 96428 razy)

Offline noka

• Administrator
Odp: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.
« Odpowiedź #315 dnia: 05 Mar, 2012, 22:55:50 »
Myślę, że naszemu przedmówcy nie chodziło o brak 3 minutowego dostępu do sieci, tylko o powtarzające się awarie.

Przed zmianą dostawcy usługi miałem okresowe problemy z łączem, zaczynające się zazwyczaj w piątek, a kończące czasem w niedzielę lub poniedziałek (dlatego doskonale rozumiem co nasz kolega co miał na myśli). Numer serwisowy miałem już wklepany w komórkę na "szybkim wybieraniu". Były awarie, problemy itp , ale to nie one przesądziły ostatecznie o odejściu do innej firmy. 

Z Vectry dostawałem aktualne informacje o promocjach i nowych cenach internetu (będąc tylko klientem usług TV), a w Internetii dowiadywałem się o możliwości zmiany umowy przy próbie jej rozwiązania. Poza tym, mogłem mieć większą prędkość za mniejszą kasę i ostatecznie to zdecydowało.

Dla mnie jest to śmieszne, że ludzie płacąc 50 zł oczekują dostępu 24/7/365.
A dlaczego mieliby nie oczekiwać? Ja w umowie nie miałem zapisu, że net jest od poniedziałku do piątku, a na weekend wyłączają. To właśnie firmy "nakręcały" klientów ofertami z super prędkościami i niezawodnością, z których się nie wywiązywały. Słynny kiedyś zapis w umowach o prędkości do XXX kb/s , której za dnia nie było szansy osiągnąć nawet w połowie. Teraz jak się podpisuje umowę na 8 MB to tyle jest o każdej porze, a nie tylko w środku nocy.

Jak już pisałem wyżej - rynek najlepiej weryfikuje czy można net dostarczać bezproblemowo czy nie i czy warto dbać o klienta.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #316 dnia: 14 Mar, 2012, 20:21:00 »
Nie wiem czy wiecie, ale abonenci Vectry mają dostęp do bazy albumów muzycznych pod adresem www.vectra.mood.pl/, a także do darmowej TV Online www.tvonline.vectra.pl/.

To czy wybrana usługa będzie działała, zależy od tego jaki abonament posiadacie :) Na 24Mb/s potwierdzam działanie :)
   [img height=50]http://lh3

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #317 dnia: 14 Mar, 2012, 20:45:28 »
TV online działa  :spoko:  , szkoda tylko, że nie ma więcej kanałów

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #318 dnia: 29 Mar, 2012, 01:38:11 »
Odnośnie dzieci neo chodziło mi o to, że nie mając internetu przez dosłownie 3 minuty, ludzie wpadają w panikę - bo nie ma internetu.
Dla mnie jest to śmieszne, że ludzie płacąc 50 zł oczekują dostępu 24/7/365.

Jestem z innego miasta,syn płaci za internet około 100zł, córka w Erze za 3 internety płaci około 210 zł i niestety przerwy są bardzo często i jest to denerwujące. Szczególnie gdy dokonuje się płatności i nagle jest przerwa. Ciekawe czy byłbyś spokojny :P.
Mnie najwięcej drażni,gdy coś piszę i nagle mam przerwę -duże miasto, aż wstyd.

Sayer,nie chwaliłabym się,że pracuję w tzw.branży-bo tak jak napisał noka-płacimy,to wymagamy. Nawet gdybym się bawiła,to usługa powinna być rzetelna.

Nie dawno córka likwidowała jeden abonament i panowie tak ją obsłużyli,że wyłączyli nie ten internet o który chodziło. Dokładność górą  ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #319 dnia: 31 Mar, 2012, 08:48:26 »
Ku mojemu zdziwieniu, dziś rano (jak wszyscy jeszcze śpią :D) Vectra osiągnęła taki o to kosmiczny wynik :D na łączu 24 Mb/s :D

[img height=50]http://lh3

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #320 dnia: 31 Mar, 2012, 15:23:57 »
Trzy dni temu brałem telefon w Plusie i usłyszałem jak pracownik mówił do innego klienta że w Suwałkach jest już zamontowany nadajnik od Internetu LTE i że niedługo zostanie włączony, więc możemy niedługo spodziewać się u nas LTE i będzie też możliwość wzięcia darmowego Internetu od Areo2.

Offline mazbog

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #321 dnia: 31 Mar, 2012, 17:07:56 »
Ku mojemu zdziwieniu, dziś rano (jak wszyscy jeszcze śpią :D) Vectra osiągnęła taki o to kosmiczny wynik :D na łączu 24 Mb/s :D

to kiepski wynik jak na tą godzinę,u mnie na tym samym łączu z Vectry o tej porze jest ok 56Mb/s  i wysyłanie ponad 5Mb/s

Offline Robson

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #322 dnia: 23 Kwi, 2012, 16:07:18 »
proponuję porównywać oferty dostawców bazując na zagranicznych serwerach, bardzo chętnie zobaczę jak wygląda test Internetii w godzinach szczytu ok 18.00 bo zastanawiam się czy nie zmienić Vectry, tu jest link do testu:
http://myspeed.visualware.com/index.php
tu wynik z serwerem w Chicago, Vectra opcja 8 Mb/s:

Offline Sayer

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #323 dnia: 24 Kwi, 2012, 00:19:11 »
Jeżeli chodzi o internet, to stawiam piwo jak ktoś mi pokaże lepsze parametry łącza niż w internetii :P
Na przykładzie 3 testów o różnych porach dnia :)

W tej chwili test 8Mb bije na głowę ten z postu wyżej. A zauważ, że tam o tej porze jest godzina szczytu i o naszej 18 test wyjdzie lepiej niż w tej chwili :)

Poza tym uważam, że takie testy (do serwerów zagranicznych ) są bezsensowne ponieważ 90% użytkowników nie ustawia strony startowej na nytimes.com i przez większość czasu przegląda polskie serwisy :)

Masz zapewne problemy z połączeniami głosowymi przez internet do Stanów, dlatego zaproponowałeś taki test.

Vectra ma lepszą telewizję, a internetia - internet. Równowaga musi być :)

Przy okazji dodam info, iż Multimedia kupiła WigryTV - szykują się zmiany.
Plotki głoszą także, że :
a) Multimedia planuje kupić Vectrę
b) UPC też ma ochotę na Vectrę

Co z tego wyniknie ? Pożyjemy zobaczymy :)
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2012, 06:32:52 wysłana przez the_mask »

Offline Robson

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #324 dnia: 24 Kwi, 2012, 12:05:22 »
ale np Facebook chyba nie ma serwerów w Polsce? moim zdaniem przy łączności z serwerami zagranicznymi widać najlepiej różnice w tym co provider chce nam sprzedać, fakt, że jakość połączeń skype z US nie jest najlepsza, dlatego chciałbym zweryfikować jak te parametry prezentują się u innych dostawców, szczególnie ważne są wtedy Ping i średnie opóźnienie, a ma ktoś Neostradę Fiber 80 Mb/s?

Offline Sayer

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #325 dnia: 24 Kwi, 2012, 16:59:51 »
Test robiony przed chwilą:

Co do serwisów to większość ma serwery cache w Europie, niektóre są też w Polsce - m.in. Facebook czy Google.

Przelot pod oceanem daje Ci na starcie opóźnienie 100-130 ms, dlatego testy tak wychodzą.
Co do neo fiber to w Maju powinienem testować 40Mb - dam znać jak to działa.

Offline Robson

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #326 dnia: 24 Kwi, 2012, 19:01:21 »
z tego co widać to Internetia jest lepsza niż Vectra, poważnie  zastanowię się nad zmianą.

Offline Robson

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #327 dnia: 25 Kwi, 2012, 15:33:52 »
byłem dziś w BOK Vectry, rozwiązuję umowę w czerwcu, mają jakiś dziwny system że tylko raz na pół roku można zmienić coś w umowie...w zależności od tego kiedy podpisało się umowę, z Internetii mogę mieć 20 Mb/s, nie wiedziałem, że dostarczaja net kablem sieciowym (skrętką) z pewnością dzięki temu jakość łącza jest lepsza.

Offline Robson

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #328 dnia: 27 Kwi, 2012, 00:16:27 »
@Sayer w jakiej lokalizacji masz z Internetii takie duże transfery? i czego używasz jako łącze zapasowe?

Offline Sayer

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #329 dnia: 28 Kwi, 2012, 20:04:32 »
@Sayer w jakiej lokalizacji masz z Internetii takie duże transfery? i czego używasz jako łącze zapasowe?

Tak duże transfery, czyli jakie ? - Mam kilka łącz, więc nie wiem o które pytasz ?
Co do backupu to DSL TP, chociaż ostatnio wszedł nowy cennik i ceny z kosmosu (efekt połączenia z Orange). Plus tego jest taki, że od Twego zgłoszenia mają 4h na usunięcie usterki i faktycznie reakcja jest szybka. W przypadku DSL nie ma też mowy, żeby prędkość była inna niż na umowie. Zawsze jest ok.

PS następne podobne pytania - na priv żeby nie zaśmiecać wątku.