Autor Wątek: Windows XP za darmo dla studentów  (Przeczytany 10506 razy)

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5258
 • Płeć: Mężczyzna
Windows XP za darmo dla studentów
« dnia: 28 Lis, 2007, 22:28:03 »
     Wydział Finansów i Informatyki Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wydział Nauk Technicznych w Ełku w tym miesiącu otrzymały subskrypcję MSDNAA dającą dostęp do platformy Microsoft.

     Oznacza to, że studenci tych wydziałów, a także studenci studiów podyplomowych będą mogli zainstalować darmowe oprogramowanie Microsoftu na swoich komputerach osobistych, czyli np. zainstalować popularnego Windows XP  w swoim domu i korzystać z niego nawet po ukończeniu studiów. Natomiast studenci tych uczelni, lecz innych wydziałów muszą odbyć przynajmniej jedne zajęcia prowadzone przez jednostkę (czyli Wydział FiI lub NT - wydaje mi się że można to zrobić zapisując się na któryś z przedmiotów tzw. "międzywydziałowych" np. e-Biznes czy też Grafikę komputerową" ).

    Jakie to jest oprogramowanie:

- Visual Studio .NET Professional (wersja zawiera narzędzia dla studentów i jednostki)
- Windows XP Professional, Windows 2000 oraz inne systemy operacyjne.
- Serwery .NET Enterprise: serwery Windows, SQL, Exchange, Commerce, Biz Talk, Host Integration, -- Systems Management, Sharepoint Portal oraz inne.
- Microsoft Project Professional
- Microsoft Visio Professional
- Bibliotekę MSDN (aktualizowaną kwartalnie), dokumentacje, publikacje techniczne oraz przykłady kodu.
- Software Development Kits (SDK), najnowsze oraz testowe wersje oprogramowania, aktualizacje.
- Profesjonalne wsparcie techniczne dla administratorów. W nim wskazówki jak instalować i - skonfigurować oprogramowanie oraz 4 pełne konsultacje.
- Grupy dyskusyjne dla uczestników programu.
- Regularne dostawy oprogramowania na płytach CD.   Jakie trzeba spełnić warunki:

1. Być studentem tej uczelni - czyli posiadać ważną legitymację.
2. Posiadać ważny adres e-mail
3. Zarejestować się w systemie ELMS
4. Prawdopodobnie odbyć 1 zajęcia z szeroko rozumianej informatyki
5. Zgłosić się do pok. 314B (B-stok) - najlepiej się wcześniej umówić i wziąć ze sobą płyty CD lub DVD
6. Nie można wykorzystywać oprogramowania do celów komercyjnych.

   Jakie są korzyści:

1. Darmowe, legalne oprogramowanie oraz aktualizacje.
2. Możliwość wykorzystywania nie tylko do celów edukacyjnych, lecz także osobistych na domowych komputerach, nawet po zakończeniu studiów.


Program obejmuje studentów dziennych, zaocznych, miejscowych, zamiejscowych - czyli praktycznie wszystkich. W najbliższy weekend pewien ochotnik sprawdzi w praktyce jak wygląda cała procedura, zwłaszcza ten warunek z obowiązkiem odbycia przynajmniej 1 zajęcia na w/w Wydziałach (i być może zechce podzielić się wrażeniami).

Czy na innych uczelniach w naszym regionie wprowadzono ten program - tego niestety nie wiem. Jednak procedury zapewne będą obowiązywały takie same.

Wydaje mi się, że sporo osób z Suwałk i okolicy jest studentami WSFiZ i dlatego założyłem ten temat.

----------------------------------------------------------------------
źródło: strona WSFIZ w Białymstoku i strony poświęcone programowi MSDNAA

----> to będzie kontynuowane
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2007, 23:14:33 wysłana przez noka »

Offline marcim

 • - VIP -
 • *****
 • Wiadomości: 569
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Gru, 2007, 15:09:48 »
Obiecałem, że podzielę się wrażeniami. W pokoju 314B w WSFiZ trzeba podać: IMIĘ, NAZWISKO, NR INDEKSU, AKTUALNY EMAIL, piszą też że trzeba mieć legitymację studencką (ode mnie nie chcieli). Oni zakładają konto w systemie ELMS, na meila przychodzi wiadomość w linkiem do strony programu ELMS, nazwą użytkownika i hasłem. Na stronce wybieramy (zamawiamy) programy Microsoft-u. Jest z czego wybierać, różne wersje Windowsa XP, Visty, Server 2003 itd. prawdę mówiąc nie wiem do czego służy większość z dostępnych programów. Następnie trzeba znowu udać się do pokoju 314B (o tym pisał już noka) najwygodniej z czystymi płytami CD/DVD, chociaż istnieje też możliwość wypożyczenia nagranych płyt nawet na 2 tygodnie dla studentów zaocznych. Sam jeszcze nic nie zamawiałem, jeżeli będę wiedział coś więcej to napiszę.
Na koniec ważna informacja dla studentów zaocznych, jeżeli zamierzacie udać się do 314B w sobotę (nie ma możliwości w niedzielę) to najlepiej umówić się wcześniej z administratorem msdnaa@wsfiz.edu.pl

jeden z wielu

 • Gość
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar, 2008, 16:44:27 »
mnie sie nmasunęło na myśl ,czy nie mozna by takie cos rozciagnac na wszystkich studentów z Suwalszczyzny -ale żeby to kuratoriun oswiaty czy wydział oświaty urzedu miasta miało te mozliwości co w/w uczelnia

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5258
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Mar, 2008, 18:21:38 »
Ciekawe jakie są kryteria wyboru danej uczelni  do programu. Wydaje mi się, że pracownie komputerowe i profil kształcenia (informatyka) może tu mieć decydujący wpływ.
Microsoft raczej nic z dobergo serca nie daje. Prawodpodobnie liczą na to, że studenci kształcący się na informatyków czy grafików , będą od początku swojej edukacji pracowac i przyswajać oprogramowanie M$, a co za tym idzie - korzystać z niego (czytaj kupować) pracując juz w zawodzie. Nie kojarzę czy w Suwałkach jest szkoła kształcąca informatyków, chyba nie, więc szanse na wdrożenie programu w naszym mieście raczej niewielkie.

beliarbts

 • Gość
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sie, 2011, 22:06:46 »
Witam,ja akurat tak się złożyło ,że jestem studentem wyżej wymienionej uczelni ,akurat na kierunku informatyka i ekonometria i jest tragedia,osób na roku 4..specjalizacji żadnej ,grafika komputerowa? chyba nauka rysowania kwiatków w paincie ,oprogramowanie jest przestarzałe i z roku na rok jest podwyżka czesnego która tylko pompuje pieniądze nie dając nic w zamian..Jedyna dobra rzecz to msdna i właśnie darmowe oprogramowanie:) oraz co jakiś czas ciekawie projekty to tyle o superlatywach wsfizu;)

Komentarz Moderatora w/w tekst nie wskazuje na to, że jesteś studentem informatyki ;/ bynajmniej netykieta jest ci kompletnie obca
« Ostatnia zmiana: 04 Sie, 2011, 22:11:43 wysłana przez the_mask »

Offline Sayer

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 127
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sie, 2011, 22:02:53 »
Może będzie to offtop ale co mi tam :P

Idąc do takiej uczelni jaką jest wsfiz w czasach, gdy na państwowych uczelniach jest pełno wolnych miejsc to dopiero tragedia.
Idąc tam albo miałeś maturę zdaną na 30 - 60 % albo masz za dużo kasy. Innej sensownej opcji nie widzę.
W moim przypadku była to opcja nr 1 .. niestety :)

Tutaj trochę o uczelni i nie tylko :P
Studia można zdać ucząc się 30 min przed egz lub kołem z notatek kolegi, bo się swoich nie ma.
Czasem nieobecność na uczelni przez 3 miesiące nie robi problemu.
Pracę inż można kupić. Do obrony wystarczy poświęcić godzinkę na przejrzenie odpowiedzi pytań które będą.
I tak oto mamy panów inżynierów informatyki (kilku kolegów, którzy ze mną studiowali).
Ci zacni panowie po skończeniu studiów wyjechali do pracy w Niemczech (zbieranie owoców itp.). Po powrocie zaczęli pracę na budowie lub w biedronce.

Dla porównania też z nimi studiowałem. Większość przedmiotów była niepotrzebna i beznadziejnie prowadzona. Na zaliczenie przedmiotu trzeba było umieć tyle co nie jeden gimnazjalista potrafi.
Jednak podczas studiów (sam) zacząłem uczyć się programowania (język mniej istotny). Na pracę dyplomową napisałem grę - zajęło mi to ok 4 miesiące. Po studiach bez problemu znalazłem pracę. Rok po studiach zarabiam ponad średnią krajową. W tej chwili o studia nikt mnie nie pyta i nikogo one nie obchodzą.
Liczy się to, że mam je skończone + umiem tworzyć programy.

Morał jest taki, że nie ważne jaką uczelnię się skończy. Ważne, czego się samemu w tym czasie nauczysz. Po roku pracy nikogo nie będzie obchodziła nazwa uczelni jaką skończyłeś.

Więc nie narzekaj na uczelnię, bo sam ją wybrałeś. Bierz się do roboty to może wyjdziesz na ludzi.

Offline noka

 • Administrator
 • *****
 • Wiadomości: 5258
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sie, 2011, 22:23:20 »
Cytuj
W tej chwili o studia nikt mnie nie pyta i nikogo one nie obchodzą.
Ale to nie znaczy, że innych nie pytają. Dziś papier z uczelni wyższej to podstawa w poszukiwaniu pracy. Celowo piszę papier, bo w dużej ilości ofert wymagane jest określone wykształcenie, a nie faktyczna wiedza.
Inna sprawa to jakość kształcenia - uczelnie prywatne utrzymują się z czesnego studentów. Im więcej studentów, tym pewniejszy byt. Między szkołami jest też obecnie duża konkurencja. Wyż demograficzny już się wykształcił. Studentów jest mniej i stają się bardziej wybredni - płacę i mam zdać  ;D

Cytuj
Bierz się do roboty to może wyjdziesz na ludzi.
Nie znasz człowieka, więc daruj sobie takie "rady"   :dokitu:

Offline Sayer

 • Stały Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 127
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Sie, 2011, 22:33:54 »
Cytuj
W tej chwili o studia nikt mnie nie pyta i nikogo one nie obchodzą.
Ale to nie znaczy, że innych nie pytają. Dziś papier z uczelni wyższej to podstawa w poszukiwaniu pracy. Celowo piszę papier, bo w dużej ilości ofert wymagane jest określone wykształcenie, a nie faktyczna wiedza.

Przecież nie napisałem "Nie studiuj", tylko, że o studia czyli uczelnię nie pytają. Chociaż w Suwałkach to pewnie ma to znaczenie jaką uczelnię się kończyło. Papier oczywiście się przydaje i to bardzo.

Osobiście na rozmowach kwalifikacyjnych jakie miałem otwarcie mówiłem, że studiowałem w kiepskiej uczelni i dlaczego. Żadnych problemów z tym nie było.
Oczywiście nie mówię o Suwałkach.

Cytuj
Inna sprawa to jakość kształcenia - uczelnie prywatne utrzymują się z czesnego studentów. Im więcej studentów, tym pewniejszy byt. Między szkołami jest też obecnie duża konkurencja. Wyż demograficzny już się wykształcił. Studentów jest mniej i stają się bardziej wybredni - płacę i mam zdać  ;D

W pełni się zgadzam.

Cytuj
Cytuj
Bierz się do roboty to może wyjdziesz na ludzi.
Nie znasz człowieka, więc daruj sobie takie "rady"   :dokitu:

Spoko, może za ostro to napisałem. Jednak uważam, że narzekanie nic nie pomoże. Znam ludzi co po politechnice nic nie umieją.
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2011, 22:39:09 wysłana przez Sayer »

Offline Lingua Latina

 • Forumowicz
 • *
 • Wiadomości: 51
 • WODNA PRZYGODA
Odp: Windows XP za darmo dla studentów
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Paź, 2011, 14:44:25 »

Jeżeli chodzi o darmowe oprogramowanie dla studentów to taką ofertę posiada również od 2009 roku WSAP (Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku) dzięki współpracy z firmą Microsoft została wdrożona platforma live@edu

Funkcje live@edu:

- darmowe oprogramowanie
- darmowa zaawansowana skrzynka pocztowa o pojemności 10GB
- i uwaga ! Wirtualny dysk tzw. SKYDRIVE - Pojemność 25GB

Jeżeli chodzi o sam DreamSpark to każdy ze studentów może legalnie pobrać oprogramowanie typu:

Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Expression Studio 2, Microsoft Visual Studio 2008, Microsoft Visual Studio 2005, Microsoft SQL Server 2008, Microsoft XNA Game Studio 3.0 Jak i kursy elektronicznie Microsoft IT Academy Student Pass