Autor Wątek: Zagadki związane z Suwałkami  (Przeczytany 161728 razy)

Offline Jobo

• Forumowicz
  • *
Odp: Zagadki związane z Suwałkami
« Odpowiedź #1020 dnia: 04 Maj, 2012, 05:16:56 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdzisław_Chmielewski_(samorządowiec)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1021 dnia: 04 Maj, 2012, 16:16:24 »
Zgadza się,odpowiedź poprawna i..... szybka  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1022 dnia: 23 Sie, 2012, 21:43:37 »
Szukąjąc czegoś do rozwiązania krzyżówkowego hasła, znalazłam ciekawostkę.Może dla Was będzie to prosta zagadka :

Jaki zespół muzyczny wydał w 1998r album koncertowy,pod nazwą Suwałki Live’98,  który zawiera zapis koncertu zagranego w Suwałkach?

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1023 dnia: 23 Sie, 2012, 21:45:55 »
Wujek Google mówi, że ...  ;D
Cytat: Wikipedia
Suwałki Live '98 – promocyjny album koncertowy Perfectu wydany w 1998. Zawiera zapis koncertu w Suwałkach będącego częścią trasy koncertowej promującej album Geny[1].

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1024 dnia: 23 Sie, 2012, 21:49:28 »
Aleś bystry  :D  Właśnie w Wujku to znalazłam,szukając tytułu jednej z ich piosenek.  ;) Jestem ciekawa,czy bez pomocy Wujka wiedziałeś ? 

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #1025 dnia: 23 Sie, 2012, 22:13:19 »
Nie  ;D

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #1026 dnia: 23 Sie, 2012, 22:16:25 »
Można powiedzieć, że mam ten album. De facto posiada go moja żona - Kasia, która z kolei dostała go - niejako w spadku - po siostrze.
Właśnie trzymam "Live Suwałki 98" w rękach. Widnieje na nim znaczek Litpol oraz symbol ISO 9001. W środku autograf... Owsiejewa. Chyba więcej pisać nie muszę - wiadomo z jakiej okazji wydano tę płytę. Słuchać jej raczej nie będę, bo Perfect to lubiłem, ale w wieku lat nastu, jak jeszcze nie miałem wyrobionego gustu. A teraz jak mam wracać do niegdysiejszych dokonań Hołdysa, to wolę jednak po stokroć albumy "I Ching" i "Świnie". A "odnowionego" Perfectu nie trawię w ogóle...  :dokitu:

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1027 dnia: 23 Sie, 2012, 22:27:34 »
 Spojrzałam na zestaw piosenek, wszystkie przypominają lata,gdy moja córka słuchała tych utworów. Przy ostatniej piosence bawiły się na zakończenie szkoły podstawowej, a mamuśka z racji komitetu rodzicielskiego, była obecna na tej imprezie. Chyba do końca życia będę pamiętała jak dziewczyny beczały. Byli zgraną klasą i z niektórymi z nich mam do dziś kontakt.,Jeszcze mnie akceptują  :P Więc piosenki z tamtych lat, traktuję jako wspomnienia.  ;)
1.   "Ale pięknie jest"
2.   "Adrenalina"
3.   "Autobiografia"
4.   "Kołysanka dla nieznajomej"
5.   "Kilka z nich"
6.   "Pepe wróć"
7.   "Nie daj się zabić"
8.   "Ale wkoło jest wesoło"
9.   "Chcemy być sobą"
10.   "Nie płacz Ewka"

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1028 dnia: 30 Cze, 2013, 02:09:41 »
Dziś, tzn wczoraj oglądałam na stacji telw.TTV -wydanie EXPRESS-u.Usłyszałam ciekawostkę dotyczącą Waszego regionu. Dlatego zadam pytanie, może miejscowi będą świadomi odpowiedzi  ;)

Zagadka-Gdzie w Polsce znajduje się najmniejszy parking na świecie ?

Offline AdrianSuvalkai

• Stały Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1029 dnia: 30 Cze, 2013, 17:11:35 »
No więc jaki to parking?
« Ostatnia zmiana: 30 Cze, 2013, 17:31:29 wysłana przez the_mask »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1030 dnia: 30 Cze, 2013, 22:35:07 »
Myślałam,że znalazł się ktoś, co wie o tej ciekawostce. Jaki on jest, nie wiem. Natomiast słyszałam,że znajduje się w Augustowie i składa się z jednej kostki brukowej ;D

Może mieszkańcy Augustowa się wypowiedzą, bo sama jestem ciekawa.

Tak na marginesie, wymieniono również Poznań gdzie podobno w jednej Galerii Handlowej, znajduje się parking tylko dla kobiet  ;)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1031 dnia: 12 Sie, 2013, 23:35:28 »
Na pewno wśród nas znajdują się absolwenci suwalskiej Szkoły Podstawowej Nr 4. Mam pytanie w jakich latach  wymienionej szkole nadano oficjalnie imię ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita ?

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #1032 dnia: 14 Sie, 2013, 09:57:56 »
(...) w jakich latach  wymienionej szkole nadano oficjalnie imię ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita ?

Nie jestem absolwentką "czwórki" ale znalazłam informację na stronie SP4, że
Dzień 12 lutego 2013 roku zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych. Właśnie tego dnia nastąpiło oficjalne nadanie szkole imienia ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita oraz sztandaru.

Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1033 dnia: 14 Sie, 2013, 17:45:06 »
vena-jesteś mądrą dziewczynką ;D  Znalazłaś sposób na znalezienie dobrej odpowiedzi.

Natomiast ja czerpałam wiedzę z wydanej monografii szkoły, którą wydano na .........-lecie jej utworzenia- i to może też być kolejną zagadką.

Powracając do ''patronów'' szkoły, to na początku nosiła nazwę ''Pomnika Tysiąclecia'', następnie-''Janka Krasickiego'',następnie przez wiele lat nie nosiła nazwy żadnego patrona,aż do roku 2013 r.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #1034 dnia: 27 Wrz, 2013, 00:28:42 »
Widzę,że nie ma zainteresowanych osób na odpowiedź  na moją zagadkę. Wobec tego,aby zamknąć ten temat sama odpowiem,że w suwalska SP4  obchodziła w okresie letnim swoją 80-tą rocznicę powstania.

Natomiast w zeszłym miesiącu przeszukiwałam mapy Suwalskich ulic w Googlach. Przy okazji doszłam do wniosku,że mapy te są nie dokładne. Szukałam ul.Noniewicza 40. Zdjęcie jakie się ukazuje wg mnie nie dotyczy tej ulicy.

W ramach kolejnej zagadki, pomóżcie mi określić jaka to ulica?