Autor Wątek: Zabawa forumowo-fotograficzna  (Przeczytany 8691 razy)

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
Odp: Zabawa forumowo-fotograficzna
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lip, 2010, 18:27:03 »
Racja... Fotki miały dotyczyć Suwałki, mea culpa, mea maxima.

W takim razie (biorąc pod uwagę fakt, że ciężko udowodnić "suwalskość" kota i lodówki) prosiłbym o wrzucenie suwalskiego orła. :)

Przy okazji - moje zdanie jest takie, że można odpuścić trochę zasadę "zdjęć z suwałk" - będziemy mieli wtedy tylko zdjęcia miasta i okolic, a można pokazać sporo więcej. Oczywiście wrzucać można zdjęcia wykonane tylko przez siebie.  :)
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline the_mask

• Global Moderator
  • << SIERŻANT SZT. >>
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lip, 2010, 21:24:00 »
Reguły są takie jakie są, ponieważ to jest forum suwalskie, a nie fotograficzne... Niestety ostatnio zauważyłem że przemienia się ono w forum fotograficzne i traci swoją ideę. Jako jedyne takie forum, gdzie na prawdę mówiło się o sprawach suwalskich, zamienia się w forum fotograficzne. Nie mówię że to źle, bo sam lubię fotografię, ale trzymajmy się głównego przesłania tego forum - Suwałki.

Specjalnie jest reguła dot. umieszczania zdjęć tylko Suwałk, żeby można było pokazać piękno tego miasta. A wyjść z aparatem w miasto też jest bardzo miło :) Z tego co pamiętam, to noka też upierał się, żeby to były zdjęcia dot. Suwałk. :) A więc proszę nie dyskutować z adminem :P

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lip, 2010, 21:31:25 »
Ja akurat aż tak ortodoksyjny nie jestem, żeby nie móc zmienić raz ustalonych zasad, ale ok, Twój wątek, Ty ustaliłeś reguły, więc wrzucamy tylko Suwałki.

PS
A temat wątku to Zabawa forumowo-fotograficzna dlatego jest forumowo i fotograficznie  ;)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Lip, 2010, 19:18:44 »
Mi się wydaje, że interpretacja należy do wstawiającego zdjęcie, czyli np. do Ciebie. Zaroowka rzuca temat, a my mamy go zinterpretować, wg. mnie nie musi być to dosłowne, czyli żywy orzeł bielik przelatujący nad ratuszem, żeby nie było wątpliwości, że jest suwalski :) Jeśli masz zdjęcie lub pomysł na zdjęcie, z którego będzie wynikać, kojarzyć się, że jest to suwalski orzeł, to wstawiaj lub rób takie zdjęcie :)

Ja wstawię 4 zdjęcia w formie żartu, noka jak się pojawi na forum to usunie, żeby nie zaśmiecać tego wątku, zaraz napiszę do niego, żeby usunął jak tylko się zaloguje na forum, ale na teraz, dla rozrywki mam nadzieję, że wybaczycie. Skoro miał być suwalski orzeł, to proszę ;)

Kilka lat temu zachciało mi się przelecieć szybowcem, i jednocześnie zrobić zdjęcia Suwałk z lotu ptaka. Zadziałałem i umówiłem się na polatanie, dużo mnie to pieniędzy nie kosztowało (warto było w każdym bądź razie), kosztowało mnie to jednak dużo strachu i nerwów, bo chcąc zrobić lepsze zdjęcia zrezygnowałem z osłony (nie wiem jak to nazwać) nad sobą, pilot leciał jakby w kabinie a ja za nim, z wiatrem we włosach i uszach :) Zdjęcia wyszły lepsze niż wtedy gdy leciałbym zamknięty w kabinie. Tak czy owak czułem się jak orzeł szybujący nad Suwałkami ;) A wznieśliśmy się na 1100 metrów nad ziemię, nieźle, i ja bez osłony i bez pilotki ;) Ostra jazda była :) Dlatego przypomniałem sobie o tych zdjęciach, gdy Zaroowka zażyczył sobie orła suwalskiego ;)

Jak widać osłonki nad głową brak. I ja kilka lat i jakieś 20 kg temu ;)

Gwoli wytłumaczenia o jaką "osłonkę" mi chodziło.

I dowód na to, że to "orzeł" suwalski ;)

Przepraszam raz jeszcze za zaśmiecanie wątku :)
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2010, 19:22:33 wysłana przez gryson »

Offline danek33

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Lip, 2010, 19:26:55 »
ja też tak chcę  ;D
do pozazdroszczenia

a robiłeś jakieś foty bardziej konkretnego regionu ? np. północy ?
FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA - www.danek33.pl

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Lip, 2010, 19:42:47 »
A jaki to problem? Kontaktuj się z aeroklubem, spytaj czy organizują przeloty dla chętnych. O ile wiem stoją słabo z kasą, a i tak latają pewnie (choć szczerze mówiąc w tym roku chyba szybowców na suwalskim niebie nie widziałem), więc w bociana mogą Cię zabrać (bo pirat jednoosobowy jest). Jak poprosisz to też Ci nie założą osłonki i będziesz mógł robić fotki (z osłonką też możesz robić, tylko ona będzie zniekształcać i będziesz miał odbicia siebie i światła). Wrażenia niesamowite, pomijając brak tej osłonki (straszny wiatr, im wyżej tym zimniej - po kilkunastu minutach zaczyna być zimno od tego wiatru - hałas niesamowity - ten wiatr robi swoje), to wrażenie lotu szybowcem, ostra jazda. Nie ma toto silnika a leci, małe, kiwa się na boki, ciągle przechylone, bo zatacza kręgi, aby się wznosić na tzw. "kominie", szum wiatru, no mówię Ci, armagedon ;) Ale warto było, nie wiem czy skok na bungee daje taką adrenalinę :) A kosztowało mnie to chyba z 70-80 zł, jak za darmo za takie atrakcje.

Niestety lataliśmy tylko nad lotniskiem i niedaleko od, po prostu tam był komin i dało się wznosić, dalej nie odlatywaliśmy, więc zdjęcia mam robione znad lotniska. Do takich zdjęć potrzebny jest dobry zoom, żeby zrobić zdjęcia trochę oddalonych miejsc, w końcu na co najmniej kilkuset metrach od ziemi się jest (jak chcesz zrobić zdjęcia bardziej szczegółowe) ale i tak widoki zajefajne. Mi udało się nawet na 2 czy 3 zdjęciach zrobić klasztor wigierski (właśnie dlatego, że tak wysoko udało nam się wznieść), niestety straszne zamglenie już było, więc jakość słaba, ale niech będzie, jeszcze jedno pokażę.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Lip, 2010, 19:57:09 »
Szymon
da ktoś tego kota w lodówce? a może założyciel wątku coś na to zaradzi

Jak nikt Cię nie zadowoli, to zajrzyj w wątek naszych milusińskich. Na Twój odzew wrzuciłam tam kota w lodówce, a że ani to kot suwalski, ani lodówka suwalska - dlatego tam wrzuciłam znalezione zdjęcie... ;)
 Chyba zbyt serio traktujecie tą zabawę, bo przecież wątek tak się nazywa. Nie macie do siebie zaufania? Skoro suwalczanin wrzuci zdjęcie np. swego zwierzaka, to należy wierzyć, że to stworzenie z Waszych stron. Co innego gdybym ja chciała coś takiego zrobić, wtedy mielibyście rację. Ja mogę jedynie uczestniczyć, gdy będzie mowa o jakiś suwalskich widoczkach, tak jak wrzuciłam zdjęcie ''Biedronki''.

gryson - Twój ''orzeł'' jest moim zdaniem całkowicie na miejscu, dlaczego macie "go" usuwać. Co prawda zastosowałeś przenośnię, ale to jest zabawa. Widoki Suwałk natomiast są wspaniałe. Gratuluję. :P
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2010, 09:52:22 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Lip, 2010, 23:38:34 »
Ja wstawię 4 zdjęcia w formie żartu, noka jak się pojawi na forum to usunie, żeby nie zaśmiecać tego wątku,

Takich zdjęć nie widuje się na co dzień, więc nie ma co usuwać! Jak dla mnie "suwalski orzeł" jest jak najbardziej  ;D

Wymyślasz kolejne foto-zadanie  :)

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Lip, 2010, 23:46:25 »
To z racji tego, że trochę "namieszałem" w tym wątku, to życzę coś, na co od wczoraj wszyscy polujemy - suwalską błyskawicę ;) Najlepiej zrobioną dziś (chyba, że ma ktoś z wczoraj). Tylko ładna ma być ;) Może tak być? Kto pierwszy wrzuci ten wymyśla kolejne zadanie. A jak nikt nie zrobił to wymyślę coś innego, bo ja zrobiłem dziś trzy, ale tu nie będę wrzucał, bo to zadanie dla innych. Zaraz wrzucę swoje do wątku o zjawiskach ekstremalnych.

Offline Szymon

• Weteran
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Sie, 2010, 19:51:50 »
Dobra, to dam tą co dałem w innym wątku.

Ja poproszę o stary, straszący, suwalski, zerdzewiały, z drewnianymi oknami bez szyb, stojący na pustakach wagon kolejowy .  Jest troszkę zasłonięty przez drzewka, ale jest.  ;D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Sie, 2010, 20:22:54 »
Proponuję aby następnym zadaniem było:

zdjęcie wagonu kolejowego zrobionego w Suwałkach

Myślę, że powinniśmy wymyślać zadania bardziej ogólne, co nie znaczy, że miejsca czy budynki popularne w naszym mieście nie mogą być określone bardziej szczegółowo.

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Sie, 2010, 22:37:13 »
Pogrzebałem w szufladzie. Bedzie bedzie? ;)

I małe OT fotograficzne (choć w temacie kolejowym) dla rozluźnienia atmosfery ;) Wybaczcie, musiałem ;)

Nie wiem, czy mój wagon wyczerpał wymagania postawione przez Nokę. Jeśli uznacie, że tak, to ja sobie życzę... lokomotywę suwalską, a co, pociągniemy temat kolejowy, bo lubię ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2010, 10:11:10 wysłana przez the_mask »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Sie, 2010, 22:59:26 »
Wyczerpał. Teraz jedziemy z lokomotywą :)

I pytanie retoryczne - czy kolega zatrzymał pociąg?

Offline gryson

• Super Poster
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Sie, 2010, 23:03:02 »
A czy taki mały pociąg nie zatrzymałby się przed takim dużym kolegą? ;)
Czekam zatem na lokomotywę :)

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Weteran
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Sie, 2010, 12:19:05 »
lokomotywa:

A ja poproszę teraz "helikopter"    ;D