Autor Wątek: Fotografie , Zdjęcia Suwałk  (Przeczytany 31549 razy)

Offline gaga

• - VIP -
Odp: Fotografie , Zdjęcia Suwałk
« Odpowiedź #105 dnia: 17 Mar, 2009, 19:49:54 »
noka! W Poznaniu chodzimy do góry nogami :P  Ale serio,wtedy była mżawka i dużo wilgoci w powietrzu ,może  to było przyczyną i dlatego nie wrzucałam zdjęć ,bo były szpetne.

Narazie zanim noka wyciągnie rowerek wrzucam jez. Gałęziste :

Offline vena

• Super Poster
« Odpowiedź #106 dnia: 18 Mar, 2009, 14:12:02 »
Gago, na Ciebie zawsze można liczyć :) ,tak myslałam, że Gałęziste też masz w swoich zbiorach. Jednak nie odpuszczę dla noki, bo chcę zobaczyć to miejsce wiosną :P czyli tak czy inaczej trzeba będzie wyciągnąć ten rower, noka  ;)
Ludzie dobrej woli pouczają. Ludzie złej woli straszą.

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #107 dnia: 18 Mar, 2009, 15:46:51 »
Masz rację ,nie oduścimy mu ,bo ja czekam na jego wycieczkę rowerową :P ,niech się chłopak przejedzie na rowerku -dla zdrowia ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #108 dnia: 18 Mar, 2009, 16:23:43 »
Zdjęcie Gałęzistego jest?
Jest.
Więc czuję się zwolniony z podróży w tamtą stronę  :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #109 dnia: 18 Mar, 2009, 20:46:37 »
Nie badź taki cwaniak  :P Słowo powiedziane ,zobowiązuje  ;D

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #110 dnia: 21 Mar, 2009, 15:44:18 »
Wrzucę zdjęcie z innego jeziorka - Wigry  :P   
Zatoka Słupiańska pod koniec zimy. Kiedyś latem były tu tłumy turystów, domki wczasowe, pomosty, przystań, kawiarnia na wodzie.
Teraz oddaliśmy wszystko naturze, a po dawnym kurorcie nie pozostał żaden ślad.

Ponieważ ostatnio panoramy są trendy  :P - zatem zatoka będzie w panoramie (prawie 180o)
Tym razem łączenia zdjęć nie są tak idealne. Panorama została sklejona z 4 kadrów bazowych, a każdy kadr był naświetlany w 3 różnych ekspozycjach.
Łącznie 12 zdjęć. Szerokość zdjęcia to 1200 px, dlatego jeśli komuś nie mieści się na monitorze - z góry przepraszam  :D

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #111 dnia: 21 Mar, 2009, 16:00:24 »
noka! Co się nie mieści ?przesunęłem troszeczkę obraz i widziałam całość .Za tą Zatokę Słupiańską jestem Ci wdzięczna ,nawet mój mąż przyszedł obejrzeć. Przecież,tu bawiliśmy się na tzw.potańcówce a nie daleko mieliśmy rozbite namioty był to 1964r.Pomost wychodził na jezioro ,bardzo przyjemna atmosfera.Jakieś inne czasy wtedy były ,nikt nie bał się chodzić po nocy po lesie,pamiętam ,że rosły tam bardzo wysokie paprocie.Było pieknie.Zresztą i dziś ma to swój urok .A panoramka udana.

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #112 dnia: 21 Mar, 2009, 16:32:34 »
Jeśli byłaś tu tak dawno temu to pewnie teraz nie poznajesz. Na wprost wychodził właśnie duży pomost gdzie cumował statek wycieczkowy. Coś jakby molo. Były na nim  ławeczki na których wczasowicze odpoczywali po obiadku. Teraz tu dzicz  :)

No to jeszcze drzewko w wodzie ...

... i panorama z punktu widokowego obok Jawora (Gawrych Ruda) - widok na Wigry ...

... oraz w drugą stronę

Łącznie kadry obejmują 360o czyli widok jaki można zobaczyć będąc na tym punkcie widokowym.
W oryginalnych rozmiarach panoramy są bardzo duże i wyglądają zdecydowanie lepiej. Po zmniejszeniu dla potrzeb forum tracą dużo szczegółów, dlatego zdecydowałem się na zabiegi "upiększające" typu rozjaśnienie, podniesienie kontrastów i nasycenia. Mam nadzieję, ze nie wyglądają zbyt sztucznie. 

« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2009, 17:18:40 wysłana przez noka »

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #113 dnia: 21 Mar, 2009, 20:10:29 »
Widoki nadal śliczne [bez lizusostwa] ,piszesz o statku ,tak statkiem żeśmy przypływali ,a on potem płynął do Płociczna.Teraz jak czytałam z Twojej wypowiedzi ,jego trasa jest o wiele krótsza.
Do Bryzgla płynęło się po chleb ,bo suchy prowiant mieliśmy swój. Powracając do Twojej wypowiedzi ,że teraz ,to dzicz.Właśnie to mnie zmartwiło gdy zobaczyłam Wigry na żywo,niby Park pod ochroną ,ale z tego wynika ,że jeszcze trochę a znowu zrobi się u Was niekontrolowana ''dzicz'' i nie wiem czy to będzie urocze. Ingerencja człowieka powinna być ,coprawda rozsądna ,ale jednak.

Napracowałeś się dzisiaj ,ale warto było.

Offline pawy

• - VIP -
« Odpowiedź #114 dnia: 21 Mar, 2009, 21:08:01 »
noka: co zdjęcie to lepsze :) Jak z taką szybkością będziesz doskonalił warsztat to niedługo na Onecie Twoje zdjęcia będą ;)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #115 dnia: 21 Mar, 2009, 21:38:54 »
Dzięks, ale znając siebie, zanim osiągnę wyższy poziom - zmienię już zainteresowanie fotografią na coś innego  ;)

Offline Dalida

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #116 dnia: 24 Mar, 2009, 02:52:45 »
 Witam Wszystkich!

Dawno tu nie zagladalam a tu tyle niespodzianek. NOKA!    Twoje zdjecia ogladalam z wielka przyjemnoscia.Bardzo pomogly mi informacje przy zdjeciach. Tak dawno nie bylam tam.Dzieki.
                                                              Pozdrowienia z Chicago. :)           

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #117 dnia: 24 Mar, 2009, 17:30:27 »
Dalida! Wreszcie się odezwałaś ,niedawno myślałam o Tobie i Lizabi ,że się gdzieś zaszyłyście.Cieszę się ,że zajrzałaś i zaglądaj ,bo noka bardzo się rozwinął :P i raczy nas pięknymi widokami Suwałk a i my staramy się za nim kroczyć. Pozdrawiam. :)

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #118 dnia: 24 Mar, 2009, 17:37:21 »
Proszę nie wymawiać mego nick'a nadaremnie  :P 
noka to ... noka tamto ... - zaczyna mnie to krępować  :)

Offline gaga

• - VIP -
« Odpowiedź #119 dnia: 24 Mar, 2009, 17:57:39 »
Zabrzmiało tak jakbyś chciał dać nam reprymendę ....nie bądź taki wstydliwy  :P Coś nie pasuje to do Ciebie. ;D

A tak wogóle ,to zabrzmiało to jakbyś chciał nam zacytować dekalog..... :D :D :D :D