Ankieta

Która z wymienionych firm jest Twoim dostawcą internetu

Internetia, Netia
33 (26.8%)
LanNet
12 (9.8%)
Matrix
4 (3.3%)
Skynet
11 (8.9%)
TP SA vel. Orange
9 (7.3%)
Vectra
42 (34.1%)
Inna
10 (8.1%)
Multimedia
0 (0%)
Internet mobilny (Orange, T-Mobile, Plus, Play, itp.)
2 (1.6%)

Głosów w sumie: 81

Autor Wątek: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.  (Przeczytany 92584 razy)

Offline biza

• Super Poster
Odp: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.
« Odpowiedź #165 dnia: 07 Gru, 2010, 16:18:44 »
tez mam internet w Vectrze jakieś 3 czy 4 lata, raz zdarzyła mi się awaria, ale przyszli wymienili modem i było oki
tak z ciekawości zrobiłam właśnie test i wyszło coś ciut więcej niż to co pokazał suw8 (7,88 i 0,50)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2010, 16:24:35 wysłana przez biza »
Zazdroszczę Japonkom - wstają rano i od razu w kimono...

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #166 dnia: 07 Gru, 2010, 18:41:08 »
Jeżeli potrzebujesz, to możesz z Vectry wziąć modem bezprzewodowy od razu :)
Mam swój router - więc nie jest mi potrzebny. Modem bezprzewodowy chyba ok. 100 zł kosztuje jeżeli się nie mylę. Zawsze to te 100 zł w kieszeni :) Jutro lub pojutrze idę do nich na Utratę - wszystko poustalam, przede wszystkim spróbuję ustalić termin instalacji na poniedziałek lub wtorek, bo od środy do soboty jestem za granicą. Najbardziej cieszy mnie, że Internet działa dobrze z tego co opisaliście. Co najwyżej dobiorę sobie mobilny na wszelki wypadek :)

Aktualnie Internetia działa jak Vectra:

« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2010, 18:41:42 wysłana przez the_mask »

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #167 dnia: 08 Gru, 2010, 11:25:32 »
Jednak zdecydowałem się na Internetię - już mówię dlaczego:

Vectra robi problemy przy założeniu Internetu: jeżeli nie jesteś właścicielem mieszkania nie możesz założyć Internetu bez oświadczenia właściciela - rozumiem, że to jest jak najbardziej wskazane przy sytuacji, kiedy Internet chce założyć osoba niezameldowana, ale ja jestem nie dość, że zameldowany, to jeszcze jedyną osobą zameldowaną w mieszkaniu i będę tam mieszkać sam :) Poza tym mają niestety długi czas realizacji (do 10 dni roboczych) i umawiają się z tobą telefonicznie na montaż, zatem kiedy do ciebie zadzwonią - tego już nie wiesz ;)

Oświadczenie bym przeżył, gdyby nie jedna rzecz: zawarta jest w nim klauzula, że właściciel mieszkania ponosi odpowiedzialność za opóźnienia w płatnościach i braki opłat przez abonenta. Postanowiłem, że nie będę narażać własnej siostry na współodpowiedzialność za moje płatności. Z tego co się dowiedziałem wcześniej było to oświadczenie, że wyraża zgodę na montaż - bez żadnych "dodatków".

Co do Internetii - tu sprawa wygląda zgoła inaczej: podpisanie umowy i ustalenie warunków zajęło łącznie 20 minut, wszystko na dowód, dodatkowo wiem, że Internet będę mieć przed moim wyjazdem za granicę, bo udało mi się umówić na montaż na wtorek (oferowali już poniedziałek, ale w moich godzinach pracy, zatem odpada). Niestety nie oferują u nas jeszcze 20mbit ale dostałem również informację, że w moim bloku prawdopodobnie będzie to dostępne w ciągu pół roku i że mogę zmienić bez opłat prędkość 2 razy w ciągu 24 miesięcy. Na tą chwilę wybrałem 8mbit, zobaczymy jak się w Manhattanie będzie sprawować.

W tym momencie Internetia działa tak:

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #168 dnia: 08 Gru, 2010, 13:17:47 »
Ja w Olsztynie na stancji zamówiłem Vectrę i żałuję, niestety. Oprócz problemów z montażem (właściciel mieszkania z Włoch wysyłał do nas upoważnienie) i trzytygodniowym czekaniem na podlączenie internetu, faktury przychodzą jak chcą. Łatwiej byłoby mi zapłacić 60 zł co miesiac niż 200 po trzech miesiącach.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #169 dnia: 08 Gru, 2010, 16:10:40 »
Jeżeli o fakturę Vectry chodzi, tą pierwszą po założeniu internetu, to przychodzi ona z wyrównaniem i dlatego jest większa. Problemu też nie robią, gdy nie zapłaci się w terminie. Niejednokrotnie zdarzyło mi się zapłacić po pierwszym (z wiadomego powodu - wypłata), mimo że termin miałem do 25 poprzedniego miesiąca.

A teraz taki ZONK :) bo właśnie teraz nie działa ani INTERNETIA ani VECTRA :D na szczęście mam też internet mobilny :)

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Gru, 2010, 16:32:57 »
Vectra działa :P

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
« Odpowiedź #171 dnia: 08 Gru, 2010, 17:11:35 »
Internetia też działa...  :P
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline Rockers

• Mega Poster
« Odpowiedź #172 dnia: 08 Gru, 2010, 17:21:36 »
The_mask - nie chodzi mi o pierwszą, bo wiem, że jest większa z powodu kosztów instalacji. Ale ja swoją fakturę dostałem po dwóch miesiacach - do zapłaty był internet za październik, listopad i z góry grudzień, do tego pakiet instalacyjny. Mam nadzieję, że faktury ogólnie będą wysyłać w miarę regularnie.

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #173 dnia: 08 Gru, 2010, 17:34:10 »
Internetia z tego co pamiętam, jak ktoś nie zapłacił rachunku w terminie, to po kilku dniach po przekroczeniu wprowadza pewne utrudnienia w korzystaniu. O każdej równej godzinie wyświetlany jest automatyczny komunikat o zaległych rachunkach i połączenie na kilka sekund jest zrywane. IP jest zmieniane, że wszędzie wykrywa je jako proxy.  Zapewne nadal jest tak samo. W Vectrze nie wiem jak jest, bo wszystkie rachunki płacone w terminie  :D

Offline danek33

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #174 dnia: 08 Gru, 2010, 17:41:59 »
Ja zrezygnowałem z internetii właśnie przez ten blokujący dostęp komunikat. Nie należę do osób które pilnują dokładnie dat płatności, więc kilka razy mi się zdarzyło. Najgorsze to że po wpłacie nie ma natychmiastowego odblokowania, czekałem zawsze około tygodnia... jak wkurzony któregoś razu zadzwoniłem dlaczego po półtora tygodnia nie zostało to zlikwidowane, to pani przez telefon mi powiedziała że trzeba wyłączyć komputer na około 5 godzin. Jak dla mnie jako informatyka to porażka i zmieniłem na vectrę.
FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA - www.danek33.pl

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #175 dnia: 08 Gru, 2010, 18:01:10 »
Cytat: suw8
to po kilku dniach po przekroczeniu wprowadza pewne utrudnienia w korzystaniu. O każdej równej godzinie wyświetlany jest automatyczny komunikat o zaległych rachunkach i połączenie na kilka sekund jest zrywane. IP jest zmieniane, że wszędzie wykrywa je jako proxy.
Oj to ja chyba jestem w innej Internetii :)
Przede wszystkim nie po kliku dniach, a komunikat pojawia się tylko w przeglądarkach (komunikatory, ftp, poczta i inne) działają normalnie, połączenie nie jest zrywane, a już na pewno nie jest zmieniane IP :)
Faktem jest natomiast, że dopiero po zaksięgowaniu opóźnionej wpłaty wyłączają to powiadomienie (przesyłałem kiedyś mailem potwierdzenie, ale i tak czekałem 2 dni robocze usunięcie "przypominajki") .  

Też swego czasu myślałem o zmianie operatora na Vectrę, ale moi znajomi którzy tam byli skutecznie mi to wyperswadowali :) Być może od tamtej pory dużo się zmieniło na lepsze, więc z uwagą śledzę Wasze opinie.

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #176 dnia: 08 Gru, 2010, 19:08:01 »
Co do Internetii u mnie pojawił się kiedyś komunikat "Nieautoryzowany komputer w sieci". Pewnie dlatego, że podłączyłem się do naszej bezprzewodowej po powrocie do Suwałk. Ale zaznaczę - komunikat pojawił się u mojego ojca, a nie u mnie  ;D

Ja na szczęście płacę wszystko w terminie i mam tak, że jak się spóźnię min. 1 dzień to jestem zły na siebie. Więc chyba u mnie będzie ok :)

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #177 dnia: 08 Gru, 2010, 19:28:03 »
Ja ma w Internetii i nie mam problemów  ;D może dlatego że płacę wszystko w terminie  ;)
Na Vectrę nie zmienię bo trzeba brać pakiet na programy tv a ja tego nie potrzebuję bo nie mam czasu na oglądanie telewizji  8)
A te 4 programy co mam to mi w zupełności wystarczają  ;D 

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #178 dnia: 08 Gru, 2010, 19:50:13 »
Pikason - pakietu brać nie trzeba - można podłączyć sam internet - tylko, że wtedy jest drożej za Internet niż w pakiecie z telewizją, czy telewizją i telefonem. Np. za 8mbit na 3 lata 49,90, na 2 lata 59,90 a na rok 64,90 za miesiąc.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #179 dnia: 08 Gru, 2010, 20:32:32 »
Możliwe, dawno nie sprawdzałem  ::)
Ale jak za 8 mbit jest 65 zł to chyba warto ... ja tyle płacę za 3 mbit  :o
Wychodzi na to że trzeba się rozglądnąć  bo umowa i tak kończy mi się w tym miesiącu  ;D