Autor Wątek: Fotografia ślubna  (Przeczytany 6685 razy)

Offline zaroowka

• Weteran
  • Debian, Pentax, Habanero!
Odp: Fotografia ślubna
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Lut, 2011, 12:05:03 »
Doświadczenie małe, uczę się. To,że uważam iso 3200 jako zbędne-aczkolwiek pomocne do przy zdjęciach ślubnych, wcale nie znaczy,ze nie mam racji

Jeśli masz mało doświadczenia proponuję poczytać to, co piszą inni - mamy sporo dobrych fotografów na forum. Często piszą ciekawe rzeczy.
A to, że uważasz, że ISO3200 jest zbędne - ok, masz prawo tak uważać, jednak praktyka i opinie innych osób (...które znają się na fotografii ślubnej troszeczkę lepiej od ciebie) wskazuje co innego. Wysokie używalne ISO na ślubach jest ważne.

Pytasz o moje doświadczenie? Kilkadziesiąt ślubów zrobiłem, część z lampą, część bez, część na kliszy... Trochę sprzętu się przez moje łapy przewinęło, swój sprzęt znam, wiem co mogę z niego wykrzesać, mam swoje zapatrywania na pewne sprawy - myślę, że troszeczkę doświadczenia mam...
Debian addicted bastard.
A pentaxian, a loyalist, a diehard. ;)

Offline Benvolio

• Weteran
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Lut, 2011, 12:16:25 »
Wojna na całego, wrzućmy chłopaki na luz  :cyk:

Offline buskibj

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Lut, 2011, 12:27:21 »
Wojna na całego, wrzućmy chłopaki na luz  :cyk:

Żadna wojna, ale jeśli ktoś filozofuje na forum i nie podpiera się w tym przypadku zdjęciami to sorry :)
piszesz,że miałeś kilkadziesiąt ślubów? więc proszę pokaż chociaż parę zdjęć,żeby wszyscy wiedzieli jak doświadczony jesteś.
Ja o Tobie nie słyszałem, ale chylę czoła nad twoją wiedzą.

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Lut, 2011, 12:35:35 »
Trzeba częściej czytać forum, wtedy trafisz na zdjęcia moje i innych bywalców tego forum  :spoko:

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Lut, 2011, 12:55:23 »

Aha, odnośnie sprzętu do robienia zdjęć...  kupuj taki system w którym siedzą Twoi znajomi, zawsze możesz pożyczyć body zapasowe czy nawet jakieś szkła  :spoko: ( to info dla tego co pytał o sprzęt do zdjęć za 6 tyś  ;D ).

Offline buskibj

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Lut, 2011, 13:08:18 »
Trzeba częściej czytać forum, wtedy trafisz na zdjęcia moje i innych bywalców tego forum  :spoko:

Kilka przypadkowych zdjęć na forum,nie ma co oglądać. Chyba się nie wstydzicie swoich prac? Bo łatwo pisać o czymś o czym się nie ma pojęcia.
Fajnie,że mamy w Suwałkach profesjonalistów  ;D
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2011, 15:29:03 wysłana przez noka »

Offline tmphoto

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Lut, 2011, 13:15:07 »
Z tego co pamiętam dyskusja była o stronie technicznej, konkretnie o sprzęcie, a nie o praktyce, umiejętnościach czy talencie ludzi wypowiadających się bo to ocenia się po ich pracach. Ale skoro ktoś wypowiada się w temacie, podpiera swoją wypowiedz konkretnymi argumentami to jakąś wiedzę posiada i stara się doradzić mądrze, a nie wprowadzać w pole ...

Offline zaroowka

• Weteran
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Lut, 2011, 13:16:29 »
Żadna wojna, ale jeśli ktoś filozofuje na forum i nie podpiera się w tym przypadku zdjęciami to sorry

Zdaje się, że forum jest od wymieniania zdań, opinii i dzielenia się wiedzą (...szeroko pojętą).
Po pierwsze - nie nazwałbym tego filozofowaniem.
Po drugie - nigdzie nie ma zapisu, że jest to niedozwolone.
Po trzecie - raczej nigdzie nie miałem okazji Cię urazić, więc skąd ten napastliwy ton? A że miałem trochę czasu na wypracowanie sobie zdania na niektóre tematy? To już inna sprawa.

piszesz,że miałeś kilkadziesiąt ślubów? więc proszę pokaż chociaż parę zdjęć,żeby wszyscy wiedzieli jak doświadczony jesteś.
Ja o Tobie nie słyszałem, ale chylę czoła nad twoją wiedzą.

Po co "wszyscy mają wiedzieć" jak doświadczony jestem? Jakoś mi nie zależy żeby komuś coś udowadniać. Ani się promować w jakiś sposób
Dlaczego miałbym pokazywać na forum publicznym zdjęcia, które robiłem komuś na zlecenie?
Zdjęcia które robiłem prywatnie, w wolnym czasie są na forum. Czy są przypadkowe? Może. I o czym to świadczy?  
Czoła chylić nie musisz - w końcu nie znasz mnie i nie wiesz na ile można ocenić moje zasoby wiedzy.
Debian addicted bastard.

Offline buskibj

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Lut, 2011, 13:32:42 »
Jeśli zamierzasz  dzielić się wiedzą na forum to podeprzyj to jakimś argumentem,np. swoimi pracami?? Piszesz,ze zrobiłeś kilkadziesiąt ślubów czyli np. 50? to odpowiada dwóm sezonom w branży. jak widzisz dużo ludzi czyta ten wątek i chce się dowiedzieć o wyborze sprzętu od kogoś doświadczonego, bo jak wspomniałeś wiedzę posiadasz: "Po co "wszyscy mają wiedzieć" jak doświadczony jestem? Jakoś mi nie zależy żeby komuś coś udowadniać."
 Wiesz, to na zasadzie: mam słonia na balkonie,ale nie pokażę.
Oczywiście nie chciałem Cię urazić, po prostu sam chciałbym się czegoś dowiedzieć od osoby tak doświadczonej za jaka się uważasz.
Człowiek uczy się całe życie i zawsze od lepszych.
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2011, 15:30:38 wysłana przez noka »

Offline zaroowka

• Weteran
« Odpowiedź #39 dnia: 17 Lut, 2011, 13:44:12 »
Biorąc pod uwagę Twoje zdjęcia to nie wiem czy ten wątek to prowokacja czy może żart?
Co do tych 2 ślubów na krzyż to chyba też przesadziłeś - w galerii widać sporo więcej.
Nikoniarzy na forum paru jest więc myślę, że coś podpowiedzą w kwestiach sprzętowych.

;)
Debian addicted bastard.

Offline buskibj

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: 17 Lut, 2011, 14:03:12 »
 Na pewno nie chciałem nikogo urazić,
Po prostu uważam,że wywody typu "nie da się robić zdjęć sprzętem w którym iso 3200 to minimum", są lekko naciągane.
 Miałem sprzęt gdzie iso 800 szumiało na tyle,że dopalenie lampą było jedynym optymalnym rozwiązaniem.
Więc ten wątek to żadna prowokacja :) Może bardziej żart, chciałem wiedzieć jak się mają rady dawane na tym wątku do poziomu prac autora który twierdzi,że to i to to jest super.
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2011, 15:33:31 wysłana przez noka »

Offline zaroowka

• Weteran
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Lut, 2011, 14:25:09 »
Widzę zatem, że się nie zrozumieliśmy.

To nie jest kwestia, że "nie da się" - pewnie, że da się. Nawet na kliszy da się (...choć znam takich którzy twierdzą, że się nie da ;) ). Tyle że na początku zapytałeś o sprzęt.

Czas płynie, nic nie stoi w miejscu - sprzęty z używalnym ISO3200 są na porządku dziennym.
Po co polecać komuś coś starego? Po co się cofać?
Jeśli można kupić w rozsądnej cenie puszkę, która będzie miała 3200 do użytku to czemu nie?
Wysokie ISO, jasne szkła i ... nie potrzeba dopalania lampą.
Tyle.
Debian addicted bastard.

Offline tmphoto

• Forumowicz
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Lut, 2011, 14:50:34 »
Tak jak wcześniej pisałem. Dobrym i dość tanim rozwiązaniem: D90 (ok 2,5k) i z 2-3  tanie stałki systemowe (ok 3k-3,5k), jak kupisz używki to i na SB600 starczy. Sam używałem, teraz leży w torbie jako zapas, ewentualnie wspomagacz :]. Wygrzebałem kilka (bez lampowych, w trudniejszych warunkach) przykładów takiego zestawu. Dużo zabawy przy takiej konfiguracji, ale się da i dużo dużo można się nauczyć.

« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2011, 14:54:38 wysłana przez tmphoto »

Offline noka

• Administrator
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Lut, 2011, 15:40:07 »
Jeszcze tyko mała prośba natury technicznej dotycząca używania cytatów.
Odpowiadając na post przedmówcy  - nie ma potrzeby i sensu go cytować.
Odpowiadając na kwestię zawartą kilka wypowiedzi wcześniej - najlepiej zacytować tylko ten fragment, do którego się odnosimy. 
Będzie bardziej przejrzyście i mniej roboty dla mnie  :spoko:

... i dla mnie :P//the_mask
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2011, 16:18:39 wysłana przez the_mask »

Offline PIKASON

• MPS S-ki
  • Super Poster
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Lut, 2011, 23:06:22 »
Wygrzebałem kilka (bez lampowych...........

Wow.... na 1 foto pan z kamerą bardzo nieładnie się ustawił ....
po pierwsze, nie ma prawa stanąć na pierwszy stopień od ołtarza, już nie wspominam że stoi sporo dalej ... i na dodatek robi ładne tło na zdjęciach  :facepalm:
po drugie ... ahh pominę to milczeniem  ;D