Ankieta

Która z wymienionych firm jest Twoim dostawcą internetu

Internetia, Netia
33 (26.8%)
LanNet
12 (9.8%)
Matrix
4 (3.3%)
Skynet
11 (8.9%)
TP SA vel. Orange
9 (7.3%)
Vectra
42 (34.1%)
Inna
10 (8.1%)
Multimedia
0 (0%)
Internet mobilny (Orange, T-Mobile, Plus, Play, itp.)
2 (1.6%)

Głosów w sumie: 81

Autor Wątek: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.  (Przeczytany 92052 razy)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
Odp: Internet w Suwałkach - porównanie ofert dostawców internetu.
« Odpowiedź #150 dnia: 04 Wrz, 2010, 09:55:48 »
Zależy jaki cennik mają przy instalacji. Moim skromnym zdaniem, jeżeli korzystasz z Vectry, to się nawet nie zastanawiaj i bierz u nich internet.

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #151 dnia: 04 Wrz, 2010, 10:58:54 »
Tylko ze ja nie korzystam z Vectry. Ja korzystam z Internetii.  :P

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #152 dnia: 04 Wrz, 2010, 11:02:53 »
Ale chodziło o ty czy masz kablówkę w Vectrze

Offline david565

• Weteran
« Odpowiedź #153 dnia: 04 Wrz, 2010, 11:07:29 »
Nie mam vectry.  >:(

Offline Kingston87

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #154 dnia: 05 Gru, 2010, 00:47:29 »
Ankietę przydało by się zaktualizować:

Usunąć: AirBites

Dodać: Netia i Wigry TV

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #155 dnia: 05 Gru, 2010, 00:59:52 »
Racja ;) Poprawione :)

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #156 dnia: 07 Gru, 2010, 00:25:43 »
Dobra - czytam was i mam mega dylemat...

Mogę założyć Vectrę albo Internetię. Blok - Manhattan (jakby ktoś nie wiedział Witosa 4a). Z jednej strony jestem za Internetią, ale mają ją moi rodzice i bywa różnie (np. bywały spadki do 1mb przy 4mb w umowie, lekkie zaniki sygnału itd.) ale mam blisko w sprawie ew. reklamacji, kontaktu z biurem - w końcu z mojej klatki to będą jakieś 3 minuty razem ze zjazdem windą :P Z drugiej za Vectrą (której używaliśmy przez 2 lata od 2003 do 2005 i nie było tak tragicznie, chociaż bez rewelacji, ale wiadomo, że wtedy 256kb to był cud natury i techniki ;) ).

I teraz pytanie - czy ktoś może używa Vectry w Manhattanie lub np. Witosa 2, 2a czy Reja? Jak sprawność sieci wygląda? Czy jest awaryjna? Pracuję z domu i Internetu potrzebuję jak powietrza, nie mogę sobie pozwolić nawet na 10 minut bez Internetu w godzinach pracy, które w moim wypadku przypadają od 12 do 20.

Mieszkając przez kilka lat w Lublinie używałem Chello, a później Fiber Power z UPC - jeśli UPC wejdzie kiedyś do Suwałk to od razu się przesiadam, bo polecę tego dostawcę każdemu. Stąd moja wątpliwość - i tam i tu kablówka, ale o Vectrze różne opinie krążą.

Jeszcze jedno - co do Internetii - dzisiaj moi rodzice podpisali umowę na 8 mb i działa nieźle. Oto rezultat sprzed chwili. Widać, że chyba zwiększyli download kosztem uploadu, ale i tak jest bardzo dobrze. Pytanie tylko czy o tej porze w Vectrze nie byłoby 2 razy lepiej?

EDIT: Zapomniałem dodać, interesuje mnie sam Internet - bez kablówki.

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #157 dnia: 07 Gru, 2010, 02:51:22 »
W vectrze będziesz miał lepszą prędkość downloadu. Natomiast prędkość uploadu o każdej porze fatalna. Ogólnie w nocy internet działa bardzo dobrze. W ciągu dnia bywa różnie. Zdarzają się przerwy, ale krótkie. Właśnie dość często w nocy. Możliwe, że restartują wtedy coś, bo w tym samym czasie nie działa internet, tv i telefon.
Korzystając z każdego internetu musisz się liczyć z tym, że krótkotrwałe przerwy w dostawie będą czasami się zdarzały . Piszesz, że nie możesz sobie pozwolić w godzinach pracy na nawet 10 minut bez internetu. W takim razie jedynym rozwiązaniem jest chyba dodatkowy internet mobilny na kartę. Awaria tych dwóch w jednym czasie jest raczej mało możliwa  ;D

Test vectry 8mb/s:

W nocy jest darmowa taryfa nocna (24:00-12:00) prędkość 2x. Prędkość wysyłania też można zwiększyć, ale to już płatne bodajże 10zł miesięcznie. Jeżeli prędkość wysyłania danych jest dla Ciebie znaczącym parametrem to bez zastanowienia bierz Internetie .
W Suwałkach nie ma zbyt dużego wyboru dostawców internetu. Trzeba się cieszyć i korzystać z tego co jest :)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #158 dnia: 07 Gru, 2010, 06:24:39 »
Ja bym brał Vectre, po ostatniej awarii Internetii która trwała prawie 2 dni, akurat w urodziny forum. Prawdę mówiąc to Vectra bardzo rzadko miewa problemy z łącznością. Jeżeli chodzi o taryfę nocną, to czy ona przypadkiem nie obowiązuje od 23:00 do 10:00? Jeżeli nie potrzebujesz dużego uploadu (nie wysyłasz dużych plików w sieć) to śmiało bierz Vectre, przynajmniej będziesz miał swoje IP i stronki nie będą wykrywały, że właśnie ktoś z niego korzysta, tak jak to jest w Internetii

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #159 dnia: 07 Gru, 2010, 09:36:55 »
Co do awarii Internetii, to też ją pamiętam - podobno ktoś ukradł kabel, ale to dopiero pokazuje jak "zabezpieczone" mają swoje okablowanie. Dużego uploadu zdecydowanie nie potrzebuję, jak coś wysyłam mailem to np. jedną mp3, albo zdjęcie. A i tak jest to rzadki przypadek.

Jeszcze jedno pytanie (decydujące ;)) - czy modem Vectry da się podłączyć do routera bezprzewodowego? Wiem, że kilka lat temu dawali tylko modem na usb, rozumiem, że teraz jest wejście na ethernet?

Pozdrawiam.

Offline suw8

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #160 dnia: 07 Gru, 2010, 13:38:41 »
Tak można podłączyć do routera bezprzewodowego. Sam z tego korzystam.
Na ich stronce godziny taryfy nocnej są podane od 24:00 do 12:00, a jak jest naprawdę to nie wiem.

Dla porównania test z tej godziny. Prędkość bliska maksymalnej, wiec jest dobrze. Wieczorem jeszcze sprawdzę , jak jest największe natężenie.

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: 07 Gru, 2010, 13:51:59 »
Powiem szczerze - jestem pod wrażeniem. Więc będzie Vectra - najwyżej podpiszę umowę na 12 a nie na 36 miesięcy i jak będzie dobrze, to przedłużę :)

Offline TuneR

• Mega Poster
« Odpowiedź #162 dnia: 07 Gru, 2010, 14:27:55 »
Generalnie Vectra jest OK, ale jak zaczną się problemy to można się nieźle zdenerwować.

Offline adnar

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: 07 Gru, 2010, 15:56:27 »
TuneR - to chyba tak samo jak wszędzie. W UPC pamiętam sytuację kiedy na infolinii miałem jedną informację, w BOKu drugą, a od montera - jeszcze inną. Przywykłem.

Poza tym wiem, że w lokalnych biurach dużych firm ciężko znaleźć kompetentnych pracowników, większość wiedzy trzeba zdobyć samemu ze strony internetowej, regulaminów, ulotek, forum itp :) Ważne, żeby nie było dużej awaryjności i takiego zwalniania znacznie poniżej wybraną prędkość jak w Internetii na przykład. A na infoliniach z reguły nie wiedzą zbyt dużo i doskonale wiem, że to nie wina pracownika, tylko obiegu informacji.

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << ST. SIERŻANT >>
« Odpowiedź #164 dnia: 07 Gru, 2010, 16:04:51 »
Jeżeli potrzebujesz, to możesz z Vectry wziąć modem bezprzewodowy od razu :)