Autor Wątek: banki zdjęć to nie tylko kasa  (Przeczytany 860 razy)

Offline MIM

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 75
 • Płeć: Mężczyzna
banki zdjęć to nie tylko kasa
« dnia: 01 Sie, 2012, 22:56:03 »
Witam wszystkich fotografów, grafików i filmowców :)
Wypowiedź Andreak w wątku "Martwa natura" pod zdjęciami Noka i Grysona

Cytuj

cyt "Heloł, Mister noka & Mister gryson , tu agencja Saatchi & Saatchi. Czy panowie są zainteresowani współpracą?"


nasuneła mi pomysł żeby pomóc Wam trafiać do reklam i nie tylko na całym Świecie. Co za tym idzie ? Zarabianie pieniędzy,budowanie prestiżu fotografa ( Nie ma to jak w CV lub klientowi podaje się linki do zdjęć użytych  w reklamie na światowych stronach ) , dobra jakościowo obróbka graficzna zdjęć ,ilustracji,grafik,czy filmów.
Jak za to się zabrać ?
Wystarczy ambicja i spełnienie warunków  jakości jakie stawiają stocki zdjęciowe.
Pierwszym stockiem gdzie ja się zarejestrowałem był http://www.dreamstime.com/Mimnr1_info Podałem tu mój profil żebyście zobaczyli że faktycznie tu się sprzedaje ( rubryka : Total sales:246 ). Polecam ten bank zdjęć ponieważ zaczynając od niego nauczycie się jakości dzięki której przyjmą Wam zdjęcia na inne 6 stocków o mniejszych wymaganiach a jeden z nich generuje nawet lepsze zarobki    http://pl.123rf.com/ Ja jestem zarejestrowany w 10 bankach zdjęciowych o których postaram się tu więcej napisać .
Tu muszę się pochwalić że w grudniu 2011 dostałem się do najlepszego Banku zdjęć na świecie ,gdzie są bardzo wysokie kryteria pod względem opisu zdjęcia, jakości i przydatności komercyjnej,  ale również przynosi on najlepsze zarobki http://submit.shutterstock.com/

Postaram się   w miarę czasu opisać poszczególne banki zdjęć jak wyglądają praktycznie ze strony sprzedaży ponieważ łatwo się zniechęcić sumą zarobków jednak proszę pamiętać ,że każdy stock zaczyna przynosić regularną sprzedaż po aktywnych 100 zdjęciach.
Kolejnym pozytywem jest poznanie prawa a dokładniej będąc fotografem stockowym zaczynamy zwracać uwagę do czego prawnie możemy  użyć zdjęcia .

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5255
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: banki zdjęć to nie tylko kasa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sie, 2012, 23:32:43 »
Ja raczej nie skorzystam, ale może komuś się przyda (zwłaszcza opis działania poszczególnych banków zdjęć od strony praktycznej).

Prośba techniczna jest taka - na Forum nie umieszczamy linków referencyjnych (zostały wyedytowane z Twego posta)

Offline MIM

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 75
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: banki zdjęć to nie tylko kasa
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sie, 2012, 21:07:34 »
Alamy http://www.alamy.com/#loc=all Alamy jest to bank zdjęć, który można nazwać totolotkiem ponieważ znalazłem tam licencję za 13tyś dolarów z czego 60% jest dla nas. W środowisku polskich fotografów widać  sprzedaże  do 1000 dolarów jednak są to przypadki ,które zdarzają się rzadko. Mamy tam dwie licencje  Rights Managed - RM czyli zdjęcia z koncertów, wydarzeń,wypadków lub znanych osobistości a także do reklam jednak proszę pamiętać że jest to sprzedaż całkowitych praw autorskich więc nie możemy ich nigdzie więcej sprzedać ;  Royalty Free - RF zdjęcia do reklam ,które możemy ładować również na inne stocki.   Zapisując opisy zdjęć w exif, mam fotki gotowe do ładowania na wszystkie stocki a proszę mi uwieżyć że to jest najbardziej czasochłonne zajęcie i tylko dla tego ,że mam je przygotowane to ładuję je na alamy zamiast wydawać pieniądze na totolotka.   
Następne banki zdjęć opiszę już w krótce :)

bolad

 • Gość
Odp: banki zdjęć to nie tylko kasa
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sie, 2012, 01:25:28 »
Od jutra zaczynam w to wchodzić:) Dzięki Marcin za inicjatywę