Autor Wątek: Widok z mojego okna...  (Przeczytany 21359 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Widok z mojego okna...
« Odpowiedź #105 dnia: 15 Gru, 2010, 17:21:36 »
vena-Ten mój kwiat na pewno nie  jest amaryllisem,co po kwiatach można sądzić.Moje liście nie usychają,są o wiele węższe i nie są takie grube jakie ma amaryllis.Mam potwierdzone przez fachowca :P,córka pracuje w pobliżu byłej Akademii Rolniczej i mam potwierdzenie.Dowód,że co roku rodzi o jeden kwiat więcej,natomiast amaryllis tego nie czyni.Sprawdzałam,bo jak poprzednio pisałam nie wiem skąd kwiat u mnie się znalazł  :P I przez wiele lat miałam tylko ładny zielony kwiat,który rósł z kaktusem w jednej doniczce,dlatego zdziwiłam,gdy zaczął kwitnąć. Jeśli chodzi o drzewko czyli kaktus bożonarodzeniowy inaczej zwany Szlumbergerą,niedawno sprzeczała się ze mną znajoma,że kwitną na Boże Narodzenie,a nie w listopadzie-bo mój tak zaczyna. Niestety kwitnie czasem kilka razy do roku,tak jak piszesz.Jest jeszcze jedna odmiana,która kwitnie na Wielkanoc,ale różni się długością tzw segmentów.Podlewam go umiarkowanie,jak wszystkie kaktusy,natomiast przestrzegam aby nie podlewać kranówką.Przestaję podlewać w październiku i dopiero trochę daję wody gdy zobaczę pączki. Natomiast cały rok stoi na parapecie i w pełnym słońcu,nie żałuję moim roślinom odżywki,używam tą z dżdżownic kalifornijskich-jest dobra dla wszystkich gatunków i co najważniejsze nawet gdy użyje się większego stężenia,nie zaszkodzi kwiatom.Mam jeszcze jeden okaz- pelargonię,która ma 20 lat,jej łodygi są już zdrewniałe,ale ciągle kwitnie przez okrągły rok,a co się ułamie,to wsadzam w ziemię i mam kolejną odnóżkę.
Teraz czekam na bilbergię,która ma już kwiaty,ale jeszcze są mało widoczne z pośród liści.Na razie dostrzegłam 4 kwiaty,jak się wybiją,to zrobię zdjęcie.
Na tle kwiatów mam małego bzika,obecnie mam 41 doniczek,jednak 3 kwiatki chcę do świąt usunąć,bo trochę chorują,a nie chcę aby przeszło na pozostałe doniczki.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #106 dnia: 20 Gru, 2010, 20:28:16 »
Mam chwilę wytchnienia,więc poświęcam ją na pokazanie Wam omawianego powyżej mojej rośliny -jest to bilbergia zwisła.Kwiaty są już widoczne:

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #107 dnia: 12 Lut, 2011, 09:00:47 »
Wdoq z mojego ...

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #108 dnia: 12 Lut, 2011, 23:37:59 »
Czy to Suwałki ? Coś za duże skupisko domów,jak na Suwałki.Zdjęcie chyba zrobiłeś z dachu  ;)

Offline Endriu290

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #109 dnia: 12 Lut, 2011, 23:47:59 »
Bardzo ładne artystyczne zdjecie. Mozna wiedziec jakim aparatem zostało wykonane? :sesese:
djEndru:)

Offline wojtek_kosynier

• Super Poster
« Odpowiedź #110 dnia: 13 Lut, 2011, 10:39:18 »
Domniemuję, iż Samsungiem  ;)
Coś się mi zdaje, że często spotykaliśmy się z Benvolio pod sceną na różnych koncertach. Choć raz i na meczu Wigier się zdarzyło wspólnie focić ;) No, i na Turnieju Mikołajkowym.
« Ostatnia zmiana: 13 Lut, 2011, 17:22:14 wysłana przez the_mask »

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #111 dnia: 13 Lut, 2011, 13:13:53 »
Brawo Wojtku, to żeś się wstrzelił :). Zdjęcie rzeczywiście GX-1l robione w zeszłym roku(oczywiście nie jedno)

Offline Endriu290

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #112 dnia: 13 Lut, 2011, 15:52:49 »
poznaje te osiedle. Kiedyś strach było tam przejść. Same ćpuny i złodzieje :police:(bez urazy), ale kiedys tak było, moze jedden jeszcze został to za łeb... ;D Niektóre zakamarki trzeba dobrze oświetlić. Nie wiem czy monitoring tam jest.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #113 dnia: 17 Lut, 2011, 20:48:53 »
Wreszcie trochę popadało [pada nadal] i mamy białe ulice i podwórka Dziś robiłam zdjęcie potworka dla wątku ''Serce Suwałk'',przy okazji zrobiłam kilka fotek zaplecza mojego bloku.Tak- zaplecza,bo jako tako podwórka nie mamy,tylko taką przejazdową drogę między budynkami.Na pierwszym zdjęciu wyraźnie ją widać i gdy przejdę tą dróżką,wychodzę na ul Zwierzyniecką,na wprost mam już stare ZOO.Natomiast na drugim zdjęciu uwidoczniony jest budynek,w którym mieszkała Kazimiera Iłłakowiczówna i znajduje się w nim muzeum jej pamięci.Na trzecim zdjęciu widoczny jest w głębi zabytkowy budynek,a za nim mieściła się do niedawna stara zajezdnia tramwajowa.Obecnie ''tramwajarze''teren już opuścili,a właścicielem jest od kilku lat portugalska firma...co nam zafunduje ? Jeszcze dokładnie nie wiemy,bo nie zgadzamy się na budowę kolejnego marketu. Pożyjemy,zobaczymy  :P Czwarte zdjęcie,to nasz ''potworek''w otoczeniu pozostałych budynków.

Zdjęcia robiłam z okna sąsiadki,bo właśnie jej okna wychodzą na te piękne widoki  :facepalm:.Dziś jest względnie,bo śnieg przyozdobił szarzyznę dnia codziennego .Całe popołudnie próbowałam wrzucić zdjęcia przez picasa,ale coś nie wypaliło i muszę wrzucić pojedyńcze zdjęcia.

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #114 dnia: 12 Mar, 2011, 09:06:25 »
Widoq drugiej strony.

Offline Endriu290

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Mar, 2011, 21:40:42 »

Offline Benvolio